Pytania Kwantowe

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Pytania Kwantowe

Postprzez Blau » 17 lis 2016, o 13:41

serena napisał(a):
Blau napisał(a):Bez wątpienia chodzi o przekonania. Niestety ciężko je pokonać ale damy radę :)

Blau
Jakiego wymyslu uzywasz aby wierzyc, ze zmiana przekonan jest ciezka? I wszystko co sie pod tym kryje zniszczysz odkreujesz wszystko? ZN..

Jakiego wierzenia uzywasz, aby utrzymywac sie w przekonaniu, ze tylko zmiana wywalczona ciezka, zmudna i intensywna praca nad soba jest wartosciowa i trwa w czasie? I wszystko to zniszczysz odkreujesz teraz wszystko? ZN...

Co takiego wartosciowego, waznego i zywotnego jest w przekoaniu, ze zmiana jest procesem dlugiej pracy nad soba co nie pozwala ci dokonac zmiany dzis, TU i Teraz, lekko i z radoscia? I wszystko zniszczysz odkreujesz teraz wszystko? ZN..

Co takiego wartosciowego jest w przekonaniu, ze zmiana jest czyms co dopiero musi nadejsc, zamiast otworzyc sie na zmiane ktora JUZ SIE DOKONALA? I wszystko to zniszczysz odkreujesz wszystko? ZN

....... Itd itd :*

Ah dziękuję :* <3 Ty to niesamowicie sypiesz tymi pytaniami :) No to biorę się za robotę. Nie odpuszczę im. Do trzech razy sztuka. :D aczkolwiek dziś jest miły dzień I zaczęty od pytań. Nawet znajomość wróciła na normalne tory :)
Blau

Podziękował : 71 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez TheMe » 19 lis 2016, o 22:56

Dla tych co mają gorszy dzień:
''Chwilami wydaje się, że jesteśmy ostatnim ogniwem w łańcuchu pokarmowym tej rzeczywistości.
Wrażenie bycia ofiarą potrafi być tak namacalne, że wielu zaczyna wierzyć, że to prawda...
A ja wiem jedno.
Ten, który atakuje najbardziej boi się... braku strachu.
...
Poza tym, strach nie jest prawdziwy.
To jak implant, który ktoś wstawił do naszego świata, by mieć nad nami kontrolę.
Więc, kiedy wydaje Ci się, że się boisz, poproś o wsparcie:
Wszechświecie - pokaż mi potężne istnienie, którym jestem.
Pokaż mi moją wspaniałość.
Pokaż mi czym naprawdę jestem!
...
Jesteś nie do zatrzymania!''
Eliza Sarna <3
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

Za ten post autor TheMe otrzymał podziękowanie od
Karla
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Postprzez Gigi » 27 lis 2016, o 23:44

Pytania by Serena. Dziękuję Ci kochana, ciekawe rzeczy zaczynają się dziać :przytul: <3

1. Co tak ważnego, żywotnego i wartościowego uznałam w " nie wiem czym jest miłość", że nie pozwalam jej sobie doświadczyć...I wszystko to zniszczę, odkreuję...

2. Jakiego wymysłu używam, aby przekonać siebie, że skoro nie wiem czym jest miłość, to nie mogę jej odnaleźć? I wszystko to zniszczę, odkreuję....

3. Co ja wiem o związkach, czego udaję, że nie wiem? I wszystko to...

4. Co uznałam za ważnego w byciu w związku, że porównuję siebie do innch, zamiast być wdzięcznością za magię, jaką jestem? I wszystko to...
Gigi

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez Renata » 2 gru 2016, o 15:17

Ja, jak zadałam wczoraj pytanie kwantowe, to odpowiedź przyszła we śnie. Też ciekawe doświadczenie ;) :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Gigi » 4 sty 2017, o 11:46

Kochani witam was wszystkich w nowym, mam nadzieję, że w lepszym roku :) Troszkę ostatnio tutaj cicho się zrobiło.
Znalazłam fajny artykuł z pytaniami, które mają rozbijać nasze przekonania. Mam nadzieję, że komuś się przyda :)

Przekonanie jest nie tylko myślą, którą umysł posiada, to myśl, która posiadła umysł. Robert Oxton Bolt (tłum. własne)

A belief is not merely an idea the mind possesses, it is an idea that possesses the
mind. - Robert Oxton Bolt

Byron Katie, autorka bestsellera Kochaj co jest (Loving what is), spotkała się raz z mężczyzną, który odsiadywał wyrok dożywocia za zamordowanie swojej żony. Autorka zapytała mężczyznę O czym myślałeś, kiedy posunąłeś się do działania, które sprawiło, że znalazłeś się w tym miejscu? Skazaniec odpowiedział, że myślał, że żona go nie kocha. Wtedy Katie zadała mu pytanie Czy to była prawda?.
Dziesięć minut dyskusji ujawniło, że tak naprawdę żona kochała tego mężczyznę. Do tragedii doprowadziły bolesne myśli i przekonania. Kiedy podczas tej rozmowy skazaniec uświadomił to sobie, niestety było już za późno.
Nie mam zamiaru was dołować, chodzi mi o to, żebyście podążyli za moim tokiem myślenia. Całe szczęście, dla większości z nas, następstwa naszych bezpodstawnych przemyśleń i wdrażania ich w życie, nie są tak bardzo brzemienne w skutki. Niestety, tego typu działania, wynikające z nieprawdziwych przekonań, zwykle działają mocno na naszą niekorzyść.
Przekonania są często oparte raczej na emocjach niż na faktach i kiedy posiadamy takie przekonanie, mamy tendencję do szukania i dostrzegania pozornych faktów, które jeszcze mocniej wzmacniają te przekonania. Teraz, czy oznacza to, że wszystkie nasze przekonania są niepotwierdzone ? Oczywiście, że nie. Oznacza to jedynie tyle, że kiedy poddamy nasze przekonania próbie i je zgłębimy, niektóre z nich są bezzasadne, przeterminowane czy wstrzymujące nas przed tym kim jesteśmy tak naprawdę i kim chcielibyśmy być. Podsumowując, przekonania to zwykłe myśli, które w odniesieniu do naszego osobistego rozwoju mogą być wsparciem albo hamulcem. Na szczęście wiemy, że przekonania nie muszą być stałe i możemy je modelować aby wspierały nas lub naszych klientów, wzmacniać dobre przekonania lub je tworzyć w słusznym celu.
Poniżej kilka pytań, które pomogą Wam odkrywać i niszczyć ograniczające przekonania:

1. Co mnie powstrzymuje przed życiem w taki sposób, w jaki chciałbym naprawdę ?
2. W którym miejscu wyznaczyłem linię rozgraniczającą to co jest możliwe od niemożliwego? Co uważam za niemożliwe do osiągnięcia w moim życiu ? Co sobie wmawiam, że jest poza moim zasięgiem?
3. Skąd pochodzi takie przekonanie ? Kto mi je podsunął ? Od kogo je podłapałem?
4. Czy to przekonanie jest prawdziwe? Skąd wiem, że opiera się ono na faktach? Czy to naprawdę, naprawdę jest rzeczywiste ?
5. Z jakich aspektów mojego życia zrezygnowałem? O co się boję prosić? Czego nie oczekuję od innych ? Czemu boję się stawić czoło?
6. Czy ta myśl mnie wzmacnia, czy osłabia?
7. Co najgorszego mogłoby się stać? Co najprawdopodobniej się wydarzy?
8. Ile dziennie kosztuje mnie posiadanie tego przekonania? Jakie są konsekwencje dla mojego życia posiadania tego przekonania? Jak to wpływa na tych, których kocham?
9. Co mnie ominęło w życiu do tej pory przez to przekonanie? Jakiego bólu i jakich frustracji doświadczyłem?
10. W jaki sposób to przekonanie wydaje ci się śmieszne lub absurdalne?
11. Jakie przekonania chcę zmienić? Jakie przekonania warto by było zmienić?
12. Jaki będzie długoterminowy skutek, jeżeli nie porzucę tego przekonania w tej chwili? Ile mnie to będzie kosztować przez następne 2,5,10 lat? (emocjonalnie? W aspekcie poczucia mojej wartości? Finansowo? W relacjach z ludźmi na których mi zależy najbardziej?) Jak się w związku z tym czuję?
13. Jeśli się zmienię, jak się będę wtedy czuł sam ze sobą? Jak duży rozmach mogę temu nadać ?
14. Jakie inne rzeczy mógłbym osiągnąć gdyby zmiana rozpoczęła się już teraz? Jak będzie się czułą moja rodzina i przyjaciele?
15. Jakie są powody ku temu, żeby dokonać zmiany natychmiast? Jak bardzo będę szczęśliwy po dokonaniu zmiany?
16. Co powoduje, że chcę teraz dokonać tej zmiany ?
17. Co jest dla mnie budujące w nowym przekonaniu? Jakie kroki podejmę jeśli w nie uwierzę? Co zrobię inaczej? Do czego jeszcze będę zdolny?

Jak tylko dotychczasowe osłabiające nas przekonanie osłabnie, starajcie sobie codziennie, tygodniami powtarzać przeciwną, wzmacniającą myśl i inne wzmacniające stwierdzenia. Po wydobyciu wzmacniającej nas myśli, zachowuj się jak gdyby, tak jak gdyby to była prawda. Bardzo ważne, równoległe ćwiczenie do tej czynności jest to, żeby z celowo znaleźć dowód na to, że Twoje nowe, wzmacniające cię przekonanie jest prawdziwe. Możecie poszukać np. historii czy przykładów ludzi, którzy zachowują się i żyją zgodnie z takim przekonaniem, szczególnie ludzi w pewnych aspektach podobnych do was i ograniczeniach, które na siebie narzucili.

Za ten post autor Gigi otrzymał podziękowanie od
cat_
Gigi

Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Postprzez domi » 7 sty 2017, o 19:09

Kochani,
ma ktoś może zapisane zdanie odkreowujące w innym języku niż polski i angielski? Wiem, że gdzieś na forum było napisane po hiszpańsku, ale za Chiny nie mogę go odnaleźć :lol:
domi

Podziękował : 118 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Postprzez Scarlett » 7 sty 2017, o 19:16

Włoski:
Giusto e Sbagliato, Bene e Male, POD e POC, Tutti 9, Shorts, Boys e Beyonds

Hiszpański:
Acertado y Equivocado, Bueno y Malo, POD, POC, Todos los nueve, Cortos, Chicos y Más Allás

U mnie najbardziej widać "moc" po oryginalnym angielskim :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1315 razy

Postprzez domi » 7 sty 2017, o 19:29

Scarlett napisał(a):Włoski:
Giusto e Sbagliato, Bene e Male, POD e POC, Tutti 9, Shorts, Boys e Beyonds

Hiszpański:
Acertado y Equivocado, Bueno y Malo, POD, POC, Todos los nueve, Cortos, Chicos y Más Allás

U mnie najbardziej widać "moc" po oryginalnym angielskim :D

Oooo bardzo dziękuję! :kwiatek
U mnie po polsku nie było nic, po angielsku trochę lepiej ale czuję, że jeszcze powinnam spróbować po hiszpańsku :D
domi

Podziękował : 118 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Postprzez Redaktor Bezczelna » 9 lut 2017, o 18:59

Pierwszy raz dzisiaj zastosowałam pytania. Mianowicie:

- Co ciekawego mnie dzisiaj spotka?
- Co dobrego dziś dostanę od wszechświata?

Efekt?

- Niezmiernie korzystna informacja od księgowej.
- Propozycja wręczenia mi prezentu w takiej postaci, w jakiej najbardziej lubię.
- Odwiedziny koleżanki i świetna godzina na plotach.
- Nowy, świetnie rokujący klient.
- Energia i produktywność w pracy.
- Piękne komplementy.

Przypadek? I don't think so...
Redaktor Bezczelna

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez TheMe » 17 maja 2017, o 22:42

Moje ulubione ostatnio :
Jaką przestrzenią, energią i świadomością, mogę się już teraz ja i moje ciało stać, żeby być energią, przestrzenią i świadomością nieograniczonego otrzymywania? I wszystko, co mi na to nie pozwala niszczę i odkreowuję.
:kwiatek
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

Za ten post autor TheMe otrzymał podziękowanie od
Anka12
TheMe

Podziękował : 215 razy
Otrzymał podziękowań: 126 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień