Manifestacja bogactwa

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Re: Manifestacja bogactwa

Postprzez Serenity » 21 cze 2014, o 22:03

James napisał(a):
Serenity napisał(a):Ich praca była ich pasją ale nie z tego powodu, że robili to co robili (bo już generalnie nic nie robili oprócz "doglądania") tylko dlatego, że fascynował ich efekt końcowy - czyli kasa.

Ale jedno im muszę przyznać, mieli jeden wspólny mianownik - kiedy otworzyła się przed nimi szansa to skorzystali z niej bez wahania, nie przejmując się, np. tym czy mają odpowiednie przekonania :)

Pisałaś to już na forum, czy miałem teraz w czasie czytania tego takie deja vu? :lol:

Nie, nigdy tego nie pisałam :) Chyba że mam już zaniki pamięci :lol:
Serenity

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez James » 21 cze 2014, o 22:06

To chyba miałem w trakcie czytania tego wyraźnie deja vu :lol:
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Serenity » 21 cze 2014, o 22:14

Happy napisał(a):Osobiście, żałuje że nie byłem pełnoletni za czasów ustawy Wilczka :) To o czym mówi Ania to właśnie efekt tej ustawy w myśl której wszystko co nie było zakazane, było dozwolone :) Wiele osób dorobiło się wtedy fortun, w ogóle polecam Wam pewien cykl krótkich filmików o milionerach i ich historii :

https://www.youtube.com/channel/UC_iN8Q ... 6aw59aVW1g

Większość tych osób dorobiło się właśnie za Wilczka, mam nadzieje że te czasy wrócą a wtedy i ja będę wiedział przez jaki portal przejść :)

No właśnie Happy... PORTAL :)
Czy można go przyciągnąć czy trzeba czekać i mieć tylko nadzieję, że kiedyś się pojawi? :lol:
Serenity

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez Calcifer » 21 cze 2014, o 22:19

Haha, myślę że warto pomyśleć o tym trochę wcześniej i mieć już plan jak przez niego przejść :D Poza tym, póki co to można jedynie przyciągać rewolucje gospodarczą w Polsce i głosować na odpowiednich ludzi :D Osobiście to ja jestem zwolennikiem prawa rzymskiego i dla mnie słuszna ekonomia to ta którą głosił Smith, Hayek, Mises, Friedman a obecnie Gwiazdowski :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 22:30

Pamiętajcie, że sukces da się osiągnać zawsze. Ja kiedyś myslałem, że gdybym był trochę starszy, tak o 5 lat, to odniósłbym w zyciu sukces, bo akurat wtedy zaczął sie w Polsce wolny rynek. Później myslalem, że odniósłbym sukces, gdybym był trochę młodszy, gdy w Polsce zaczęła sie rewolucja internetowa i wiele osób, które jeszcze nie ma 30 lat stało się bogatymi. A dziś wiem, że wiek nie ma znaczenia, że czasy tez nie mają znaczenia. Zawsze będą osoby, które niezależnie od koniunktury osiągać będą sukcesy. W latach 30 podczas wielkiego kryzysu wiele osób utraciło bardzo wiele, lecz byli też tacy, które w kryzysie własnie dorobiły się swoich majątków.

Czy wiecie, że chiński zna oznaczający kryzys, składa sie tak naprawdę z dwóch znaków? Pierwszy oznacza niebezpieczeństwo, a drugi szansę. To trochę daje do myślenia, biorąc pod uwage to co się dzieje już od jakiegoś czasu w tym i nie tylko tym kraju.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
tawaret
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Calcifer » 21 cze 2014, o 22:36

Oczywiście masz racje dream75 :) Kryzys to wielka szansa do zarobienia pieniędzy, ja nie narzekam ale uważam, że jakby teraz była rewolucja to bym poszedł jeszcze bardziej w górę :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Postprzez Born1975 » 21 cze 2014, o 22:47

Happy napisał(a):Oczywiście masz racje dream75 :) Kryzys to wielka szansa do zarobienia pieniędzy, ja nie narzekam ale uważam, że jakby teraz była rewolucja to bym poszedł jeszcze bardziej w górę :)

Hmm, sami zróbmy rewolucję. Oczywiście nie w sensie politycznym, ekonomicznym czy gospodarczym, ale w jakiejś niszy. Mam pewien pomysł, ale sam nie podołam. Jak się za to weźmiemy w kilka osób to szansa jest spora. Jesli jesteś zainteresowany, to pisz na PW.

Happy, to mi przyszło do głowy dosłownie przed chwilą :) To Ty mnie natchnąłeś.
Born1975

Postprzez Czarodziejka » 22 cze 2014, o 11:30

Ja czuję, zwyczajnie czuję, że Wy będziecie mieli ten majątek panowie. :D
Zauważcie proszę , nasz wkład (dziewczyn) w rozwój tego wątku i że być może słusznie by było przyznać nam jakieś koniec końców... udziały :lol:
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez kasia_kmoch » 25 paź 2014, o 19:59

Czarodziejka napisał(a):Poważnie? A to mnie zasmuciłeś :o
Chociaż spryciarz w takim razie z niego...

Czrodziejka, nie przejmuj się. Kiedyś chodziłam na szkolenie do gościa z zarządzania pieniędzmi. Gość miał 25 lat wtedy i już zapewniona emeryturę. Inwestował ciągle. I na wskazany argument, że Kiyosaki dorobił się na książkach, powiedział: "Nie obchodzi mnie, czy to prawda czy fałśz. Ważne, ze skuteczne" .
kasia_kmoch

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Born1975 » 25 paź 2014, o 21:36

Wiele osób wciąż czyta Kiyosakiego. Ja polecę dwóch innych autorów: T. Harv Eker i MJ Demarco. Moim zdaniem ich książki są dużo lepsze od bogatego ojca.
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inteligencja finansowa