Prawo dobrych intencji

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Prawo dobrych intencji

Postprzez Scarlett » 6 sie 2016, o 17:47

Ale nigdzie nie jest napisane, że nie powinno się działać ;) To jeden z mitów, które przedstawiła pewna autorka książek o PP. Nic nam z nieba nie spadnie samym siedzeniem na dupsku i marzeniami :D
Zawsze trzeba działać, ale pod wpływem tzw. inspiracji. To trzeba CZUĆ. Bo wszystkim kierują nasze uczucia, są drogowskazami na drodze do celu.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Born1975
Scarlett

Podziękował : 443 razy
Otrzymał podziękowań: 1555 razy

Postprzez wolves » 6 sie 2016, o 18:07

Ja to wiem, ale właśnie. Transferingu jedt to opisane w dość denerwujacy sposób, dążenie do celu jest troche przedstawione jako walka z Wszechświatem :P dlatego nie ma co ślepo wierzyc w książki, najlepiej mieć swoje zdanie a ewentualnie z innych źródeł czerpać inspiracje. Ja na początku jak na nowo odkryłam PP, to zaczytywalam się w tym wszystkim i zdziwiłam, że manna nie spada z nieba :D
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy

Postprzez Nicky » 6 sie 2016, o 19:07

wolves napisał(a):Ja to wiem, ale właśnie. Transferingu jedt to opisane w dość denerwujacy sposób, dążenie do celu jest troche przedstawione jako walka z Wszechświatem :P dlatego nie ma co ślepo wierzyc w książki, najlepiej mieć swoje zdanie a ewentualnie z innych źródeł czerpać inspiracje. Ja na początku jak na nowo odkryłam PP, to zaczytywalam się w tym wszystkim i zdziwiłam, że manna nie spada z nieba :D

A propo's działania, to ja pamiętam z Transerfingu tylko zalecenie aby "poprzebierać nogami" w kierunku swojego celu. Tj. zasada jest taka, że po złożeniu zamówienia robimy coś (może to być nawet drobiazg!) w kierunku realizacji tego zamówienia, I TO WYSTARCZY. Żadnej walki czy przepychanek ze wszechświatem nie ma być :D Wręcz nie możemy robić żadnych przepychanek bo jeśli robimy, to stawiamy sobie kolejne bariery, tworzymy nadmierny potencjał, emanujemy brakiem (bo jeśli walczymy to znaczy że nam tego czegoś brakuje!). Poza tym jeśli walczysz teraz, będziesz walczyć jutro. Co w głowie dziś, to jutro. A my przecież mamy puścić kierownicę i dać się prowadzić. Nic prostszego! Tylko to :sun

Działanie, takie porządne - przyjdzie później, gdy już złapiemy tę prawdziwą inspirację. Wtedy nabierzemy wiatru w żagle i będzie nam się chciało działać, nikt nas do tego nie będzie musiał namawiać <3 :kwiatek

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowania - 2
Born1975, FractalWarrior
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Postprzez wolves » 6 sie 2016, o 23:58

Ano racja, też coś takiego kojarzę :). W sumie to jestem właśnie na etapie poszukiwania nowej pracy, w zasadzie czas mnie trochę goni... i dlatego wróciłam do Transferingu żeby zrozumieć co robię źle, działanie podjęłam, zamiar jest, nadmiernego potencjału nie stwarzam, bo jak mi nie wyjdzie do końca miesiąca to też świat się nie zawali. Ale Transfering mi trochę zagmatwal :D
wolves

Postprzez Born1975 » 7 sie 2016, o 00:06

wolves napisał(a):Ano racja, też coś takiego kojarzę :). W sumie to jestem właśnie na etapie poszukiwania nowej pracy, w zasadzie czas mnie trochę goni... i dlatego wróciłam do Transferingu żeby zrozumieć co robię źle, działanie podjęłam, zamiar jest, nadmiernego potencjału nie stwarzam, bo jak mi nie wyjdzie do końca miesiąca to też świat się nie zawali. Ale Transfering mi trochę zagmatwal :D

Szukanie pracy to błąd i to z dwóch powodów. Po pierwsze... szukam. I wszechświat odpowiada "ok szukasz". Lepiej mówić sobie "znajduję pracę" albo coś bardziej pozytywnego niż "szukam".

Drugi błąd to szukanie "pracy". A nie lepiej jak już szukać dochodu, albo jeszcze lepiej zgodnie z tym co napisałem wyżej "znajdować dochody"?

To wszystko kwestia postrzegania, a tą łatwo zmienić. Nie widzę sensu w szukaniu pracy, widzę sens w znajdywaniu dochodów, albo okazji do zarabiania pieniędzy :D
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
wolves
Born1975

Podziękował : 827 razy
Otrzymał podziękowań: 565 razy

Postprzez wolves » 7 sie 2016, o 10:43

Hm, nie pomyślałam o tym... racja, szukanie czegoś stwarza brak! Nie pamiętam co ostatnio myślałam i jakie miałam podejście, ale wtedy oferty pracy dosłownie mnie zasypaly, przydałoby się znowu coś takiego :D

Za ten post autor wolves otrzymał podziękowanie od
Born1975
wolves

Postprzez Born1975 » 7 sie 2016, o 21:05

Ten cytat bardzo dał mi do myślenia:

Inny przykład zaczytany dawno temu z pewnego miesięcznika publikującego listy do redakcji. Człowiek zaczął uparcie wizualizować, mantrować i co tam jeszcze: 'chcę mieć 7 tys. złotych" Był w tym bardzo konsekwentny i wysyłał takie myśli ale ..... nic w tym kierunku nie czynił. Wszechświat jest systemem naczyń połączonych i nic nie weźmie się z niczego. Ponoć pewnego dnia wyszedł z domu, pośliznął się, wpadł pod tramwaj, stracił nogi i dostał odszkodowanie - dokładnie tyle ile żądał 7000 zł.

Tu cały artykuł: http://michalxl600.blogspot.com/2016/08 ... eniem.html
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 827 razy
Otrzymał podziękowań: 565 razy

Postprzez MagdaLooney » 7 sie 2016, o 21:14

Kiedyś pomyślałam sobie,że trzeba być ostrożnym w wypowiadaniu życzeń. Przykład Dreama jest kapitalny,ja z kolei myślałam kiedyś że niedookreslone życzenie pieniężne może być zrealizowane jako np spadek po kimś bliskim...Dlatego zawsze dodaje (w przypadku pieniędzy) "niech będzie ich tyle i tyle i niech przyjdą bez szkody dla kogokolwiek, jedynie z radością" ;)
" If you can dream it, you can do it! "

Za ten post autor MagdaLooney otrzymał podziękowanie od
Born1975
MagdaLooney

Podziękował : 291 razy
Otrzymał podziękowań: 448 razy

Postprzez wolves » 8 sie 2016, o 22:58

Też tak zawsze mam, precyzuję, bo wiem, że czasami Los bierze wszystko dosłownie :) już nie raz tak miałam z mieszkaniem, które chciałam wynająć, mówiłam "chcę mieszkać obok Galerii X" mając na myśli konkretny blok, po czym za pół roku lądowałam w mieszkaniu w okolicy, z czasów PRL :D
wolves

Postprzez Redaktor Bezczelna » 9 sie 2016, o 07:41

Miałam wczoraj taką dobrą intencję. Przypomniałam sobie o hoponce i myślę zrobię. Wyraziłam intencję, by hopokna była na to, abym odczuła od jakiegoś człowieka pozytywne emocje. Bym spotkała na swojej drodze, kogoś, kogo poznanie mnie ucieszy, by odezwał się ktoś, kto sprawi mi radość. Powtarzam tak w myślach tę formułę z hoponką, nieco mi się przysnęło. Budzę się po ok. pół godziny, a tam sms od obcego człowieka z treścią "Kocham Cię". No luuuudzie. Coraz częściej doświadczam momentalnego przychodzenia czegoś, czego dokładnie nie precyzuje, ale to tak piorunem działa, że hej.

Za ten post autor Redaktor Bezczelna otrzymał podziękowanie od
Karla
Redaktor Bezczelna

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień