Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. O NAP2018

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. O NAP 2018

Postprzez The_Saint » 31 gru 2017, o 00:11

Born1975 napisał(a):The_Saint zadam Ci jedno proste pytanie. Jest oto młoda osoba, która zaczyna uczęszczać do pierwszej klasy liceum. Bardzo chce przyciągnąć maturę. Co musi zrobić, by mieć tą maturę?

To oczywiste. Tak jak napisałem wyżej, bez pracy nie ma kołaczy.
I przyjrzałem się wszystkim dziełom,
jakich dokonały moje ręce,
i trudowi, jaki sobie przy tym zadałem.
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem!
Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
The_Saint

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 31 gru 2017, o 00:26

The_Saint napisał(a):
Born1975 napisał(a):The_Saint zadam Ci jedno proste pytanie. Jest oto młoda osoba, która zaczyna uczęszczać do pierwszej klasy liceum. Bardzo chce przyciągnąć maturę. Co musi zrobić, by mieć tą maturę?

To oczywiste. Tak jak napisałem wyżej, bez pracy nie ma kołaczy.

Dokładnie. Wiele osób słyszało o PP, ale nigdy nikt im nie powiedział, że to nie jest jedyne prawo, które powinni znać i stosować. Wokół PP zrobiono wielki marketing i niektórzy zarobili kupę kasy pisząc książki o tym jak to łatwo można miec wszystko czego się pragnie. A to nie tak. Prawo przyciągania działa zawsze, ale to nie ma nis wspólnego z motywacją, a bardziej z tym jakimi osobami jesteśmy.

Oprócz PP trzeba jeszcze poznać prawo kreacji i prawo przepracowania. Prawo kreacji-nie da się przyciagnąć czegoś co nie istnieje, trzeba to stworzyć. Jesli domek o którym marzysz istnieje fizycznie, to nie trzeba go stwarzać, ale jesli ma to być domek, który ma dopiero powstac, to trzeba go wykreować, czyli inaczej mówiąc musi on być dopiero stworzony.

Prawo przepracowania jest pomijane. Jesli chcesz coś przyciagnać, to wszechświat mówi ok, ale pokaż mi że na prawde tego chcesz i wykonaj kolejny krok. Po prostu musi to być spójne. Jesli zaczniesz pracować w kierunku spełnienia swojego marzenia, to wszechświat będzie Cię wspierał na każdym kroku.

Dopiero połączenie kilku praw da nam efekt, który chcemy osiągnąć.
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Postprzez The_Saint » 31 gru 2017, o 00:33

Born1975 napisał(a):Dokładnie. Wiele osób słyszało o PP, ale nigdy nikt im nie powiedział, że to nie jest jedyne prawo, które powinni znać i stosować. Wokół PP zrobiono wielki marketing i niektórzy zarobili kupę kasy pisząc książki o tym jak to łatwo można miec wszystko czego się pragnie. A to nie tak. Prawo przyciągania działa zawsze, ale to nie ma nis wspólnego z motywacją, a bardziej z tym jakimi osobami jesteśmy.

Oprócz PP trzeba jeszcze poznać prawo kreacji i prawo przepracowania. Prawo kreacji-nie da się przyciagnąć czegoś co nie istnieje, trzeba to stworzyć. Jesli domek o którym marzysz istnieje fizycznie, to nie trzeba go stwarzać, ale jesli ma to być domek, który ma dopiero powstac, to trzeba go wykreować, czyli inaczej mówiąc musi on być dopiero stworzony.

Prawo przepracowania jest pomijane. Jesli chcesz coś przyciagnać, to wszechświat mówi ok, ale pokaż mi że na prawde tego chcesz i wykonaj kolejny krok. Po prostu musi to być spójne. Jesli zaczniesz pracować w kierunku spełnienia swojego marzenia, to wszechświat będzie Cię wspierał na każdym kroku.

O to mi właśnie chodziło. Pracuję, zarabiam i odkładam na domek, samochód, rower, wakacje itd. To jest ten krok.

Tak więc PP to normalna kolej rzeczy, a nie magiczna różdżka. Teraz rozumiem, dlaczego nie działają wyzwania typu manifestacja 48h.
The_Saint

Postprzez Born1975 » 31 gru 2017, o 00:41

The_Saint napisał(a):Tak więc PP to normalna kolej rzeczy, a nie magiczna różdżka. Teraz rozumiem, dlaczego nie działają wyzwania typu manifestacja 48h.

Cieszę się, że teraz wszystko stało się dla Ciebie jasne :D
Knight of light coming!
Born1975

Podziękował : 837 razy
Otrzymał podziękowań: 590 razy

Postprzez mrO » 31 gru 2017, o 06:58

The_Saint napisał(a):Teraz rozumiem, dlaczego nie działają wyzwania typu manifestacja 48h.

Wyzwania i manifestacja typu 48h czy 7 dni to "zaufaj że tak będzie bo będzie" Spełnia się na 100%, ale to już od osoby podejmującej się wyzwania zależy czy do tego dojdzie czy nie. Przeważnie taka manifestacja pojawia się po dłuższym czasie, bo osoba podejmująca takiego wyzwania jest zbyt skupiona na tym aby osiągnąć to w wyznaczonym czasie.

The_Saint napisał(a):Tak więc PP to normalna kolej rzeczy, a nie magiczna różdżka.

W taki sposób formujesz kolejne swoje przekonanie, które z czasem utrwali się jeszcze bardziej. Mój pierwszy post jest własnie o tym. Zresztą dziesiątki postów tutaj są właśnie o tym. Poza tym radzę poczytać więcej historii innych, a przekonasz się że to nie bardzo jest tak jak myślisz.

The_Saint napisał(a): Pracuję, zarabiam i odkładam na domek, samochód, rower, wakacje itd. To jest ten krok.

Tym krokiem jest to że jak coś robisz to robisz to na 100%. Czujesz się dobrze robiąc to co robisz i masz z tego świadomość że jest to rzecz dobra dla ciebie, bo w końcu to lubisz robić. Masło maślane.
Jak pisałem wcześniej to idealnie odwzorowuje obecną psychologie sportu i zwycięstwa. "dawanie z siebie 100%" jest po prostu bycie świadomy danej chwili i robieniu tego co się lubi. Podstawy PP.

Born1975 napisał(a):Oprócz PP trzeba jeszcze poznać prawo kreacji i prawo przepracowania. Prawo kreacji-nie da się przyciagnąć czegoś co nie istnieje, trzeba to stworzyć. Jesli domek o którym marzysz istnieje fizycznie, to nie trzeba go stwarzać, ale jesli ma to być domek, który ma dopiero powstac, to trzeba go wykreować, czyli inaczej mówiąc musi on być dopiero stworzony.

Ludzie uwielbiają komplikować sobie życie :)
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 98 razy
Otrzymał podziękowań: 300 razy

Postprzez Renata » 31 gru 2017, o 13:20

The_Saint napisał(a):O to mi właśnie chodziło. Pracuję, zarabiam i odkładam na domek, samochód, rower, wakacje itd. To jest ten krok.

Tak więc PP to normalna kolej rzeczy, a nie magiczna różdżka. Teraz rozumiem, dlaczego nie działają wyzwania typu manifestacja 48h.

Mój mąż mówi tak samo :D
Ja zaś nie w pełni się z tym zgadzam. Możesz przyciągać w ten sposób, o którym mówisz, ale zobacz, ile w tym jest wysiłku, pracy, ile wyczekiwania, oporu.
Normalna kolej rzeczy, normalne życie, podejmowane decyzje, wybory, na których opiera się działanie- powiadasz? A potem masz wrażenie, że w życiu na wszystko trzeba ciężko pracować, nic nie spada z nieba i w ogóle nie ma żadnej magii a pp to tylko wyświechtane słowo rzucane przez ludzi na prawo i lewo.

W ogóle to dziwi mnie, jak ludzie strasznie pragmatycznie podchodzą do życia. Spoglądają na nie bardzo płytko nie zauważając, ile magii jest w każdym dniu, przechodzą obojętnie i automatycznie obok rzeczy, które powinny zadziwiać...
Pp powinno zaczynać się od zaznajamiania z tym, co niewidzialne, od wiedzy o energii, o odkrywaniu ile i jaka jest ona w naszych myślach, do czego prowadzi i jak można ją wykorzystać.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 4
Anka12, mrO, soma, Zorja
Renata

Podziękował : 640 razy
Otrzymał podziękowań: 819 razy

Postprzez The_Saint » 31 gru 2017, o 17:38

mrO napisał(a):Wyzwania i manifestacja typu 48h czy 7 dni to "zaufaj że tak będzie bo będzie" Spełnia się na 100%, ale to już od osoby podejmującej się wyzwania zależy czy do tego dojdzie czy nie. Przeważnie taka manifestacja pojawia się po dłuższym czasie, bo osoba podejmująca takiego wyzwania jest zbyt skupiona na tym aby osiągnąć to w wyznaczonym czasie.

Całkowicie dla zabawy i na luzie wypróbowałem sposób podany w tym temacie: viewtopic.php?f=3&t=412&hilit=48h i na razie cisza.

mrO napisał(a):
Tym krokiem jest to że jak coś robisz to robisz to na 100%. Czujesz się dobrze robiąc to co robisz i masz z tego świadomość że jest to rzecz dobra dla ciebie, bo w końcu to lubisz robić. Masło maślane.
Jak pisałem wcześniej to idealnie odwzorowuje obecną psychologie sportu i zwycięstwa. "dawanie z siebie 100%" jest po prostu bycie świadomy danej chwili i robieniu tego co się lubi. Podstawy PP.

Rozumiem, że każda czynność ma mi sprawiać radość i wykonywać trzeba ją całym sobą. Załóżmy, że prowadzę samochód i jestem na tym maksymalnie skupiony i cieszę się jazdą. Jak wtedy, gdy pierwszy raz mogłem to robić. Tylko, co to zmienia w moim życiu? Tworzy sztuczne zadowolenie.

Renata napisał(a):Mój mąż mówi tak samo :D
Ja zaś nie w pełni się z tym zgadzam. Możesz przyciągać w ten sposób, o którym mówisz, ale zobacz, ile w tym jest wysiłku, pracy, ile wyczekiwania, oporu.
Normalna kolej rzeczy, normalne życie, podejmowane decyzje, wybory, na których opiera się działanie- powiadasz? A potem masz wrażenie, że w życiu na wszystko trzeba ciężko pracować, nic nie spada z nieba i w ogóle nie ma żadnej magii a pp to tylko wyświechtane słowo rzucane przez ludzi na prawo i lewo.

W ogóle to dziwi mnie, jak ludzie strasznie pragmatycznie podchodzą do życia. Spoglądają na nie bardzo płytko nie zauważając, ile magii jest w każdym dniu, przechodzą obojętnie i automatycznie obok rzeczy, które powinny zadziwiać...
Pp powinno zaczynać się od zaznajamiania z tym, co niewidzialne, od wiedzy o energii, o odkrywaniu ile i jaka jest ona w naszych myślach, do czego prowadzi i jak można ją wykorzystać.

Zgadzam się, że jest w tym dużo harówki i oporu. Tak jak w normalnym życiu. Niestety zostałem tak wychowany, że na wszystko trzeba zapracować i ścieżka do spełniania swoich marzeń nie jest usłana różami. Zawsze mi powtarzano, że nie ma nic za darmo i jeśli nie będzie się ciężko pracowało to nic nie będzie. W rodzinie takie podejście obserwuję do dzisiaj. Jednak mimo tej ciężkiej pracy zwykle i tak nie dochodziło się do niczego niezwykłego, bo wystarczało tylko na te podstawowe potrzeby.

A ja właśnie oczekuję od PP tego wspomnianego przez Ciebie spadania rzeczy z nieba i magii. Tyle, że jeszcze tego nie doświadczyłem. Dlatego staram się jak najbardziej zgłębić temat i może w końcu ten królik z kapelusza wyskoczy :)

Faktycznie zbyt mało magii dostrzegam w życiu. Temu nie mogę zaprzeczyć.
The_Saint

Postprzez mrO » 31 gru 2017, o 17:56

The_Saint napisał(a):Rozumiem, że każda czynność ma mi sprawiać radość i wykonywać trzeba ją całym sobą. Załóżmy, że prowadzę samochód i jestem na tym maksymalnie skupiony i cieszę się jazdą. Jak wtedy, gdy pierwszy raz mogłem to robić. Tylko, co to zmienia w moim życiu? Tworzy sztuczne zadowolenie.

Tylko że jazda samochodem to idealny przykład tego jak żyć chwilą. Przykład ten jest bardzo często opisany w wielu książkach jako właśnie ten przykład na którym powinniśmy się wzorować robiąc inne rzeczy.
Jest takie określenie "fake it till you make it", pasuje idealnie do PP i w angielskiej literaturze/forach/artykułach jest to bardzo najczęstsza rada.

Z całym szacunkiem, ale ja poddaje się. Mam wrażenie że każdy twój post jest tylko po to aby bronić swojego punktu widzenia.
Każdy chce dla siebie jak najwięcej ale nikt nic nie daje od siebie. W tym przypadku pisząc o dawaniu czegoś od siebie mam namyśli swojego czasu, aby zgłębić temat głębiej, a nie po prostu bronić założonej tezy.
Powodzenia.
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO

Podziękował : 98 razy
Otrzymał podziękowań: 300 razy

Postprzez The_Saint » 31 gru 2017, o 18:08

mrO napisał(a):Z całym szacunkiem, ale ja poddaje się. Mam wrażenie że każdy twój post jest tylko po to aby bronić swojego punktu widzenia.
Każdy chce dla siebie jak najwięcej ale nikt nic nie daje od siebie. W tym przypadku pisząc o dawaniu czegoś od siebie mam namyśli swojego czasu, aby zgłębić temat głębiej, a nie po prostu bronić założonej tezy.
Powodzenia.

Jestem po prostu sceptycznie nastawiony i staram się rozwiewać wątpliwości. Szkoda byłoby czasu na jakieś przekomarzania. Nie za bardzo po prostu rozumiem, co ma dać budowanie sztucznej otoczki szczęśliwego i ciekawego życia, skoro wcale się nie jest z niego zadowolonym. Trochę przypomina mi to kawał o robakach.

"Mówi robak do robaka:
- Patrz synu jaki świat jest piękny! Tamto żółte to słoneczko, tamto zielone - to las, a to co tu migocze - to strumyk. Widzisz jak pięknie jest dookoła?
- No dobrze, tato. Ale skoro dookoła jest tak pięknie, to dlaczego my siedzimy w gównie?
- Bo widzisz synu...to jest nasza ojczyzna."

mrO napisał(a):W jaki sposób wytłumaczysz motywowanie siebie poprzez wizualizacje "zarabiam 10000 zł mięsiecznie" nie robiąc tak na prawdę nic w tym kierunku, a jednak dostając to czego się chcę jak już o tym się totalnie zapomina ? Jestem żywym przykładem że PP właśnie działa w taki sposób.

Możesz o tym opowiedzieć?

mrO napisał(a):Nie mówię tutaj o rzeczach prostych typu 100-1000 zł/ przyciągnięcie jakieś rzeczy/ osoby czy exy. Tylko o rzeczach, które mogą zachwiać naszą pewnością siebie, na zasadzie "czy jestem wystarczająco dobry, aby mieć to co chce"

Dla mnie nawet te pozornie łatwe rzeczy są trudne.
The_Saint

Postprzez Zorja » 31 gru 2017, o 19:43

O, rany, chłopie. Jeśli uważasz, że na wszystko w życiu trzeba się naharować, zasłużyć to Ci powiem:Tak, masz rację. Są ludzie, którzy uważają, że wszystko do nich przychodzi z łatwością i zasłużyli na to tylko przychodząc na ten świat i oni też mają rację.

https://www.youtube.com/watch?v=s7RmcdHrYuk

Po prostu skreśl sobie ten pogląd, bo Cię ogranicza! Najważniejsza praca, jaką masz do wykonania to praca nad swoimi myślami, emocjami, przekonaniami (właśnie takimi w stylu: bez pracy nie ma kołaczy) i podążanie za inspiracją/głosem serca/tym co czujesz, że jest dla Ciebie "lekkie". I wtedy dzieją się cuda.
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy

Za ten post autor Zorja otrzymał podziękowania - 2
Anka12, Pozytywna
Zorja

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień