Nadmierny potencjał / sztuka odpuszczenia

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Nadmierny potencjał / sztuka odpuszczenia

Postprzez xlavender » 26 gru 2015, o 23:04

Chciałabym żebyście podzielili się swoim doświadczeniem, sposobami i opinią na temat odpuszczenia / zwalczania nadmiernego potencjału.
xlavender

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nadmierny potencjał / sztuka odpuszczenia

Postprzez Calcifer » 26 gru 2015, o 23:09

Wdzięczność :) Według mnie to najlepszy sposób. Za każdym razem gdy się za bardzo gorączkuje i za bardzo mi na czymś zależy to staram się zatrzymać i poczuć wdzięczność z tego co mam. Nie zawsze jest to proste ale po kilku minutach kontrastowania tego co mam a czego mógłbym nie mieć, zawsze się udaje :) Poza tym staram się nie tworzyć iluzorycznych pragnień czyli takich których niespełnienie sprawiałoby że miałbym cierpieć. Wycieczka do Japonii to jest moje marzenie. Ale jeśli tam nie pojadę w tym roku to nie będę cierpiał. Gdybym miał z tego powodu cierpieć to takie pragnienie jest według mnie iluzoryczne. Oczywiście mam też kilka iluzorycznych pragnień ale co zrobić? :) Moja wędrówka nadal trwa :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Renata » 26 gru 2015, o 23:51

Ciężko jest wygenerować naturalne odpuszczenie, bo sama myśl "odpuszczam" niestety nie wystarczy. Dlatego pragnienia wysokiej rangi są najtrudniejsze do zrealizowania. Ale zauważyłam, że czasem odpuszczenie nie jest niezbędne. Jeśli wystarczająco długo pompuje się energię w dane pragnienie, to przychodzi w końcu nagroda w postaci manifestacji. Tyle że w tym przypadku chodzi o takie prawdziwe pragnienia, a nie zachcianki.
Jak obniżyć wartość pragnienia? Może warto czasem się zatrzymać, zaobserwować ile kosztuje nas ten nacisk, jak szybko i płytko oddychamy, jak prawdziwe tu i teraz nam przez to ucieka, i z pełną świadomością stwierdzić, że jest dobrze tak jak jest, że świat się nam się zawali. Mądrość polega na tym, by samego siebie przekonać, że bez tego też jesteśmy wystarczająco bogaci, dobrzy, wartościowi :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 756 razy

Postprzez zdecydowana » 27 gru 2015, o 13:11

Hej :)
Dla mnie brak odpuszczenia wiąże się z lękiem i brakiem zaufania do Wszechświata. Jeżeli ufam (wiem ), że wszystko jest możliwe i na wszystko zasługuję, to nie muszę się martwić o realizację swoich pragnień.
Wcale też nie muszę o moim pragnieniu zapominać, tylko myśleć o nim jak o czymś spełnionym, co już istnieje i być wdzięczną za to :)
Jednak w momentach, kiedy ogarnia mnie niepokój i odczuwam ciśnienie na dany temat, wtedy rozmawiam sobie z moim Bogiem (wszechświatem, źródłem, ....). Ogarniająca miłość i światło, które wtedy odczuwam, rozwalają wszelkie wątpliwości :lol:
zdecydowana

Postprzez Renata » 27 gru 2015, o 14:39

zdecydowana napisał(a):Hej :)
Dla mnie brak odpuszczenia wiąże się z lękiem i brakiem zaufania do Wszechświata.

A mnie brak odpuszczenia wiąże się z tym, że tak bardzo przywykliśmy do naszych pragnień, że puszczenie ich w przestrzeń równa się zdradzie. Tak strasznie lubimy o tym rozmyślać, że nierozmyślanie o tym sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Teraz pytanie brzmi, czy chcemy nasze marzenie mieć tylko w głowie, czy chcemy żeby było namacalne.
Żeby wypuścić całe to ciśnienie, trzeba wrzucić na luz. Za bardzo przywiązujemy się do marzeń, zresztą tak jak do wszystkiego i tu jest pies pogrzebany.
Renata

Postprzez zdecydowana » 27 gru 2015, o 15:33

renata17031 napisał(a):Żeby wypuścić całe to ciśnienie, trzeba wrzucić na luz. Za bardzo przywiązujemy się do marzeń, zresztą tak jak do wszystkiego i tu jest pies pogrzebany.

Właśnie tak :)
Tylko każdy musi sam odnaleźć sposób na luz :) Ja opisałam swój.
Parę miesięcy temu byłam w bardzo zagmatwanej i nieprzyjemnej dla mnie sytuacji. Wiara ,granicząca z pewnością, że rozwiązanie korzystne dla mnie istnieje i nie muszę się martwić , spowodowała bardzo dobre dla mnie zakończenie sprawy :)
Zauważyłam również u mnie taką prawidłowość, że im sprawa "większa " ( z punkyu widzenia umysłu ), tym łatwiej przychodzi mi odpuszczenie... Przy tzw. pierdołach :roll: za bardzo skupiam się na tym...
zdecydowana

Postprzez zdecydowana » 27 gru 2015, o 15:45

Dodam jeszcze, że jest to chyba spowodowane tym, że przy "dużych " pragnieniach po prostu nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć, w związku z czym sprawę zostawiam Wszechświatowi, a przy małych, ciągle przychodzą mi do głowy jakieś pomysły i to jest problemem :lol: :lol:
zdecydowana

Postprzez magicmind » 27 gru 2015, o 21:19

Według mnie odpuszczanie jest naciągane. Nie chodzi o odpuszczenie ale zmianę postrzegania rzeczywistości.
Ale jeżeli koniecznie ktoś chce dokonać odpuszczenia to mam dobry sposób, zacząć zadawać pytania kwantowe typu:
Jak bym się czuł/czuła gdybym autentycznie odpuścił.
Jakby to było gdybym pozbył sie nadmiernych potencjałów.

U mnie podziałało i odpuściłem w wielu intencjach aczkolwiek nie równało się to u mnie ze spełnieniem/manifestacją ale co będzie to będzie :)

Uważam jednak ze to nie w tym tkwi sens PP. Prawo Przyciągania to dla mnie Prawo Postrzegania,
To w jaki sposób postrzegamy swoje życie , intencje i wszystko.
Prawo Przyciągania to dla mnie Prawo Przemieszczania (się pomiędzy rzeczywistościami)
Oczywiście można dokonać raz wyboru i wytworzyć intencje i sobie odpuścić i się to spełni ale trzeba pamiętać ,że my przemieszczamy się w każdej sekundzie naszego istnienia.
Nawet to co nam sie wydaje takie samo w każdej chwili jest inne tak samo jak nasze wnętrze.

Nie mówię ,że odpuszczenie nie zadziała ale chodzi mi o to że według mnie wcale nie jest konieczne.
Natomiast ważne jest aby nie przebywać w Rzeczywistości Oczekiwania, no chyba ze to jest jakieś takie pozytywne oczekiwanie które jest nasycone czystą intencją :)

A sama Sztuka Odpuszczania to dla mnie nic innego jak Sztuka Życia Na Luzie :)
magicmind

Podziękował : 109 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Postprzez Maagdaa160 » 27 gru 2015, o 21:40

zdecydowana napisał(a):Hej :)
Dla mnie brak odpuszczenia wiąże się z lękiem i brakiem zaufania do Wszechświata. Jeżeli ufam (wiem ), że wszystko jest możliwe i na wszystko zasługuję, to nie muszę się martwić o realizację swoich pragnień.
Wcale też nie muszę o moim pragnieniu zapominać, tylko myśleć o nim jak o czymś spełnionym, co już istnieje i być wdzięczną za to :)
Jednak w momentach, kiedy ogarnia mnie niepokój i odczuwam ciśnienie na dany temat, wtedy rozmawiam sobie z moim Bogiem (wszechświatem, źródłem, ....). Ogarniająca miłość i światło, które wtedy odczuwam, rozwalają wszelkie wątpliwości :lol:

Ja uważam tak samo :)
Dodałabym jeszcze tylko jedną rzecz - odpuszczenie ważności celu. Czyli jeśli coś się nie stanie to świat się nie zawali ;)
Tylko co zrobić, kiedy na czymś zależy nam tak bardzo, bardzo, BARDZO, że naprawdę wydaje nam się, że świat się zawali? ;) Takie coś się pojawia czasem jeśli chodzi o sprawy sercowe. Jak sobie z takim ciśnieniem radzić? Jak uświadomić sobie, że przeżyjemy bez tego czegoś? :D
Maagdaa160

Podziękował : 32 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postprzez Renata » 27 gru 2015, o 22:58

magicmind napisał(a):Nie mówię ,że odpuszczenie nie zadziała ale chodzi mi o to że według mnie wcale nie jest konieczne.
Natomiast ważne jest aby nie przebywać w Rzeczywistości Oczekiwania, no chyba ze to jest jakieś takie pozytywne oczekiwanie które jest nasycone czystą intencją :)

A sama Sztuka Odpuszczania to dla mnie nic innego jak Sztuka Życia Na Luzie :)

No właśnie, oczekiwanie to jeden z większych wrogów. Wiąże się on też z presją czasu. Dlatego wg. mnie najlepiej nie wyznaczać sobie konkretnych terminów lecz dać temu nieograniczony czas mając jednak w sobie głębokie przekonanie, że to się spełni. Takie przekonanie może wywołać w naszym wnętrzu spokój, luz, zadowolenie, a więc wszystko to, co zabija opór i wątpliwości.
Jeśli jednak się one pojawią , trzeba zastanowić się nad tym, jak przemienić je w coś konstruktywnego. Napiszę o tym za jakiś czas bo chce wypróbować tę metodę, ale magicmind też sugeruje tutaj podobną, czyli pytania kwantowe. To dobry sposób, ponieważ pytania same w sobie niosą odpowiedzi, może nie zawsze natychmiastowe, ale zmuszają naszą podświadomość do szukania rozwiązań :)
Renata

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień