Czym jest bieda?

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Czym jest bieda?

Postprzez Calcifer » 7 lip 2014, o 18:17

O tym czym faktycznie jest bieda - bardzo mądry wywiad z Panem Janem Fijorem :)

Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Re: Czym jest bieda?

Postprzez Renata » 13 lip 2014, o 09:38

Mówią, że bieda to stan umysłu.
Może tak być w przypadku dorosłych, ludzi którzy pracują, którzy sami o sobie decydują.
A w przypadku dzieci? Jak mogą swoim sposobem myślenia zmienić ten stan? Owszem, mogą mieć wpływ na to, jak ich życie będzie wyglądać w dorosłości, ale jako dzieci muszą godzić się na to, jaka rzeczywistość tworzy się teraz.
Pewnie niejeden z nas ma takie wspomnienia z dzieciństwa, gdzie nieobce było poczucie biedy, za którym kryły się inne przykre uczucia. Ja to pamiętam bardzo dobrze.
Nic nie można z tym zrobić, jedynie może się to stać na przyszłość silnym impulsem do tego, by wynieść się ponad ten stan.
Powiedzcie sami: co dzieci mogą poradzić na to, że chodzą głodne? Albo mają talent, a nie umieją go wykorzystać z powodu braku pieniędzy?
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Calcifer » 18 lip 2014, o 23:00

To jest nasza droga jako ludzi, jako bardzo małe dziecko miałem biednie ale nie rozpatrywałem tego, nie zastanawiałem się nad tym bo były ważniejsze rzeczy - piaskownica, przyjaciele, zabawa w chowanego. Gdy byłem trochę starszym dzieckiem, zauważyłem że pieniądze są ważne ale nadal nie były ważne dla mnie, bo ważniejsza była nauka, sport, muzyka itp. Gdy byłem nastolatkiem zauważyłem już że pieniądze są bardzo ważne i zacząłem powoli je zdobywać, przygotowywać się do dorosłości nie rezygnując z pasji itp. Gdy jestem dorosłym człowiekiem widzę że pieniądz rządzi światem i mam dwie ręce i dwie nogi i głowę na karku by zdobyć te pieniądze jeśli faktycznie uznaje, że są mi potrzebne.

Dziecko nie wiele może poradzić na swoją sytuacje ale na dzieciństwie życie się nie kończy. Znam znacznie więcej osób co wyrosły z biedy i sobie poradziły niż tych którzy mieli wszystko podane na tacy a nadal sobie radzą. Ja nie żałuje, że we wczesnym dzieciństwie żyłem w biedzie, wręcz przeciwnie jestem bardzo wdzięczny za to że i tak miałem tak dużo jak dach nad głową, czyste ubranie, jedzenie, zabawkę raz na rok z okazji urodzin i przede wszystkim miałem wspaniałe rodzeństwo które bardzo kocham, wspaniałą matkę - wtedy być może tak na to nie patrzyłem, ale dziś widzę to wyraźnie.

- Kolejny świetny wywiad z P. Janem Fijorem :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Renata » 18 lip 2014, o 23:14

Bieda może mieć i nawet swoje plusy...
Może nauczyć jak w przyszłości umiejętnie gospodarować budżetem, może także wyczulić nas na potrzeby innych biedniejszych...
Chociaż patrząc wstecz wolałabym nie zaznać biedy.
Wiem, że bogactwo odnaleźć można nie tylko w banknotach, ale one są nie mniej ważne jak rodzina, jak miłość bliskich osób, jak talent czy inne rzeczy.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Powrót do Inteligencja finansowa