METODA SILVY

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: METODA SILVY

Postprzez Scarlett » 1 gru 2017, o 19:08

„Każdy z nas w jakimś momencie z przyszłości, znajdzie się w sytuacji, kiedy będzie musiał pomóc komuś kogo kocha.
Najważniejsze abyśmy byli gotowi i wiedzieli, jak to zrobić”

Cytat zamieszczony na pierwszej stronie podręcznika do seminarium ULTRA

Pod koniec października miałam okazję przejść ostatni etap Metody Silvy, a mianowicie seminarium Silva Healing&Business System, zwany kursem ULTRA. Jest to drugi kurs zaawansowany i właśnie w takiej kolejności bym go postawiła. Ze względu na to, iż na tym kursie wspominamy o czymś, co było na Drugim Stopniu, poza tym ULTRA wydaje mi się jeszcze wyższy. Najpierw Drugi Stopień, następnie ULTRA (subiektywna opinia). Kursy zaawansowane odbywają się rzadko (1-2 razy do roku) i w Polsce prowadzone są wyłącznie przez dyrektora generalnego Metody Silvy w Polsce – Andrzeja Wójcikiewicza oraz prof. Zbigniewa Królickiego, czyli wykładowców, którzy najdłużej wykładają Metody Silvy w Polsce.
Oba kursy zaawansowane zrobiłam z Andrzejem Wójcikiewiczem (podstawy z Królickim). Ponadto miałam okazję poznać inną, znaną Wam, wykładowczynię – Kasię Koźlińską, która była organizatorką kursu.
Długo zabieram się za ten post, bo nie wiedziałam na ile mogę sobie pozwolić w relacji, a ile powinnam zachować dla siebie. Ale teraz już gotowe – dodaję.
Obrazek
Obrazek
Na początek kilka „technicznych” kwestii. Na poprzednim kursie zaawansowanym (Drugi Stopień) było dużo ćwiczeń w parach, sporo czasu zajęło ćwiczenia świadomej thety oraz programowania drugiej osoby na ten stan i w tym stanie. Technik było bardzo mało – więcej było ćwiczeń (a to różnica). Na ULTRA także mamy sporo ćwiczeń w parach (trafiłam na cudowną dziewczynę), ale poza tym jest sporo, naprawdę sporo, ciekawych technik oraz bardzo fajne pokazy na środku sali przez prowadzącego.
Jak to po każdym kursie, otrzymujemy certyfikat i legitymację. Zarówno certyfikaty jak i legitymacje różnią się od tych z kursów podstawowych. Dostajemy także podręczniki. Wspomniałam przy okazji relacji z kursu Drugiego Stopnia, że podręcznik, w przeciwieństwie do tych z kursów podstawowych, wyglądał jak zeszyt ćwiczeń. A zawartość również przypomniała zeszyt ćwiczeń, aniżeli podręcznik.
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny podręczników z ULTRA, również wygląda tak jak ten z Drugiego Stopnia. Zawartość jest jednak o wiele bardziej imponująca. Przede wszystkim, wszystkie techniki są dokładnie opisane. Poza tym mamy też zdjęcia przedstawiające jak pracować z drugą osobą w momencie uzdrawiania rękami. Są też ciekawe treści dotyczące np. pozbywania się negatywizmu, o wyobraźni, o pracy z dziećmi, o aurze, rozwiązywaniu problemów, zdolnościach intuicyjnych i wiele, wiele innych. A także znajdziemy w nim zbiór wszystkich technik z kursów podstawowych – to kolejna wskazówka dla mnie, że kurs ULTRA jest idealny na zakończenie Silvy – mamy tutaj podsumowanie. I przyznam, że aż mi się łezka w oku zakręciła ostatniego dnia kursu, bo zdałam sobie sprawę, że przeszłam już wszystkie etapy. Nawet zostało to gdzieś wspomniane jak odbierałam dyplom.
Ale wróćmy teraz to kursu.

Już kiedy zaznajamiałam się powoli z Silvą (etap przed Life i świeżo po Life), kurs ULTRA był jednym z tych, których najbardziej nie mogłam się doczekać, choć też trochę obawiałam, gdyż jest on poświęcony zdrowiu i biznesowi. Ze zdrowiem nie mam żadnych większych problemów (nie licząc tego, że czasem mnie coś boli), a biznesów swoich nie mam i nie jest to coś, co mnie interesuje. Wykorzystałam jednak jedną z technik biznesowych na nasze forum – przybyło nam użytkowników i często zdarza się, że mamy ponad setkę aktywnych użytkowników. Nocami dochodzi do 60 albo i więcej. Natomiast swój własny biznes ma mój partner więc myślę, że tutaj można te techniki wykorzystać. Po kursie Drugiego Stopnia, mogę mu te techniki zaprogramować w thecie.
Ktoś może powiedzieć, że przecież na Silva Life też są techniki poświęcone na zdrowie. I tę kwestię wyjaśnił także Andrzej Wójcikiewicz na samym początku. Na Life, techniki zdrowotne są proste, szybkie i służące NAM. Z kolei na ULTRA uczymy się pracować nie tylko na sobie, ale też na innych osobach. A techniki te są, jak wskazuje poziom kursu, bardziej zaawansowane.
Moje obawy okazały się niesłuszne, bo kurs był bardzo wciągający. Sporo było nawiązań do kwantowości, fizyki kwantowej i matrycy, a wiecie, że to „mój konik”. Uczyliśmy się uzdrawiać holistycznie, rękami. Pokazano nam udokumentowane przypadki uzdrowień z raka czy AIDS. W Meksyku znajduje się nawet ośrodek, gdzie odbywa się tylko i wyłącznie holistyczne uzdrawianie, a jego założycielka jest po kursie ULTRA. Pewnie niewielu z Was to wie, choć gdzieś o tym wspomniałam, że jestem realistką i trochę takim „niewiernym Tomaszem” – muszę mieć dowód by uwierzyć. To trochę dziwne biorąc pod uwagę tematykę, którą się zajmuję, ale skoro już działam w tej „branży”, piszę tu dla Was, nagrywam dla Was – to robię to, bo sama poznałam jak to działa i z czym to się je, a nie by sobie popieprzyć trzy po trzy, bez żadnego pokrycia albo dlatego, że gdzieś sobie to wyczytałam w „mądrej” książce ;)
Pokazane zostało nam także jak używać tego drugiego dźwięku alfa służącego do uzdrawiania. Jak to robić, ile czasu to robić, jak to działa. I dlaczego tak ważne jest nagłośnienie mono jeśli chodzi o słuchanie tych dźwięków.
Uzdrawianiem zajmowaliśmy się przez cały pierwszy dzień i pierwszą połowę drugiego dnia kursu. Co ciekawe, wszystko co było mówione, zostało także pokazane albo wspomniane w formie dowodu. Nie jest łatwo wierzyć w medyczne cuda ;)

W podręczniku mamy także artykuł o wizualizacji i wyobraźni. Mieliśmy też w związku z tym 5 krótkich ćwiczeń. Były to ćwiczenia jak nauczyć się wyobraźni tak, jakby to co sobie wyobrażamy, było naprawdę z nami (to o tym pisała Black). Były też ćwiczenia wizualizacji – a to z kolei odczuwanie wszystkimi zmysłami w głowie tego, o czym myślimy. Choć było krótko i w zasadzie tylko informacyjnie, to co mieliśmy wyobrazić sobie podczas ćwiczenia, zmaterializowało się dzień później, kiedy pojechałam do galerii handlowej (pierwotnie miałam pojechać do innej, ale „coś” – ciocia podświadomość/intuicja, skierowała mnie tam, gdzie miałam tego doświadczyć). Byłam tak zdziwiona widząc efekt tego ćwiczenia, że stałam chwilę jak wryta i obserwowałam ten efekt. Uznałam, że te ćwiczenia są tak wartościowe, że zamierzam zrobić kurs z twórczej wizualizacji i wyobraźni. Żeby nie było – Biuro Metody Silvy nie zrobiło żadnej reklamy. Zafascynowana tym ćwiczeniem, sama wynalazłam ten kurs, ponieważ, już kiedyś gdzieś przewinął mi się przed oczami. O kursie szczegółowo napisałam tutaj: viewtopic.php?f=21&t=251&start=550#p29537
Odbędzie się w marcu 2018 we Wrocławiu. Myślę, że tam będziemy już szczegółowo pracować na tych i innych procesach.

Sporo też było mówione o programowaniu innych osób. Pojawiła się rozwinięta technika nocnej sugestii oraz poznaliśmy metodę jak zaprogramować osobę, która jest obok nas – bez nocnych ceregieli. Po prostu na żywo. Były metody na to jak wprowadzić tę osobę w stan podatny na sugestię, kiedy po prostu z nią rozmawiamy (Andrzej podawał przykład na to, jak zrobił to kiedyś na sali wykładowej, sam będąc kursantem – nie wykładowcą). Uczyliśmy się jak wprowadzić tę osobę w stan podatny na sugestię, bez jej fazy REM.
Jest to bardzo ciekawe – wypróbowałam tego samego dnia. Podziałało.
Choć oczywiście trzeba pamiętać o zasadach programowania drugiej osoby i wolnej woli, o czym oczywiście też Andrzej wspominał. I słuchając tego co mówię, myślałam o wielu użytkowniczkach, które wciąż się z tą techniką szarpią.
Programowanie dzieli się po prostu na obiektywne i subiektywne. Obiektywne to takie, gdzie mówimy komuś coś wprost. Np. kiedy mówisz Stefanowi, że Stefan ma dwie lewe ręce, to on w końcu ubzdura sobie, że nic nie potrafi i nic mu nie wychodzi (w ten sposób często programowane są dzieci). Jest też programowanie subiektywne, czyli niefizyczne – poprzez myśli. Np. nocna sugestia.
Z kolei to, czego uczyliśmy się na ULTRA to połączeń obu tych rodzajów programowań. Nazywa się programowanie obiektywno-subiektywne.
Jeśli będziecie tym zainteresowani to mogę stworzyć osobny post na ten temat.

Ostatniego dnia uczyliśmy się programować przedmioty, np. zaprogramować zeszyt, by wszystko, co w nim zapiszemy, materializowało się. Programować wystawy sklepowe, by przyciągać klientów. Było też sporo technik biznesowych, naprawdę ciekawych.
A jeden z uczestników kursu ultra z 1994 roku, podzielił się historią ze swojego życia, ja genialnie odzyskał dzięki jednej z nich ogromne długi, a także powiedział jak dłużnik odebrał to, co on mu przekazywał w myślach.

Cytaty Andrzeja z kursu:
„Myśl może Cię uratować lub zabić. Myśl i emocje to ogromna energia. Emocje są elementem, która daje myśli moc”.

„Bez zgody pacjenta nie ma szans na zrobienie czegoś z drugim człowiekiem”.

(odnośnie uzdrawiania i technik sugestii)

Seminarium było naprawdę bardzo ciekawe. Jednak uważam, że kursy Silvy są dla osób, które je czują, nie tych, które idą na nie „po coś”. Na szczęście zaawansowane to nie jest pierwszy lepszy schodek na który można sobie wbiec. Na kursie Andrzej również tłumaczył to, co napisane jest w pierwszym poście – że pierwszy jest Life, potem Intuition, na najlepiej być po obu idąc dalej, ponieważ oba są dopełnieniem.
Jeśli jednak, ktoś jest po kursach i czuję to, to polecam się wybrać, bo warto :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 6
Anka12, cat_, Ignited, megip1, Pinky, TheMe
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez TheMe » 1 gru 2017, o 20:41

Wooow Scarlett możesz opowiedzieć troszkę więcej o tych ćwiczeniach wyobraźni i wizualizacji? Jak programuję się przedmiot? :o o ile oczywiście chcesz uchylić wrota tajemnicy :D dzięki za relacje ;)
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez megip1 » 1 gru 2017, o 21:23

Scarlett dziękuję bardzo za relację :) Ja niestety w tym roku nie mogła pójść na kurs, ale jak tylko będzie w Gdańsku to idę na pewno! Silvę lubię i praktykuję ;) Samego Wójcikiewicza uwielbiam :)
Chętnie też bym się więcej dowiedziała na temat wizualizacji.
Pozdrawiam :)
megip1

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Zorja » 4 gru 2017, o 14:41

Czy ktoś się wybiera do Konina 9-10.12 na Life System?
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez Juice » 9 gru 2017, o 21:05

Ktoś się wybiera może na Life System w Styczniu do Wrocławia lub Łodzi? :)
Juice

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez cabochard » 11 gru 2017, o 17:35

Z 6-7 lat temu zrobiłam pierwszy stopień w Lublinie, prowadził Marian Jeżewski (chyba tylko on prowadzi Silvę w Lublinie, tak średnio mi podszedł), zwróciłam uwagę na to, że w trakcie programowania kursantów powiedział coś takiego: "jeśli będziesz chciał wpłynąć na drugą osobę, to od razu wyjdziesz ze stanu alfa", wkurzyło mnie to, bo to mój stan alfa i uważam, że mam prawo zrobić z nim co zechcę, nie lubię takiego ograniczania. Jakie są Wasze doświadczenia? Chętnie bym powtórzyła ten kurs, ale nie mam ochoty, żeby ktoś mnie znowu tak ograniczająco zaprogramował
cabochard

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez soma » 11 gru 2017, o 19:26

cabochard napisał(a):Z 6-7 lat temu zrobiłam pierwszy stopień w Lublinie, prowadził Marian Jeżewski (chyba tylko on prowadzi Silvę w Lublinie, tak średnio mi podszedł), zwróciłam uwagę na to, że w trakcie programowania kursantów powiedział coś takiego: "jeśli będziesz chciał wpłynąć na drugą osobę, to od razu wyjdziesz ze stanu alfa", wkurzyło mnie to, bo to mój stan alfa i uważam, że mam prawo zrobić z nim co zechcę, nie lubię takiego ograniczania. Jakie są Wasze doświadczenia? Chętnie bym powtórzyła ten kurs, ale nie mam ochoty, żeby ktoś mnie znowu tak ograniczająco zaprogramował

A co w tym ograniczajacego?, Ze nie mozesz manipulowac innych?
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Postprzez MagdaLooney » 11 gru 2017, o 19:42

Marian mówi "Jeżeli będziesz chciał zaszkodzić drugiej osobie (negatywnie wpłynąć)"
Przecież techniki sugestii to w pewnym sensie wpływanie na drugą osobę (zależne oczywiście od wolnej woli - decyzji tejże osoby)
" If you can dream it, you can do it! "
MagdaLooney

Podziękował : 283 razy
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Postprzez mrO » 11 gru 2017, o 19:49

cabochard napisał(a):wkurzyło mnie to, bo to mój stan alfa i uważam, że mam prawo zrobić z nim co zechcę, nie lubię takiego ograniczania.

Czy jesteś całkowicie OK z tym że ktoś może manipulować tobą w jakikolwiek sposób ? Bo w końcu ma do tego prawo, aby zrobić z tobą co chce.
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 159 razy

Postprzez Scarlett » 11 gru 2017, o 20:03

Mi już ręce opadają od pisania o wolnej woli i sugestii nocnej (cały wątek i długaśne posty).
Dobrze, że Wy tu jeszcze jesteście :)

PS to nie prowadzący ogranicza a Twoje podejście i oczekiwanie co do kursu.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień