Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

rozwój osobisty w kontekście biznesu i pieniędzy, kreowanie obfitości

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 18 cze 2017, o 21:24

A tu screen z deala który trwał 3 dni, ale mój zarobek to 43% :D

43.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 572 razy

Postprzez Ana » 19 cze 2017, o 21:11

Dream interesuje mnie taka kwestia a nie mogę się doszukać :/ - jeżeli kupujemy jakieś waluty nie z puli tych najbardziej popularnych lub jakieś wschodzące itp i chcemy je przetrzymać to gdzie?? Bo nawet jeżeli to tylko kilka dni to na pewno nie powinny "leżeć" na giełdzie. Tylko na sprzętowym? Chociaż nawet one nie są kompatybilne ze wszystkimi altami... Patrzyłam trochę w internecie (wybierałam kilka z tych pomniejszych walut) czy są dla takich walut osobne portfele no i kurde jakoś ich nie widzę.
A tak "btw" rozmawiałam dzisiaj z informatykiem przy okazji czyszczenia komputera i okazało się że nawet na naszej wiosce jest facet który żyje (bardzo dobrze) tylko z handlu krypto :D także ten...namacalne fakty hehe.
Ana

Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy

Postprzez Born1975 » 19 cze 2017, o 23:49

Chciałem wstawić screena, ale przekroczona została maksymalna ilość miejsca na dysku przeznaczonego na załączniki, więc musicie mi uwierzyć na słowo. Wczoraj pisałem, że zarobiłem na giełdzie 10% od włożonej kwoty. Dziś jest to już 23% :D

Te cyferki być może niewiele Wam mówią, więc napiszę tylko, że te 23% to jest dla mnie około 700 złotych (przyjmuje kurs BTC=10000 złotych, ale ten kurs się zmienia nieustannie, choć wokół tej kwoty właśnie oscyluje) i zrobiłem to w zaledwie 13 dni :D
Born1975

Postprzez Born1975 » 20 cze 2017, o 00:36

Ana napisał(a):Dream interesuje mnie taka kwestia a nie mogę się doszukać :/ - jeżeli kupujemy jakieś waluty nie z puli tych najbardziej popularnych lub jakieś wschodzące itp i chcemy je przetrzymać to gdzie?? Bo nawet jeżeli to tylko kilka dni to na pewno nie powinny "leżeć" na giełdzie. Tylko na sprzętowym? Chociaż nawet one nie są kompatybilne ze wszystkimi altami... Patrzyłam trochę w internecie (wybierałam kilka z tych pomniejszych walut) czy są dla takich walut osobne portfele no i kurde jakoś ich nie widzę.

Napiszę tak. Portfeli sprzętowych jest chyba tylko 4. One obsługują inne waluty niz BTC, ale zaledwie kilka.

Trezor jest kompatybilny z: Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash, Dogecoin (brak software wspierającego), Ethereum i Ethereum Classic (przez MyEtherWallet), wszystkie tokeny w standardzie ERC20 (np. Golem).

Nano Ledger S jest kompatybilny z: Bitcoin, Litecoin, Dash, Ethereum, Ethereum Classic, Dogecoin, Stratis, wszystkie tokeny w standardzie ERC20 (np. Golem), ale istnieje szansa, że będzie kompatybilny z większą ilością altów.

Jeśli chcesz kupić shitcoiny, to do nich nie spodziewałbym się sprzętowych portfeli.

Ja chcę kupić trezora. Dzwoniłem do polskiego dystrybutora i na razie oni sami czekają na dostawę od producenta. Niby można zamówić na stronie producenta, ale chyba mija się to z celem, bo pan na infolinii powiedział mi, że stany magazynowe producenta to około 1000 sztuk, a na samą Polskę dystrybutor potrzebuje kilkunastu tysięcy sztuk.

Tak więc portfele sprzętowe.... można sobie pomarzyć. Niektóre alty mają portfele dedykowane i to może być jakieś zabezpieczenie. Oczywiście bezpieczeństwo będzie mniejsze niż portfeli sprzętowych, ale lepszy rydz niż nic. Na FB jest bardzo dużo grup poświęconych kryptowalutom i tam można zapytać o portfele pod daną krypto. Polecam tą grupę: https://www.facebook.com/groups/Altcoin.Polska/?fref=ts

Ja nie potrzebuję na razie innego portfela niż do BTC, bo na giełdzie co prawda mam kilkanaście altów, ale to są waluty, które mam ciągle w obrocie.

Ana napisał(a):A tak "btw" rozmawiałam dzisiaj z informatykiem przy okazji czyszczenia komputera i okazało się że nawet na naszej wiosce jest facet który żyje (bardzo dobrze) tylko z handlu krypto :D także ten...namacalne fakty hehe.

No to taka ciekawostka. Cena liska kształtuje się w granicach 11 do 16 złotych, ale już chodzą słuchy, że za kilka miesięcy lisk będzie kosztował około 100 złotych, a docelowo jego cena może wynieść nawet 500 dolarów. Jeśli tak się stanie to będzie oznaczało wzrost wartości od 150 do 200 razy (w zależności od faktycznej ceny zakupu w złotówkach i kursu dolara). Tak więc zainwestowany tysiąc złotych może się zamienić w dwieście tysięcy złotych. Ja tam czekam aż BTC trochę pójdzie do góry, a lisk będzie ciut tańszy niż obecne 12,20 PLN i kupuję liska za 1 BTC :D
Born1975

Postprzez Born1975 » 20 cze 2017, o 03:28

Pisałem o wzrostach o 100% w ciągu 24 godzin. Zobaczcie sami:

antshares.JPG

Nie wiem, co to jest za krypto, ale pod względem kapitalizacji jest obecnie na 16 miejscu, a wycena całości to 497 milionów dolarów.

Tej krypto nie ma na poloniex.com, na którym traduje, ale chyba założę sobie konto na bittrex.com bo kuszą mnie wzrosty tej waluty :D

EDIT: Zrobiłem jeszcze jednego screena, ale ze względu na limit nie mogę go teraz wstawić. Nie uwierzycie jaki tam jest wzrost. Nie wiem ile czasu obowiązuje limit, ale jak tylko się da to wstawię tu tego screena.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Born1975

Postprzez Ana » 20 cze 2017, o 05:20

dream75 napisał(a):Pisałem o wzrostach o 100% w ciągu 24 godzin. Zobaczcie sami:

antshares.JPG

Nie wiem, co to jest za krypto, ale pod względem kapitalizacji jest obecnie na 16 miejscu, a wycena całości to 497 milionów dolarów.

Tej krypto nie ma na poloniex.com, na którym traduje, ale chyba założę sobie konto na bittrex.com bo kuszą mnie wzrosty tej waluty :D

EDIT: Zrobiłem jeszcze jednego screena, ale ze względu na limit nie mogę go teraz wstawić. Nie uwierzycie jaki tam jest wzrost. Nie wiem ile czasu obowiązuje limit, ale jak tylko się da to wstawię tu tego screena.

Hehe FirstBlood? :D akurat wieczorem robiłam przegląd i to samo mi się rzuciło w oczy co napisałeś. Lisk mi się też wczoraj bardzo spodobał i założę konto na bittrexie no i raczej też tylko portfel dla Bitcoina i Ethereum a później jakiegoś trezoropodobnego wezmę, nie chcę odrazu wykładać kasy na kupno portfela dopóki nie zobaczę jak sobie radzę :D
Ana

Postprzez Ana » 20 cze 2017, o 19:52

Dream, małe pytanie...
Hmmm takie coś wynikło: chciałam na początek zainstalować portfel Electrum i mi Avast wyświetlił info że jest problem z certyfikatem. Podejdę jutro do mojego informatyka zapytać o co może chodzić ale tak zapytam tylko czy spotkałeś się już z tym, ktoś gdzieś pisał o takim problemie? Plik ściągnęłam z oficjalnej strony.
Ana

Postprzez Born1975 » 21 cze 2017, o 00:41

Ana napisał(a):Dream, małe pytanie...
Hmmm takie coś wynikło: chciałam na początek zainstalować portfel Electrum i mi Avast wyświetlił info że jest problem z certyfikatem. Podejdę jutro do mojego informatyka zapytać o co może chodzić ale tak zapytam tylko czy spotkałeś się już z tym, ktoś gdzieś pisał o takim problemie? Plik ściągnęłam z oficjalnej strony.

Nie spotkałem się z czymś takim. Ja nie używam tego typu portfeli i nie mam zamiaru na dłuższą metę. Takie portfele mogą być dobre do trzymania niewielkich ilości tokenów. Problem może tkwić w Avaście. Zainstaluj jakiś inny antywirus-możesz na przykład ściągnąć trialową wersję Kasperskiego czy Bitdefendera i sprawdzić, czy nadal będzie występował ten problem
Born1975

Postprzez Born1975 » 21 cze 2017, o 01:25

JAK ZAWSZE ZAROBIĆ NA KRYPTOWALUTACH

Ten post już raz miałem prawie cały napisany i niechcący usunąłem, a nie było wcześniej czasu, by napisać jeszcze raz.

Znam dwa sposoby, dzięki którym zawsze zarobisz na kryptowalutach. Pierwszy z nich, to tzw. kraniki kryptowalut, głównie kraniki BTC. Dla mnie gra nie jest warta świeczki, bo jak taki kranik przyniesie 2 złote zysku miesięcznie, to będzie dobrze. Da się na kranikach zarobić więcej, ale albo trzeba wpierw zapłacić by szybciej nam kapało, albo rekomendować kranik innym osobom, ale by miało to sens to te zarekomendowane osoby musiały by być chyba liczone w setkach. Nie będę więc opisywał kraników, bo mija się to z celem. Jak Cię to interesuje, to wujek google podpowie co trzeba zrobić.

Natomiast drugi sposób może Ci przynieść nawet kilka stówek miesięcznego zysku. No i tu zaczyna się robić ciekawie. Jak to jest możliwe? Istnieje coś takiego co się nazywa arbitraż. Definicję arbitrażu fajnie podaje wikipedia:

Arbitraż – zakup dobra lub aktywa na rynku, na którym jego cena jest względnie niższa w celu jednoczesnej odsprzedaży tego dobra lub aktywa na innym rynku, na którym jego cena jest względnie wyższa. Realizacja takiej transakcji odbywa się bez ponoszenia ryzyka. Istotą arbitrażu jest zauważenie różnicy cen tego samego produktu na różnych rynkach lub na tym samym rynku. W przypadku, gdy owa różnica jest większa od kosztów transakcyjnych, inwestor, kupując produkt na rynku tańszym, a sprzedając na droższym, osiąga zysk.

Link do wiki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Arbitra%C5%BC_(ekonomia)

Jak to wygląda w przypadku kryptowalut? Musisz mieć konta na minimum dwóch giełdach, ale lepiej mieć konto na większej ilości giełd. Arbitraż między giełdowy ze względu na opłaty transakcyjne jest opłacalny jeśli różnica w cenie będzie 2% lub więcej. Do arbitrażu najlepiej korzystać z małych niszowych giełd takich jak np. https://novaexchange.com/ i jako druga duża giełda tak jak poloniex, albo bittrex.

Pod tym linkiem masz podane różne giełdy, ale oczywiście nie ma tam wszystkich: https://gieldykryptowalut.pl/najwieksze ... yptowalut/

I teraz tak, jak na jednej giełdzie jest jakaś krypto w cenie 1000 satoshi, a na drugiej powiedzmy 1050 satoshi, to możesz kupić tam gdzie jest taniej, przelać tam gdzie jest drożej i sprzedać. Ale to jest teoria i wiem, że w praktyce raczej nie zadziała, bo zanim ten przelew dojdzie, to cena może ulec zmianie. Ale może się zdarzyć, że masz daną krypto na giełdzie, na której jest ona droższa i wtedy sprzedajesz ją na tej giełdzie, a kupujesz na tamtej gdzie jest tańsza. Oczywiście na tej drugiej giełdzie musisz mieć środki by dokonać zakupu. Jest jeszcze inne rozwiązanie. Kupując daną walutę kupuj zawsze na minimum dwóch giełdach. W momencie gdy będzie różnica w cenie, sprzedasz tam gdzie jest drożej i kupisz tam gdzie jest taniej. Tej krypto nadal będziesz mieć tyle samo, ale różnica w cenie wyrażona w satoshi, to będzie Twój zysk.

Takich transakcji praktycznie nie da się zawrzeć za bardzo dużą kwotę (zależy od volumenu danej krypto na konkretnej giełdzie). Przeważnie będą to transakcje do kwoty 0.1 BTC, co przy 4 procentowej różnicy w cenie i dzisiejszym kursie BTC=10000 złotych da Ci zysk w wysokości 40 złotych. Jak na parę kliknięć myszką, to moim zdaniem warto.

Pewnie nurtuje Cię teraz jedna myśl. Kryptowalut jest bardzo dużo, giełd też jest sporo, więc na szukanie różnic w cenach trzeba mieć po prostu czas. Możesz kupić bota, który będzie szukał różnic cenowych. I teraz uwaga. Ja Ci ten zakup odradzam. Dlaczego? Z prostego powodu-taki bot będzie działał przez pewien czas, po czym stanie się bezużyteczny. Jest tak dlatego, że giełdy zmieniają tzw. API czyli sposób przesyłania danych i gdy tak się stanie, to bot nie da rady tych danych odczytać.... Jak do tego czasu zarobisz na arbitrażu, to ok, ale co jeśli inwestycja w bota nie zdąży Ci się zwrócić? Ale nie martw się tym....

....wraz z kilkoma innymi osobami pracuję nad botem, który będzie pozbawiony tej wady. My wychodzimy z trochę innego założenia niż twórcy botów dostępnych w tej chwili na rynku. W chwili obecnej wersja beta naszego bota jest na ukończeniu i na dniach zostanie udostępniona testerom. Na wersję finalną trzeba będzie poczekać prawdopodobnie parę miesięcy, ale będzie warto :D
Born1975

Postprzez Born1975 » 22 cze 2017, o 00:10

Sprawdziłem limity serwera i są one zbyt małe, w stosunku do wagi plików, które chciałem Wam pokazać, więc umieszczę te pliki na zewnętrznym serwerze.

Zobaczcie ten screen:
Obrazek

273,4% wzrostu w skali 24 godzin :)

Ale to nic w porównaniu do tego:
Obrazek

516,30% w skali 24 godzin i 4354,11% w ciągu tygodnia. Takie wzrosty na shitcoinach zdarzają się dość często, ale zazwyczaj jest to sztucznie robiona pompka. Jak ktoś chce, to za małe pieniądze można się pobawić, ale za większą kasę to odradzam inwestowanie w shitcoiny.
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Biznes i pieniądze