Pokochaj Siebie!!!

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Pokochaj Siebie!!!

Postprzez Scarlett » 17 kwi 2019, o 17:43

magicmind napisał(a):Każdy może sobie inaczej to nazywać Bóg/Źródło/Vortex/Wyższe Ja/Wszechświat ale nie zmienia to faktu ,że to my sami jesteśmy twórcą

Uff, to właśnie chciałam przeczytać od Ciebie czytając od kilku dni Twoje posty.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1921 razy

Re: Pokochaj Siebie!!!

Postprzez Scarlett » 16 sie 2019, o 00:30

Do napisania tego posta zainspirował mnie jeden z postów nowej użytkowniczki Nathalie w wątku o przekonaniach. Pomyślałam, że skrobnę co nieco, ale to pasuje właśnie do tego wątku więc nie będę odpowiadać tam, tylko tutaj. Tamta dyskusja dotyczyła przekonań, ale "miłość do samego siebie" to w końcu najważniejsze przekonanie.
(post do którego nawiązuje: viewtopic.php?f=3&t=367&start=100#p37120)

Już dawno zauważyłam, że ludzie źle interpretują znaczenie „miłości do samego siebie”. Dla wielu z nich oznacza to darzenie się takim uczuciem jakim kocha się dziecko, partnera albo traktowaniem siebie jako chodzący ideał bez wad, zadufanego w sobie bufona.
Czasem nawet ludzie „kochają siebie”, ale myślą, że chodzi o to, co napisałam powyżej i zaczynają się gubić.
Miłość do siebie to połączenie trzech cech – samoakceptacji, pewności siebie i asertywności. Jeśli się je posiada wraz z całym inwentarzem znaczenia, wtedy „kocha się siebie”.
SAMOAKCEPTACJA– akceptujesz siebie takim jaki jesteś. Takiego siebie lubisz i najważniejsze, że Ty siebie takiego lubisz. Ty żyjesz ze sobą i tylko Ty będziesz ze sobą do śmierci. Mało tego! Ty będziesz ze sobą nawet w następnym wcieleniu. To chyba dobry powód by siebie akceptować, co? ;)
Masz wady i zalety – bo każdy człowiek ma. Ale swoje wady akceptujesz albo nad nimi pracujesz, bo jesteś ich świadomy. A to już jest duża różnica.
Jeśli kobieta ma cellulit i nie lubi w sobie tego cellulitu to nie znaczy, że nie lubi siebie! To znaczy, że coś jej się nie podoba i będzie nad tym pracować albo to zaakceptuje. To samo dotyczy innych rzeczy – rozstępów, tego że nie masz idealnej talii, czy w przypadku faceta dużego penisa ( :roll: ).
PEWNOŚĆ SIEBIE – to wiara we własne możliwości, odpowiedzialność za swoje życie i decyzje oraz wszystko co robisz, to zadowolenie z siebie. Hmm, czyż to nie brzmi jak PP? Ano, przecież PP składa się z wielu elementów a miłość do siebie jest jednym, najważniejszym z nich! Bądź pewny siebie! Bądź pewny tego co wiesz i co robisz. Wierz w swoje możliwości - bez tej pewności nie ma czego szukać w "branży".
ASERTYWNOŚĆ – potrafisz wyrażać swoje zdanie i emocje. Nie dostosowujesz się do kogoś, jeśli Ci to nie odpowiada i źle się z tym czujesz, tylko po to by zadowolić innych. Próba nieustannego zadowalania innych i usilne starania sprostania wymagań ludzkości jest najczęstszym powodem wpadania w depresję. A wiesz dlaczego? Bo nie można zadowolić całej ludzkości. Ale możesz zadowolić siebie i wtedy będziesz szczęśliwy. Bo tylko Ty się w tym bajzlu liczysz, wiesz? Umiesz powiedzieć, że coś Ci się nie podoba, że czegoś nie zrobisz. Masz poczucie własnej wartości i szanujesz siebie. Jasno stawiasz swoje granice i nie boisz się odmawiać. Nie boisz się, że kogoś stracisz jeśli zrobisz coś nie po czyjejś myśli. Najważniejsze by nie stracić siebie.

Musisz więc popracować więc nad tymi cechami, bo jeśli będziesz ja posiadał, to znaczy, że „kochasz siebie”. Dopiero wtedy możesz lecieć dalej z innymi rzeczami.
Jeśli coś z tymi cechami u Ciebie kuleje to trzeba nad nimi pracować, bo inaczej nie ma szans na pracę, która Cię zadowoli, partnera z którym będziesz szczęśliwa i wiele innych rzeczy.
Te trzy cechy są odzwierciedleniem tego, co ludzie nazywają „miłością do siebie”.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 5
Anka12, domi, mrO, Renata, Slonce
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1921 razy

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień