Pokochaj Siebie!!!

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Re: Pokochaj Siebie!!!

Postprzez Scarlett » 17 kwi 2019, o 17:43

magicmind napisał(a):Każdy może sobie inaczej to nazywać Bóg/Źródło/Vortex/Wyższe Ja/Wszechświat ale nie zmienia to faktu ,że to my sami jesteśmy twórcą

Uff, to właśnie chciałam przeczytać od Ciebie czytając od kilku dni Twoje posty.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 530 razy
Otrzymał podziękowań: 2256 razy

Postprzez Scarlett » 16 sie 2019, o 00:30

Do napisania tego posta zainspirował mnie jeden z postów nowej użytkowniczki Nathalie w wątku o przekonaniach. Pomyślałam, że skrobnę co nieco, ale to pasuje właśnie do tego wątku więc nie będę odpowiadać tam, tylko tutaj. Tamta dyskusja dotyczyła przekonań, ale "miłość do samego siebie" to w końcu najważniejsze przekonanie.
(post do którego nawiązuje: viewtopic.php?f=3&t=367&start=100#p37120)

Już dawno zauważyłam, że ludzie źle interpretują znaczenie „miłości do samego siebie”. Dla wielu z nich oznacza to darzenie się takim uczuciem jakim kocha się dziecko, partnera albo traktowaniem siebie jako chodzący ideał bez wad, zadufanego w sobie bufona.
Czasem nawet ludzie „kochają siebie”, ale myślą, że chodzi o to, co napisałam powyżej i zaczynają się gubić.
Miłość do siebie to połączenie trzech cech – samoakceptacji, pewności siebie i asertywności. Jeśli się je posiada wraz z całym inwentarzem znaczenia, wtedy „kocha się siebie”.
SAMOAKCEPTACJA– akceptujesz siebie takim jaki jesteś. Takiego siebie lubisz i najważniejsze, że Ty siebie takiego lubisz. Ty żyjesz ze sobą i tylko Ty będziesz ze sobą do śmierci. Mało tego! Ty będziesz ze sobą nawet w następnym wcieleniu. To chyba dobry powód by siebie akceptować, co? ;)
Masz wady i zalety – bo każdy człowiek ma. Ale swoje wady akceptujesz albo nad nimi pracujesz, bo jesteś ich świadomy. A to już jest duża różnica.
Jeśli kobieta ma cellulit i nie lubi w sobie tego cellulitu to nie znaczy, że nie lubi siebie! To znaczy, że coś jej się nie podoba i będzie nad tym pracować albo to zaakceptuje. To samo dotyczy innych rzeczy – rozstępów, tego że nie masz idealnej talii, czy w przypadku faceta dużego penisa ( :roll: ).
PEWNOŚĆ SIEBIE – to wiara we własne możliwości, odpowiedzialność za swoje życie i decyzje oraz wszystko co robisz, to zadowolenie z siebie. Hmm, czyż to nie brzmi jak PP? Ano, przecież PP składa się z wielu elementów a miłość do siebie jest jednym, najważniejszym z nich! Bądź pewny siebie! Bądź pewny tego co wiesz i co robisz. Wierz w swoje możliwości - bez tej pewności nie ma czego szukać w "branży".
ASERTYWNOŚĆ – potrafisz wyrażać swoje zdanie i emocje. Nie dostosowujesz się do kogoś, jeśli Ci to nie odpowiada i źle się z tym czujesz, tylko po to by zadowolić innych. Próba nieustannego zadowalania innych i usilne starania sprostania wymagań ludzkości jest najczęstszym powodem wpadania w depresję. A wiesz dlaczego? Bo nie można zadowolić całej ludzkości. Ale możesz zadowolić siebie i wtedy będziesz szczęśliwy. Bo tylko Ty się w tym bajzlu liczysz, wiesz? Umiesz powiedzieć, że coś Ci się nie podoba, że czegoś nie zrobisz. Masz poczucie własnej wartości i szanujesz siebie. Jasno stawiasz swoje granice i nie boisz się odmawiać. Nie boisz się, że kogoś stracisz jeśli zrobisz coś nie po czyjejś myśli. Najważniejsze by nie stracić siebie.

Musisz więc popracować więc nad tymi cechami, bo jeśli będziesz ja posiadał, to znaczy, że „kochasz siebie”. Dopiero wtedy możesz lecieć dalej z innymi rzeczami.
Jeśli coś z tymi cechami u Ciebie kuleje to trzeba nad nimi pracować, bo inaczej nie ma szans na pracę, która Cię zadowoli, partnera z którym będziesz szczęśliwa i wiele innych rzeczy.
Te trzy cechy są odzwierciedleniem tego, co ludzie nazywają „miłością do siebie”.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 10
Amazonka, Anka12, domi, Dream Walker, Futrzak, magicmind, mrO, Renata, Slonce, Wenus21
Scarlett

Postprzez magicmind » 5 lip 2020, o 12:09

PEWNOŚĆ SIEBIE – to wiara we własne możliwości, odpowiedzialność za swoje życie i decyzje oraz wszystko co robisz, to zadowolenie z siebie. Hmm, czyż to nie brzmi jak PP? Ano, przecież PP składa się z wielu elementów a miłość do siebie jest jednym, najważniejszym z nich! Bądź pewny siebie! Bądź pewny tego co wiesz i co robisz. Wierz w swoje możliwości - bez tej pewności nie ma czego szukać w "branży".

Jak zbudować pewność siebie, nie opierając się o wyniki naszego działania?

Zakładam,że brak pewności wynika z niepowodzeń jakie nam się przytrafiają a pewność siebie wzrasta w raz osiąganymi sukcesami na założonej przez nas drodze do jakiegoś celu. Co jeżeli nie ma sukcesów tylko same niepowodzenia w danej dziedzinie?
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 121 razy
Otrzymał podziękowań: 435 razy

Postprzez Scarlett » 5 lip 2020, o 12:18

Brak pewności siebie może wynikać z wielu przyczyn. Jedną wskazałeś - niepowodzenia w różnych sprawach. Wtedy ta brak pewności siebie spada. Drugą przyczyną może być taka "charakterna" brak pewności siebie, np. jak w dzieciństwie się kogoś deprecjonowało. Ta druga z kolei może też ciągnąć od razu za sobą tę pierwszą. Każdy musi znaleźć swój sposób aby z tym sobie poradzić. Ja np. miałam programowania i u mnie się super sprawdziły. Zaczynałam od McKenny i szłam później w inne. A inni mogą mieć inne pomysły.
Jeżeli niepowodzenia w danej dziedzinie się ciągną to wygląda to na jakieś przekonanie bardziej. Które wytworzyło później brak pewności siebie. Jak widać, to działa lawinowo.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez magicmind » 5 lip 2020, o 12:51

Był taki film, "Cudowny chłopiec", o dzieciaku który urodził się z zdeformowaną twarzą. Miał kochającą rodzinę ale nie zmieniło to faktu ,że to co widział w lustrze nie podobało się ani jemu ani światu zewnętrznemu z którego doświadczył mnóstwa zła i braku akceptacji.

I tu mnie zastanawia gdzie dla takiej osoby jest miłość własna, jaką musiałby przejść drogę aby np w dorosłym życiu spotkać kobietę która pokocha go jakim jest. Jakie przekonania musiałby w sobie wytworzyć? No bo chyba nie takie ,że przekona sam siebie ,że jest przystojny i ma powodzenie u kobiet.

Może to skrajny przykład ale ciekawi mnie wlaśnie na przykładzie skrajnych przykładów jak to jest z miłością wlasną.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Postprzez Scarlett » 5 lip 2020, o 12:57

Dlatego tłumaczę ludziom, że nie mają robić programowań na miłość i partnera jeśli sami siebie nie kochają. Tutaj trzeba pracować wyłącznie nad sobą. Nie zastanawiać się jak do tego dojdzie tylko to robić. Dla jednych będzie to krótsza droga a dla innych druga. Jednym wystarcza np. 21 dni programowania a innym pół roku pracy. To zależy od tego jak bardzo ma zakorzenione te przekonania. Dlatego błędem jest porównywanie się do innych.
W tym filmie podajesz przykład chłopca, który mimo miłości rodziców, widzi że jest "inny" od reszty, a to co spotyka go w szkole dodatkowo potęguje jego odczucia. W takich przypadkach też potrzeba pracy nad sobą, nad miłością do siebie, bo to można spokojnie wypracować. Są kobiety oszpecone przez mężów kwasem - dziś są modelkami i nie przejmują się tym jak wyglądają, bo pokochały siebie.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Dream Walker
Scarlett

Postprzez magicmind » 5 lip 2020, o 13:09

Scarlett napisał(a):Dlatego tłumaczę ludziom, że nie mają robić programowań na miłość i partnera jeśli sami siebie nie kochają. Tutaj trzeba pracować wyłącznie nad sobą. Nie zastanawiać się jak do tego dojdzie tylko to robić. Dla jednych będzie to krótsza droga a dla innych druga. Jednym wystarcza np. 21 dni programowania a innym pół roku pracy. To zależy od tego jak bardzo ma zakorzenione te przekonania. Dlatego błędem jest porównywanie się do innych.
W tym filmie podajesz przykład chłopca, który mimo miłości rodziców, widzi że jest "inny" od reszty, a to co spotyka go w szkole dodatkowo potęguje jego odczucia. W takich przypadkach też potrzeba pracy nad sobą, nad miłością do siebie, bo to można spokojnie wypracować. Są kobiety oszpecone przez mężów kwasem - dziś są modelkami i nie przejmują się tym jak wyglądają, bo pokochały siebie.

Dlatego ja to widzę ,że taka osoba musiałaby sama siebie przekonać i wgrać sobie przekonanie, że ktoś może pokochać ja taką jak właśnie wygląda.
Czyli patrząc w lustro musiałby widzieć przystojnego faceta albo może być przekonanym ,że mimo ,że jest brzydki i może nawet sam sobie się nie podoba, to istnieje gdzieś ktoś komu się by spodobał taki jak jest. Musiałby wierzyć w to ,że istnieje osoba której by się podobał mimo tego ,że życie daje mu dużo przykładów ,że się nie podoba większości ludziom. Albo uznać ,że miłość nie jest dla niego i machnąć na to ręką poświęcając życie na coś innego.
magicmind

Postprzez Scarlett » 5 lip 2020, o 13:14

Tak :)
Ale ja odradzałabym przekonywanie się, że ktoś może go pokochać. Tylko skupić wyłącznie na miłości do siebie. Bo jak kocha siebie to zawsze trafi się ktoś kto i jego pokocha - podobne przyciąga podobne. Nie trzeba wtedy robić niczego dodatkowego.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez magicmind » 5 lip 2020, o 13:19

Ale czy ta miłość dopiero nastąpi gdy przekona siebie samego ,że jest przystojny ? Bo może on w innych aspektach kocha siebie za swój intelekt czy osobowość czy coś tam... a to jest jedyny brakujący element...
Wychodzi ,że musiałby sam widzieć siebie inaczej niż widzi go świat i sam do tej pory widział. Musiałby nauczyć sie odmiennego postrzegania piękna.
magicmind

Postprzez Scarlett » 5 lip 2020, o 13:33

Nie rozumiesz. Ciągle krążysz wokół piękna i miłości kobiety. W pełni świadomy może być wtedy, kiedy uzna, że nie musi być ani piękny ani mieć kobiety.
Jak kochasz siebie to nieważne jak będziesz wyglądał, czy będziesz miał obie nogi czy ani jednej, twarz rozpuszczoną po kwasie czy będziesz piękny jak z obrazka.
Jeśli kochasz siebie to nie ma znaczenia jak wyglądasz - bo akceptujesz siebie. Nie obchodzi Cię to czy innym się podobasz, czy się śmieją czy nie.
I nie walczysz o miłość. Jak kochasz siebie to i miłość przyjdzie, bo jeśli Ty kochasz siebie to i ktoś inny może cię pokochać bez Twoich starań o to. w PP podobne przyciąga podobne. Kochając siebie jesteś w stanie przyciągnąć osobę, która również cię kocha, dla której nie będzie miał znaczenia wygląd, tak jak i nie ma on znaczenia dla Ciebie.

Zaczynasz od złej strony. Nie zrozumiesz tego jeśli nie pokochasz siebie, a masz wyżej napisane co to znaczy i do czego prowadzi.
Zaczynasz to jakoś rozgraniczać. Dlatego widzę, że masz z tym problem. Nie ma rozgraniczenia. Jeśli spełniasz elementy miłości do siebie. Praca nad sobą to nie sprawienie, że nie zwracasz uwagi na wygląd albo przyciąganie miłości, która nie zwraca uwagi na wygląd. Musisz zająć się całokształtem siebie i jeśli spełniasz miłość do samego siebie to nie szukasz odpowiedzi na tego typu pytania. Bo to nie ma znaczenia. A miłość po prostu się pojawia. Bo Ty jej nie szukasz, nie robisz na nią technik. Przychodzi niespodziewanie w odpowiedzi na wysyłane przez Ciebie wibracje. Bo wcale nie trzeba robić technik (które są ułatwieniem). Pragnienie jest w sercu. I kiedy Ty emanujesz tą miłością, to dajesz szanse na jej powrót w innych postaciach.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 7
Agis, Anka12, celestia, Dream Walker, Grace, Nathalie, Slonce
Scarlett

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień