Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 6 wrz 2017, o 00:16

Obserwuję branże kryptowalut. Jestem na kilku czatach tematycznych na FB. Wiele osób chce na jednej transakcji zarobić 100% albo więcej. Nie to, że się nie da, ale jest to rzadko kiedy możliwe i moim zdaniem bardzo ryzykowne. Jeśli jest robiona pompa to kupując wtedy można zostać z jakimś shitcoinem i jest problem co z tym zrobić. Ja sam wolę zarobić na transakcji 2-3% ale mieć to systematycznie. Oczywiście może być tak, że dany coin idzie w górę bez sztucznej pompy i wtedy da się zarobić przesuwając coraz wyżej stop lossa. Gdybym się na coś takiego załapał, to byłaby to dla mnie dodatkowa prowizja, nie traktowałbym tego jako normy.

Ale wracając do tych 2-3%. To jest realne jak się trochę nauczy czytać rynek. W 2 miesiące można ogarnąć podstawy (ktoś szybciej, inny wolniej zależy od ilości czasu i tego jak kto szybko zrozumie, no i od tego czy ma się mentora, który potrafi przekazać wiedzę-ja mam takiego mentora). To nie będzie tak, że zarobi się tyle każdego dnia. Dałoby radę i każdego dnia, ale trzeba by grać na spadki, czego początkującym nie polecam i sam też tak nie gram, bo gra na spadki to większe ryzyko. Jeśli zarobie na transakcji 3% to w następną transakcję mogę wejść z ciut większym kapitałem. Jeśli znowu zarobie 3% to znowu wchodzę z ciut większym kapitałem. To się nazywa procent składany. Grając tylko wtedy gdy trend jest wzrostowy w ciągu 2-3 miesięcy jest realne podwojenie początkowego kapitału. Czyli w skali roku kapitał możemy pomnożyć przez 16 lub więcej. To oczywiście tylko teoria. Nie warto zaczynać gry bez zdobycia podstawowej wiedzy. Jak się ma wiedzę, to potem umiejętności, a na końcu doświadczenie.

Zostanie profesjonalistą na giełdzie zajmie kilka lat, ale już po kilku miesiącach nauki można zarobić fajną sumkę-zależy od początkowego kapitału, a ja nie polecam wkładać na początku zbyt dużo, bo grając za pieniądze będą inne emocje niż gdy się tylko obserwuje rynek. Ważne jest by trzymać się obranej strategii, bo raz się uda gdy z niej zrezygnujemy, a drugi raz nie i trzeba będzie odrabiać straty.

To tyle co do giełdy. Ale warto poświęcić też czas na analizę fundamentalną. Tu już można zarobić bardzo dużo, choć oczywiście trzeba na to więcej czasu i więcej "grzebania" w internecie, by znaleźć odpowiednie informacje na temat danej kryptowaluty. W tym przypadku kupujemy sprawdzoną przez nas walutę i trzymamy przez dłuższy czas-kilka miesięcy albo nawet rok. Wzrost może iść w tysiące procent. Osobiście jednak wolę zarabiać mało a często, niż raz na kilka miesięcy tysiące procent. Można oczywiście grać i na short term i na long term w zależności od posiadanego kapitału na początku, albo zarobić trochę na giełdzie i potem dopiero longować.
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 807 razy
Otrzymał podziękowań: 509 razy

Postprzez Born1975 » 15 wrz 2017, o 19:41

W branży wiele się działo przez ostatnie dwa dni. Najpierw prezes JP Morgan czyli jednego z największych banków na świecie, negatywnie wypowiedział się na temat BTC, twierdząc że jest to oszustwo. Potem kryptowalutowy światek obiegła informacja o zamknięciu największej w Chinach giełdy kryptowalut. Branża zareagowała ogromnymi spadkami.

John McAffe (milioner i twórca oprogramowania antywirusowego noszącego jego nazwisko), który w lipcu bieżącego roku w serii twittów w dość szokujący i dobitny sposób zobrazował swoją pewność co do przyszłej ceny Bitcoina (że za 3 lata BTC będzie wart 500000 dolarów, albo zje swoje genitalia), odpowiedział na słowa prezesa JP Morgan i potwierdził, że nadal uważa tak samo jak w lipcu.

W tej chwili cena BTC i innych kryptowalut idzie w górę. Około godziny 11 w serwisie bitbay 1 BTC kosztował tylko 11260 złotych, ale kilka godzin później cena była już 14793 złote. Kurs wciąż nie jest stabilny, trwa testowanie rynku. W chwili gdy pisze te słowa za 1 BTC trzeba zapłacić 13504 złote.

A teraz moja analiza tego co się stało. Smart Money zaczęli się wyprzedawać gdy cena BTC doszło do 5000 dolarów. Odebrali zysk z wcześniejszej inwestycji. Teraz potrzebowali czegoś, co sprawi, że cena pójdzie mocno w dół. I dlatego świat obiegły informacje o wypowiedzi prezesa JP Morgan i zamknięciu chińskiej giełdy (to prawdopodobnie zwykły fake). Nie zdziwiłbym się gdyby JP Morgan sam zajmował się handlem bitcoinami, choć słowa prezesa świadczą o czym innym.
Born1975

Postprzez Born1975 » 16 wrz 2017, o 22:07

W poprzednim poście pisałem o słowach prezesa JP Morgan, który stwierdził, że BTC to oszustwo. Pan prezes powiedział też, że jeśli się dowie, że któryś z traderów zatrudnionych w jego banku handluje BTC, to zostanie zwolniony z pracy.

No a teraz spójrzcie na poniższy obrazek:
Obrazek

To była celowa wypowiedź w celu obniżenia kursu. Jak kurs spadł do JP Morgan kupił BTC.

Smart Money będą cały czas używać takich sztuczek, bo dzięki temu zarabiają. Nie bierzcie wszystkiego co się ukazuje w mediach za prawdę, bo to wszystko jest celowym manipulowaniem rynkiem dla osiągnięcia własnych korzyści.
Born1975

Postprzez Born1975 » 20 wrz 2017, o 23:20

Powstaje nowy token o nazwie.... Jesuscoin. Może jest to trochę śmieszne, ale myślę, że będzie można na nim nieźle zarobić. Na giełdę ma wejść 27 grudnia.

Więcej info na oficjalnej stronie: https://jesuscoin.network/
Born1975

Postprzez Born1975 » 30 wrz 2017, o 22:12

https://steemit.com/ to portal społecznościowy oparty o technologię blockchain. Za pisanie postów otrzymać można wynagrodzenie w postaci kryptowaluty o nazwie steem. Przyglądam się temu portalowi od wczoraj i wygląda bardzo ciekawie. Wiem, że są osoby z Polski, które już dzięki steemit zarobiły ciekawe pieniądze. Z tego co doczytałem, to jest to bardzo dobre miejsce dla blogerów.

Steemit ma również DTube podobne do YT i tam zarabiamy tak samo jak na postach a pieniądze lecą na jedno konto. Logowanie na te same dane co do steemit: https://dtube.video/

Tu link do opisu steemit: https://cyfrowaekonomia.pl/co-co-chodzi-z-tym-steemit/

I jeszcze link do filmiku na YT:
Born1975

Postprzez Born1975 » 9 paź 2017, o 21:37

25 października bitcoina czeka kolejny hard fork. Nowo powstała waluta będzie się nazywać bitcoin gold. Nie wiem jeszcze tego na 100%, ale prawdopodobnie będzie tak jak przy sierpniowym forku, że tyle ile posiada się BTC, tyle samo dostanie się bitcoin gold-krótko mówiąc znowu za free dostaniemy trochę kasy :)

W chwili obecnej ceny niemal wszystkich altów lecą mocno w dół, ale cena BTC idzie do góry-myślę, że tylko kwestią dni jest nowe ATH i 5000 dolarów zostanie w końcu przekroczone. Także jak ktoś chce darmową kasę za free po forku, to warto kupić BTC jak najszybciej.
Born1975

Postprzez Born1975 » 10 paź 2017, o 17:19

Obrazek

:D
Born1975

Postprzez Born1975 » 12 paź 2017, o 21:28

No i tak jak pisałem 3 dni temu, nowe ATH zostało osiągnięte. Dziś cena BTC przekroczyła 5000 dolarów, a w chwili gdy piszę te słowa wynosi 5311 dolarów.

Jest już potwierdzenie, że posiadacze BTC dostaną bitcoin gold :D
Born1975

Poprzednia strona

Powrót do Inteligencja finansowa