Wybór wariantu rzeczywistości.

podstawy, działanie, doświadczenia, sukcesy

Wybór wariantu rzeczywistości.

Postprzez faith » 19 maja 2020, o 12:27

Kochane słoneczka :sun
Siedzę w pracy i trochę mi się nudzi, wpadłam na pomysł na post. Nie wiem czy było już gdzieś o tym mówione czy nie, ja bynajmniej odkąd na forum jestem to nie pamietam (a może zapomniałam) albo nie trafiłam nigdy na te posty.
Mianowicie interesuje mnie... jak radzicie sobie ze skupianiem się na tym czego chcecie? Bardziej chodzi mi o to, ze np jeżeli macie jakiś gorszy dzień albo dopiero zaczynacie pracować z jakimś tematem (dajmy nawet na to, ze chcecie poprawić kondycję swoich włosów) to jak radzicie sobie ze skupieniem się na tym wariancie rzeczywistości, który chcecie, jak radzicie sobie z tymi błądzącymi myślami?

Moim sposobem, który działa na mnie jest to, ze w głowie mówię sobie coś w stylu:
„Wybieram wariant rzeczywistości/Przechodzę do rzeczywistości w którym/której mam piękne, zdrowe włosy” albo też lubię sobie mówić: „Jestem w rzeczywistości, w której mam piękne, zdrowe włosy”

Drugim moim sposobem jest też w sumie typowy ochrzan umysłu w stylu, ze co on odpierdziela, ze przecież nie na tym chce się skupić, ze mój wymarzony wariant rzeczywistości jest inny itd

Jak jest u Was? Jakie macie sposoby na skupianie się na tym, czego chcecie? A może nie macie wcale, bo nie sprawia Wam to żadnego problemu? Jestem ciekawa Waszych odpowiedzi.
Ściskam cieplutko i życzę udanego popołudnia <3
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere - Albert Einstein
faith

Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 124 razy

Re: Wybór wariantu rzeczywistości.

Postprzez Dream Walker » 19 maja 2020, o 22:47

Zabawne, bo jakiś czas temu spłodziłam tekst o dość podobnej tematyce (a konkretnie druga jego część), ale po konsultacji ze Scarlett postanowiłyśmy go nie wrzucać na forum, bo na dobrą sprawę nie był on niczym odkrywczym.
Natomiast myślę, że jego bardzo okrojona wersja w roli odpowiedzi na Twoje pytanie będzie na miejscu :)

Otóż, gdy już dokonasz skoku kwantowego (czy jeśli wolisz, wyboru wersji rzeczywistości, wyboru wersji siebie) możesz zachowywać się tak, jakbyś weszła w skórę osoby, którą chcesz być. Przykładowo jeśli Twoja nowa wersja siebie ma więcej pieniędzy, pielęgnujesz w sobie kilka nowych nawyków, które kojarzą Ci się z bogatszą wersją faith - na przykład zaczynasz co tydzień chodzić do kawiarni, aby kupujesz sobie luksusowe okulary (mogą być używane) i nosisz je na co dzień. (A, właśnie - efekt: viewtopic.php?f=3&t=38&p=38657#p38657)

Niestety temat włosów mnie przerasta, bo moje ostatnio wypadają w niesamowitych ilościach. Wypróbowałam cynamon, sodę, skrzyp, wszelkie znane mi mieszanki ziołowe i płukanki i nadal są wszędzie, tylko nie na głowie. Przypuszczam, że jest to ubytek na tle nerwowym. Póki co powtarzam sobie, że jest efekt paru stresujących miesięcy (włosy reagują z opóźnieniem na zmiany życiowe) i wizualizuję, że na miejscu każdego słabego włosa, który opuścił moją głowę, rośnie grubszy, mocniejszy i gładszy :) i zobaczymy!
Dream Walker

Podziękował : 137 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez Delta » 12 cze 2020, o 23:56

Faith, Dream Walker

Jeżeli kupicie skrzyp lub mydło sandałowe z zamiarem polepszenia stanu włosów to wcześniej musicie uwierzyć w ich skuteczność, mieć pewność, że to zadziała. Inaczej to wszystko co zawarte jest na tym forum byłoby tylko jakąś mrzonką. Zgodzicie się? ;)
Oddycha tam ten człowiek w duszy tak zmartwiałej, którego usta nigdy nie wypowiedziały: to jest mój własny, mój ojczysty wszechświat!
Delta

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez jaskier » 13 cze 2020, o 11:40

Delta, gdybyś zobaczył Boga, to czy byś w niego uwierzył?
nie musiałbyś wierzyć, bo zobaczywszy, już byś WIEDZIAŁ, że istnieje
Jeśli nie widzisz odpowiedzi, zaznacz całego posta. :givelove
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek

Za ten post autor jaskier otrzymał podziękowania - 2
Delta, Dream Walker
jaskier

Podziękował : 53 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez Futrzak » 16 cze 2020, o 10:16

Tak jak napisała Dream Walker wchodzę w skórę nowej siebie, tak jakbym już miała to, co przyciągam. To świetna zabawa, bardzo mnie relaksuje i pozwala przestać myśleć o tym, co mi się nie podoba. W moim przypadku to praca i miejsce zamieszkania. Nawet jak mam gorszy dzień wyobrażam sobie, że myję naczynia w innym domu, robię zakupy w innej miejscowości i spotykam ludzi, których chciałabym spotkać. W myślach witam się z nimi, a na buzi faktycznie się uśmiecham :wstydnis I choćby nie wiem jak dołowała mnie rzeczywistość - to miejsce w którym jestem (uczę się być też za to wdzięczna ale to cholernie trudne i chyba mnie przerasta) - to takie wyobrażanie sobie innej wersji mojego życia przysłania to co złe, choćby na chwilę, i daje fun.
Kiedyś, jak nie znałam PP robiłam dokładnie to samo, tyle że nieświadomie. Wyobrażałam sobie, że mieszkam gdzie indziej. I wiecie co? Wracałam zawsze tam, gdzie chciałam. To działa :sun
PS a jak myśli się rozpraszają, wracam do tego gdzie jestem i zaczynam np. z mężem snuć plany np. dotyczące remontu pokoju czy łazienki mieszkania, którego nie lubię - no czasem trzeba stanąć nogami na ziemi - to w głowie dopowiadam "meble się przetransportuje do nowwgo domu, a odświeżoną chatę drożej sprzedam/wynajmę" :hopsa
Czy zadziała zobaczę a mam nadzieję, że odpowiedziałam na temat :) Dopiero zaczynam nieśmiało udzielać się na forum, do tej pory byłam niemym czytelnikiem.
Pozdrawiam cieplutko :sun
"Zawsze celuj w księżyc. Nawet jeśli chybisz znajdziesz się wśród gwiazd"

Za ten post autor Futrzak otrzymał podziękowania - 2
Zieziucha, Świetlista
Futrzak

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Powrót do Prawo przyciągania na co dzień