Jak zmienić psujące myśli ?

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Jak zmienić psujące myśli ?

Postprzez mona2o16 » 15 wrz 2016, o 15:13

Hej :)

Mam do Was pytanko:)
Otóż o ile dobrze rozumiem kluczem PP jest to żeby czuć się dobrze, robić to co sprawia przyjemność , myśleć o dobrych rzeczach .
W skrócie Poprosić - > odpuścić (zając się sobą)

Co zrobić kiedy pojawiają się złe myśli/szukanie dziury w całym / jedna zła myśl napedza druga .... ? :devil
mona2o16

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak zmienić psujące myśli ?

Postprzez Czarnulka » 15 wrz 2016, o 15:34

U mnie działa zmienianie ich na pozytywne, za każdym razem kiedy tylko coś złego się pojawi zmieniam myśl na taką, która jest o tym czego chcę i jak cudownie będzie gdy już otrzymam.

Sprawdza się też rozmowa z podświadomością jak z dzieckiem, było chyba o tym pisane nawet kilkukrotnie.

Od niedawna zaczęłam też stosować pytania kwantowe, odkreowywanie i też dają cudowne efekty :sun

Za ten post autor Czarnulka otrzymał podziękowanie od
mona2o16
Czarnulka

Podziękował : 118 razy
Otrzymał podziękowań: 80 razy

Postprzez Renata » 15 wrz 2016, o 16:03

A ja, kiedy nachodzą mnie czarne mysli, zaczynam swój umysł sabotować :mrgreen: Skoro on mi to robi, to ja mu sie odwzajemniam :D Wiem, kiedy on mi wkręca czarne scenariusze bo nie widzę żadnych podstaw, aby mu wierzyć, ale bardzo często nawet mimo tego nakrecam się jak wariatka :mur: Więc "mówię" do niego, żeby się zamknął, że nie mam zamiaru go słuchać i że to są tylko i wyłącznie jego wymysły. W takich momentach, kiedy podkłada mi nogi, traktuje go jako osobny twór, który nie ma ze mną nic wspólnego.To jest fajne, bo pomaga mi sie uspokoic i nie brnąć w tę dziwną porywającą grę. Wystarczy, że mu zawierzysz na początku i juz pochłania cię na całego. To tak jak z akwizytorem, jeśli juz na początku nie wykażesz zainteresowania, masz spokoj :D
A więc wyłapać odpowiedni moment i nawrzucać mu do woli :mrgreen: Niech wie, z kim ma do czynienia :dance
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowanie od
mona2o16
Renata

Podziękował : 630 razy
Otrzymał podziękowań: 798 razy

Postprzez Born1975 » 15 wrz 2016, o 20:24

10 powolnych głębokich wdechów i wydechów i 10 bardzo szybkich. I tak kilka serii. To uspokaja umysł.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
mona2o16
Born1975

Podziękował : 827 razy
Otrzymał podziękowań: 565 razy

Postprzez PrettyOne » 15 wrz 2016, o 21:09

Jeśli chodzi o zmianę negatywnych myśli, to podobnie jak renata17031 stosuję metodę poważnej rozmowy z moim umysłem :) Nie oszukujmy się, często jest to po prostu zwykły opierdziel, no bo jak to, ja wcale nie chcę czuć się przygnębiona, więc bez żadnych takich :D Poza tym na obecnym etapie mojego życia w końcu czuję tę pewność, że to ja kreuję swoją rzeczywistość, a przede wszystkim zasługuję na życie życiem wymarzonym już TERAZ, a więc nie chcę funkcjonować w stanie zawieszenia i oczekiwania na to przysłowiowe lepsze jutro. Ja po prostu chcę tego już teraz i właśnie w chwili jakiegoś drobnego kryzysu przypominam sobie o tym wszystkim i w moim przypadku takie zdroworozsądkowe podejście zdaje egzamin. Zawsze uważałam, że szczera rozmowa jest sposobem rozwiązania wielu problemów. I metoda ta zarówno w relacjach międzyludzkich jak i z samym sobą może zdziałać prawdziwe cuda.

Oprócz tego, od pewnego czasu upodobałam sobie dziękczynne podejście do życia :) Takie skupienie się na wszelkich pozytywnych rzeczach, pozwala skutecznie odwrócić uwagę od negatywnych myśli. Serio, kiedy dopada nas kryzys warto przekierować myśli na cokolwiek co sprawia nam radość, co nam się podoba, może to być dosłownie wszystko. Ja wtedy np. rozglądam się dookoła siebie i zwracam uwagę na wszystko co mi się podoba. Np. ostatnio wracając z pracy dziękowałam, że chodzę drogą wzdłuż której rosną piękne zielone drzewa. I tak skupiałam się na tych pięknych widokach, doceniłam, że w środku miasta mam takie zielone miejsce, a do tego to słońce, cieplutki wietrzyk, intensywnie błękitne niebo no bajka po prostu <3 Przetestowałam to już wiele razy, działa naprawdę super i fajnie podnosi wibracje 8-)

Od dłuższego czasu mam naprawdę fajne wibracje, ale kilka dni temu ni z tego ni z owego dopadło mnie jakieś przygnębienie, rezygnacja i ogólny spadek nastroju. Na początku miałam z tym nic nie robić, no bo przecież nie jestem jakimś emocjonalnym robotem i ok, mogę co jakiś czas poczuć się gorzej, ale za chwilę pomyślałam sobie: moment, ale ja wcale nie chcę tak się czuć, nie jest mi to do niczego potrzebne. Zastosowałam powyższe metody, powiedziałam sobie to i owo i przeszło! Super jest czuć się super :sun

Za ten post autor PrettyOne otrzymał podziękowania - 2
Lwiczka, mona2o16
PrettyOne

Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Postprzez Kinia » 22 wrz 2016, o 21:23

Jak można zmienić myślenie z negatywne na pozytywne gdy cały plan/przyszłych wydarzeń runął jak domek z kart? Od jakiegoś czasu wszystko szło ku dobremu, wszystko się spełniało. Można powiedzieć, że jedna rzecz przyciągała kolejną. Tylko dziś dostałam wiadomość, że najważniejsza dla mnie sprawa, która mogła zaowocować kolejnym szczęśliwym "zdarzeniem/spotkaniem nowych ludzi/może nawet miłości" nie ziści sie. Nagle ni z tego i owego, z dnia na dzień zrezygnowano a ja zostałam na lodzie. Całe plany jakie miałam poszły w siną dal a ja mam ochote ryczeć. Bo teraz zostaje mi tylko siedzenie w domu/pracy do lipca i patrzenie w ścianie. Czy mam to traktować ze spokojem bo Wszechświat wie co robi? Że nie tak miało byc? Czy może pół roku czekania na ten dzień i reszte fajnych dni to był jeden wielki żart ze strony kogoś z góry?

Bardzo się zawiodłam :(
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Scarlett » 22 wrz 2016, o 21:30

Skąd wiesz, że ta sprawa mogła się tak skończyć? ;) Może właśnie wyszło dla Ciebie lepiej, chociaż nie wiesz o tym, bo świadomość jest "krótkowzroczna". Bardziej starałabym się na Twoim miejscu uwierzyć, że to co się stało, wyjdzie Ci na dobre prędzej czy później. Nic nie dzieje się w życiu bez powodu ;)

Dodam jeszcze, że najważniejsze co musisz teraz robić, to postarać się nie poddawać rozpaczy czy czarnym myślom, tylko znaleźć inne rozwiązanie lub otworzyć się na nowe możliwości. Zachowaj tę dobrą energię, którą miałaś ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 2
Kinia, Renata
Scarlett

Podziękował : 443 razy
Otrzymał podziękowań: 1554 razy

Postprzez Kinia » 22 wrz 2016, o 21:36

Scarlett napisał(a): Nic nie dzieje się w życiu bez powodu ;)

Wiesz, to od zawsze moja dewiza życiowa i faktycznie tak było. Tylko jak od czerwca wszystko ruszyło, zaczynały się plany organizacyjno/wyjazdowe, które miały zaowocować tez edukacją, miało się wszystko zmienić o 180 stopni to nagle...jeden dzień, jedna wiadomość i ciężka do uwierzenia myśl "widac tak miało byc, nic nie dzieje sie bez powodu"...ale wiem, że juz takiej szansy nie będzie/innego rozwiązania a ja nie wiem co ze sobą zrobic teraz :(
Po co w ogóle takie głupie żarty od Boga/Wszechświata i innego bossa :/ :/ :/
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Scarlett » 22 wrz 2016, o 21:38

Może czeka się o wiele lepsza szansa i możliwość? Skąd wiesz? Przecież nie wiesz co będzie za tydzień, miesiąc, dwa miesiące... Nie poddawaj się czarnym myślom, uwierz mi...
Nawet jest przecież przysłowie "Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło". Grunt to tylko nie poświęcać teraz energii temu co się stało, nie analizować. Czasem tak jest, ale dziś, z perspektywy czasu, wiem, że czasem coś musi pójść nie po naszej świadomej myśli, by mogło przyjść coś lepszego.
A chyba wierzysz, że może być jeszcze lepiej, prawda? :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 443 razy
Otrzymał podziękowań: 1554 razy

Postprzez Renata » 22 wrz 2016, o 21:42

Kinia, nic nie jest stracone póki żyjemy. Stracone są jedynie nasze oczekiwania, no może nadzieje, ale to da się odbudować. Czasami tak jest, że wszystko układa się pomyślnie, a nagle ni stąd ni zowąd zaczyna się walić. Nic nie dzieje się bez przyczyny i warto zdać sobie sprawę z tego, że tak być musiało. Zaakceptować fakty i iść dalej. To może być trudne ale nie mamy pojęcia, jakie możliwości się jeszcze kryją przed nami. Rozpacz dotyka nas dlatego, że umówiony scenariusz nie doszedł do skutku, ale to tylko nasz umysł znalazł sobie tę jedną określoną drogę. Tych dróg jest dużo więcej i warto się na nie otworzyć, wtedy ból będzie mniejszy.
Powodzenia i głowa do góry :sun
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 3
Kinia, Lwiczka, Scarlett
Renata

Podziękował : 630 razy
Otrzymał podziękowań: 798 razy

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień