Co oznacza dla Ciebie bogactwo?

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Co oznacza dla Ciebie bogactwo?

Postprzez Daniel » 22 lip 2017, o 13:36

Witam wszystkich serdecznie,
pierwszy post, przepraszam, nieco niekulturalnie i anonimowo, ale moze przedstawie sie i napisze nieco wiecej o sobie przy innej okazji.

Widze, ze na tym forum wiele osob zaintersowanych jest prawem przyciagania, wiec moze zadam nastepujace pytanie, a wlasciwie dwa, dosc ze soba powiazane:

1. Co oznacza dla Ciebie bogactwo? W szerokim tego słowa znaczeniu i sensie?

2. W nieco węższym sensie, co oznacza dla Ciebie bogactwo ściśle materialne i finansowe? Kiedy możesz powiedzieć, że ktoś jest spełniony i bogaty? Kiedy sam/sama uznałabyś siebie za spełnionego/spełnioną finansowo i materialnie?

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi :)

Pozdrawiam, Daniel
Daniel

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Co oznacza dla Ciebie bogactwo?

Postprzez mrO » 22 lip 2017, o 14:11

człowiek spełniony i bogaty to człowiek bogaty w miłość i wiarę w samego siebie.
Ludzie oddzielają bogactwo duchowe od materialnego, a prawda jest taka, że tego nie da się oddzielić, bo jedno towarzyszy drugie.
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowanie od
Scarlett
mrO

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 150 razy

Postprzez Daniel » 22 lip 2017, o 14:22

Hehe... powiedzmy, że woda również stanowi jedną całość, ale można ją bez kłopotu rozpatrywać jako oddzielne atomy wodoru i tlenu, lub też, uzyskiwać w wyniku skomplikowanych reakcji chemicznych, bez uszczerbku dla nikogo ani niczego ;) Logicznie, z kolei, rozróżniamy narzędzia syntezy i analizy, które służą uogólnianiu zjawisk bądź też rozbijaniu na drobniejsze części w celu dokładniejszego zbadania. Z tego powodu, moje dwa pytania myślę że jak najbardziej mają sens.

Ale powiedzmy, że bardziej istotne jest dla mnie pytanie drugie, dotyczące bogactwa w sensie materialnym i finansowym, głownie z tego powodu, że bardziej dotyczy życia tu i teraz, w obecnych realiach Ziemskich i ekonomicznej rzeczywistości tej planety :)
Daniel

Postprzez mrO » 22 lip 2017, o 16:36

Bogactwo to stan umysłu, człowiek bogaty nie określa tego jak bardzo jest bogaty. On po prostu wie że jest bogaty.
Narzucając, określając to jak bardzo chcemy być bogaci sabotujemy sami siebie.

Anka12
mrO

Postprzez Born1975 » 22 lip 2017, o 21:12

Więc jeśli chodzi o ten szeroki wymiar, to liczy się bogactwo umysłu i ducha. Dla każdego może to oznaczać coś nieco innego, ale generalnie chodzi o bycie człowiekiem świadomym pewnych rzeczy, czego niestety nie da się powiedziec o większości społeczeństwa.

Natomiast bogactwo materialne, oznacza finansową wolność. Finansowa wolność niestety również nie jest rozumiana przez ogół. Finansową wolność można wyrazić w skali czasowej. Na przykład jeśli koszty mojego życia wynoszą miesięcznie 3000 złotych a mam zaoszczędzone 30000 złotych, to moja finansowa wolność wynosi 10 miesięcy, bo przez taki okres będę się mógł utrzymać nigdzie nie pracując. Teraz wystarczy zrobić założenie ile życia mi pozostało plus powiedzmy 20% i będę wiedział ile muszę mieć pieniędzy by nigdy nie musieć pracować (nie uwzględniam inflacji, te 20% to gdybym po prostu żył dłuzej). W ten sposób obliczyliśmy ile potrzeba nam pieniędzy by być finansowo wolnym. Wszystko powyżej tej kwoty będzie dla mnie oznaczało bycie bogatym.

Ale to nie wszystko. Bogactwo materialne to nie jest ilość pieniędzy na koncie. Dobrze mieć aktywa, czyli coś co będzie wkładać nam pieniądze do kieszeni. Aktywem może być mieszkanie, które komuś wynajmujemy i mamy z tego zysk, albo na przykład powierzchnia reklamowa, która wynajmujemy firmom do robienia przez nich reklamy. Ale to już wykracza troche po za postawione pytanie i tyczy się inteligencji finansowej. Jak temat się rozkreci, to moge napisac o tym więcej :)
Follow your dreams. They know the way :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Daniel » 23 lip 2017, o 00:52

MrO,
Dziekuje za wklad, i choc wszystko mozna naprawde zamknac w paru prostych zdaniach typu „bogactwo to stan umyslu”, albo „czlowiek spelniony to bogaty w milosc”, kwestia, czy wyczerpuje to do konca rozumienie tematu? Bo przeciez i milosc, jakby to nie nazywac, ma wiele twarzy – inaczej kochasz mame, inaczej zapach kawy, inaczej wakacje na Majorce, itd. Tak samo, stan umyslu, ma wiele aspektow – na przyklad, mam kolege, dosc zamoznego biznesmena, ktory ostatnio z okazji urodzin kupil sobie Porsche Panamera. No ale tez, czasami stresuje sie finansami, fakturami, terminami (znane?), wiec pytanie, jest to bogactwo czy nie? Inna sprawa, prawo przyciagania mowi, ze stany umyslu nieustannie materializuja sie wokol nas, wiec bogactwo jako stan umyslu mozna, w naturalnej konsekwencji, rozpatrywac jako stan posiadania... ;)
Inna sprawa, wolna wola i wolnym wybor... czy to jest „narzucanie”? ;)

Born1975,
Ciekawe, dzieki – ladnie opisales jeden z aspektow bogactwa: bogactwo to finansowa wolnosc. Zastanawiam sie nad innymi. Staram sie zlozyc w calosc kompletny obraz bogactwa – z prostej przyczyny, otoz zdalem sobie ze wiele osob, lacznie ze mna samym (!), nie do konca rozumie czym bogactwo – w aspekcie finansowym jest, mimo, ze praktycznie wiekszosc ludzi jakich w zyciu poznalem, raczej chcialaby byc bogatymi;) Interesujace nieprawdaz?
Daniel

Postprzez Daniel » 23 lip 2017, o 00:55

Ach i jeszcze jedno - bogactwo w szerokim rozumieniu zostalo kiedys b. ladnie opisane przez Napoleona Hilla:

1. Positive Mental Attitude
2. Sound Physical Health
3. Harmony in Human Relations
4. Freedom from Fear
5. Hope of Future Achievement
6. Capacity of Applied Faith
7. Willingness to Share Blessing
8. To Be Engaged In the Labor Of Love
9. Open Mind on All Subjects
10. Complete Self Discipline
11. Wisdom to Understand People
12. Financial Security

(przepraszam, nie mam po polsku tego ale moze ktos znajdzie dobre tlumaczenie)

Moze jeszcze przekopie stare zasoby, bo pamietam stara ksiazke, ktora napisana zostala pod inspiracja mistrza Babaji (tego z linii Kriya Yoga), w ktorej rowniez byl bardzo interesujacy opis szeroko rozumianego bogactwa.
Daniel

Postprzez mrO » 23 lip 2017, o 06:38

Daniel napisał(a):MrO,
Dziekuje za wklad, i choc wszystko mozna naprawde zamknac w paru prostych zdaniach typu „bogactwo to stan umyslu”, albo „czlowiek spelniony to bogaty w milosc”, kwestia, czy wyczerpuje to do konca rozumienie tematu? Bo przeciez i milosc, jakby to nie nazywac, ma wiele twarzy – inaczej kochasz mame, inaczej zapach kawy, inaczej wakacje na Majorce, itd. Tak samo, stan umyslu, ma wiele aspektow – na przyklad, mam kolege, dosc zamoznego biznesmena, ktory ostatnio z okazji urodzin kupil sobie Porsche Panamera. No ale tez, czasami stresuje sie finansami, fakturami, terminami (znane?), wiec pytanie, jest to bogactwo czy nie? Inna sprawa, prawo przyciagania mowi, ze stany umyslu nieustannie materializuja sie wokol nas, wiec bogactwo jako stan umyslu mozna, w naturalnej konsekwencji, rozpatrywac jako stan posiadania... ;)
Inna sprawa, wolna wola i wolnym wybor... czy to jest „narzucanie”? ;)

Wiem że dla większość odpowiedź typu "bogactwo to stan umysł" to po prostu niedorzeczne pieprzenie jakiegoś nawiedzonego typa.
Sam osobiście kiedys szukałem pieniędzy gdzie tylko mogłem, ale prawa jest taka że ja już je wtedy miałem, po prostu tego nie doświadczałem.
Przez ostatnie kilka lat przestałem martwić się o pieniądze i zgadnij co ? Mam tyle ile chciałbym mieć kiedyś, a nawet o nich nie myślę.
Jedyna miłość jaką powinień pielęgnować każdy z nas to miłość do samego siebie. To jest tak jak można przeczytać w większości tanich poradników życia "Kochaj siebie, a życie pokocha ciebie"
Moim zdaniem każda osoba zainteresowana PP przechodzi pewną metamorfozę. zaczyna się od chciejstwa, poźniej jest akceptacja, a na końcu wdzięcznosć razem z którą kroczy miłość do wszystkiego co w nas. Bo to co w nas jest również i poza nas :) Tylko sprawa jest taka, że nie każdy przekroczy ten "poziom" bo jak wiadomo ludzie są niecierpliwi i zawsze chcą JUŻ i TERAZ.
Przyciąganie pieniędzy czy miłości większość ludzi zawsze robi od tzw "dupy strony"

Sam osobiście mam kuzyna który jest powaznym biznesmenem w Warszawie. Ma ogromne długi, ale sam osobiście czuje się bogaty :)
Bogactwo każdy określa na swój sposób, tylko że jak pisałem wcześniej Bogactwo powinno być odczuwalne jako bogactwo OGÓŁEM, a podziałowow np: bogactwo finansowe, a nie związki to już nie za bardzo za bogato

"narzucanie" to po prostu ograniczanie siebie samego. Gdybym spotkał ciebie osobiście i powiedział ci "słuchaj do końca roku bedziesz zarabiać 10000$ miesięcznie" a ty mi odpowiesz "no super, dzięki", ale w głebi samego siebie pierwsze co usłyszysz "ja ? 10000$ ? miesiecznie? o czym on w ogole gada przeciez to jest nie mozliwe, abym tak szybko zarabiał taką kase"
To jest właśnie narzucanie/ograniczanie samego siebie.
Wolną wole może mieć twoja dziewczyna, kiedy ty namawiasz ją na pójście do kina na Spidermana, a ona chce zobaczyć Dunkierke

Scarlett
mrO

Postprzez Daniel » 23 lip 2017, o 12:58

Czy zawiodę Cię, jeśli nie uznam tego za „pieprzenie nawiedzonego typa”? ;) Jestem w miarę tolerancyjny na rozmaite poglądy. Poza tym, zasadniczo się z Tobą zgadzam– na pewno miłość jest w życiu ważna, do tego, jeśli uproszczenie tematu jest skutecznym rozwiązaniem tematu, to fajnie – pogratulować koledze.

Natomiast, nie każdemu i zawsze takie uproszczone podejście do tematu wszystko rozwiąże. Nie wszystko można uprościć i nie o uproszczenie akurat pytam w drugim punkcie. Spróbuj zdać egzamin na prawo jazdy bez przygotowania teoretycznego i praktyki – praktycznie zerowa szansa. Takich przykładów jest mnóstwo – pomyśl, ktoś pyta Cię jaki kupić olej do samochodu – odpowiesz mu, że najważniejsze aby OGÓLNIE czuć się w aucie dobrze? Trochę offtopic, nieprawdaż? ;) Nawet ów „stan umysłu”, o którym wspominasz w pierwszym poście, w pewnym sensie może oznaczać (nieuświadomioną) wiedzę, doświadczenie czy kompetencję, która się zewnętrznie przejawia w postaci dostatku. Tak samo, porzucenie zamartwiania, to bezpośrednia reakcja na punkt 4 z listy powyżej - "wolność od strachu". W końcu, zamartwianie to nic innego jak blokująca nas i ograniczająca forma lęku.

Więc może kontynuujmy – w końcu forum to miejsce wymiany poglądów i idei ;) Ktoś ma może inne rozumienie tego, czym jest dla niego finansowe/materialne bogactwo?
Daniel

Postprzez MagdaLooney » 23 lip 2017, o 15:14

Jeśli ograniczyć słowo "bogactwo" jedynie do sfery materialno - finansowej, to tak jak Dream (Born...pff :)) uważam, że bogactwo = wolność. Wolność wybierania tego co chcemy, kiedy chcemy i jak chcemy. To taki stan, w którym finanse już nas nie obchodzą, bo same w sobie są jedynie środkiem a nie celem.
" If you can dream it, you can do it! "

Za ten post autor MagdaLooney otrzymał podziękowanie od
osa
MagdaLooney

Podziękował : 281 razy
Otrzymał podziękowań: 447 razy

Następna strona

Powrót do Inteligencja finansowa