Podaruj uśmiech!

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Podaruj uśmiech!

Postprzez Black » 22 sie 2016, o 20:11

Pamiętacie dni kiedy mieliście niskie wibracje i pojawił się ktoś, kto Wam je choć odrobinę podniósł? Kubkiem kawy, komplementem, zrobieniem miejsca w tramwaju, czymkolwiek?
Lub kiedy mieliście dobre wibracje i pojawił się ktoś, kto czymkolwiek, sprawił że były jeszcze lepsze?
Pamiętajcie, że wszystko co dajecie innym, prędzej czy później wraca do Was :sun
Nieważne czy ktoś ma niskie wibracje czy wysokie - zawsze możemy je komuś choć odrobinę podnieść i poprawić dzień!
Dlatego mam dla Was propozycję tygodniowego (7 dni) wyzwania "Podaruj uśmiech!". Na czym będzie ono polegało?

Codziennie przez 7 dni, celowo sprawiamy, że ktoś się uśmiechnie lub zrobi mu się miło. Z tym, że pierwszego dnia będzie to jeden uśmiech. Drugiego dnia będą to dwa uśmiechy. Trzeciego dnia już trzy, czwartego cztery i tak do siedmiu dni - siódmego dnia, damy aż siedmiu osobom powody do uśmiechu lub poprawy wibracji. Kto ma ochotę, może rozdawać tyle uśmiechów na ile ma ochotę, ale są też osoby, które są mniej śmiałe więc mogą stopniowo.
Jak "podarować uśmiech"? Tak jak wspomniałam wcześniej, czasem wcale nie wiele trzeba. Proces ten stosuję już od jakiegoś czasu i na przykład w sklepie skomplementuję ubranie lub manicure ekspedientki, bezdomnemu kupię coś do jedzenia lub herbatę czy kawę, nie wymagam oddawania jakichś drobnych w sklepie, kiedy nowa ekspedientka stresuje się licząc je, a za mną stoi długa kolejka zniecierpliwionych osób. Inne przykłady? Ktoś jest dla Was nieuprzejmy, np. w urzędzie, na poczcie, w recepcji w przychodni - uśmiechacie się, jesteście uprzejmi, nie dajecie się zirytować, na końcu zawsze mówicie dziękuję. Mój przykład: przyszłam do recepcji aby się zarejestrować. Babeczka dla osoby przede mną była opryskliwa, widać, że zdenerwowana. Kiedy przyszła moja kolej, mogła mnie potraktować podobnie. Ja jednak od pierwszego naszego kontaktu uśmiechnęłam się i powiedziałam do niej "Ale Pani ma tutaj dużo pracy. Bardzo panią podziwiam, że tak ładnie to wszystko Pani ogarnia". Efekt? Kobieta była dla mnie PRZE-MI-ŁA, wszystko szybciutko załatwiłam, a także miała o wiele inne, łaskawsze podejście do osoby, która stała za mną :D Wystarczy więc podarować komuś trochę... zrozumienia :)
Nie ignorować kiedy ktoś pyta o drogę lub wskazówkę, a Wy dobrze wiecie co gdzie jest (czasem niektórzy z góry mówią, że "nie są stąd" albo "przepraszam, śpieszę się". Na przykład mój partner (który też zna PP, jest absolwentem Metody Silvy i w ogóle jest w stanie cudownego zaawansowania :D ), również podarowuje uśmiechy i pewnego dnia, kiedy kupował mi zupełnie bez powodu kwiaty, kupił też dodatkową różę i wręczył ją ekspedientce za to, że pomogła mu wybrać i ułożyć piękny bukiet. Chodzi o takie drobne gesty.
Powodów do uśmiechu lub minimalnej poprawy wibracji można znaleźć na pęczki. To nam wyda się błahe, ale innym może naprawdę poprawić dzień. A pamiętajmy, że nawet minimalny skok w skali emocji, wciąż jest wejściem wyżej :)

Nie liczcie na to co Wam to da - róbcie to dla... innych :) Myślcie jak Wam byłoby miło, gdyby ktoś po prostu obca osoba była miła, uprzejma itp. Zapewniam, że wszystko do Was wraca :sun W moim życiu pojawiają się tylko dobrze i uprzejmi ludzie, nie mam nigdy problemu z załatwieniem czegokolwiek.

Podejmujecie wyzwanie? Jeśli tak, dzielcie się tutaj swoimi podarowanymi uśmiechami przez te 7 dni albo podawajcie przykłady uśmiechów, które kiedyś podarowaliście :sun
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Za ten post autor Black otrzymał podziękowania - 6
Anka12, cynamonova, PrettyOne, Renata, Scarlett, TheMe
Black

Podziękował : 133 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Re: Podaruj uśmiech!

Postprzez cynamonova » 22 sie 2016, o 20:27

Przeczytałam Twój post i wiesz, stwierdziłam, że ja jestem taka na codzień. To znaczy, wiadomo, że czasem sama mam gorszy dzień i wtedy coś tam burkam pod nosem, ale zazwyczaj jestem właśnie tą osobą, która zawsze ma uśmiech i dobre słowo dla innych. To przecież nic nie kosztuje... A jednocześnie jest bezcenne :)
Żyć to znaczy okazywać wdzięczność za słoneczny blask i miłość, za ciepło i czułość, których jest tak wiele w ludziach i rzeczach.
cynamonova

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Postprzez Nimfka » 22 sie 2016, o 20:28

Ja nie mam z tym problemu. Dzisiaj w pracy jakaś klientka miała spinę z innym klientem. Po zakupach powiedziała, ze strasznie ją zdenerwował, na co ja z uśmiechem że nie ma się co denerwować, bo jutro to nie będzie miało znaczenia. Pani się uśmiechnęła i powiedziała, że już za chwilę nie będzie miało, więc super ;)
Ty osobiście zaprosiłeś na scenę swego życia każdy fragment tego doświadczenia. A uczyniłeś to poprzez własny proces myślenia.
Proś, a będzie ci dane - Esther i Jerry Hicks
Nimfka

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Postprzez Black » 22 sie 2016, o 20:34

Super, podawajcie swoje przykłady i.... im więcej takich ludzi tym lepiej :sun
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"
Black

Podziękował : 133 razy
Otrzymał podziękowań: 488 razy

Postprzez PrettyOne » 22 sie 2016, o 20:36

Świetne podejście do życia :D Super!

Ja również doceniam magię uśmiechu :) Przetestowane wielokrotnie i zgadzam się, że uśmiech czyni cuda w kontaktach międzyludzkich. Obdarowanie drugiego człowieka szerokim uśmiechem na dzień dobry, pozwala przełamać lody i powoduje, że nawiązuje się nić sympatii. Często stosuję tę metodę zarówno w pracy, jak i życiu codziennym i faktycznie, rzadko bywa, żeby nawet najbardziej pochmurna osoba nie odwdzięczyła się uśmiechem :)
PrettyOne

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy

Postprzez koniczynka » 22 sie 2016, o 20:53

cynamonova napisał(a):Przeczytałam Twój post i wiesz, stwierdziłam, że ja jestem taka na codzień. To znaczy, wiadomo, że czasem sama mam gorszy dzień i wtedy coś tam burkam pod nosem, ale zazwyczaj jestem właśnie tą osobą, która zawsze ma uśmiech i dobre słowo dla innych. To przecież nic nie kosztuje... A jednocześnie jest bezcenne :)

dokładnie mam to samo :D
koniczynka

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez Ania1703 » 22 sie 2016, o 20:58

No patrz. Mówisz masz. Jestem bardzo pogodna osobą. Dziś weszłam do pracy jakaś taka przygaszona. Na co taki jeden starszy pan który ze mną pracuje, mówi tak. "Ania, a gdzie Twój uśmiech? Zawsze, jak wchodzisz i się uśmiechasz, to nawet jak jest brzydka pogoda to świeci słońce. Wyjdź i wejdź jeszcze raz z uśmiechem, żebym miał dobry dzień" . To takie niesamowicie miłe było. Mi się od razu wibracje podniosły :-)

Za ten post autor Ania1703 otrzymał podziękowania - 2
Black, cynamonova
Ania1703

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez lena312 » 22 sie 2016, o 21:44

Raz mając średni dzień, weszłam po kawę do star bucksa. Na ogół jestem cichą i wstydliwą osobą, wymawiając nazwę kawy poplątał mi się język i zawstydziłam się. Ekspedientka mnie poprawiła i spytała czy o tą kawę mi chodziło, sama już się nie odezwałam kiwłam tylko głową na tak. Ekspedientka okazała się być strasznie miła, powiedziała mi że mam piękne imię i sama zawsze chciała takie mieć. (nie, moje imię to nie Lena :) ) Nawet sobie nie wyobrażacie jak strasznie zrobiło mi się miło. Nawet miałam wrażenie że kawa smakuje dużo lepiej. Żałuję że nie powiedziałam jej czegoś równie miłego ale cóż, może jeszcze kiedyś na nią trafię. :sun
lena312

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postprzez MagdaLooney » 22 sie 2016, o 21:49

Hihi,wiecie,mnie bardzo często ochrzaniaja osoby które wędrują ze mną do sklepu,urzędu czy gdziekolwiek indziej..ze jestem "czasowstrzymywaczem" - tu słówko z panią ekspedientka, tam trzy słowa z panią w okienku.. Robi mi się bardzo nieswojo gdy widzę ludzi, którzy traktują takie osoby jak "obsługę - roboty",którym nie należy się nawet spojrzenie w oczy a co dopiero dobre słowo. Nosz kurcze!
W miejscach w których pracuję, tak samo traktuję panie które sprzataja i dyrekcje.. Każdy człowiek zasługuje na chwilę uwagi i życzliwość..
Od dziś będę się starała pomnazac te małe okruchy ciepła.
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 293 razy
Otrzymał podziękowań: 450 razy

Postprzez Monika22 » 22 sie 2016, o 22:22

Jestem w pewnej grupie na internecie (tak to można określić), gdzie zawsze się wspieramy (ale nie jest to grupa terapeutyczna). Gratulujemy sobie zdanych egzaminów, znanego prawka, zdobycia pracy, życzymy powodzenia, pocieszamy w trudnych chwilach, itp., itd. Jest miło.
Monika22

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 92 razy

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień