Jak zostać milionerem

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Jak zostać milionerem

Postprzez Born1975 » 4 lip 2016, o 16:38

Listopad 1999 roku. Jestem na dworcu w Łodzi. Mam ponad dwie godziny czasu, zanim przyjedzie pociąg do Katowic. Podchodzi do mnie jakiś człowiek i nieśmiało prosi, bym postawił mu herbatę. Cuchnie od niego strasznie, ale... zgadzam się. Kupuję dla nas po herbacie. Siedzimy przy stoliku w przydworcowej kafejce. Opowiada historię swojego życia. Miał żonę i dziecko. Pojechał na saksy do Niemiec. Jak wrócił do Polski, to już nie mieszkał... Daje sobie rok czasu na znalezienie mieszkania i pracy, jeśli mu się nie uda, to skończy ze sobą. Przyjeżdża mój pociąg. Powodzenia amigo-znajdź mieszkanie i pracę.

Maj 2010. Jestem w Hiltonie w Warszawie na luksusowej kolacji. Wszyscy uśmiechnięci. Nieco ponad 20 osób, no może 30 nie pamiętam dokładnie. Do stolika, przy którym siedzę, siada również on-Brig H. Majątek tego człowieka jest oceniany na ponad 300 milionów dolarów... Opowiada historię swojego życia. Mieszkał przy plaży i prowadził mały sklepik z artykułami do windsurfingu. Dziś... to nieistotne co robi w momencie, w którym go poznałem.

Co różni bezdomnego z Łodzi, którego imienia nawet nie pamiętam od Briga, z którym jadłem kolację w warszawskim Hiltonie? Dwie rzeczy. Bezdomny jest bardzo nieśmiały, od Briga emanuje niesamowita pewność siebie. Bezdomny nie ma pojęcia co ze sobą zrobić. Brig ma wiedzę, jak dalej rozwijać swój biznes i stosuje ją w praktyce.

Te dwie cechy, pewność siebie i stosowanie w praktyce wiedzy na temat budowania biznesu to podstawowe różnice między osobami bogatymi a resztą społeczeństwa.

W tym temacie będę opisywał strategie i taktyki stosowane przez megabogatych ludzi, z których kilku poznałem osobiście.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowania - 2
Anka12, katuni
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Re: Jak zostać milionerem

Postprzez magicmind » 6 lip 2016, o 11:52

Chętnie poczytam. Mam nadzieje ze to nie ogranicza się tylko do własnych biznesów ;)

Według mnie różnica postrzegania świata ,pieniędzy i życia ma znaczenie.

Te róznice odnoszą sie do różnych poziomów życia, od najniższego po średni i ten najwyższy.
Przykładowo jak postrzega się daną rzecz, dla biedaka ta rzecz może być poza zasiegiem, dla kogoś średnio zamożnego droga a dla kogoś bardzo bogatego taka rzecz jest ogólnie dostępna i odczuwalna jak zakup bułki w sklepie.

Wiec dużo tutaj znaczy jaki mamy stosunek do materii, jak ją postrzegamy oraz stosunek do możliwości.
Wszystko wynika z tego jak oceniamy rzeczywistość i w jakim stopniu to postrzeganie możemy zmienić.
Ja już teraz widze jak troche lepiej zarabiam jak moje postrzeganie rzeczywistości sie zminiło i odczuwanie.
magicmind

Podziękował : 109 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Postprzez Nicky » 6 lip 2016, o 21:13

O! Fajny temat, jutro napiszę historie paru moich znajomych którzy doszli do naprawdę dużej kasy... :)

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowanie od
Born1975
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Postprzez Born1975 » 16 lip 2016, o 08:15

To o czym teraz napisze powiedział mi pewien biznesmen. Otóż istnieją 3 czynniki, które mają wpływ na osiągnięcie sukcesu. Nazwałem je czynnikami zewnetrznymi, bo są jeszcze 3 czynniki wewnętrzne :D

Te 3 czynniki, o których opowiadał mi mój znajomy to informacja, analiza i decyzja.

Im więcej informacji i im są one lepszej jakości tym wieksza szansa na odniesienie sukcesu. Ale gdy juz mamy odpowiednią informacje, to trzeba dokonać analizy. Sama analiza to dość skomplikowany proces, bo trzeba odrzucić emocje, a to nie zawsze jest proste. Po analizie trzeba podjąć decyzję i tu znowu nalezy odrzucić emocje.

Ten biznesmen, który mi o tym opowiadał nie jest jakimś megabogatym człowiekiem, ale dzieki temu systemowi zbudował kilka dość dobrze prosperujących firm, więc jego metodę uznaje za przydatną.

Teraz o czynnikach wewnetrznych. Tego nikt nie mówi, w żadnej książce tez o tym nie wyczytacie, ale każdy milioner uznaje te 3 czynniki za mega ważne. Bez nich nie da się zbudować dobrze funkcjonującego biznesu. Są one o wiele wazniejsze od tych zewnetrznych. Te 3 czynniki to miłość, wiara i wytrwałość. Trzeba kochać, to co sie robi, wierzyć że się uda i wytrwale dążyć do celu.
Born1975

Postprzez zdecydowana » 16 lip 2016, o 08:29

Te 3 czynniki to miłość, wiara i wytrwałość. Trzeba kochać, to co sie robi, wierzyć że się uda i wytrwale dążyć do celu.

Drem, zgadzam się z Tobą w stu procentach :)
Tylko moja mała uwaga, o tym w każdej książce trąbią ( przynajmniej w tych, ktòre sama czytałam ) ;)
zdecydowana

Postprzez Born1975 » 16 lip 2016, o 08:34

zdecydowana napisał(a):
Te 3 czynniki to miłość, wiara i wytrwałość. Trzeba kochać, to co sie robi, wierzyć że się uda i wytrwale dążyć do celu.

Drem, zgadzam się z Tobą w stu procentach :)
Tylko moja mała uwaga, o tym w każdej książce trąbią ( przynajmniej w tych, ktòre sama czytałam ) ;)

Tak trąbią, ale nie o wszystkich 3 na raz, a jak już, to nie piszą tego wprost... trzeba się domyslić. Ja nazywam rzeczy po imieniu, bo stawiam na prostotę.

Apropo prostoty jest to jeszcze jedna istotna rzecz w biznesie, ale o tym napiszę kiedy indziej.
Born1975

Powrót do Inteligencja finansowa