Pieniądze są dobre

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Pieniądze są dobre

Postprzez Born1975 » 29 maja 2015, o 00:35

Nie przepadam za księżmi, ale ten akurat mądrze prawi-artykuł jest długi, lecz warto go przeczytać w całości:
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,132748,17992845.html
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Re: Pieniądze są dobre

Postprzez Renata » 2 cze 2015, o 06:34

Pieniądze są dobre, ale jednak dzielą ludzi i są powodem konfliktów.
Jakieś trzy miesiące temu pożyczyłam je koleżance, tak na dwa tygodnie, bo akurat była w dołku finansowym. Ostatnio zadzwoniłam do niej, bo miałam sprawę (nie związaną w żadnym wypadku z kasą). Nie odebrała, wysłała mi za to sms-a, że oddzwoni. Nie oddzwoniła, więc ja postanowiłam zadzwonić...A telefon milczy jak zaklęty za każdym razem.
No cóż, wnioskuję, że bedzie mnie teraz unikać zamiast szczerze pogadać. I tak rodzą się konflikty...Ma szczęscie kobita, że ja nie z tych konfliktowych, ale jak się spotkamy, to i tak jej powiem, że to nie fair stawiać naszą długotrwałą przyjaźń pod znakiem zapytania dla stu euro :(
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Renata » 7 mar 2016, o 13:16

Ciekawe, a nawet nieco kontrowersyjne spojrzenie na temat pieniądza:

http://ustawieniasystemowe.blogspot.de/ ... h.html?m=1
Renata

Postprzez aniyta » 14 kwi 2016, o 21:18

Renata odniosę się do tego, co napisałam w tamtym roku. Rzeczywiście pieniądze mogą dzielić i to bardzo. Ja przekonałam się o tym już kilka razy. Również z przyjaciółmi. Sytuacje były bardzo podobne do tych, które opisujesz i teraz staram się pieniędzy nie pożyczać. Jest to trudne, ale da się i na pewno lepiej wpływa na sytuacje, przyjaźnie, relacje.

Bardzo podoba mi się tekst, może rzeczywiście kontrowersyjne, trochę, ale bardzo prawdziwe. Warto się zapoznać.
aniyta

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Renata » 19 kwi 2016, o 08:26

Jak zarządzanie pieniędzmi ma sie do naszego charakteru :D

"Ludzie, którzy oszczędzają pieniądze, szczególnie, jeśli za bardzo nie ma z czego, mają więcej siły, niż ci, którzy wydają wszystko na bieżąco.

Ci, którzy czekają z zakupem czegoś, aż uzbierają pożądaną kwotę, mają więcej siły, niż ci, którzy chcąc mieć wszystko od razu, pożyczają pieniądze.
Na przykład niektórzy zaciągają szybką pożyczkę na ekskluzywną wycieczkę wakacyjną, co osłabia te osoby. Zachowaliby więcej siły, gdyby umieli zrezygnować z marzenia o egzotycznych wczasach i wybrali się za swoje pieniądze gdzieś lokalnie.

Tutaj chodzi jak widać o rezygnację (w obchodzeniu się z pieniądzem). Rezygnacja, albo uznanie własnego ograniczenia finansowego przynosi siłę duchową.

Ci, którzy mają mało pieniędzy i żyją skromnie, mają więcej siły, niż Ci którzy pożyczają pieniądze od innych lub je dostają, żeby "lepiej żyć".

Kredyty. Można wziąć kredyt i być silnym. Tę siłę określają odsetki. Im wyższe oprocentowanie, tym silniejszy pieniądz, tylko ktoś silny może zaciągnąć takie zobowiązanie, ktoś odpowiedzialny, kto umie obchodzić się z nieswoimi pieniędzmi i uważnie wydaje każdy grosz. Dlatego takie kredyty powinni brać ludzie bardzo odpowiedzialni. Tam, gdzie nie ma odsetek, albo są bardzo niskie, zwłaszcza w przyjacielskich pożyczkach, tam słabość pieniądza. Zazwyczaj osoba, która korzysta z takich pieniędzy, jest po prostu słaba. Nie chce zapłacić odsetek, za pożyczone pieniądze. Prawdopodobnie tak samo zachowuje się w życiu. Chce coś mieć, ale niskim kosztem, bez zapłacenia ceny. Szybko i łatwo. A tak się nie da Emotikon smile Za wszystko trzeba zapłacić, jeśli nie pieniędzmi....Emotikon frown

Więc jeśli kiedykolwiek, będziesz chciał od kogoś pożyczyć pieniądze to sam zaproponuj zapłatę odsetek. Niech Cię kosztuje Emotikon smile Nawet pożyczanie pieniędzy będzie wtedy silne! Te pieniądze będą silne. W końcu ten, który będzie za nie coś kupował będzie silny. A pożyczkodawca też będzie błogosławił, w końcu jego pieniądze będą pracowały.
I jeszcze to:
Ludzie, którzy pomimo dojrzałego wieku mieszkają z rodzicami, na przykład dla korzyści finansowych i innych, mają mniej siły, niż ci, którzy mieszkają na swoim. Tutaj cenę płacą i jedni i drudzy, z tym że ci pierwsi ponoszą często duże koszty emocjonalne i hamują swój rozwój, gdy ci drudzy płacą pieniędzmi, na które muszą się więcej napracować i ponieść więcej wyrzeczeń. To ich kosztuje.

Najwyraźniej zatem, tam, gdzie nas coś kosztuje, tam jesteśmy silniejsi duchem Emotikon smile

Czy to się zgadza?"

tekst Grażyna SZatkowska

No cóż. Wysokie odsetki uznaję tylko wtedy, kiedy to ja pożyczam bankowi swoje pieniądze ;)
Chociaż można podejść do tego następująco: Wysokie odsetki określają siłę pożyczkobiorcy, czyli też siłę jego pieniędzy które zarabia w swojej pracy. "Tam, gdzie nas coś kosztuje, tam jesteśmy silniejsi duchem" :D
Renata

Postprzez Born1975 » 4 maja 2016, o 18:41

Zobaczcie koniecznie:

Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
GOLD
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Przyciągnięta » 20 cze 2016, o 19:45

Pieniądze rzeczywiście mogą dzielić ludzi, ale tylko tych co maja niewłaściwe przekonania o nich. Renata skoro znajoma Cię unika to oznacza, że ma złe podejście do pieniędzy. Stawia je ponad wszystko. A tak naprawdę kasa jest tylko jednym z elementów życia. Takim samym jak przyjaźń czy miłość. Niestety większość ludzi uważa, że życie kręci się tylko wokół pieniędzy i przez to blokują się na ich przypływ.

Za ten post autor Przyciągnięta otrzymał podziękowanie od
ika
Przyciągnięta

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Postprzez JamJest » 27 cze 2016, o 19:36

Tez uwazam ze pieniadze sa dobre , mozna dzieki nim zrobic wiele dobrego . :D
JamJest

Powrót do Inteligencja finansowa