Pokochaj Siebie!!!

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Pokochaj Siebie!!!

Postprzez TheMe » 10 sty 2017, o 14:18

SHANI2 , cudownie że masz takie życie :sun czy pracowałaś jakoś nad miłością do siebie? czy po odkryciu że tego Ci brak popristu samo zaczeło się zmieniać Twoje podejście do siebie?
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez emerald » 14 sty 2017, o 17:53

Mysle ze szczere pokochanie siebie jest duzym wyzwaniem i malo kto to potrafi. Ale wydaje mi sie ze nic na sile, nie ma sie co szarpac ze "o jejku siedze w samorozwoju od 3 lat i jeszcze nie kocham siebie tak jak to wszyscy guru radza" Mysle ze wystarczy po prostu postawienie siebie na piedestale (milosc przeciez przejawia rozne formy) oraz bardzo wazne: traktowanie siebie z wyrozumialoscia. Nie jestesmy do tego przyzwyczajeni , cale zycie jestesmy wychowywani tak (zwlaszcza kobiety) ze sobie nie wypada robic dobrze, ze to egoizm bo to INNI sa wazn do iejsi. I tu pojawia sie caly cyrk jesli chodzi o zwiazki. Cala energie skupiamy na tym co KTOS o nas mysli, co ON do mnie czuje, czy MU sie podobam, czy mysli o innej, czy jestem dla NIEGO wystarvzajaco dobra. A to jest przeciez czyste dzialanie na ODBICIE zamiast ksztaltowania obrazu. Dlatego 90% nie udaje sie przyciagnac konkretnej osoby. To jest takie banalne ale jednoczesnie trudne do przyswojenia. Nawet skupieni na kreacji obrazu w ktoryms momencie gdy widzimy w odbiciu jakies efekty naszej kreacji mozemy sie zagubic i znowu zacza gonic za odbiciem ktore przeciez jest nieuchwytne. Stawiajac siebie na piedestale, gdzie najwaznieszym kryterium jest jak ja sie czuje mozna ominac ta pulapke i wyjsc z zakletego kregu. Powoli zaczynam sobie to iswiadamiac
nie zostawiaj swoich wibracji samopas
emerald

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Monika22 » 14 sty 2017, o 18:16

W swojej rzeczywistości mam żywy dowód miłości do samego siebie. Bliska mi osoba, która kiedyś czuła się bezwartościowa, tkwiła w toksycznym związku i słabo płatnej pracy, przejmowała się każdym słowem i zachowaniem skierowanym w jej stronę, w momencie gdy pokochała siebie, poczuła się na tyle silna by podjąć korzystne dla siebie decyzje. Teraz są one wdrażane w życie. To wszystko dzieje się na moich oczach.
Nie napiszę Wam, jak ta osoba to osiągnęła, bo sama tego nie wie. Twierdzi, że nie stosowała żadnych afirmacji, wizualizacji, wdzięczności ani innych technik, choć je zna.

To tak ku pokrzepieniu serc :)

Za ten post autor Monika22 otrzymał podziękowania - 2
Born1975, SnowWhite
Monika22

Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Postprzez Slonce » 23 sty 2017, o 12:51

Oto jedno z ćwiczeń z książki Louise Hay "Możesz uzdrowić swoje życie", którą ostatnio mam przyjemność czytać ;) Tak apropo świetna książka, bardzo wiele rozjaśnia :kwiatek

"Spróbuj zobaczyć w wyobraźni siebie jako małe pięcio- lub sześcioletnie dziecko. Spójrz
temu dziecku głęboko w oczy. Zobaczysz kryjącą się w nich tęsknotę i zrozumiesz, że
jedyną rzeczą, jakiej od ciebie pragnie, jest miłość. Wyciągnij ręce i obejmij je. Przytul z
miłością i czułością. Powiedz mu, jak bardzo je kochasz i troszczysz się o nie. Okaż mu swój
podziw i powiedz, że ucząc się ma prawo popełniać błędy. Obiecaj, że zawsze przy nim będziesz,
bez względu na okoliczności. Teraz pozwól mu zmaleć do takich rozmiarów, by mogło się
zmieścić w twoim sercu. Włóż je tam tak, byś zawsze mógł spoglądać w jego oczy patrzące na
ciebie i abyś mógł mu dać dużo miłości.
Teraz spróbuj zobaczyć obraz swojej matki jako dziewczynki w wieku lat czterech lub pięciu,
która przerażona szuka uczucia miłości, nie wiedząc, u kogo mogłaby ją znaleźć. Wyciągnij
ramiona do tej małej dziewczynki i powiedz jej, jak bardzo ją kochasz i jak bardzo ci na niej
zależy. Daj jej do zrozumienia, że może na tobie polegać, bez względu na okoliczności. Gdy się
uspokoi i zacznie czuć się bezpiecznie, pozwól jej zmaleć do rozmiarów twojego serca. Umieść j
ą tam razem ze swoim małym dzieckiem. Pozwól, aby okazali sobie nawzajem wiele miłości.
A teraz wyobraź sobie swojego ojca jako małego trzy- lub czteroletniego chłopca,
przestraszonego, płaczącego i szukającego miłości. Patrz na jego łzy płynące po policzkach, gdy
nie wie, do kogo się zwrócić. Nauczyłeś się już uspokajać małe dzieci, wyciągnij więc do
niego ramiona i przytul drżące małe ciałko. Uspokój go. Zanuć mu piosenkę. Daj mu odczuć,
jak bardzo go kochasz. Daj mu odczuć, że zawsze będziesz dla niego dostępny.
Kiedy wyschną łzy i dozna uczucia miłości i spokoju w swym małym ciele, pozwól mu
zmniejszyć się do rozmiarów twojego serca. Umieść go tam tak, by tych troje dzieci mogło się
obdarzyć miłością i abyś ty także mógł je wszystkie kochać.
W twoim sercu jest tak wiele miłości, że mógłbyś uzdrowić całą planetę. Lecz teraz użyjmy tej miłości do uzdrowienia ciebie. Poczuj ciepło rozpalające się w twoim sercu, łagodność, delikatność. Pozwól, aby to uczucie zaczęło zmieniać twój sposób myślenia i mówienia o sobie"
Slonce

Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Postprzez Redaktor Bezczelna » 2 lut 2017, o 09:11

Coraz częściej trafiam na informację, że ludzie traktują nas tak, jak my traktujemy siebie. I kurcze przez cały czas się zastanawiam, co ja robię nie tak, że to się tak mocno odbija na relacjach damsko-męskich. Przecież dbam o siebie, o swój wygląd, samopoczucie. Daleko mi do kogoś, kto chce za wszelką cenę uszczęśliwiać innych. Raczej chce robić dobrze w pierwszej kolejności sobie. Cóż... trudna rozkminka...
Redaktor Bezczelna

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Scarlett » 2 lut 2017, o 09:18

Vilandra napisał(a):Coraz częściej trafiam na informację, że ludzie traktują nas tak, jak my traktujemy siebie. I kurcze przez cały czas się zastanawiam, co ja robię nie tak, że to się tak mocno odbija na relacjach damsko-męskich. Przecież dbam o siebie, o swój wygląd, samopoczucie. Daleko mi do kogoś, kto chce za wszelką cenę uszczęśliwiać innych. Raczej chce robić dobrze w pierwszej kolejności sobie. Cóż... trudna rozkminka...

To tylko ludzkie przekonanie ;) Ja czegoś takiego nie zauważyłam w swoich relacjach, a zdarza mi się słyszeć takie programy. Po prostu je "skreślam". nie ma co wpadać w sidła tego typu przekonań.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Redaktor Bezczelna » 2 lut 2017, o 09:24

Scarlett, ale czy nie jest rzeczywiście tak, że przyciągamy do siebie takich ludzi, którzy traktują nas tylko trochę lepiej niż my sami traktujemy siebie?
Redaktor Bezczelna

Postprzez Scarlett » 2 lut 2017, o 09:37

Przyjrzyj się jeszcze raz temu co napisałaś (pogrubiłam):
Vilandra napisał(a):Coraz częściej trafiam na informację, że ludzie traktują nas tak, jak my traktujemy siebie. I kurcze przez cały czas się zastanawiam, co ja robię nie tak, że to się tak mocno odbija na relacjach damsko-męskich. Przecież dbam o siebie, o swój wygląd, samopoczucie. Daleko mi do kogoś, kto chce za wszelką cenę uszczęśliwiać innych. Raczej chce robić dobrze w pierwszej kolejności sobie. Cóż... trudna rozkminka...

Owszem - co dajemy wraca do nas - z takiego założenia wychodzę. Bo tak działa prawo - przyciągamy to czym sami rezonujemy. Aczkolwiek zadając sobie pytania typu: Co ja takiego zrobiłam, że... albo Dlaczego mnie to spotkało? sprawia, że zataczamy koło i przyciągamy tego więcej.
Przytoczę fragment z pewnego artykułu:
NIE PYTAJ, „DLACZEGO JA TO ZROBIŁEM?’ Kiedy pytasz, „dlaczego” Przenosi cię to z powrotem do pętli twych własnych porażek, które kiedykolwiek w przeszłości doświadczyłeś wraz z wszystkimi emocjami i osądami. DLACZEGO przywołuje to wszystko, np. osądy twojego obrażającego cię rodzica czy eks-małżonka, którzy jak sam wierzysz, uświadamiają ci, że robisz te wszystkie głupie rzeczy. Te utrwalone reakcje ograniczają rzeczywistość w twojej obecnej sytuacji. Zamiast pytać, więc „Dlaczego”, zapytałam, ”Jak to się zaczęło, jakie było źródło tworzenia tego doświadczenia”?

Nie zastanawiaj się więc co Ty robisz, że przyciągasz takie a nie inne relacje. To, że zdajesz sobie sprawę z tego, że je przyciągasz, jest najważniejsze. Teraz musisz tylko odwrócić to przekonanie - zrobić jego kontrast. I to odwrócone przekonanie musi zastąpić stare.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez Maru » 2 lut 2017, o 10:34

święta prawda- jak to mówią- wszystko zaczyna się od ciebie, a później już idzie z górki :)
Moja praca i pieniądze http://kancelariebydgoszcz.pl
Maru

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Redaktor Bezczelna » 2 lut 2017, o 11:44

Scarlett napisał(a):Nie zastanawiaj się więc co Ty robisz, że przyciągasz takie a nie inne relacje. To, że zdajesz sobie sprawę z tego, że je przyciągasz, jest najważniejsze. Teraz musisz tylko odwrócić to przekonanie - zrobić jego kontrast. I to odwrócone przekonanie musi zastąpić stare.
\

Myślałam o tym już na wiele sposobów. Pracowałam z tym sama i z uzdrowicielami duchowymi. Poprawa i ulga na krótko. Mam wrażenie, że jeszcze nie trafiłam na źródło problemu, tylko się o nie ocieram póki co.
Redaktor Bezczelna

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień