Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. O NAP2018

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. O NAP2018

Postprzez mrO » 5 lut 2018, o 20:57

Zorja napisał(a):Oczywiście, to takie moje autorskie rozumienie, jak rozumiem, Merlin pracuje nad "klasycznym" LoA??

Szczerze to nie mam pojęcia, ale wygląda na to że właśnie tak jest. NAPy są właśnie tym co możemy rozumieć poprzez klasyczne PP "emocje+wizualizje+afirmacje"
Co do "Wszechświata/Boga/Siły Wyzszej" nie zastanawiałem się nad tym, ale bardzo możliwe że właśnie o to chodzi. Chodź by i dlatego że właśnie wspomniał o tym na zasadzie "nie będę teraz mówił o tych trudnych rzeczach ", a nie ma co ukrywać że wiara w to że coś będzie lepiej mimo że wszystko pokazuje nam że nie będzie z perspektywy wielu osób jest wręcz nie do pomyślenia.
Moim zdaniem najlepszym sposobem na pójście tą drogą to wiara w Wszechświata/Boga/Siły Wyzszej" i po prostu życie w "teraz" ze z pełna niepodważalną wiarą w to że będzie tak jak chcemy, a nawet jeszcze lepiej.
Ale to tylko kolejna perspektywa, która dla większości jest również nie do pomyślenia.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 3
cabochard, Karla, Zorja
mrO

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 190 razy

Postprzez soma » 6 lut 2018, o 12:31

Wlasciwie to stol jest suto zastawiony i powinnismy sobie ucztowac. Dlaczego wiec tego nie robimy?. Jakie jest nasze nastawienie do brania? Dziecko bierze wszystko w raczki, co tylko zwroci jego uwage. Robi tak do czasu, az zacznie sie mu wmawiac:
* nie ruszaj tego, bo dostaniesz po lapach.
*nie bierz sama, poczekaj, zaraz ci dam
*to nie dla ciebie, jestes na to za mala

Zaczynaja sie tworzyc przekonania, ze nie mozna brac samemu, ze to mama ma dawac ( a pozniej bedzie wszechswiat, bog czy sily wyzsze). Ze trzeba czekac, az ktos sie zlituje i da nam to czego chcemy. Albo jak sie dorosnie to wtedy bedziemy mogli zasiasc do uczty. A tak nie bedzie, bo te przekonania beda nam wiernie towarzyszyly dopoki ich nie przepatrzymy. Malo tego, odkrylam, ze jest w nas osobowosc co chce zyc w braku, bo ma z tego korzysci. Pisze "w nas", bo jak przyuwaze jakis wzorzec,to widze jak wielu ludzi nim zyje, wiec to dotyczy tak mnie jak i nas, wiekszosci z nas.
Skoro jest taka potrzeba wierzenia w brak, to bez zbadania tej potrzeby bedzie sie walilo glowa w mur. Bo z jednej strony my tu swiadomie chcemy czegos, a ta osobowosc mowi nie, ja chce zyc w braku. Czyli temat: nie mozna brac samemu, tego co sie chce, bo... (co sie stanie?)

Za ten post autor soma otrzymał podziękowania - 4
cabochard, cynamonova, PrettyOne, Renata
soma

Podziękował : 61 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez Merlin » 7 lut 2018, o 10:00

Zorja napisał(a):Oczywiście, to takie moje autorskie rozumienie, jak rozumiem, Merlin pracuje nad "klasycznym" LoA??

Yup, you got it right Zorja. (y)
Merlin

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez Merlin » 7 lut 2018, o 10:03

mrO, if I post here a diagram, can you translate it in polish?

I am using Google Translate tool in Chrome to instantly translate posh into english but not the other way around so I can post it, describe it and then you will translate it so that you guys can understand what I'm working on.

Think of it as LOA 201. ;)

MrO: go ahead :)

Za ten post autor Merlin otrzymał podziękowanie od
Karla
Merlin

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Postprzez violet_vill » 8 lut 2018, o 15:59

Czy tych nagran trzeba koniecznie słuchać w nocy i przez cala noc?
violet_vill

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez mrO » 8 lut 2018, o 16:36

violet_vill napisał(a):Czy tych nagran trzeba koniecznie słuchać w nocy i przez cala noc?

Dlaczego większość ludzi tak bardzo chcę iść na "łatwiznę" ?
Moją intencją nie jest tutaj w jakikolwiek sposób ciebie obrazić i rozumiem że możesz mieć wątpliwości( to całkowicie normalna sprawa) tylko że takie pytania są trochę nie na miejscu.
Uważam że temat jest jak na dzisiejszą "wiedzę" na ten temat dobrze opisany, mimo że temat w kilku miejscach pojechał w inną stronę :) Wszystko jest wytłumaczone i doradzone jak najlepiej. Opisane jest dlaczego akurat w nocy i dlaczego akurat przez całą noc. Przez całą noc chodź by i dlatego że nikt nie pilnuje tego co może wpływać do twojej podświadomości w odróżnieniu tego co dzieje się w dzień.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Scarlett
mrO

Podziękował : 59 razy
Otrzymał podziękowań: 190 razy

Postprzez romka » 8 lut 2018, o 18:53

Ja nie rozumiem czemu słuchanie w nocy miałoby być uciążliwe. To właśnie jest łatwizna. Przecież i tak śpisz.
Jedynym problemem mogą być wypadające z ucha słuchawki.
romka

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez violet_vill » 8 lut 2018, o 18:58

mrO napisał(a):
violet_vill napisał(a):Czy tych nagran trzeba koniecznie słuchać w nocy i przez cala noc?

Dlaczego większość ludzi tak bardzo chcę iść na "łatwiznę" ?
Moją intencją nie jest tutaj w jakikolwiek sposób ciebie obrazić i rozumiem że możesz mieć wątpliwości( to całkowicie normalna sprawa) tylko że takie pytania są trochę nie na miejscu.
Uważam że temat jest jak na dzisiejszą "wiedzę" na ten temat dobrze opisany, mimo że temat w kilku miejscach pojechał w inną stronę :) Wszystko jest wytłumaczone i doradzone jak najlepiej. Opisane jest dlaczego akurat w nocy i dlaczego akurat przez całą noc. Przez całą noc chodź by i dlatego że nikt nie pilnuje tego co może wpływać do twojej podświadomości w odróżnieniu tego co dzieje się w dzień.

Nie chcę iść na łatwiznę, po prostu z tego co zrozumiałam, w całej technice chodzi o to by słuchać nagrań podczas snu, a spać można nie tylko w nocy :)
violet_vill

Postprzez Scarlett » 8 lut 2018, o 19:10

Nie rozumiem czepiania się słówek ;) Przyjęło się umowie, że śpi się w nocy. Ale cały sens polega na tym, że kiedy śpimy, śpi też świadomość (zwanym tutaj Portierem). Wyjaśnione to zostało bardzo obszernie w pierwszym poście, dodane były nawet rysunki. Dziwne jest zadawać takie pytania skoro sens tej techniki jest dokładnie opisany. To chyba logiczne, że działa to kiedykolwiek śpisz - obojętnie jaka to pora dnia czy nocy. Ważne, że ŚPISZ. To jest istota rzeczy. Jak śpisz to możesz słuchać nawet podczas dnia polarnego.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 429 razy
Otrzymał podziękowań: 1387 razy

Postprzez violet_vill » 8 lut 2018, o 19:36

Scarlett napisał(a):Nie rozumiem czepiania się słówek ;) Przyjęło się umowie, że śpi się w nocy. Ale cały sens polega na tym, że kiedy śpimy, śpi też świadomość (zwanym tutaj Portierem). Wyjaśnione to zostało bardzo obszernie w pierwszym poście, dodane były nawet rysunki. Dziwne jest zadawać takie pytania skoro sens tej techniki jest dokładnie opisany. To chyba logiczne, że działa to kiedykolwiek śpisz - obojętnie jaka to pora dnia czy nocy. Ważne, że ŚPISZ. To jest istota rzeczy. Jak śpisz to możesz słuchać nawet podczas dnia polarnego.

Chciałam się tylko upewnić, niby logiczne, ale lepiej dopytać. Dzięki :)
violet_vill

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień