LOTTO - jak grać, żeby wygrać?

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: LOTTO - jak grać, żeby wygrać?

Postprzez Born1975 » 13 wrz 2017, o 23:46

W najbliższy piątek w Polsce po raz pierwszy będzie można zagrać w EuroJackpot. Kumulacja na ten dzień wynosi 127 milionów złotych.
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Scarlett » 13 wrz 2017, o 23:47

Powiem Wam, że gdybym ja wygrała miliony to na pewno poza rodzicami nie powiedziałabym nikomu o tym fakcie ;) Moim zdaniem ta wiedza nie jest potrzebna, Ludzie mają oczekiwania, są roszczeniowi i w ogóle niezbyt to bezpieczne. To są kolosalne sumy.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez Born1975 » 13 wrz 2017, o 23:51

Scarlett napisał(a):Powiem Wam, że gdybym ja wygrała miliony to na pewno poza rodzicami nie powiedziałabym nikomu o tym fakcie ;) Moim zdaniem ta wiedza nie jest potrzebna, Ludzie mają oczekiwania, są roszczeniowi i w ogóle niezbyt to bezpieczne. To są kolosalne sumy.

Zgadzam się z tym co napisałaś. To ostatnie zdanie, to jednak zależy od konkretnej osoby. Bill Gates takie kwoty daje co miesiąc swojej żonie na waciki :lol:

Poznałem w swoim życiu wielu milionerów. Żaden z nich nie wygrał w lotto. Dlatego uważam, że szybciej dorobię się milionów własną pracą, niż że je wygram.
Born1975

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:00

Nie zrozumiałeś. Jak ktoś się DOROBIŁ własną pracą to co innego, niż kiedy nagle przeciętny Kowalski z najniższą krajową dostaje takie 25 milionów. Bill Gates nie urodził się z milionami w pampersie. Wtedy człowiek też inaczej do tego podchodzi. Czytałam historie (teraz sama nie wiem czy prawdziwe po tym co tutaj piszecie), że ludzie po prostu zwariowali, przerąbali te pieniądze. To jest nagły szok. Taki 20-latek o którym wspomniałeś. Wyobrażasz sobie? Każdy z nas mówi co by zrobił. Ja wiem co bym zrobiła gdybym wygrała, ale to co ja bym chciała zrobić to nawet nie połowa tych pieniędzy. Poza tym mówić to jedno, a zmierzyć się z tym później to drugie ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 14 wrz 2017, o 00:08

Rozumiem, o czym świadczy emotka na końcu zdania w poprzednim poście, a także to, że wszystkie bogate osoby, które poznałem dorobiły się majątku własną pracą.

Wiesz dlaczego te osoby, które wygrały gigantyczne sumy potraciły wszystko a często skończyły z długami? Bo chciały pomnożyć wygraną sumę, bo było im mało (tworzyły brak?). Ale nie miały pojęcia jak się robi biznes. Ktoś kto doszedł do dużego majątku od zera ma za sobą wiele niepowodzeń-znam to z pierwszej ręki. Milionerzy na początku kariery mieli bardzo ciężko, bankrutowali i odbudowywali swoje biznesy. Więcej się nauczyli jak tracili, niż gdy jak zarabiali. Ale na początku nie mieli milionów, więc łatwiej im było odbudować biznes na "tylko" tysiące, niż gdyby utracili nagle grube miliony.
Born1975

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:12

Born1975 napisał(a):
Scarlett napisał(a):Powiem Wam, że gdybym ja wygrała miliony to na pewno poza rodzicami nie powiedziałabym nikomu o tym fakcie ;) Moim zdaniem ta wiedza nie jest potrzebna, Ludzie mają oczekiwania, są roszczeniowi i w ogóle niezbyt to bezpieczne. To są kolosalne sumy. ( <- ostatnie zdanie)

Zgadzam się z tym co napisałaś. To ostatnie zdanie, to jednak zależy od konkretnej osoby. Bill Gates takie kwoty daje co miesiąc swojej żonie na waciki :lol:

Scarlett napisał(a):Jak ktoś się DOROBIŁ własną pracą to co innego, niż kiedy nagle przeciętny Kowalski z najniższą krajową dostaje takie 25 milionów. Bill Gates nie urodził się z milionami w pampersie. (czyli zapracował krok po kroku) Wtedy człowiek też inaczej do tego podchodzi.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez TheMe » 14 wrz 2017, o 00:12

Tez słyszałam takie historie bo od razu chata na całego i 5 fur a potem ciężko to utrzymać wiec myślę że taka wygrana tez nie dla każdego zakładając że oczywiście takie wygrane trafiają w ręce zwykłych kowalskich ;)
Dream a co to za gra?
Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach <3
Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów
TheMe

Podziękował : 213 razy
Otrzymał podziękowań: 125 razy

Postprzez Born1975 » 14 wrz 2017, o 00:21

Scarlett no właśnie, Gates się dorobił dzięki swojej pracy. Dla niego wygranie kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset milionów niczego nie zmieni. I wątpię żeby grał w lotto czy w jakiejś innej loterii. Dla przeciętnego człowieka wygranie kilku baniek jest darem z niebios, ale po jakimś czasie może stać się największym przekleństwem. To jest kwestia mentalności. Ja gdybym faktycznie wygrał dużą komulację, to inwestowałbym w siebie-jest multum kursów z inteligencji finansowej, z inwestowania na giełdzie, z inwestowania w nieruchomości i podobnych. Dopiero mając jakąś tam wiedzę na ten temat byc może zdecydowałbym sie na zainwestowanie jakiejś kwoty, ale na początku nie byłaby ona zbyt duża. Zresztą i tak to robię i zbieram doświadczenie.

TheMe zobacz tu: http://www.lotto.pl/eurojackpot/aktualn ... 2%A0000-zl
Born1975

Postprzez Scarlett » 14 wrz 2017, o 00:24

Przecież ja wiem z czego wynika to, że milionerzy którzy się dorobili inaczej prowadzą majątki niż osoby, którym nagle spadło to na głowę. Nie musisz mi tego tłumaczyć, bo NIE O TO CHODZIŁO W KONTEKŚCIE TEGO CO CI ODPISAŁAM. A o to, że może dla Gates'ów to nie jest kolosalna suma i tyle wydają na waciki, bo są do tego przyzwyczajeni, potrafią gospodarować tymi pieniędzmi. A przeciętny Kowalski z pensją poniżej 2000 zł netto? Ludzie nie są do tego przygotowani. Gdybanie to co innego niż rzeczywistość.
Później jest właśnie tak jak pisze TheMe.
Wierz mi, może nie jestem kobietą biznesu, ale takie podstawowe rozumowanie to ja umiem sobie rozłożyć ;)
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Born1975 » 14 wrz 2017, o 00:26

A jeszcze jedno. Porównajcie to co napisała TheMe o pięciu furach i chacie do obrazu przeciętnego amerykańskiego milionera:

Mieszka w niczym niewyróżniającej się dzielnicy. Ma kilkuletnią toyotę, garnitury z wyprzedaży i zegarek za kilkadziesiąt dolarów. Pija niedrogie wina, bo nie w głowie mu szampan i kawior. To obraz typowego amerykańskiego milionera – twierdzi socjolog Thomas J. Stanley.
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień