Odblokowanie energii pieniędzy i bogactwa :D

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Re: Odblokowanie energii pieniędzy i bogactwa :D

Postprzez wolves » 4 wrz 2017, o 21:41

Oglądam właśnie filmik z panem, który tłumaczył po angielsku co oznacza zdanie odkreowujące - Dr Dain Heer i powiedział coś ciekawego na temat zmiany swojej rzeczywistości finansowej. Mianowicie, żeby odkładać 10% każdego dolara (oczywiście waluta taka, jaką każdy się posługuje, dowolna :D) i je odkładać. W ten sposób "honorujemy" pieniądze i nasz stosunek do nich, a także siebie jako posiadających pieniądze. Poza tym, widzimy, że tych pieniędzy mamy więcej, odłożonych, więc niejako oswajamy się z ich widokiem i przyzwyczajamy się, że jesteśmy nimi otoczeni. Jeśli mamy przekonania "nie mogę tego zrobić, nie starczy mi, nie mam na tyle pieniędzy żeby je odkładać", możemy to sobie odkreować. I Dain podkreślił żeby ich nie wydawać.

W dodatku radzi, żeby jakąś sumę włożyć do portfela i nosić. Po co? Po to żeby zatrzymać te błędne koło "pieniądze przybywają, pieniądze wybywają :D i znowu - przyzwyczaić się do ich widoku.

Tylko zastanowiła mnie jedna rzecz. Naczytałam się (także na tym forum :) ), że pieniądze muszą być w obrocie, musimy je wydawać, bo mają być w ciągłym obiegu, energia pieniądza ma krążyć.. Czy to się trochę nie kłóci? To znaczy rozumiem, że dla tego jednego ćwiczenia oczywiście możemy to zrobić, ale co o tym myślicie?
Ja zamierzam wypróbować :D
wolves

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 70 razy

Postprzez Scarlett » 4 wrz 2017, o 21:48

Ale dlaczego kłóci? Nie widzę tu zakłócenia.
Tu nie chodzi o to by być dusigroszem, oszczedzać na nie wiadomo na co, trzymać kasę i na nic sobie nie pozwalać. Pieniądz musi być w obrocie. Masz na coś ochotę? Robisz to/kupujesz. Ale czy to oznacza, że trzeba być rozrzutnym i np. nie odkładać na konto oszczędnościowe lub lokatę? Nie :)
Jestem na to przykładem. Kiedyś miałam oszczędości na nie wiadomo co. Odkładałam bez celu, ale jak mialam jakieś marzenie tu nie spełniałam go twierdząc, że nie mam kasy (a miałam te oszczędności - kilka tysięcy). Dopiero w zeszłym roku to zmieniłam. ruszyłam pierwszy raz te oszczędności by zrobić kurs Silvy o którym marzyłam od ponad roku! I wtedy ruszyła lawina.
O to chodzi. Czy teraz jasne? :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez wolves » 4 wrz 2017, o 21:53

Aaa dobra, czaję :lol: fakt, nie kłóci się to, tylko jakoś od razu powiązałam, że niby nie można trzymać, a tu co innego... Wszystko jasne!
Tak więc jutro sobie pójdę sprawić jakiś ładny pojemnik na $ i działam!
wolves

Postprzez Born1975 » 4 wrz 2017, o 23:19

SYSTEM SZEŚCIU SŁOIKÓW

Wolves to o co pytasz w tym systemie to słoik numer 4.

Obrazek

SŁOIK NR 1: PRZYJEMNOŚCI (10%)

Wydawanie swojej pensji na rzeczy, które sprawiają przyjemność, przychodzi nam najłatwiej. W pierwszym słoiku powinno znaleźć się 10% pieniędzy zarobionych w danym miesiącu. Przy zarobkach równych 3 500 zł netto, odłożymy tu więc 350 zł. Pod pojęciem „przyjemności” może się kryć wszystko – zakup nowej sukienki, wyjście do klubu, pubu, restauracji czy wyjazd z ukochanym na weekend poza miasto. Zapewne przeliczasz sobie teraz w głowie, ile gotówki wydałeś na rozrywki w kwietniu. Więcej niż 10%, prawda? Wielu z nas w ogóle nie kontroluje swoich wydatków, czego skutkiem jest brak wolnych środków, które możemy wpłacić, np. na konto oszczędnościowe.

SŁOIK NR 2: WIĘKSZE ZAKUPY (10%)

W drugim słoiku również powinna się znaleźć 1/10 naszej miesięcznej pensji. Odłożona gotówka może być przeznaczona na większe zakupy. Już po kilku miesiącach będziemy mogli pozwolić sobie na
samochód, rower, meble, sprzęt RTV/AGD, remont mieszkania czy wakacje z rodziną. Pomyśl, czy nie warto wstrzymać się chwilę z zakupem najnowszego sprzętu na raty, by móc później dumnie kupić go za samodzielnie odłożone środki? Pomyśl, ile rzeczy mógłbyś nabyć w ten sposób bez większego wysiłku.

SŁOIK NR 3: EDUKACJA (10%)

Nie zapominajmy, że oprócz przyjemności, należy również inwestować w rozwój osobisty oraz edukację swoją i najbliższych. W trzecim słoiku także powinno co miesiąc lądować 10% naszych dochodów. Możemy je przeznaczyć na wiele pożytecznych rzeczy materialnych i niematerialnych. Mogą to być książki, audiobooki, płyty CD lub szkolenia i warsztaty, które wzbogacą naszą wiedzę i osobowość. Wydawanie bieżącej gotówki na sprawy związane z inwestycją w samego siebie, schodzi zwykle na ostatni plan, bo najzwyczajniej w świecie szkoda jest nam przeznaczać środki na ten właśnie cel. A szkoda, bo rozwój osobisty jest bardzo istotny.

SŁOIK NR 4: INWESTYCJE (10%)

W końcu przyszedł czas na słoik, w którym będziemy gromadzić środki na przyszłość. Z tego miejsca pod żadnym pozorem nie możemy ruszać odłożonej gotówki. 10% comiesięcznych dochodów odkładane jest tu w celach inwestycyjnych, m.in. obracania oszczędnościami na giełdzie, lokowania ich w banku czy w funduszach inwestycyjnych. Ta gotówka ma nam przynieść realny zysk. Dbajmy więc o to, by zawartość tego słoika była pilnie strzeżona i by nie kusiło nas wydać ją np. na wakacje na Malediwach czy zakup najnowszego MacBooka.

SŁOIK NR 5: PIENIĄDZE DLA INNYCH (5%)

Pamiętajmy również o innych. Zawsze wypadnie nam jakaś specjalna okazja – urodziny, imieniny czy np. zbliżający się wielkimi krokami Dzień Matki. Na zakup prezentu, wyjście na imprezę rodzinną czy inne specjalne okazje możemy się posilić środkami z piątego słoika. Z niego również powinny pochodzić środki, które chcesz ofiarować innym. Zalicza się tutaj wszelkie organizacje charytatywne, fundacje, schroniska czy inne akcje, które chcemy wspomóc. Dobro zawsze wraca – nie wahaj się i w miarę swoich możliwości pomóż tym, którzy potrzebują wsparcia.

SŁOIK NR 6: OPŁATY STAŁE (55%)

Nie martw się, jest i taki słoik, w którego będą lądowały środki na bieżące wydatki. Będzie to aż 55% naszych zarobionych pieniędzy. Będzie ich tam aż tak dużo z oczywistego powodu – najwięcej wydajemy na pokrycie kosztów życia codziennego. Ponad połowa naszej pensji musi więc być przeznaczona na zakup żywności, opłatę rachunków (prąd, gaz, czynsz, media), spłatę ewentualnych kredytów, zakup paliwa lub biletów komunikacji miejskiej czy inne codzienne wydatki.
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Scarlett » 4 wrz 2017, o 23:27

O, fajnie to zobrazowane! :)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez wolves » 5 wrz 2017, o 11:34

Dzięki Dream, na Ciebie zawsze można liczyć w temacie $ ;)
6 słoików mimo wszystko nie będę zakładać :lol:
wolves

Poprzednia strona

Powrót do Inteligencja finansowa