Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Co udało nam się w życiu przyciągnąć?

Postprzez Scarlett » 12 sty 2018, o 13:04

Już gdzieś pisałam, że piosenki mają bardzo duże znaczenie i jesteś tego przykładem :)
Oczywiście nie chodzi o to, że mamy robić przesiew i słuchać tylko samej pozytywnej muzyki - czasem przecież wpadnie nam w ucho coś innego. Ale chodzi o to by nie wytwarzać skojarzeń - takich jak np. Clover. Konkretna piosenka = wizualizacje związku. Konkretna muzyka = konkretny chłopak/dziewczyna. I nieważne czy znamy język czy nie. Słowa, jak afirmacje, dostosowują się do sytuacji.
I żeby nie robić offtopu, sama podam na to przykład ze swojego życia.
W 2012 roku spotykałam się z kimś, na kim bardzo mi swego czasu zależało (dzięki niemu właściwie trafiłam na forum w... 2015 roku. Tak, ciągnęło się to za mną jak smród po gaciach 8-) ). W tym samym czasie zakochana byłam w piosence Gotye Somebody That I Used to Know. W pewnym momencie skojarzyłam sobie tę piosenkę właśnie z jego osobą. Do tej pory mi się z nim kojarzy :D A słowa są jakie są. Relacja oczywiście się zakończyła. Po roku zajrzałam do swojego pamiętnika, gdzie miałam napisany tekst tej piosenki i zaznaczyłam mnóstwo fragmentów spójnych z tamtą relacją. Od tego pana rozpoczął w moim życiu schemat związkowy, czyli przyciągałam do swojego życia osoby, które miały zamontowany w głowie wyłącznik, który postanawiał wyłączać uczucia do mnie w najmniej oczekiwanym dla mnie momencie 8-)

Oczywiście nie popadajmy w paranoję. Piosenki to tylko pewien element. Ale mogą mieć duży wpływ więc warto się temu przyjrzeć.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 422 razy
Otrzymał podziękowań: 1349 razy

Postprzez Zorja » 12 sty 2018, o 13:27

Miałam dokładnie to samo i to z dwiema piosenkami! Teraz jestem bardziej uważna, czego słucham.P Nie napiszę może na wszelki wypadek co to były za piosenki, bo zbyt wpadają w ucho i jeszcze sobie ktoś narobi bałaganu:P I jak tak sobie pomyślę, jakoś mało znam piosenek "z dobrym zakończeniem", jak tu szczęśliwie kochać? :lol:
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Postprzez Scarlett » 12 sty 2018, o 14:31

Ale to nie muszą być piosenki o miłości :D
Po prostu pozytywne. Słowa mają wibracje. Inną ma "kocham" a inną ma "nienawidzę". Inną ma "żal" a inną ma "radość".
Polecam utwory Nahko and Medicine for the People. I po prostu nie utożsamiać konkretnej piosenki z konkretną sytuacją.

Koniec offtop.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 422 razy
Otrzymał podziękowań: 1349 razy

Postprzez Clover » 12 sty 2018, o 15:07

@Zorja w momencie, w którym prawdziwie będziesz chciała znaleźc takie piosenki- znajdziesz je, jest ich nawet więcej tak myślę, trzymam kciuki :D
Ale tak jak Scarlett, nie popadajmy w paranoję, słucham wszystkiego ale tylko przy niewielu piosenkach teraz 'mam tę moc' :lol:
i przepraszam, już kończę temat :ot:

Przyciągnęłam ostatnio kilka książek, które chciałam przeczytać. Miałam je 'w głowie' na liście od jakiegoś czasu ale jak już wpadły mi w ręce pomyslałam, że przecież nie mam czasu, żeby je spokojnie przeczytać i pomyślałam, że gdybym tylko miała w pracy wolną chwilę to bym chociaż zaczęła. Z dnia na dzień pracownik, który mnie nadzoruje musiał wziąc zaległy urlop, wszystkie sprawy które miał do załatwienia zabrał ze sobą, a mi zostawił mniejszą część. Cztery dni i trzy książki przeczytane później pyta czy zdążyłam się z wszystkim wyrobić- oj tak, tak zdążyłam :lol:
Clover

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień