Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

o zarządzaniu, pomnażaniu, przyciąganiu pieniędzy

Re: Kryptowaluty - szybka droga do bogactwa.

Postprzez Born1975 » 31 lip 2017, o 20:45

LuckyStar zauważ, że ja temu wątkowi nadałem tytuł szybka, a nie łatwa droga do bogactwa. W tej branży da się zarobić, ale wymaga to wiedzy-tak jak wszędzie.

O lisku pisałem, że chodzą słuchy, a nie że faktycznie będzie kosztował 100 złotych. Jak masz sposób na odróżnienie na dany moment dystrybucji od konsolidacji, to chętnie się dowiem-jak widzisz jestem otwarty i nie uważam się za osobę wszystkowiedzącą.

Napisałem, że trwa bessa. Tu nawet zdania osób, które bardzo długo siedzą w temacie są podzielone. Niektórzy uważają, że to już bessa, a niektórzy, że bessa dopiero nadejdzie. Weź tez pod uwagę, że większość osób, które czyta moje posty nigdy wcześniej nie słyszała takiego słowa jak korekta, więc piszę językiem zrozumiałym dla każdego, ale dobra moja wina.

Czy zrobisz na bitbay szaleństwo mając kilkadziesiąt tysięcy złotych? Nie wiem. Ostatnio ktoś postawił ścianę, wystawiając na sprzedaż 290 BTC. Trwało to kilka godzin i przypuszczam, że było zrobione w celu robienia arbitrażu. Cena nie potrafiła przebić 9400 PLN, a na bitmarket już pokazywało 9600.

A jak już rozważamy te tematy. Smart money wykorzystają wszystkie okazje by manipulować ceną. Odniosę się do branży krypto, bo ta mnie najbardziej interesuje. Na wiosnę miał być hardfork na BTC, ale do niego nie doszło. Cena spadła. Teraz segwit 2x. Z około 10000 PLN cena spadła do około 6700 (ceny z bitbay). Potem z powrotem wróciła do 10k. Informacja o okradzeniu rosyjskiej giełdy i znów lekki spadek ceny. Jak cena bedzie się kształtować dalej? Zobaczymy jak przebiegnie segwit, na chwilę obecną od segwitu może sporo zależeć.

Jak masz coś ciekawego w temacie kryptowalut albo giełdy, to pisz-jest tu choć jedna osoba zainteresowana tym tematem :D
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Born1975 » 8 sie 2017, o 00:46

Born1975 napisał(a):Teraz jest najlepsza pora na zakup altów (BTC najbardziej opłacało się kupić wczoraj, ale nawet dziś jest warto), bo są stosunkowi tanie. Na jesień, ten kto to przeczyta i teraz zakupi, będzie pisać do mnie privy z podziękowaniami :D

Gdy pisałem cytowane słowa, to BTC kosztował około 7000 złotych. Dziś cena na bitbay podchodzi pod 12000 złotych (w dolarach około 3400). Pisałem, że kto kupi, ten na jesień będzie pisał podziękowania, ale jak widzicie BTC poszedł w górę znacznie szybciej. Analiza wskazuje, ze teraz może być spadek ceny (w dolarach do około 2950), ale potem być może BTC będzie atakowało kolejny szczyt. Niektóre osoby przewidują do końca roku cenę 5000 dolarów.

Co do altów, to od czasu tego cytatu było różnie. Teoretycznie jeśli będzie korekta na BTC to alty powinny pójść teraz w górę. Ale to jest generalizowanie i każdego altcoina powinno się analizować osobno.
Born1975

Postprzez wrzochal11 » 10 sie 2017, o 11:07

Kryptowaluty, to ciekawy temat. Sam w miesiącach maj-czerwiec, zarobiłem na tym sporo pieniędzy, ale wtedy ciężko było nie zarobić jak wszystko rosło ;)
BItcoin jest "królem" i tak naprawdę on wyznacza kierunek temu rynkowi, ale jest też wiele innych krypto na których można zarobić zdecydowanie więcej (wzrosty nawet 100% dziennie) - ale również i stracić dużo więcej. BTC jest stosunkowo stabilny.
Trzeba jednak pamiętać, że to jest INWESTYCJA, czyli można dużo zyskać, ale i dużo stracić. Wiedza zawsze jest podstawą, bez odpowiedniej wiedzy prędzej stracimy niż zyskamy, a rynek też nie wiadomo w którą stronę podąży.
http://bit.ly/2sAHlP1 - Mój blog
http://bit.ly/Darmowy_e-book-RW - Darmowy e-book pt. Dlaczego uznałeś, że jesteś skazany na etat
wrzochal11

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postprzez Born1975 » 10 sie 2017, o 17:53

wrzochal11 napisał(a):Kryptowaluty, to ciekawy temat. Sam w miesiącach maj-czerwiec, zarobiłem na tym sporo pieniędzy, ale wtedy ciężko było nie zarobić jak wszystko rosło ;)
BItcoin jest "królem" i tak naprawdę on wyznacza kierunek temu rynkowi, ale jest też wiele innych krypto na których można zarobić zdecydowanie więcej (wzrosty nawet 100% dziennie) - ale również i stracić dużo więcej. BTC jest stosunkowo stabilny.
Trzeba jednak pamiętać, że to jest INWESTYCJA, czyli można dużo zyskać, ale i dużo stracić. Wiedza zawsze jest podstawą, bez odpowiedniej wiedzy prędzej stracimy niż zyskamy, a rynek też nie wiadomo w którą stronę podąży.

BTC wyznacza kierunek, bo jest pierwszą kryptowalutą i ma największą kapitalizację. Był jednak wiosną taki okres, że kapitalizacja ETH niemal zrównała się z BTC. Uważam, że ETH może jeszcze sporo namieszać i jeśli pod względem ceny za token nie będzie więcej warte od BTC, to pod względem kapitalizacji może go przegonić. Jest tak dlatego, że ETH jest już ponad 90 milionów i teoretycznie może ich być nieskończenie wiele (z tym że roczny limit wydobycia to 18 milionów), a BTC jak wszyscy wiemy ma być tylko 21 milionów, ale ostatni token zostanie wydobyty około roku 2140. Niektórzy spekulują, że cena ETH dojdzie do 2000 dolarów. Ja widziałem analizę, z której wynikało że za rok ETH będzie kosztował 850 dolarów (w tej chwili cena ETH wynosi około 300 dolarów). Inna sprawa, że ETH jest wspierane przez potężne firmy z branży IT. Z tego co wiem to komunikator Whatsapp ma zacząć korzystać z sieci ETH, a osoby udostępniające swoje komputery mają być wynagradzane ETH. Technologia ETH jest też o wiele wydajniejsza od technologii BTC. O ile przesłanie BTC z portfela na portfel trwa kilkadziesiąt minut, to w przypadku ETH czas ten wynosi kilkanaście sekund. ETH jest zrobione w ten sposób, że każdy może na bazie ETH stworzyć własny token-przykładem może być stworzony przez Polaków golem.

Reasumując powyższe BTC jest dziś królem, ale nie wiadomo czy w przyszłości nadal nim będzie. Na chwilę obecną nie widzę by poza ETH istniała inna kryptowaluta, która mogłaby zdetronizować BTC.

Co do wzrostów 100% dziennie, oczywiście że się zdarzają. Są nawet większe wzrosty po kilkaset % dziennie, ale to są sztucznie robione pompy i zazwyczaj dzieje się to na kryptowalutach o bardzo małym wolumenie. Jesli na jakiejś giełdzie jest waluta której wolumen wynosi 30 BTC, to dysponując kwotą 100 BTC można zrobić taką pompę. Giełda pokazuje tylko wolumen otwartych pozycji, czyli tej waluty na giełdzie ludzie mają więcej i w chwili gdy jest pompa uruchamiają to co faktycznie mają na giełdzie-widziałem na żywo pompę gdzie wolumen był na początku 28 BTC, a podczas pompy skoczył do ponad 300 BTC. Pompy robi się na shitcoinach (nie widziałem pompy na altach) i biorąc udział w pompie można zarobić te kilkaset %, ale jak nie zdąży się sprzedać, to zostaje się z jakimś shitcoinem na nieokreślony czas-wtedy są 2 wyjścia: czekać aż cena pójdzie do góry, albo sprzedać ze stratą.

Zgadzam się, że wiedza to podstawa. Przed segwitem smart money (czyli grube ryby) tworzyły paniczny obraz sytuacji. Cena BTC z około 10000 PLN spadła do 6700 PLN (ceny z serwisu bitbay). Takie zagrywki smart money robią bardzo często. Na wiosne miał być hardfork (do którego wtedy nie doszło) i cena też poszła w dół. Można teraz zadać pytanie: dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że tym rynkiem jak i każdą inną giełdą rządzą dwa uczucia strach i chęć zysku, ale strach jest uczuciem potężniejszym dla większości osób i widząc, że cena spada sprzedają co tworzy dużą podaż przy małym popycie. Oczywiście smart money wtedy kupują.

Jeśli zrozumie się mechanizmy rządzące tym rynkiem to można sporo zarobić. Straty też będą się zdarzać, bo nigdy nie będzie tak że podejmie się 100% właściwych decyzji, ale doświadczona osoba będzie podejmować trafne decyzje w 80 może nawet 90% przypadków. To wymaga jednak poświęcenia na to czasu i to nie paru dni, ale miesięcy albo nawet i lat. Po zdobyciu tej wiedzy jest już łatwo i to nie tylko na rynku kryptowalut, ale na każdym innym rynku, bo zasady działania pozostają te same.
Born1975

Postprzez Born1975 » 12 sie 2017, o 00:14

Wbrew analizie cena BTC wzrosła do 3650 dolarów. Mogę się mylić, ale prawdopodobnie smart money wyprzedają to co kupili w połowie lipca. Ich zysk będzie wynosił około 100%. Jeśli mam rację, to cena powinna teraz pójść w dół, ale zobaczymy jak będzie.
Born1975

Postprzez wrzochal11 » 12 sie 2017, o 11:06

Ciekawa analiza tematu, w 100% się zgadzam. Psychologia tłumu, też ma tutaj gigantyczne znaczenie.
BTC faktycznie wystrzelił ostatnio, jakoś korekta mus być niedługo.. "wielcy" na pewno zaczną realizować zyski, by później móc zarobić jeszcze więcej.
http://bit.ly/Darmowy_e-book-RW - Darmowy e-book pt. Dlaczego uznałeś, że jesteś skazany na etat
wrzochal11

Postprzez Born1975 » 12 sie 2017, o 13:32

wrzochal11 napisał(a):Ciekawa analiza tematu, w 100% się zgadzam. Psychologia tłumu, też ma tutaj gigantyczne znaczenie.
BTC faktycznie wystrzelił ostatnio, jakoś korekta mus być niedługo.. "wielcy" na pewno zaczną realizować zyski, by później móc zarobić jeszcze więcej.

BTC jednak mnie zaskoczył. Cena w tej chwili 3900 dolarów :D Na wykresie jest podwójny szczyt i jeśli zabraknie siły na rynku to możliwa korekta do 3500. Osobiście jednak uważam, że cena przekroczy 4000 dolarów i to może nawet jeszcze dziś.
Born1975

Postprzez Born1975 » 12 sie 2017, o 17:35

No i miałem rację. Na bitbay cena w tej chwili to 4184$ :D BTC :brawo
Born1975

Postprzez wrzochal11 » 13 sie 2017, o 21:47

No dziś już drobna korekta.
Tak jak pisałeś wcześniej, dobrze by było jakby nie było wyraźnego lidera tylko kilka kryptowalut ciągnęłoby ten rynek.. na razie król jest ciągle tylko jeden.

Za ten post autor wrzochal11 otrzymał podziękowanie od
Born1975
wrzochal11

Postprzez Born1975 » 13 sie 2017, o 22:19

wrzochal11 napisał(a):No dziś już drobna korekta.
Tak jak pisałeś wcześniej, dobrze by było jakby nie było wyraźnego lidera tylko kilka kryptowalut ciągnęłoby ten rynek.. na razie król jest ciągle tylko jeden.

Tak jak wcześniej pisałem ETH ma szansę dorównać BTC, albo nawet go przegonić jeśli chodzi o kapitalizację. Ale najlepiej to faktycznie chyba by było gdyby nie istniał lider. Rynek wtedy mógłby być bardziej przewidywalny.

Ja się teraz przyglądam Neo, które wcześniej nazywało się Antshares. Ta krypto w niedalekim czasie może sporo namieszać w branży. BTC nie zdetronizuje (przynajmniej na chwilę obecną), ale pod względem inwestowania na long term może być bardzo dobrym wyborem (choć dla osoby umiejącej czytać wykres to na short term przy tym co pokazuje w ostatnich dniach, może być dobrym źródlem szybkiego dochodu). Jeśli będę mieć więcej info na jej temat to oczywiście napiszę, ale gdyby ktoś inny miał jakieś info i to również dajcie znać
Born1975

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inteligencja finansowa