Nadmierny potencjał / sztuka odpuszczenia

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Nadmierny potencjał / sztuka odpuszczenia

Postprzez Scarlett » 2 sie 2017, o 22:07

Jest podany w opisie nagrania. Jak klikniesz w link to niżej jest :*
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
osa
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez Fajnie » 3 sie 2017, o 10:22

Po nagraniu zrozumiałam coś bardzo ważnego. Jestem teraz na etapie przyciagania nowego samochodu, myślałam że aby przyzwolić, muszę myśleć o tym samochodzie i mieć dobre wibracje natomiast z nagrania dowiedziałam się że przyzwolenie następuje kiedy mam dobre samopoczucie ale nie muszę myśleć akurat o tym samochodzie, może to być dobre samopoczucie wynikające z czegokolwiek co sprawia mi radość stąd też moje wiecznie szarpanie się ponieważ myślałam, że aby przyciągnąć auto, musze myśleć cały czas o aucie, żeby przyciągnąć kasę, muszę myśleć cały czas o kasie a zamiast myśli te poprawiać mi humor, działo się odwrotnie bo odczuwałam brak. Wybaczcie to masło maślane ale piszę to ,, na gorąco " . Wychodzi na to, że najważniejszy jest mój dobry humor a nie myślenie 24/h o moim pragnieniu ? Jeśli źle zrozumiałam to wyprowadzcie mnie proszę z błędu.
Fajnie

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Scarlett » 3 sie 2017, o 10:29

Dobrze zrozumiałaś :sun
Możesz, ale nie musisz :) to musi wywoływać dobre samopoczucie i to może być nawet jazda na rolkach albo zjedzenie pizzy - czyli nic związanego z samochodem :)

Cieszę się, że to zauważyłaś :)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Fajnie » 3 sie 2017, o 10:45

Tez się bardzo cieszę !!!! <3 I to chyba będzie mój pierwszy krok, dziękuję :* Zabieram się do dalszego słuchania.
Fajnie

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Postprzez Rose » 3 sie 2017, o 11:20

Dokładne to samo wyczytałam przed chwilą w książce Miłość i Prawo Przyciągania!
"Wspaniały związek możesz osiągnąć najszybciej, gdy na przykład skupisz się na czymś, co w pełni sprawia ci przyjemność, nawet jeżeli ta rzecz nie ma nic wspólnego z tworzeniem związków."

Zabieram się za nagranie :sun
Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń :sun

Za ten post autor Rose otrzymał podziękowanie od
Wenus21
Rose

Podziękował : 44 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postprzez ara » 3 sie 2017, o 13:24

Czyli np skupie się na oglądaniu seriali czy nauce języka obcego ? A co odkryłam, wieczor wchodzę dodatkowo w alfę i słucham nagrania Paula, pózniej wizulizaule kilka minut i pisze / bloguje, opisuje to co wizualizowakam. Zauważyłam, ze czekam na te wieczory, na "spotkania" z moim facetem z podekscytowaniem.
No i muszę codziennie czytać moje zaznaczone fragmentu w Hicksach i na forum żeby wbić pewne rzeczy w głowę bo jednak czasem zauważam opór - czekanie itd zastanawianie się kiedy
ara

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Scarlett » 3 sie 2017, o 13:35

Oczekiwanie z tym podekscytowaniem jest OK :)
Ja sama ostatnio zauważyłam, że przeczuwam, iż coś do mnie idzie ;> Po prostu to wiem. Wiem, że idzie do mnie związek. I to z kimś nowym. Jestem podekscytowana, bo wiem, że idzie, Pole mi to mówi, ale to dla mnie wciąż niespodzianka. Bo kompletnie nie skupiam się na związkach, tylko na sobie. Jestem tak szczęśliwa ze sobą, że wieczorem padam ze zmęczenia :D

Jeśli oglądasz seriale czy uczysz się języków obcych jest dla Ciebie przyjemne i lubisz to, to rób to. Nie chodzi o to, że masz się typowo "skupiać" jak gdybyś szła przez las ciemną nocą, ale oddaj się temu z przyjemnością. To jest wtedy Twój Vortex. Jeśli techniki sprawiają Ci przyjemność to rób je, nawet jeśli jest ich PISIONT :lol:
Jeśli zauważasz opór to już naprawdę duży sukces - dostrzegasz go! ale nie walcz z tym, tylko właśnie sobie "dogadzaj". Odwracaj uwagę (np. metodą nr 2 albo jakimś programowaniem, czyli metodą nr 3), znajdź jego przeciwieństwo. Jeśli posty z forum czy książki Hicksów Ci pomagają to jak najbardziej do nich wracaj. Tak jak już mówiłam w którymś z nagrań, jeśli coś cementuje Twoja wiedzę albo pomaga Ci, to jest to bardzo dobre rozwiązanie :sun
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
ara
Scarlett

Postprzez soma » 29 paź 2017, o 19:52

Odpuszczanie, to po prostu zaprzestanie walki.

Te wzorce walki ma chyba kazdy czlowiek czesto nie zdajac sobie z niego sprawy.
Czesto czytam takie stwierdzenia, ze przeszlosc to przeszlosc i trzeba sie od niej odgrodzic czy zapomniec i zyc w terazniejszosci. Mnie to sie nigdy nie udalo, bo przeszlosc czesto gesto przypomina o sobie w formie wzorcow, jakichs zachowan nieadekwatnych do sytuacji, wyolbrzymiania sytuacji, nadmiaru potencjalu...

Wzorce walki mozna zauwazyc wszedzie tam, gdzie cos nie przychodzi nam z latwoscia, tylko musimy sie starac (zeby dobrze wyszlo). Robienie czegos z lekkoscia = dobrze.

Jak dzialaja wzorce mozna zobaczyc robiac sobie harmonijke z paska papieru. W tym zlozonym pasku wycinamy dziurke i wtedy rozkladamy go i widzimy szereg tych samych dziurek. To sa te same dziurki, powstaly z jednej wycietej przez nas dziurki. To sa zdarzenia o takim samym zabarwieniu emocjonalnym, chociaz czesto myslimy, ze to sa rozne zdarzenia, ze to jakies fatum wisi nad nami. A to jest jedno zdarzenie, ktore bedzie sie powtarzalo w nieskonczonosc chyba, ze zlamiemy ten wzorzec.

Latwo jest wyrobic sobie przekonanie, ze zycie to walka. Widzielismy naszych rodzicow jak walczyli, znajomych, slyszelismy narzekajacych i stekajacych ludzi.
Przekonania maja to do siebie, ze lubia byc potwierdzane, bo jezeli wierzy sie w cos a to nie ma pokrycia w rzeczywistosci, to uznamy to za bzdure i przestaniemy w to wierzyc. Dlatego potrzebna jest osobowosc/wzorzec zolnieza, ktory bedzie robil z zycia walke. Zolnierz (osobowosc, wzorzec) chce walczyc, od walki zalezy jego zycie.

Jak tak sie popatrzec na swiat, to niemalze wszedzie dostrzezemy walke. My dalismy sie wciagnac w ta walke i sobie walczymy.

Pierwszym krokiem to uwolnienie sie z przekonania, ze zycie to walka.

Za ten post autor soma otrzymał podziękowania - 4
Anka12, easy, Renata, wolves
soma

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Postprzez soma » 7 lis 2017, o 17:28

Nie wiem, czy ktos juz wspominal o potencjale jaki stwarza niecierpliwosc.
Niecierpliwosc mowi:
"Nie chce czekac. Chce dostac teraz".
Rozladowanie. przeczucie tych zdan pozwoli czekac bez tego potencjalu czekania.

Innym nadmiernym potencjalem sa watpliwosci:
a moze mi sie nie uda, to nie dla mnie, ale tez lek co to bedzie jak mi sie uda.
soma

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Postprzez asiunia79 » 13 lis 2017, o 19:00

Mam pytanie bo nadmierny potencjal to dosc skomplikowane i sluchalam kilka razy nagrania co by mi nikt nie zarzucil :-) jesli wychodzac z pracy wysylam fikcyjnego smsa wyobrazajac sobie ze pisze do partnera co ma kupic do domu i co dla naszych dzieci i sprawia mi to radosc albo rano mysle o tym co przygotowac dla partnera i dzieci to juz nadmierny potencjal czy zycie as if...
asiunia79

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień