PP a spójność

doświadczenia, sukcesy i przemyślenia

PP a spójność

Postprzez Born1975 » 22 cze 2014, o 03:42

PP nie zawsze działa tak jak bysmy chcieli. Zastanówmy się nad przyczyną. Załózmy, że ktos ma nadwagę i chce schudnąć. Mysli o tym, że jest szczupły, wizualizuje to sobie. Wypowiada na głos afirmacje. Wogóle wciąż mówi, że jego pragnieniem jest być szczupłym. Codziennie jednak je fastfoody. Brakuje najważniejszej rzeczy: działania w porządanym kierunku. Taka osoba wysyła do wszechświata sprzeczne informacje i jej cel nie zostanie zrealizowany. By pragnienie mogło się zrealizować musi być zgodność tego co się myśli, z tym co sie mówi i przede wszystkim z tym co się robi. To wszystko musi byc ze soba spójne. Jesli tak będzie, to wszechświat nie będzie miał innego wyboru, jak spełnić to pragnienie. To się tyczy każdej dziedziny życia. Jeśli ktoś szuka życiowego partnera i będzie go sobie wizualizował, lecz nie ruszy nosa po za swój dom, to byc może nigdy go nie znajdzie. Może taką osobę ktoś zaprosi na jakąś impreze, a ona odmawia pójścia na nią, a właśnie tam poznałaby miłość życia. Działanie jest bardzo ważne, a my o tym często zapominamy. A potem czyta sie na internecie, że PP nie działa. Ono działa, jesli TY działasz. Ty wykonujesz pierwszy krok, wszechświat Ci odpowiada i nastepny krok znów należy do Ciebie. Jak go przeoczysz i nie wykonasz to nie mów, że PP nie działa. I pamietaj by wszystko było spójne. To najkrótsza droga do realizacji upragnionego celu.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 832 razy
Otrzymał podziękowań: 578 razy

Re: PP a spójność

Postprzez Born1975 » 22 cze 2014, o 06:15

6 nad ranem, a ja nie zmrużyłem jeszcze oczu :D Podziele sie za to z Wami moimi przemysleniami. W biblijnej Księdze Rodzaju czytamy: "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię." Ewangelia świetego Jana zaczyna się od słów: "Na początku było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo." Jakie wnioski sie nasuwają? Następujące: jeśli Bóg coś stworzył, to mamy tu do czynienia z działaniem. Jeśli na początku było słowo, to mamy już drugi element układanki. Brakuje tylko myśli. Nie przychodzi mi do głowy żaden cytat z Biblii na temat myśli, lecz łatwo mozna wywnioskować, że jeśli było slowo, to poprzedzała je jakaś myśl. Mamy więc tutaj do czynienia, ze spójnością. Biblia wspomina również o tym, że jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga. Zapewne nie chodzi o fizyczne podobieństwo, lecz o duchowe, bądź umysłowe. Jesli tak faktycznie jest to w Biblii jest ukryty sekret prawa przyciagania, a ja właśnie o nim napisałem. To spójność naszych myśli, słów i czynów. To czego szukamy nie wiadomo gdzie znajduje sie w Biblii :)

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
soma
Born1975

Postprzez Renata » 22 cze 2014, o 08:33

Ale dlaczego brakuje tego zgrania?
Pragniesz czegos, chcesz to miec, a nie umiesz po to siegnac, nie umiesz zmusic sie do dzialania...
Odpowiedzi moze byc kilka. Np. Wcale tak bardzo ci nie zalezy na tym celu. Albo twoja wola walki jest bardzo slaba i nie chce ci sie zwyczajnie nad tym pracowac. Moze tez zwykle lenistwo albo cos w stylu : "jesli bede o tym dostatecznie dlugo myslal, to to przyjdzie samo" (czyste pp ;) )
Nalezaloby przeanalizowac na sobie, dlaczego w moim przypadku mysli, slowa i czyny nie ida w parze :)
Cos gdzies musialo sie zepsuc...
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 638 razy
Otrzymał podziękowań: 818 razy

Postprzez Born1975 » 22 cze 2014, o 08:48

renata17031 napisał(a):Moze tez zwykle lenistwo albo cos w stylu : "jesli bede o tym dostatecznie dlugo myslal, to to przyjdzie samo" (czyste pp ;) )

Chodzi o to, że wszechswiat, chce nam dać, to czego chcemy, a my musimy wykonać kolejny krok, którym jest działanie. Nie zawsze jest to spowodowane lenistwem, po prostu możemy nie dostrzec szansy. Samo myslenie nie wystarczy, to co prawda ziarno wszystkiego, lecz to ziarno musimy wyhodować poprzez działanie. Wiele osób uważa, że jak będą o czymś mysleć, medytować czy wizualizowac, to im się spełni. To tak jak ktoś chce trafić szóstkę w lotto, ale nie wysle kuponu. Ja wiem, że może ten kupon od kogoś dostać, albo znaleźć gdzieś na ulicy, lecz wtedy prawdopodobieństwo znacząco spada, niż gdyby poszedł do kolektury i wysłał ten kupon. I tak jest ze wszystkim.

Jesli ktoś uważa, że da się cos osiągnąć w inny, łatwiejszy sposób i ma odpowiednie argumenty, jak to zrobic, to chetnie się dowiem o tym i zastosuję w moim życiu :)
Born1975

Postprzez Renata » 22 cze 2014, o 09:04

Ale czy kazde dzialanie prowadzi do celu?
Moze to jest tak, ze cos zle robimy, nie idziemy we wlasciwym kierunku?
Z naszego punktu widzenia wszystko jest ok., ale jak popatrzec na to z gory, to droga, ktora wybralismy, wcale nie prowadzi do obranego celu ;)
Renata

Postprzez Born1975 » 22 cze 2014, o 09:18

Oczywiście, że możemy podążać w niewłaściwym kierunku. Na poczatku nie zdajemy sobie z tego sprawy, lecz jesli nasze działanie nie przynosi pożądanego rezultatu, to powinniśmy zmienić działanie. Elastyczność nie jest czymś złym. Powtarzanie czegoś tysiąc razy i oczekiwanie, że w końcu będzie inny rezultat, to jedna z definicji głupoty :D
Born1975

Postprzez dariaanna » 22 cze 2014, o 13:04

Czegoś i tak mi tu brakuje :P. Działanie owszem jest bardzo ważne, ale do tego działania trzeba mieć impuls i inspirację, bo działanie na oślep to też nie jest najmądrzejszy pomysł. A ten cytat z Biblii jest chyba jednak dłuższy i ma moim zdaniem inne znaczenie.
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 146 razy

Postprzez Renata » 22 cze 2014, o 13:39

Takie moje przemyslenie na temat manifestacji lub braku manifestacji myśli:

Odkurzałam dziś podłogę i nagle naszły mnie myśli o wczorajszym meczu Niemcy-Ghana. Miałam przed oczami końcowy obraz meczu: Thomas Müller zderza sie głowa z przeciwnikiem, pól twarzy zalana krwią. Chwile ten obrazek przechodził przez moja głowę.
I tak sobie odkurzając i myśląc o tym, stojąc w drzwiach jakoś tak niefortunnie trzasłam głową w futrynę. Oj zabolało :D
I w tym momencie mnie olśniło :idea:
Myślami (samymi, bez działania) tez można przyciągać, ale pod warunkiem, ze robi sie to nieświadomie. Każda świadoma myśl niweczy manifestacje. A wtedy trzeba juz przejść do działania = robota, praca fizyczna.
Pójdźmy trochę dalej: jeśli każda nieświadoma myśl sie manifestuje, a my przeważnie jedziemy na autopilocie, to w takim razie nasza rzeczywistość to jest odzwierciedlenie tych właśnie myśli. Ale czy na pewno???
Na swoim dzisiejszym przykładzie muszę stwierdzić, ze niekoniecznie. Cos jest pomiędzy....Nie umiem tego nazwać, ani określić, mogę w przybliżeniu powiedzieć, ze jest to jakiś specyficzny rodzaj skupienia...

Ps. Będę dalej to zgłębiać, bo własnie takie sytuacje często zauważam w swoim życiu.
To jest jakby ślizgacz, o którym była kiedyś mowa, ale ten ślizgacz to nie jest przelotna myśl, to jest dłuższa historia ;)
Renata

Postprzez soma » 22 sty 2018, o 23:59

Born1975 napisał(a):6 nad ranem, a ja nie zmrużyłem jeszcze oczu :D Podziele sie za to z Wami moimi przemysleniami. W biblijnej Księdze Rodzaju czytamy: "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię." Ewangelia świetego Jana zaczyna się od słów: "Na początku było słowo, a słowo było u Boga i Bogiem było słowo." Jakie wnioski sie nasuwają? Następujące: jeśli Bóg coś stworzył, to mamy tu do czynienia z działaniem. Jeśli na początku było słowo, to mamy już drugi element układanki. Brakuje tylko myśli. Nie przychodzi mi do głowy żaden cytat z Biblii na temat myśli, lecz łatwo mozna wywnioskować, że jeśli było slowo, to poprzedzała je jakaś myśl. Mamy więc tutaj do czynienia, ze spójnością. Biblia wspomina również o tym, że jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga. Zapewne nie chodzi o fizyczne podobieństwo, lecz o duchowe, bądź umysłowe. Jesli tak faktycznie jest to w Biblii jest ukryty sekret prawa przyciagania, a ja właśnie o nim napisałem. To spójność naszych myśli, słów i czynów. To czego szukamy nie wiadomo gdzie znajduje sie w Biblii :)

Bardzo madrze piszesz, Born.
Jezus powiedzial: stan sie jak dziecko.
Dziecko mysli: jaka fajna zabawka (Mysl), czuje ochote pobawienia sie (Slowo, ktore oznacza takze wibracje), siega po nia i bawi sie nia (dzialanie).
Te trzy faktory staja sie jednym.
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Postprzez soma » 23 sty 2018, o 13:15

Tak mysle o tej spojnosci i wychodzi mi na to, ze najwieksza przeszkoda jest brak ochoty do dzialania. Ze to co sie "niby" chce pochodzi z woli, ktora pali sie do robienia a z woli, ktora jest anty-wola, popularnie zwana leniem, wypelniona niechecia, lekiem przed robieniem.
Byc leniem to grzech, a wiec udaje sie przed soba i calym swiatem, ze sie cos chce.
Chce, ale nie moge, chcialabym... Ta anty-wola udaje, ze chce i na tym sie konczy.

Tak wiec mysle, ze przywrocenie sobie ochoty do robienia jest bardzo wazne.
soma

Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Następna strona

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień