Dlaczego Wszechświat jest złośliwy?

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Dlaczego Wszechświat jest złośliwy?

Postprzez burachmura » 20 sie 2017, o 18:34

Witam, jestem nowa na forum. O takich nieprzyjemnościach, "kłodach pod nogi" pisze w tomie 6 Transerfingu W. Zeland. Autor zakłada możliwość burzenia istniejących struktur by zrobić miejsce nowemu. Może to nie temat na to, ale zauważyłam analogię. Jedna z czytelniczek TR pracując ze slajdem zauważyła, że zaczęły ją prześladować same nieszczęścia, przykrości, dosłownie nic nie szło po jej myśli. Autor odpowiedział na to, że jej linie życia były zanieczyszczone i właśnie się oczyszczają, tak jak chory organizm przechodzi kryzys aby wyzdrowieć. Świat z taką gorliwością zaczął się o nią troszczyć, że robi coś na podobieństwo generalnego remontu, w trakcie którego coś musi ulec zniszczeniu. Doskonale rozumiem Twoje obawy, bo mnie skutecznie powstrzymały przed praktyką transerfingu. Lubię to co mam i nie chcę, żeby coś mi się zburzyło. Czy Praktykujący PP mogą podzielić się doświadczeniem, jak u Was wyglądało zastąpienie starego nowym? Chodzi o możliwość polepszenia bez przejściowego pogorszenia? Na forum TR doradzono mi najpierw pracę nad zwiększeniem elastyczności, na obserwacji co się wydarza i przyjmowania tego, co na bieżąco wszechświat niesie, bez skupiania się na konkretnych celach. Cytat Prometeusz: "zamiast zmian postaraj się "postrzegać na nowo". U mnie takie coś sprawia, że świat zaczyna mi wychodzić na przeciw. Nie buntuję się, nawet jak coś wychodzi nie po mojej myśli, po jakimś czasie i tak zamienia się to na moją korzyść." Ja na razie odpoczywałam od treningów, lubię strefę komfortu. Teraz będę powoli od niechcenia obserwować co do mnie przychodzi. Moim mottem jest teraz "Wszechświat się wygładza" Bez żadnej napinki. Może gdy nauczę się przyjmować pozytywnie wszystkie zdarzenia, zacznę pracować nad przyciągnięciem czegoś konkretnego.
burachmura

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez wolves » 21 sie 2017, o 11:47

O, to w Transerfingu chyba doszłam do Tomu 5, 6 nie przypominam sobie z okładki :D
tak, no zakładam, że właśnie musi zburzyć się stare, ewentualnie jest chyba jeszcze coś takiego, że ma się te nowe wzorce myślowe, wibruje się wysoko, i pojawiają się przeszkody w celu "sprawdzenia" czy to tylko chwilowe czy nie i jak na to zareagujemy.
Transerfingu za bardzo nie lubię, jak kilkukrotnie już pisałam na forum, bo za bardzo straszy moim zdaniem, te wszystkie nadmierne potencjały, aż strach się z czegoś cieszyć :) więc ja za bardzo tego podejścia nie kupuję, przecież istniejemy po to aby doświadczać radości i poczucia spełnienia, dlaczego mamy być ukarani za okazywanie radości i czucie się dobrze.

A, no i nie jestem pewna czy da się ominąć te "nieprzyjemności". Jeśli chcesz dokonać zmiany, to musisz być gotowa na nią i towarzyszące jej okoliczności. Ja tak to rozumiem. To tak jak z tym przykładem, że ktoś chciał więcej zarabiać i wywalili go z pracy. No i wielki bulwers jak to, a przecież było to powiązane z życzeniem, widocznie większe zarobki nie były możliwe w obecnej pracy, więc został "skazany" na nową z lepszymi :)

Czasami zmiany są bardzo nieprzyjemne, ja mam tak, że jak gdzieś nie pasuję, nie spełniam się, nie wykorzystuję swojego potencjału, to często (nie wiem czy nie zawsze :D) byłam wyrywana z butami dosłownie z takiego stanu rzeczy. Czyli np. z pracy :) Pole wie lepiej czego nam potrzeba, a że człowiek czasami jest głupi, to trzyma się tego starego, które wcale mu nie służy ;>
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez SaRock » 25 sie 2017, o 10:41

Nie ma dobrych i złych wydarzeń. One są zawsze neutralne. To jak je obieramy zależy tylko od nas. To Ty decydujesz jak postrzegasz daną sytuację. Zepsuł Ci się samochód, przez to spóźnisz się do pracy - ogólnie możesz to odebrać jako coś złego tak? Pomyśl jednak, być może Wszechświat w ten sposób ochronił Cię przed wypadkiem, a może przed staniem w kilku kilometrowym korku, przez który stracisz pół dnia pracy, może dzięki temu poznasz swojego mężczyznę z listy, który zatrzyma się aby Ci pomóc, może zdecydujesz się jechać autobusem i poznasz kogoś ciekawego np przyszłego szefa, który zaproponuje Ci o wiele lepszą pracę lub przyjaciółkę na dobre i złe, może przez spóźnienie unikniesz jakieś nieprzyjemnej sytuacji, która wydarzyłaby się jakbyś dotarła na czas :). Jest milion scenariuszy które mogą się wydarzyć, lub które nawet i się wydarzyły tylko Ty ich po prostu jeszcze nie dostrzegłaś. Musisz zaufać Wszechświatowi, on zawsze wie co robi. Cała ta sytuacja może być początkiem jakieś nowej drogi. Przykładowo, pojechałaś do warsztatu, tam miły mechanik naprawił Ci samochód. Niby nic wielkiego, normalna rzecz, ale skąd wiesz że za miesiąc za dwa nie zostanie on miłością twojego życia, czy tez przyjacielem lub nie pozna Cię za jakiś czas ze swoim bratem, który okażę się tym wyśnionym panem z listy? Wszechświat jakoś musi nam dać to o co prosimy, jego sposoby są różnie, co nie oznacza że zawsze będą "pozytywne". Dostałaś mandat, może te dwie minuty, które poświęciłaś na przeczytanie tego świstka i wyzywanie na czym świat stoi, uchroniły Cię od spadającej doniczki z okna? :haha: :haha: Nikt tego nie wie. Mamy zakodowane w głowie aby każde pozornie negatywne wydarzenie odbierać negatywnie, zacznij odbierać wszystko pozytywnie, doszukuj się zawsze tego pozytywnego znaczenia nawet absurdalnego, a zobaczysz jak twoje życie się odmieni i jaka będziesz szczęśliwa :)

Za ten post autor SaRock otrzymał podziękowania - 6
Born1975, eMka, MagdaLooney, Renata, wolves, wrzochal11
SaRock

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez wrzochal11 » 25 sie 2017, o 18:08

Dokładnie, mądre słowa!
To, że nie rozumiemy do końca zasad gry, to nie znaczy, że gra jest bez sensu :)
Tak jak np. spotyka nas choroba. Wiadomo, nikt nie lubi, ale jak ktoś całe życie żył nieodpowiednio, to ostatnią deską ratunku jest właśnie ta choroba, bo to dzięki niej może zrozumieć, że żył "niepoprawnie" i jeśli tego nie zmieni to choroba będzie się rozwijała.
http://rafalwrzosek.pl/ - Mój blog
http://bit.ly/Darmowy_e-book-RW - Darmowy e-book pt. Dlaczego uznałeś, że jesteś skazany na etat

Za ten post autor wrzochal11 otrzymał podziękowanie od
SaRock
wrzochal11

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień