ZŁOŚĆ

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

ZŁOŚĆ

Postprzez xlimonka » 10 cze 2014, o 15:28

Witajcie :D. Oczywiście jak to ja, piszę bo znowu nie mogę sobie z czymś poradzić. Otóż od kąd sięgam pamięcią zawsze uchodziłam za osobę nerwową. Jednak nie dość, że szybko się denerwuję to i denerwuję wszystkich wokół siebie. Przez to tworzą się same złe energie i tak w kółko.
Macie jakieś sposoby na pozbycie się złości, nerwowości? Jakaś metoda? Czytałam coś gdzieś by skontaktować się ze swoim wewnętrznym dzieckiem, by zobaczyć dlaczego tak się dzieje. Jednak jak to zrobić? O co w tym chodzi? :D
xlimonka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ZŁOŚĆ

Postprzez Alter_Ego » 10 cze 2014, o 15:34

Może koherencja się przyda:
http://spolecznosc.grmg.pl/topic/4931-k ... %9Bwiecie/

Ja aktualnie też jestem zły na UPAAAAŁ ! ! ! ja chcę już zimę....
Ostatnio edytowano 10 cze 2014, o 19:45 przez Alter_Ego, łącznie edytowano 1 raz
Naczelny Sceptyk Forum ;)
Alter_Ego

Podziękował : 43 razy
Otrzymał podziękowań: 105 razy

Postprzez Margot » 10 cze 2014, o 15:39

Może taka metoda po nitce do kłębka? Kiedyś właśnie o niej było pisane na AB, tzn. była inaczej nazwana (to nie było The Work?) i bardziej rozbudowana.
Zadawać sobie pytania. Ja tak robię, a też byłam po prostu furiatką w dzieciństwie, dostawałam szału z byle powodu, teraz umiem się kontrolować, ale dalej jestem nerwusem :v

Najlepiej, kiedy dopada Cię gniew zapytać samej siebie: ok, jestem zła, dlaczego? I dla przykładu: bo ta babka w kolejce mnie popchnęła (serio, mnie to umie wściec).
- czy zrobiła to specjalnie? Nie wiem
- jeśli zrobiła to specjalnie, to co? To jest złośliwą osobą
- jeśli nie zrobiła specjalnie to co? To w sumie nie jej wina, no nieważne
- teraz możesz wybrać, jaka wersja jest dla Ciebie korzystniejsza. A jeśli masz pewność, że zrobiła to specjalnie to już wiesz, że jest złośliwą osobą. Jeśli jest złośliwą osobą to chyba jej na rękę, że Ty się gorzej czujesz. A może ma jakiś problem i tak reaguje? Więc co zrobić? Odwrócić uczucie i wysłać jej dawkę zrozumienia i miłości.

I tak w sumie ze wszystkim można robić. Albo przypominasz sobie jakąś przykrość, od której jesteś zła - musisz wyjąć ile się da, właśnie krok po kroku za nitką i dojdziesz do kłębka, wtedy zastanów się co Ci daje to uczucie i na co możesz je korzystnego zamienić. Wszystko ma jakieś źródło, a szkoda się męczyć z jakimś problemem, który zepchnęliśmy albo nie chcemy o czymś pamiętać.

Ja tego używam i działa, ale chętnie się dowiem innych sposobów, zwłaszcza, jak się nie denerwować w ogóle :D

Za ten post autor Margot otrzymał podziękowanie od
Kala
Margot

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Renata » 10 cze 2014, o 19:43

Nie wiem, czy da sie w ogóle nie denerwować. Fajnie by było ... ;)
Taka juz nasza natura.
Ja tez czasem dam sie ponieść złości, ale ostatnio częściej zaczynam nad nią panować. Poprzez przyjrzenie jej sie z bliska. To juz w wielkim stopniu obniża sile złości, powoduje, ze zaczyna ona malec, jest jakby zduszona w zarodku.
Tu w dużym stopniu chodzi o świadomość, o to, by ciągle pamiętać, ze jest we mnie jakaś część, która ciągle to obserwuje, tylko czasem umysł jest tak zaangażowany w cały ten teatr, ze przesłania cale pole postrzegania z tej głębszej perspektywy. :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 646 razy
Otrzymał podziękowań: 838 razy

Postprzez Renata » 26 cze 2014, o 20:31

Wiecie co, mój dzień dzisiaj naszpikowany był złością, której źródła nie znam. W sumie ten dzień był zwyczajny, nie jakiś gorszy,ani lepszy ale wkurzam sie nie wiadomo na co? :x
No nie wiem za cholerę, co jest grane! :evil:
Renata

Postprzez dariaanna » 26 cze 2014, o 20:40

renata17031 napisał(a):Wiecie co, mój dzień dzisiaj naszpikowany był złością, której źródła nie znam. W sumie ten dzień był zwyczajny, nie jakiś gorszy,ani lepszy ale wkurzam sie nie wiadomo na co? :x

Mam nadzieję, że to nie z powodu moich głupich pytań?
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Renata » 26 cze 2014, o 20:58

dariaanna napisał(a):
renata17031 napisał(a):Wiecie co, mój dzień dzisiaj naszpikowany był złością, której źródła nie znam. W sumie ten dzień był zwyczajny, nie jakiś gorszy,ani lepszy ale wkurzam sie nie wiadomo na co? :x

Mam nadzieję, że to nie z powodu moich głupich pytań?

Oczywiście, ze tak!!!

Żartuję :lol:
Darianko, wybacz mi to ten kiepski humor.
Mam nadzieje, ze do jutra mi przejdzie ;)
Renata

Postprzez dariaanna » 26 cze 2014, o 23:41

Ciekawe w jakie uczucie zmieni Ci się ta złość. A może spróbuj je wykorzystać, żeby np. spróbować sama, świadomie przekształcić to uczucie w jakiś inne, wybrane przez siebie?
Trzeba by zapytać samej siebie, jak się chcesz czuć? Albo dlaczego akurat teraz chcesz odczuwać złość?
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 148 razy

Postprzez Clearance » 27 cze 2014, o 21:43

Kiedyś tłumaczyłem filmik z angielskiego Sadhguru. Nie pamiętam go ale tłumaczenie wrzuciłem na bloga http://prawdziwie.pl/skad-sie-bierze-zlosc/
Polecam cały artykuł chociaż w skrócie powiem, że złość pojawia się, ponieważ nasz umysł nie wykonuje posłusznie naszych poleceń. :)
Clearance

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Amazonka » 26 mar 2020, o 22:08

Piszę w tym temacie, bo pasuje do tego, o co chciałabym zapytać, czy raczej poradzić... Ostatnio mam problem ze złością i wplątywaniem się w konflikty. Nigdy nie miałam za bardzo odwagi się z kimś kłócić, bronić swojego stanowiska, czy ryzykować pogorszenia relacji - a teraz zaczęłam "walczyć o swoje", okazywać niezadowolenie. Reakcje na to są dla mnie przykre i dość ciężkie do udźwignięcia, mam poczucie, że powoduję problemy, że tracę przez to sympatię wielu osób. Ale już naprawdę nie chcę silić się na uprzejmość wobec niektórych i na ich zachowanie. Może to głupie pytanie, ale czy ten gniew jest "zły"? Już naprawdę nie wiem, czy nie jestem jakaś walnięta, że się otwarcie wkurzam, zamiast być miłą i opanowaną :roll:
"Świat jest pełen oczywistych rzeczy, których nikt nie zauważa."
Amazonka

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień