Kamil Cebulski

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Kamil Cebulski

Postprzez Calcifer » 4 lis 2014, o 02:16

Według mnie bardzo pouczająca rozmowa z Kamilem Cebulskim, przedsiebiorcą, znanym jako swego czasu "Najmłodszy milioner w Polsce". Im dalej idę w las biznesu, im więcej spraw ogarniam i podejmuje więcej działań tym bardziej sprawy o których mówi np. Kamil czy Jan Fijor czy inni ludzie którzy osiągnęli jakiś sukces w biznesie (mierzalny w różny sposób) wydają mi się być oczywiste i nie muszę zadawać sobie już pytań dotyczących tego o czym Ci ludzie mówią. Bardzo fajne zdanie padło w tym wywiadzie które popieram "Jesteśmy średnią najbliższych pięciu osób z którymi mamy największy kontakt" i zgadzam się z tym. Chcesz prowadzić biznes? Obserwuj ludzi przedsiębiorczych, próbuj się nimi otaczać. Jack Canfield pisał w swojej świetnej książce "Zasady Canfielda" o tym, że warto mieć taką grupę mentalną, grupę wsparcia opartą na zaufaniu, gdzie możemy przedyskutować każdy nasz pomysł, każdą sprawę. Szczerze mówiąc to tak traktuje np. mojego brata. Z pozoru nie jest mi on potrzebny jeśli chodzi o kreacje pomysłów, mój brat jeszcze nie oświecił mnie żadnym przejawem kreatywności jeśli chodzi o biznes, ale sam fakt że wysłucha mojego pomysłu, sprawia że mówiąc mu o tym co myśle, sam zaczynam wyciągać odpowiednie wnioski, które wyciągam dopiero w momencie dzielenia się tym pomysłem z moim bratem. A że pomysły mam dobre to brat mnie oczywiście popiera :D Mam też przeciwwagę w postaci mojej matki, która jest zawsze bardzo ostrożna i podchodzi do wielu moich pomysłów z dystansem. Nie neguje mnie ale nie wyraża wielkiego entuzjazmu jeśli czegoś "nie czuje", tak więc jeśli przekonuje moją matkę do jakiegoś pomysłu to już wiem, że to jest pomysł dobry choćby dlatego, że moja matka jest typową reprezentantką klasy średniej, prowadzi mały biznes, zarabia tyle że Jej nie brakuje i może odkładać, ale nie żyje na jakimś mega poziomie, tak więc pojęcie o przedsiębiorczości jakotakie ma a jednocześnie jest dla mnie miernikiem pomysłu z punktu widzenia nazwijmy to "prostego człowieka", posiadającego swoje codzienne troski, które próbuje zaspokajać rynku towaru i usług no i jednak żyje te 26 lat dłużej ode mnie, więc pokornie stwierdzam, że jednak ma ode mnie więcej doświadczeń i warto Jej posłuchać (w ogóle warto się słuchać osób starszych od nas - naprawdę. I tak w ogóle nie ma nic lepszego niż krytyka. Krytyka drogą do doskonałości!). Tak więc bardzo entuzjastyczny brat, lekko sceptyczna matka i Emiś wyciągający z tego średnią a ostatecznie i tak stawiający na swoim i zazwyczaj dobrze na tym wychodzący, ale oczywiście analizujący obdywa głosy a przede wszystkim analizujący sytuacje na rynku, możliwości (sky is not the limit) i "flow", bo jak nie czuje "flow" to po prostu tego nie robie :D

Tak więc radzę Wam stworzyć sobie taką zaufaną grupę wsparcia, mieć w niej i krytyka i entuzjastę ale ostatecznie podjąć decyzje samemu, nie obawiając się konsekwencji, bo obawy nic tu nie pomogą. Jak się panicznie boisz to nie rób, ale jak już zdecydujesz się coś robić to po prostu wiedz, że nie może Ci się nie udać, najgorsze co może Ci się stać to zyskasz trochę życiowej mądrości a to da Ci siłę by znów iść do przodu i jeśli nie za pierwszym razem to za dziesiątym ale osiągniesz w końcu to czego pragniesz :)

Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Re: Kamil Cebulski

Postprzez Born1975 » 5 lis 2014, o 00:09

Lubię Kamila. Sporo się nauczyłem czytając jego bloga: http://www.kamilcebulski.pl/
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Re: Kamil Cebulski

Postprzez Calcifer » 2 gru 2014, o 11:51

By nie zakładać już nowego tematu, wrzucam tu filmik na temat dotacji unijnych :)

Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Powrót do Inteligencja finansowa