Manifestacja bogactwa

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Re: Manifestacja bogactwa

Postprzez Serenity » 21 cze 2014, o 20:35

Czarodziejko, przyznam się, że nie do końca rozumiem, co chciałaś powiedzieć.
Dla mnie wygląda to tak, że bogactwo materialne pochodzi z różnych źródeł, ale nie koniecznie od innych ludzi. Jasne, że istnieje ciągła rotacja dóbr - ale myślę, że nie musi to być tak, że komuś ubywa, bo komuś przybywa. I osobiście wierzę, że możemy określić źródło, z jakiego chcemy lub nie chcemy napływu tego rodzaju bogactwa.

Natomiast bogactwo duchowe jest w nas, od samego początku. To jest tak, jakbyś rodziła się diamentem a inni ludzie, których spotykasz... szlifują Cię. I między innymi dzięki temu, możesz stać się brylantem :)
Nigdy też nie wiemy, co nas tak na prawdę bardziej oszlifuje - ci fajni ludzie, których spotykamy, czy ci niefajni. Może ci niefajni są naszą "próbą"? (chociaż to chyba złoto ma próbę) :lol:

Wiesz, ja z natury bardzo lubię ludzi, jestem ich ciekawa - i jak patrzę na moje życie, to zawsze większość ludzi z którymi stykał mnie "los", była w porządku. Większość to oczywiście nie oznacza, że wszyscy.
Tak jak na pewnym innym forum - był jeden toksyczny człowiek... i wielu bardzo fajnych :lol: I wybieram...
Zatem - skoro Ty też tu jesteś, to właśnie zadziałał Twój magnetyzm :D
Ostatnio edytowano 21 cze 2014, o 20:38 przez Serenity, łącznie edytowano 1 raz
Serenity

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez Czarodziejka » 21 cze 2014, o 20:36

Chyba znam to wszystko :D
Jakie widzisz efekty tych technik? Możesz podać jakieś szczegóły?
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez Czarodziejka » 21 cze 2014, o 20:41

Serenity - chodzi mi o tych mega bogatych, jakie to osobowości. Co sobie myślą, jak postrzegają świat, jak traktują innych ludzi. Myślę sobie że wielkie bogactwa mogą wypracować ludzie z osobowością do której lgną inni ludzie. A może wale nie?
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 20:46

Czarodziejka napisał(a):Chyba znam to wszystko :D
Jakie widzisz efekty tych technik? Możesz podać jakieś szczegóły?

Znasz, czy tylko wiesz, że takie techniki istnieją :D Obstawiam to drugie, a zwłaszcza jesli chodzi o NLP. Efektem dla mnie jest nie danie się depresji. Efektem są lepsze relacje z innymi. Efektem był kiedyś sukces finansowy-pisałem Ci o tym na PW.
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 20:50

Czarodziejka napisał(a):Serenity - chodzi mi o tych mega bogatych, jakie to osobowości. Co sobie myślą, jak postrzegają świat, jak traktują innych ludzi. Myślę sobie że wielkie bogactwa mogą wypracować ludzie z osobowością do której lgną inni ludzie. A może wale nie?

Chyba jednak tak. To osobowości pozytywne, Te osoby mają cel i go realizują bez względu na to jakie trudności napotkają po drodze. Te osoby nie znają słowa "problem", uzywają w zamian słowa "wyzwanie". Te osoby mają wysoki poziom magnetyzmu osobistego, więc samoistnie przyciagają innych do siebie.

Czy o to Ci własnie chodzi? Czy ta odpowiedź Cię zadowala?
Born1975

Postprzez Czarodziejka » 21 cze 2014, o 21:00

dream75 napisał(a): Znasz, czy tylko wiesz, że takie techniki istnieją :

Dwa pierwsze znam z praktyki, a ostatnie faktycznie to teoria bardziej :lol:
dream75 napisał(a):Czy o to Ci właśnie chodzi? Czy ta odpowiedź Cię zadowala?

Tak, trochę tak. Byłam ciekawa, czy ktoś mi napisze, że z paskudnym charakterem też można zrobić wielkie pieniądze. :D
Czarodziejka
Inicjator forum

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 21:03

Myślę, że nawet z paskudnym charakterem można zarobić duże pieniądze. Można się jednak zbyt długo nimi nie cieszyć :D A nawet jeśli taka osoba cieszy się tą kasą, to generalnie zapewne nie jest zbyt szczęśliwa.
Born1975

Postprzez Serenity » 21 cze 2014, o 21:51

Czarodziejka napisał(a):Serenity - chodzi mi o tych mega bogatych, jakie to osobowości. Co sobie myślą, jak postrzegają świat, jak traktują innych ludzi. Myślę sobie że wielkie bogactwa mogą wypracować ludzie z osobowością do której lgną inni ludzie. A może wale nie?

Nie znam ludzi mega bogatych, więc nie mam pojęcia.
Ale ci bogaci, których poznałam ("bogactwo" na poziomie 10-50 milionów zł) są bardzo różni - powiedziałabym, jak wszyscy inni.

Przypominam sobie, że jak kilka razy byłam na takich spotkaniach, nieraz kilkudniowych, na których byli ci bogaci ludzie (a mnie tam wysyłał mój szef w zastępstwie), to jak się teraz zastanowię jacy oni byli...
W większości przypadków jedyną rzeczą, jaka była w stanie ich jakoś wyluzować był alkohol. Bardzo skoncentrowani na sobie - a właściwie swoich pieniądzach. Ale nie wiem, czy mam obiektywny osąd, bo oni wszyscy byli z jednej branży, stanowili dla siebie jakąś konkurencję, chociaż nie wiem jaką, bo byli z różnych stron Polski i nie mogli sobie za bardzo wchodzić w teren. W każdym razie miałam wrażenie, że bezustannie się porównują, bo np. dokładnie wiedzieli, ile kto ma pieniędzy (to się dało łatwo przemnożyć). Może to są śmieszne obserwacje, ale wyobraź sobie, że w trakcie takich wyjazdów prawie wszystko jest za darmo, ale jeśli wśród tych wszystkich rzeczy było coś, co za co trzeba było dodatkowo zapłacić - nawet bardzo drobną sumę, jak kawa w jednym z salonów, to nigdy nie omieszkali wyrazić swojego oburzenia - często rezygnowali i przenosili się tam, gdzie z pewnością mieli za darmo.

Ale naprawdę byli w tym gronie też fajni, wyluzowani ludzie, (i zawsze się jakoś odnajdywali), i z pewnością mogę powiedzieć, że był wśród właśnie tego towarzystwa największy krezus z tej branży.To był bardzo wykształcony, inteligentny facet.
Aaa, bo właśnie, jeszcze jedno - większość tych ludzi dorobiła się swojego majątku w drugiej połowie lat 90-tych, kiedy otworzyła się przed nimi taka możliwość i mieli wykształcenie na poziomie zawodówki. Na prawdę - oni byli po prostu w odpowiednim miejscu, w czasie kiedy "portal" się otworzył. Tylko tyle.

Moim zdaniem oni nie przyciągali innych ludzi, tylko pieniądze. Ludzie, których do tego celu wykorzystywali to byli "tylko" pracownicy i z tych rozmów, które prowadziliśmy, wywnioskowałam, że traktowali ich bez żadnych sentymentów. Ewidentnie pieniądze były(są) dla nich bardzo, bardzo ważne i tak jak napisałam na początku - na nich się głównie koncentrowali, wręcz kurczowo.
Ich praca była ich pasją ale nie z tego powodu, że robili to co robili (bo już generalnie nic nie robili oprócz "doglądania") tylko dlatego, że fascynował ich efekt końcowy - czyli kasa.

Ale jedno im muszę przyznać, mieli jeden wspólny mianownik - kiedy otworzyła się przed nimi szansa to skorzystali z niej bez wahania, nie przejmując się, np. tym czy mają odpowiednie przekonania :)
Serenity

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez James » 21 cze 2014, o 21:59

Serenity napisał(a):Ich praca była ich pasją ale nie z tego powodu, że robili to co robili (bo już generalnie nic nie robili oprócz "doglądania") tylko dlatego, że fascynował ich efekt końcowy - czyli kasa.

Ale jedno im muszę przyznać, mieli jeden wspólny mianownik - kiedy otworzyła się przed nimi szansa to skorzystali z niej bez wahania, nie przejmując się, np. tym czy mają odpowiednie przekonania :)

Pisałaś to już na forum, czy miałem teraz w czasie czytania tego takie deja vu? :lol:
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Calcifer » 21 cze 2014, o 22:02

Osobiście, żałuje że nie byłem pełnoletni za czasów ustawy Wilczka :) To o czym mówi Ania to właśnie efekt tej ustawy w myśl której wszystko co nie było zakazane, było dozwolone :) Wiele osób dorobiło się wtedy fortun, w ogóle polecam Wam pewien cykl krótkich filmików o milionerach i ich historii :

https://www.youtube.com/channel/UC_iN8Q ... 6aw59aVW1g

Większość tych osób dorobiło się właśnie za Wilczka, mam nadzieje że te czasy wrócą a wtedy i ja będę wiedział przez jaki portal przejść :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inteligencja finansowa