Warianty rzeczywistości / Wszechświaty równoległe

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Warianty rzeczywistości / Wszechświaty równoległe

Postprzez Scarlett » 9 lis 2018, o 06:00

Opory - brak (czyli najprościej ujmując - zdawanie sobie "w realu" sprawy, że nie ma tego co chcesz), czekanie, szukanie efektów (PP działa na zasadzie efektu motyla - to, że nie widzisz teraz, nie znaczy, że się nie zmienia - a każdy chce jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki), próby przyspieszenia.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 479 razy
Otrzymał podziękowań: 1822 razy

Postprzez Koliberek » 22 lis 2018, o 14:54

Ja się zastanawiałem jak to jest z tym przechodzeniem do innego wariantu, czy ja będąc w A np. mając takich i takich rodziców, przechodzę do B to ciągnę wszystko za sobą, poza tą jedną rzeczą, która się zmienia? No chyba nie, prawda? Ale nie o to chodzi, to znaczy że ja przechodząc do B i mając rodziców z B, oni zostają z moją wersją A?
NOSCE TE IPSUM
Koliberek

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Scarlett » 22 lis 2018, o 14:55

To zależy czy wybierzesz wariant gdzie oni są :) masz wybór.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 479 razy
Otrzymał podziękowań: 1822 razy

Postprzez Koliberek » 22 lis 2018, o 15:10

No dobra ale wybierając wariant, nie mogę przecież wziąć wszystkich rzeczy pod uwagę bo wtedy musiałbym siedzieć / leżeć godzinami i wszystko kreować. Kreując sobie zmianę nie wiem... relacji z osobą A... nie wezmę pod uwagę w tym czasie pozostałych 20 B,C, D, E, których znam, czyli narażam się na losowość w pewnym sensie?

Też w sumie troszkę co innego miałem na myśli w pytaniu, interesowało mnie... czy ja sprzed zmiany zostaję w poprzednim wariancie? Czyli jestem w A, z danym otoczeniem X, przechodzę do B z otoczeniem X + zmiana w pewnym aspekcie, no ale gdzieś tam zostaję rzeczywistość X bez zmiany, i ja też, przecież nie zniknę. To mnie intryguje.
NOSCE TE IPSUM
Koliberek

Postprzez mrO » 22 lis 2018, o 15:13

Energetyczny_gołąb napisał(a):Ja się zastanawiałem jak to jest z tym przechodzeniem do innego wariantu, czy ja będąc w A np. mając takich i takich rodziców, przechodzę do B to ciągnę wszystko za sobą, poza tą jedną rzeczą, która się zmienia? No chyba nie, prawda? Ale nie o to chodzi, to znaczy że ja przechodząc do B i mając rodziców z B, oni zostają z moją wersją A?

To co wniesiesz z sobą do nowego "wariantu" zależy tylko i od ciebie oraz twoich przekonań/wierzeń :). Pomyśl o tym jak łatwo byłoby ci uwierzyć "robiąc skok" odnośnie jednej rzeczy a wielu ? I jak to właśnie jest z tymi innymi ?
Jeśli się nie określisz to ciągniesz wszystko to czego powiedzmy "nie sprecyzowałeś". Tylko tak na prawdę jaki jest sens myślenia o drugim człowieku skoro tak na prawdę to tylko twoje doświadczenie. Szkoda na to twojego czasu, no chyba że chcesz posty nabić :D

Energetyczny_gołąb napisał(a):No dobra ale wybierając wariant, nie mogę przecież wziąć wszystkich rzeczy pod uwagę bo wtedy musiałbym siedzieć / leżeć godzinami i wszystko kreować. Kreując sobie zmianę nie wiem... relacji z osobą A... nie wezmę pod uwagę w tym czasie pozostałych 20 B,C, D, E, których znam, czyli narażam się na losowość w pewnym sensie?.

Nie narażasz się na losowość bo wybierasz świadomie wszystko to co ciebie otacza. Pobaw się z małymi rzeczami a wtedy zobaczysz jak to jest. Mi nawet po głowie nie chodzi "wygrać 5000000$" bo mam to w dupie. Mam to co chciałem, czasami robię jakieś tam małe "spotkania", a reszta układa się jak powinna nawet o tym nie myślać

Energetyczny_gołąb napisał(a):Też w sumie troszkę co innego miałem na myśli w pytaniu, interesowało mnie... czy ja sprzed zmiany zostaję w poprzednim wariancie? Czyli jestem w A, z danym otoczeniem X, przechodzę do B z otoczeniem X + zmiana w pewnym aspekcie, no ale gdzieś tam zostaję rzeczywistość X bez zmiany, i ja też, przecież nie zniknę. To mnie intryguje.

Nie ma czegoś takiego jak pozostawienie swojego starego ja, starej wersji w starym wariancie. W ogóle jak to brzmi, chociaż przyznam szczerze na początku kilka razy zastanawiałem się w jakiej czarnej dupie jest moje stare ja. Ale tak nie jest. Jesteś tylko ty i nie ma żadnych innych wersji ciebie.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 111 razy
Otrzymał podziękowań: 339 razy

Postprzez Koliberek » 22 lis 2018, o 15:18

Przykład z inną osobą, był, że tak powiem z dupy. Tak samo jak argument z nabijaniem postów. Ale spoko :D

Pewne rzeczy dopiero układam sobie w głowie, jeśli jesteśmy we wspólnej przestrzeni na planie ziemskim i to co mam wykreowane w okół siebie to mój świat ale przecież, nie jestem tu sam. Ten świat jest jednak wspólny, nie uważasz? Moi rodzicie nie istnieją? Tylko ja ich wykreowałem? Bez jaj... przecież to jest składowa własnych myśli ale przenika się z myślami innych, czyż nie? Stąd pojecie zbiorowej świadomości, co? Jednak gdzieś tam sobie siedzisz.

Chodzi mi to, że ok... zmieniam wariant... na inny... z czymś tam, nie ważne... jednak są przecież inne warianty... więc ja też tam jestem... jeśli nie pozostawiam swojej starej wersji w innym wariancie, to jest tylko jeden wariant... to czemu temat zahacza o wszechświaty równoległe. Czegoś tutaj ewidentnie, nie kumam.

PS: powoli zaczynam rozumieć, muszę to przemyśleć... po prostu warianty i wszechświaty to liczba mnoga i to mi nie pasuje.
NOSCE TE IPSUM
Koliberek

Postprzez mrO » 22 lis 2018, o 15:30

Energetyczny_gołąb napisał(a):Przykład z inną osobą, był, że tak powiem z dupy. Tak samo jak argument z nabijaniem postów. Ale spoko :D

Pewne rzeczy dopiero układam sobie w głowie, jeśli jesteśmy we wspólnej przestrzeni na planie ziemskim i to co mam wykreowane w okół siebie to mój świat ale przecież, nie jestem tu sam. Ten świat jest jednak wspólny, nie uważasz? Moi rodzicie nie istnieją? Tylko ja ich wykreowałem? Bez jaj... przecież to jest składowa własnych myśli ale przenika się z myślami innych, czyż nie? Stąd pojecie zbiorowej świadomości, co? Jednak gdzieś tam sobie siedzisz.

Chodzi mi to, że ok... zmieniam wariant... na inny... z czymś tam, nie ważne... jednak są przecież inne warianty... więc ja też tam jestem... jeśli nie pozostawiam swojej starej wersji w innym wariancie, to jest tylko jeden wariant... to czemu temat zahacza o wszechświaty równoległe. Czegoś tutaj ewidentnie, nie kumam.

Piszesz, zastanawiasz się i rozmyślasz o tym czy tamtym no i ciężko jest ci to wszystko poukładać. A ja mam to wszystko gdzieś i mi wszystko wychodzi. Faktem jest że też przechodziłem przez okres "poszukiwań wiedzy" i wiesz co mi dał ? Zmarnowany czas. Zmarnowany czas do czas, aż nie zacząłem testować wszystkiego na sobie.
Wszyscy istnieją tylko w twojej głowie. Jacy chcesz, jakich ich tylko sobie opiszesz. To wszystko dzieje się w twojej głowie, to z twojej głowy jest to co widzisz.
Wszystko co ciebie otacza sam wytworzyłeś :)
mrO

Postprzez Koliberek » 22 lis 2018, o 15:37

Spoko, czyli rozumiesz, że to subiektywne wrażenia. Bardzo się również cieszę, że Ci wszystko wychodzi. Jedno nie wyklucza drugiego. Czy zastanawiając się nad końcem filmu bo był dwuznaczny, to znaczy że Ci się on nie podobał? :) temat jest dla mnie ciekawy, nie rozumiem czegoś, to drążę, czy mi to coś da, czy nie, nieistotne, tak i nie!

Scarlett napisał(a):
Jak wiecie, Wszechświat jest nieskończony, nieograniczony. I choć nazywamy go w liczbie pojedynczej, tych Wszechświatów jest nieskończenie wiele. Inaczej nazywamy to innymi wariantami rzeczywistości (możemy tych określeń używać zamiennie). „Przeskakiwanie” między nimi nazywamy skokami kwantowymi.
I te warianty albo różnią się od tego w którym żyjesz w tej chwili dość subtelnie albo bardzo mocno.

"Jesteś tylko ty i nie ma żadnych innych wersji ciebie." - i jak to się ma do tego?

"Wszyscy istnieją tylko w twojej głowie. Jacy chcesz, jakich ich tylko sobie opiszesz. To wszystko dzieje się w twojej głowie, to z twojej głowy jest to co widzisz.
Wszystko co ciebie otacza sam wytworzyłeś :)" - wiem to, ale dziękuje za powtórkę, przynajmniej utrwalę. Jednak, nie odpowiada to na moje pytanie :)
NOSCE TE IPSUM
Koliberek

Postprzez mrO » 22 lis 2018, o 16:08

Energetyczny_gołąb napisał(a):
Scarlett napisał(a):
Jak wiecie, Wszechświat jest nieskończony, nieograniczony. I choć nazywamy go w liczbie pojedynczej, tych Wszechświatów jest nieskończenie wiele. Inaczej nazywamy to innymi wariantami rzeczywistości (możemy tych określeń używać zamiennie). „Przeskakiwanie” między nimi nazywamy skokami kwantowymi.
I te warianty albo różnią się od tego w którym żyjesz w tej chwili dość subtelnie albo bardzo mocno.

"Jesteś tylko ty i nie ma żadnych innych wersji ciebie." - i jak to się ma do tego?

W szpitalu pracują lekarze różnych specjalizacji :)

Energetyczny_gołąb napisał(a):Wszystko co ciebie otacza sam wytworzyłeś :)" - wiem to, ale dziękuje za powtórkę, przynajmniej utrwalę. Jednak, nie odpowiada to na moje pytanie :)

To są odpowiedź, których nie zrozumiesz czytając forum. Musisz tego doświadczyć na własnej skórze, aby wysnuć jakieś wnioski
mrO

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień