Warianty rzeczywistości / Wszechświaty równoległe

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Warianty rzeczywistości / Wszechświaty równoległe

Postprzez dinka » 17 cze 2018, o 13:38

Chciałabym się z Wami podzielić historią, która według mnie pasuje do tematu. Kilka lat temu bardzo zależało mi na znalezieniu pracy. To zajmowało moją uwagę wręcz obsesyjnie ;) w nocy miałam sen: spacerowałam po swoim mieście. Padało. Gdy deszcz jeszcze wzmógł schowałam się w sklepie. Tam wdałam się w rozmowę z bardzo miłym sprzedawcą. O moich poszukiwaniach mu opowiedziałam. Naszą miłą pogawędkę przerwał ..... budzik!! Ubrałam się, zjadłam śniadanie i jak co dzień poleciałam na autobus. Na przystanku podszedł do mnie starszy pan i zapytał czemu wczoraj (!!!!) nie przyszłam w sprawie pracy, tak jak się umawialiśmy (!!!). Ja tylko wymamrotałam, że to pomyłka i pobiegłam w drugi koniec przystanku :D Wtedy byłam przerażona. Teraz myślę, że jakoś rzeczywistości się zazębiły.
Bądź głosem a nie tylko echem....
dinka

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez Priscilla » 17 cze 2018, o 16:27

Ja miałam kiedyś taką sytuację, że jechałam pociągiem i niedaleko mnie siedział chłopak w turkusowych trampkach. Jestem na sto procent pewna, że były turkusowe, bo właśnie przez ten nietypowy kolor zwróciłam na nie uwagę - nawet teraz widzę ten kolor w głowie. Ale kiedy pod koniec podróży spojrzałam znów na tego chłopaka, jego trampki były fioletowe :shock: wgniotło mnie wtedy w siedzenie
Priscilla

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez taxi12 » 1 lip 2018, o 21:23

Mam pytania 1.co się dzieje ze starą rzeczywistością ?2.co się dzieje ze mną w starej rzeczywistości 3.czy mogę sie przeniesć do innej rzeczywistości gdzie mam inna pracę itd 4.skoro wszystko jest fikcją to możliwe że zyjemy w umyśle jakiegoś człowieka ?.Będe wdzieczny za odpowiedz z tym 3 to wątpie bo wiem że to nierealne ale chce się upewnić
kocham życie
taxi12

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez osa » 1 lip 2018, o 21:37

3 .Jeśli "wiesz", że że to nierealne to właśnie tak będzie. Będzie dla Ciebie nierealne.
Cała filozofia to uwierzyć, że jest to możliwe :)

Za ten post autor osa otrzymał podziękowanie od
mrO
osa

Podziękował : 102 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez Born1975 » 1 lip 2018, o 21:42

taxi12 napisał(a):Mam pytania 1.co się dzieje ze starą rzeczywistością ?2.co się dzieje ze mną w starej rzeczywistości 3.czy mogę sie przeniesć do innej rzeczywistości gdzie mam inna pracę itd 4.skoro wszystko jest fikcją to możliwe że zyjemy w umyśle jakiegoś człowieka ?.Będe wdzieczny za odpowiedz z tym 3 to wątpie bo wiem że to nierealne ale chce się upewnić

Kiedyś wierzyłem w istnienie alternatywnych wszechświatów, ale teraz myślę, że one nie istnieją, a przynajmniej nie w takiej formie w jakiej nam się to zazwyczaj przedstawia. Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, ale odpowiedzi będą prawdopodobnie inne od tych jakich oczekujesz.

Ad1. Nie ma czegoś takiego jak stara rzeczywistość. Rzeczywistość to tak na prawdę informacja, a ta może zostać zmieniona, ale w rejestrze pozostanie zapis na temat tej zmiany.

Ad2. Skoro nie ma starej rzeczywistości, to nie ma Ciebie w starej rzeczywistości.

Ad3. Nie możesz się nigdzie przenieść, ale możesz podmienić informację. Efekt będzie identyczny, pytanie jest czy będziesz tego świadomy czy nie.

Ad4. Nie żyjemy w umyśle żadnego człowieka. Żyjemy w świecie stworzonym z NICOŚCI, ale ta nicość sama w sobie stanowi informację, więc żyjemy w świecie informacyjnym. Ale... w świecie informacyjnym możliwe jest dosłownie wszystko, więc na jakimś poziomie tej informacji możliwe jest, że żyjemy w umyśle jakiegoś człowieka. Wiem, że to wydaje się być sprzeczne, ale jak się poświeci temu trochę czasu to nabiera sensu.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 570 razy

Postprzez taxi12 » 1 lip 2018, o 22:14

Dziękuje za odpowiedzi (: życze wam miłego wieczoru
kocham życie
taxi12

Postprzez mrO » 2 lip 2018, o 07:55

taxi12 napisał(a):Mam pytania 1.co się dzieje ze starą rzeczywistością ?2.co się dzieje ze mną w starej rzeczywistości 3.czy mogę sie przeniesć do innej rzeczywistości gdzie mam inna pracę itd 4.skoro wszystko jest fikcją to możliwe że zyjemy w umyśle jakiegoś człowieka ?.Będe wdzieczny za odpowiedz z tym 3 to wątpie bo wiem że to nierealne ale chce się upewnić

Na każde z tych pytań odpowiedział już Seth i to chyba setki razy.
Zaczynając od początku:
Jesteś "bytem"/świadomością, która chcę doświadczyć ludzkiego życia. Twoja świadomość jest jedyną świadomość jaka istnieje w danej i innych rzeczywistościach . Nie sądzę aby istniała sytuacja że "po skoku" stary ty dalej istniejesz. Jesteś tylko Ty i twoja rzeczywistość. Jakbyś grał w grę :)
Stara rzeczywistość przestaje istnieć w momencie kiedy ty "zmieniasz wibracje i dostosowujesz się przez to do nowe". Wiem że brzmi niemożliwie, ale wystarcz pomyśleć o tym wszystkim z perspektywy nas ludzi-robaków, a jak wielkie jest wszystko to co nas otacza.
Wszystko jest możliwe, ale jest to warunkowane przez twoją wiarę. Tak jak mówi każda podstawa PP, każdy kołcz, każda osoba oświecona. To wiara w coś dokonuje cudów. Wiara w "przeniesienie się" do innej rzeczywistości i porzucenie starej powoduje przeniesienie się do nowej :)

Mówią że wszyscy jesteśmy jednym wielkim umysłem. Dlatego możemy słyszeć o tym słynnym "szanuj bliźniego jak siebie samego". Każdy z nas jest fragmentem Superświadomości. Wystarczy obejrzeć filmik o DMT i wrażaniach różnych ludzi.

PS. Jest mi bardzo przykro że tak mało o Seth'cie jest w j. polskim. Na prawdę rozwiewa sporo wątpliwości. Zarówno Bashar jak i Abracham duuuuużo mu zawdzieczają.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 236 razy

Postprzez taxi12 » 8 lip 2018, o 22:22

Born1975 napisał(a):

możesz podmienić informację. Efekt będzie identyczny, pytanie jest czy będziesz tego świadomy czy nie.

masz na myśli wibracje ?
kocham życie
taxi12

Postprzez Born1975 » 8 lip 2018, o 23:57

Nie mam na myśli wibracji a samą informację. To działa tak jak jakiś skrypt czy algorytm komputerowy-jeśli podmienisz instrukcje na inne, to otrzymasz inne dane na wyjściu.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 828 razy
Otrzymał podziękowań: 570 razy

Postprzez mrO » 9 lip 2018, o 08:36

taxi12 napisał(a):
Born1975 napisał(a):

możesz podmienić informację. Efekt będzie identyczny, pytanie jest czy będziesz tego świadomy czy nie.

masz na myśli wibracje ?

Przepraszam że wchodzę w słowo, ale "informacja" jest twoją wibracją.
To jaką "informacją" czyli twoim stanem bycia(i cała ta definicja PP bla bla bla) emanujesz/pulsujesz/wysyłasz na taką wibrację wchodzisz.
Change your Personality to change your Reality. :brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 2
Scarlett, taxi12
mrO

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 236 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień