Cudowne Filmy

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

Re: Cudowne Filmy

Postprzez Renata » 23 cze 2015, o 17:16

Happy napisał(a):Jak chcecie się trochę rozczulić i na ponad godzinę zatopić się w klimacie spontanicznej miłości gdzieś na końcu świata to polecam Wam film "Co się wydarzyło w Madison County" :) Obsada mistrzowska i film też świetny :)

:) :) :)
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Calcifer » 23 cze 2015, o 17:56

Oglądałaś? :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Renata » 23 cze 2015, o 18:11

Oglądałam.
Piękny :) Aż się poryczałam...
Renata

Postprzez Calcifer » 6 lip 2015, o 18:28

Polecam Wam film "Kompas". To coś w rodzaju kontynuacji filmu "Sekret". Opiera się na tym samym założeniu, że mówcy siedzą i mówią :) Ale ten film jest o wiele bardziej rozbudowany niż Sekret. Występują w nim też większe autorytety (jak dla mnie) np. Brian Tracy czy Les Brown. Bardzo fajny film który w końcu mówi o tym, że warto działać :)

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 16 lis 2015, o 19:25

Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez magicmind » 21 gru 2015, o 19:49

Dla mnie jeden z najpiękniejszych filmów jakie widziałem :D
magicmind

Podziękował : 109 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Postprzez Calcifer » 1 sty 2016, o 15:44

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 1 sty 2016, o 16:16

Byron Katie to ostatnio moja guru :D
Zainteresowała mnie metoda the Work i nawet w pewnej sprawie ją przetestowałam. Uważam, że kwestionowanie swoich myśli i różnych negatywnych przekonań to wspaniały sposób, by radzić sobie z "niechcianą" rzeczywistością.

Ps. Myślę że the Work zasługuje na osobny wątek :)
Renata

Postprzez Calcifer » 1 sty 2016, o 16:30

Ostatnio miałem jedną nerwową sytuacje. Bardzo mnie zestresowała. Zacząłem rozbijać ją na czynniki pierwsze zadając sobie pytania : Dlaczego mnie to stresuje? Co stanie się jeśli..? Co może mnie najgorszego spotkać w tej sytuacji? Czy jestem za to odpowiedzialny? Może to śmieszne (może wręcz paranoiczne) ale prowadziłem taki wewnętrzny dialog z 15 minut. Jedna część mnie pytała i była spokojna a druga (ta zestresowana) odpowiadała na pytania. W 15 minut tak się uspokoiłem, że aż usnąłem :D

Renia nie wiem czy pamiętasz ale kiedyś o tym rozmawialiśmy. Podawałem Ci przykład spotkania przed którym odczuwałem stres i ten stres minął w momencie w którym uświadomiłem sobie, że nie idę na to spotkanie bo muszę tylko dlatego, że chce. Nie poznałem jeszcze metody "The work" we wszystkich szczegółach ale chyba na tym ona polega by zadawać sobie pytania i rozbijać strachy. To w psychologi ma swoją nazwę a jest to racjonalizowanie. Często nas pętają jakieś myśli a wystarczy im się przyjrzeć na spokojnie i okazuje się, że stres który napływa jest absurdalny albo że potrzeba którą mocno odczuwamy jest absurdalna.

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 1 sty 2016, o 17:59

Happy napisał(a):Ostatnio miałem jedną nerwową sytuacje. Bardzo mnie zestresowała. Zacząłem rozbijać ją na czynniki pierwsze zadając sobie pytania : Dlaczego mnie to stresuje? Co stanie się jeśli..? Co może mnie najgorszego spotkać w tej sytuacji? Czy jestem za to odpowiedzialny? Może to śmieszne (może wręcz paranoiczne) ale prowadziłem taki wewnętrzny dialog z 15 minut. Jedna część mnie pytała i była spokojna a druga (ta zestresowana) odpowiadała na pytania. W 15 minut tak się uspokoiłem, że aż usnąłem :D

Renia nie wiem czy pamiętasz ale kiedyś o tym rozmawialiśmy. Podawałem Ci przykład spotkania przed którym odczuwałem stres i ten stres minął w momencie w którym uświadomiłem sobie, że nie idę na to spotkanie bo muszę tylko dlatego, że chce. Nie poznałem jeszcze metody "The work" we wszystkich szczegółach ale chyba na tym ona polega by zadawać sobie pytania i rozbijać strachy. To w psychologi ma swoją nazwę a jest to racjonalizowanie. Często nas pętają jakieś myśli a wystarczy im się przyjrzeć na spokojnie i okazuje się, że stres który napływa jest absurdalny albo że potrzeba którą mocno odczuwamy jest absurdalna.

Chciałam odnieść się do podkreślonego zdania :) To pokazuje, że są w nas jakby dwie różne natury i od nas zależy, którą z nich wybierzemy. Racjonalizacja, o której piszesz, jest dobra by wyłuskać z danej sytuacji jak najwięcej plusów i dobrych stron. Ponadto the work umożliwia nam przeniesienie się do takiej rzeczywistości, w której nie ma cierpienia. Najgorsze, że cierpienie wybieramy sami, gdy kierujemy nasze myśli w tę niewłaściwą stronę. Podobne to trochę do teorii Zelanda, by reagować nieadekwatnie do sytuacji (tej niechcianej).

Rzucanie światłem świadomości we wszystkie strachy i lęki jest chyba najlepszą metodą pozbycia się ich :)
Renata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień