Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. NAPsy&Portier

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. NAPsy&Portier

Postprzez mrO » 10 maja 2017, o 19:33

Wczoraj zabrałem się za czytanie kolejnej książki, która gdzieś tam się "walała" na dysku mojego laptopa. Przede wszystkim, na pewno nie jest to książka, bo ma zaledwie 20 stron. Jest to bardziej poradnik, a może i nawet bardziej wstęp do techniki/metody nad którą autor niejaki "Merlin" pracuje od roku 2011(jeśli nie wcześniej) na swoim forum wspólnie ze swoimi wiernymi współtowarzyszami.
Widzicie, to jest wiara.Próbują rozgryźć coś prawie 6/7 lat i dalej się nie poddaj. Nie to co większość ludzi, którzy napalają się na PP, a później rzucają to w pizdu "bo nie działa. To jakieś kłamstwo dla debili, aby wyciągnać z nich kasę"
Skoro tyle nad tym siedzą to chyba musi być to coś godne uwagi. Sam autor jak i ludzie siedzący na tym forum, zarzekają się że to działa, chociaż mają problemy, bo nie działa to idealnie tak jakby chcieli.
Jak działa ?
Sam autor chwali się, że:
- po 3 dniach, osiągną pułap 500$ tygodniowo
- po 10 dniach 10000$ miesięcznie, a potem zatrudnili go w IBM :)

Ktoś inny zmienił kolor włosów (wiem, jestem w stanie uwierzyć w różne rzeczy, ale trochę mi z tym ciężko) http://www.merlinworld.com/DavidNewHair.htm (wiadomo, chłopak na początku farbował włosy, ale później przestał...)
Ogólnie wiele osób chwali się małymi wygranymi, i różnymi pierdółkami.

I tutaj powinien być właśnie ten moment, kiedy ja zaczynam opisywać tą WSPANIAŁĄ, NAJLEPSZĄ i NAJBARDZIEJ TRENDY TECHNIKĘ, a Wy wychwalacie mnie pod niebiosa i zaczyna się wielki bum na...?
Bum na NAP, czyli NightAudioPrograming.

NAP w skrócie, jest to nagrywanie afirmacji i odtwarzanie ich w czasie snu.
Wiem, takich technik jest setki,a wszyscy i tak będą je nazywać afirmacjami.
NAPy wyróżniają się tym, że afirmacje nagrywa się samemu w określowny sposób i odtwarza je przez 10 dni i 5 dni przerwy.
Szczerze to sam za mało jeszcze wiem na ten temat i nie chcę pisać o czymś czego nie przetestowałem na samym sobie.

Więc odstawmy na NAPy i zastanówmy się dlaczego tak na prawdę afirmacje nie działają. Nie możemy w mnie uwierzyć, nie ważne jak dużo emocji w nie włożysz, ile ich nie napiszesz/wyrecytujesz/wyspiewasz i tak nie pomagają. Wiadomo, będą tacy którym pomogą i jest to mniejszość.
I tutaj chcę wam przedstawić koncept "DOORMAN" czyli "PORTIER", który opisuje Pan Merlin w swoim wstępie do NAPów

Część 2 Dlaczego nie przyciągamy tego czego pożądamy

Autor wspomina o Sekrecie i o słowach Łysego Majka, który mówi „ MYŚLI STAJĄ SIĘ RZECZAMI”
Obrazek
Pisze:
Więc każdy był szczęśliwy i zaczeło się „MYŚLENIE”. Każdy MYŚLAŁ, MYŚLAŁ i MYŚLAŁ o wszystkim czego chciał ale jakoś mijały tygodnie, miesiące, lata, a Myśli dalej były tylko Myślami

No właśnie i jak to się stało, że nikt nic nie przyciągnał, a ludzie którzy widzeli SEKRET po kilku latach wiary w MYŚLENIE, tak bardzie znienawidzili PP.
Według autora, brakującym elementem jest „Wiara/Przekonanie”
Cytując Dr. Josepha Murphy i jego książkę „Potęga podświadomości” (wiem, że czytałem. Ale nie pamiętam o czym to było :) )
„W cokolwiek Świadomy umysł Uwierzy, Podświadomy zaakceptuje i będzie do tego dążył”

Więc co to znaczy?
Znaczy to tyle, że nie chodzi o to o czym MYŚLIMY i że będzie to oddziałowywać na naszą podświadomość w przyciąganiu co chcemy, a raczej chodzi o nasza „WIARĘ”.

WIARA: myśl o której myślisz jako PRAWDA lub MOŻLIWE dla ciebie do zrobienia/osiągnięcia.

Wiara mówi o tym, że będziesz miał każdą najbardziej szaloną rzecz o której tylko możesz pomyśleć, jeśli będziesz w nią wierzył, że to jest możliwe.

Przykład:
samotna matka z 2 dzieci pracując na 3 zmiany, ledwo wiąże koniec z koncem do końca miesiąca (masło maślane)
Jak myślisz ? Jak bardzo możliwe są dla niej do spełnienia jej mażenie o podróży gdzieś tam gdzieś tam, tam bardzo daleko?

Wiadomo, że zależy to od osoby, ale większość ludzi w tej sytuacji, widzi swoje marzenia niemożliwe do uwierzenia, więc odrzucają myśl o tym od razu z powodu braku wiary. Jak każdy z nas.
Nie wierzymy w to, bo myślimy o tych rzeczach jako „za dobre” dla nas i nigdy nie pozwalamy im aby nasza podświadomość w nie uwierzyła chodźby na chwilę.
Taki Portier, który wybiera za nas kto może, a kto nie może wejść do naszego umysłu
CZĘŚĆ 3: Wprowadzenie do NAPS: Rozwiązanie dla „niedowiarków”

1.jpg

„Line of Belifs” (aka Portier)- jest to linia która oddziela myśli które mamy w naszej świadomość (conscious mind) od przekonań które znajduja się w naszej w podświadomości.
Linia ta działa jak filtr, który wpuszcza do naszej świadomości tylko te myśli w które wierzymy jako prawdziwe dla nas.

Obrazek
Wróg naszych Manifestacji Numero UNO

I tutaj wchodzi system NAP's
Night Audio Programs – są to krótkie afirmacje (około 10 słów ) nagrywane i odsłuchiwane przez noc, które omijają naszego Portiera, ponieważ jest noc a on musi być wypoczęty aby od razu z samego rana pilnować ty cholernych drzwi.

Zamiast wypisywać i próbować wmówić to naszemu Portierowi, że zarabiamy 100000000$ miesięcznie spróbujmy wkraść się w nocy

2.jpg

Mózg operuje na 4 prędkościach. Dwóch kiedy zarówno my jak i nasz Portier nie śpimy (alpha i beta) i dwóch kiedy razem sobie śpimy (theta i delta)

Tyle na aktualną chwilę. Wiem, że niektórzy pomyślą sobie
no dobra, więc w takim razie wezmę sobie włączę jakieś tam afirmacje na jutube, zapętle je i pójde lulu

W NAPsach jest ważne, abyś to Właśnie TY napisał i nagrał swoje afirmacje, a później zapętlił je i właczył idąc lulu.
Ludzie eksprymentujący z NAPsami obecnie robią to w trybie 10 dni odtwarzania i 5 dni "Letting go" i następny cykl.
Co do samych afirmacji wspominają o tym, że muszą być napisane w określony sposób inaczej można coś spiepszyć i czuć się "dziwnie" przez kilka dni :)

Sam na pewno zainteresuje się tym tematem, bo według mnie wygląda obiecująco i nigdy czegoś takiego nie próbowałem.
W najbliższym czasie postaram się napisać coś więcej jak tylko sam zobaczę "z czym to się je", a zainteresowanych odsyłam na http://www.merlinworld.com/forum/viewforum.php?f=6

PS
NAPsiarze stoją murem za "zmianą rzeczywistości" w której się znajdujemy. Tzn dopasowujemy się do rzeczywistości w której chcemy żyć, ale o tym innym razem :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 9
Anka12, California, Dwukryształkowa, Ignited, rain, Renata, Scarlett, SnowWhite, TheMe
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Re: Dlaczego nie przyciągamy tego czego pragniemy. NAPsy&Por

Postprzez Renata » 10 maja 2017, o 20:20

Czasem nam się wydaje, że w coś bardzo wierzymy i jesteśmy pewni wyniku, a tu niespodzianka! To właśnie dobitnie pokazuje wyższość podświadomości nad świadomością. Można wierzyć, być czegoś pewnym na 100 procent, ale jeśli nie wychodzi, to znaczy że podświadomość nie dała się przekonać. Figlarna dama, trzymająca się sztywno swoich zasad :D
Zeland o tym pisał w Transerfingu, o zgodności duszy i umysłu. Kiedy te dwa mówią jednym językiem, manifestacja staje się natychmiastowa.
A'propos afirmacji: trzeba podejść do nich z rozsądkiem i nie tworzyć zbyt dużej przepaści między marzeniem a stanem faktycznym. Kropla drąży skałę, więc jest nadzieja, że jeśli będziemy upierdliwi i stanowczy, podświadomość w końcu podda się i zaakceptuje naszą sugestię :kwiatek
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Scarlett » 10 maja 2017, o 20:49

O kurczę, pisałam o tym :D
Stosowałam to :) Działa, faktycznie działa :) Ale nie wiedziałam, że to nazywa się NAP :D Super opisane z tym portierem.
Moje posty: viewtopic.php?f=21&t=380

Właściwie to jak czytam, to to wszystko było już powiedziane na forum i to wiele razy, tylko często nienazwane fachowymi nazwami. W sumie już chyba nic więcej w tym temacie nie da się "wymyślić".

PS Renata, dlatego dwupunkt jest właśnie tak potężnym narzędziem. Bo pracuje się na świadomości i to po prostu działa, bez zbędnego babrania się w techniki i programowania. Chyba za to najbardziej kocham to narzędzie.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Dwukryształkowa
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Dwukryształkowa » 10 maja 2017, o 20:58

Może to nie temat o 2p, ale ja bym dodała, że oprócz pracy ze świadomością to Pole jest tą naszą nadświadomością czyli najgenialszymi rozwiązaniami w nas, których konkretnymi afirmacjami nawet nie wymyślimy bardzo często;)
Coś o mnie:) Do pozbywania się programów i ograniczeń podchodzę technicznie. Czuję zaufanie do siebie i Stwórcy co do realizacji moich celów i najwyższego dobra. Pozwalam na zaistnienie pozytywnym uczuciom we mnie, które sprzyjają moim materializacjom

Za ten post autor Dwukryształkowa otrzymał podziękowanie od
Scarlett
Dwukryształkowa

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez qetsiyah » 11 maja 2017, o 16:53

bardzo ładnie wytłumaczone dlaczego to właśnie przekonania/programy przyciągają :) http://prosperita.edu.pl/prosperita35.htm

Za ten post autor qetsiyah otrzymał podziękowania - 3
mrO, Renata, Wenus21
qetsiyah

Podziękował : 40 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postprzez mrO » 11 maja 2017, o 17:24

qetsiyah napisał(a):bardzo ładnie wytłumaczone dlaczego to właśnie przekonania/programy przyciągają :) http://prosperita.edu.pl/prosperita35.htm

Niezły tekst :)
To nie myśli tworzą nasze życie, lecz nasze przekonania.

Wiadomo, że wiara w PP łatwo przychodzi ludziom, którzy mieli z nim styczność. Daje to im coraz większą wiarę, co zamienia się w ich przekonania.
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Postprzez TheMe » 11 maja 2017, o 21:57

Świetny post! Genialne porównanie ;) stosowałam nagrywanie afirmacji własnym głosem i fajnie działały jednak w czasie snu nie...ciekawe.
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez ara » 18 lip 2017, o 10:27

Nagralam sobie godzinne nagranie, wlasnym glosem, dwie formulki z "potegi podswiadomosci" o "partnerze "-przyciagniecie milosci i zasypiajac slucham (po godzinie nagranie sie wylacza). I teraz minelo okolo 10 dni, czuje sie dziwnie. Pierwsze dni bylam smutna, teraz jest fajnie, ale fizycznie dziwnie sie czuje, jakby serce mocniej mi bije, takie jakby dusznosci, nie wiem czy to ma zwiazek.
Nie znam angielskiego wiec z tej angielskiej strony nie moge sie zastosowac do nagrania.
ara

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Carrie_Bradshaw » 18 lip 2017, o 11:02

ara napisał(a):Nagralam sobie godzinne nagranie, wlasnym glosem, dwie formulki z "potegi podswiadomosci" o "partnerze "-przyciagniecie milosci i zasypiajac slucham (po godzinie nagranie sie wylacza). I teraz minelo okolo 10 dni, czuje sie dziwnie. Pierwsze dni bylam smutna, teraz jest fajnie, ale fizycznie dziwnie sie czuje, jakby serce mocniej mi bije, takie jakby dusznosci, nie wiem czy to ma zwiazek.
Nie znam angielskiego wiec z tej angielskiej strony nie moge sie zastosowac do nagrania.

Mogę wiedzieć czym nagrałaś swoje afirmacje? :D
Carrie_Bradshaw

Podziękował : 0 raz

Postprzez ara » 18 lip 2017, o 11:33

na komórkę :-) niestety tylko 1 godzinę
ara

Podziękował : 5 razy

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień