Jak kobiety zabijają mężczyznę w mężczyźnie

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Jak kobiety zabijają mężczyznę w mężczyźnie

Postprzez Born1975 » 17 lis 2017, o 00:01

mrO masz sporo racji, twierdząc, że faceci są sami sobie winni. Ale nie jest tak w 100% przypadków. To jest kwestia pewnej wiedzy, pewnego poziomu świadomości. Prawdopodobnie patrzysz przez pryzmat tego co uczą PUA, a właściwie powinienem napisać tego co uczyli kiedyś, bo teraz powoli od tego odchodzą, a jest tak, bo pewne rzeczy po prostu stały się nieaktualne. Kobiety po prostu są bardziej inteligentne niż początkowo PUA tacy jak Mistery (dla mnie niedowartościowany chłopaczek) przypuszczali. My jesteśmy przesiąknięci amerykańskimi wzorcami i to też robi swoje.

Trzeba wziąć pod uwagę, że prezenter z tego filmu jest Rosjaninem. Tam ludzie mają trochę inną bardziej "wschodnią" mentalność. Ja się generalnie zgadzam z tym co jest na tym filmie, a problem jest tylko w tym, że sprawa jest przedstawiona tylko od punktu patrzenia kobiet. Ciekawe co ten prezenter powiedziałby na temat punktu widzenia facetów.

A teraz do Miriam. Być może Ty akurat wspierasz swojego mężczyznę, ale ja nigdy nie spotykałem się z kobietą, która by nie ściągała mnie w dół. Oczywiście znam kobiety, które tego nie robią, ale mnie nie było dane nigdy z taką być w związku.

Ten filmik był początkowo wstawiony w motywatorni, bo chciałem zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mianowicie jeśli jakaś kobieta ciągnie faceta w dół, to nie powinna się dziwić, że facet może ją zostawić. Natomiast jeśli kobieta nie zachowuje się w ten sposób a wręcz odwrotnie wspiera swojego faceta, a ten ją zostawia, to taki facet jest idiotą i nie ma czego żałować.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Ignited » 17 lis 2017, o 11:04

Też dotrwałem do 5tej minuty i wyłączyłem. Straciłem coś?

Jeśli kobieta jest w stanie zachwiać męskością swojego mężczyzny to znaczy, że powinien popracować nad charakterem, świadomością i pewnością siebie.

Jeśli kobieta ściąga mnie w dół, demotywuje itd. to ją zostawiam. Problem rozwiązany, to takie proste.
Szczerze mówiąc dawno się z taką nie spotkałem, tzn. z taką która by miała takie zapędy.

Na dobrą sprawę to moje ex partnerki raczej przez większość czasu były wspierające, przynajmniej tak je zapamiętałem.
Kompletnie nie zgadzam się z tym filmikiem, a już na pewno nie zgadzam się z tym, że ściąganie faceta w dół jest dla nich naturalne.

Born

Co do PUA. (Ten termin jest już chyba dawno nie aktualny)

Większość chłopców wzorce relacji D-M ma zakodowane przez kobiety i społeczeństwo.
Ani mi, ani moim kolegom bliższym i dalszym nikt nie mówił jak postępować z kobietami.
Ojcowie nie dawali nam jakichś rad. Koleżanki, siostry itd. były za to bardzo skore żeby ich udzielać. Oczywiście większość tych rad jest o kant dupy wytłuc. :P

Później młodzi chłopcy się dziwią, że są mili, uczynni i na każde skinienie swoich wyidealizowanych księżniczek, a sukcesów z kobietami brak. Mili chłopcy lądują w czeluściach friendzonu. No i wzdychają do tych swoich dziewczyn i kombinują jakby mieli podbijać cały świat tylko po to żeby ich wybranka dostrzegła, że to on jest idealnym wyborem dla niej przez jakieś pół roku albo rok. Zamiast poznawać inne dziewczyny.... :P
Smutne to jest ale znam wiele osób które tak robi. Ludzie grubo po 20tym roku życia ale to tak na marginesie.
Ignited

Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Postprzez mrO » 17 lis 2017, o 12:20

Born1975 napisał(a):Tam ludzie mają trochę inną bardziej "wschodnią" mentalność.

Mieszkałem za wschodnią granicą 6 lat i za "wschodnią mentalność" uważam posiadanie bmw x6 i mieszkanie w 2 pokojowym mieszkaniu w 6 osób, a nie to jak zachowują się kobiety.

Ignited napisał(a):Mili chłopcy lądują w czeluściach friendzonu.

Mili chłopcy kończą ostatni :) Moim zdaniem właśnie mili chłopcy, przechodzący chwilową transformacje, doznając chwilowego oświecenia zachowują się jak prostacy, a jak jeszcze naczytają się PUA-like rzeczy to w ogóle.
:brawo
mrO

Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Postprzez emerald » 23 lis 2017, o 00:11

Nie chce mi się nawet oglądać tego bełkotu juz sam tytul to szowinistyczne dno. Cecha naszego patriarchalnego spoleczenstwa- obwiniac kobiete o cale zlo swiata. A tym czasem drodzy panowie zdradzę Wam sekret - jeżeli facet jest pis*a to nia pozostanie, kobieta może pelnic tutaj jedynie rolę lustra - aby ten biedaczek miał dzięki temu szansę zobaczyc swoje słabości i wreszcie się ogarnąć.
nie zostawiaj swoich wibracji samopas
emerald

Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 23 lis 2017, o 17:45

emerald napisał(a):Nie chce mi się nawet oglądać tego bełkotu

Oglądałaś czy nie? Zakładam, że skoro napisałaś, że ci się nie che oglądać, to nie oglądałaś. A jeśli tak, to skąd wiesz, że to bełkot? Brakuje mi tu spójności.

Pisząc posty takie jak pierwszy post w tym wątku, chcę zwrócić Waszą uwagę na pewne rzeczy, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, a które utrudniają nam życie-albo odwrotnie mogłyby wiele ułatwić gdybyśmy poświecili im trochę uwagi. Teraz jestem mocno zajęty i mam jeszcze kilka innych tematów do opisania na forum, ale o tym też będzie temat-tylko nie pytajcie kiedy, bo na prawdę nie wiem. Takie tematy wymagają przemyślenia.
Born1975

Postprzez soma » 23 lis 2017, o 18:35

Born1975 napisał(a):
Pisząc posty takie jak pierwszy post w tym wątku, chcę zwrócić Waszą uwagę na pewne rzeczy, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, a które utrudniają nam życie-albo odwrotnie mogłyby wiele ułatwić gdybyśmy poświecili im trochę uwagi.

Jako sposob zwrocenia uwagi na pewne aspekty to swietne wideo. Nikt nie kaze, zeby robic tak jak ten kolega kaze, ale mozna samemu znalezc sobie sposob, aby nie zrzucac swojego niezadowolenia czy zlych humorow na partnera.
Moim sposobem bylo: papier dlugopis i do drugiego pokoju aby przyjrzec sie sytuacji, przeczuc. I zawsze okazywalo sie, ze partner byl bogu ducha winny. Cos we mnie poruszyl, jakas rane i stad reakcja.
Wydaje mi sie, ze wiele kobiet chce miec winnego mezczyzne, bo to daje im jakas urojona przewage nad nim.
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.

Za ten post autor soma otrzymał podziękowania - 2
Born1975, Renata
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Postprzez Born1975 » 23 lis 2017, o 19:01

soma napisał(a):
Born1975 napisał(a):
Pisząc posty takie jak pierwszy post w tym wątku, chcę zwrócić Waszą uwagę na pewne rzeczy, z których zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, a które utrudniają nam życie-albo odwrotnie mogłyby wiele ułatwić gdybyśmy poświecili im trochę uwagi.

Jako sposob zwrocenia uwagi na pewne aspekty to swietne wideo. Nikt nie kaze, zeby robic tak jak ten kolega kaze, ale mozna samemu znalezc sobie sposob, aby nie zrzucac swojego niezadowolenia czy zlych humorow na partnera.
Moim sposobem bylo: papier dlugopis i do drugiego pokoju aby przyjrzec sie sytuacji, przeczuc. I zawsze okazywalo sie, ze partner byl bogu ducha winny. Cos we mnie poruszyl, jakas rane i stad reakcja.
Wydaje mi sie, ze wiele kobiet chce miec winnego mezczyzne, bo to daje im jakas urojona przewage nad nim.

Po raz któryś z rzędu zauważam, że myślisz bardzo podobnie do mnie :D

Co do tego, że kobiety chcą winnego mężczyznę, to prawdopodobnie faktycznie tak jest, ale nie jest to w pełni świadome działanie. Może inaczej. Kobieta poznaje faceta i to jest FACET. Są razem i FACET na skutek tego co mówi mu jego kobieta zmienia się w pizdusia. Kobieta chce go zmienić, bo on ją bardzo pociąga, ale chciałaby żeby był ciut inny i jak facet tak zrobi, to nagle kobiecie przestaje się podobać, bo to już nie jest ten sam facet.... Takie błędne koło i kobieta szuka kolejnego faceta... I nie winię kobiet za to, że tak jest, bo taka jest kobieca natura. Mało mężczyzn niestety zdaje sobie z tego sprawę i chyba jeszcze mniej kobiet. Jeśli oboje są tego świadomi, to zbudują bardzo udany związek.
Born1975

Postprzez cabochard » 8 gru 2017, o 17:36

A ciekawe jakby tak odwrócić punkty widzenia? Jak mężczyzna zabija kobiecość w kobiecie? Myślę, że tu też jest pole do dyskusji.

A tak ogólnie to mi się nasunęło jedno spostrzeżenie: zarówno kobieta powinna wspierać i ciągnąć do góry mężczyznę, jak mężczyzna powinien wspierać i ciągnąć do góry kobietę, wtedy jest ok i zdrowo. A nie, że kobieta ma pełnić rolę "pomocniczą"
cabochard

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Pozytywna » 8 gru 2017, o 18:38

Born1975 jeśli FACET widzi, że kobieta chce go ciut zmienić to nie znaczy, że ma on się stać "pizdusiem" .Te "ciut"zmiany są potrzebne każdemu. Tylko mają być "ciut" :)

Co do kobiet, same sobie to robimy. Chcemy być co raz silniejsze, niezależne, lepsze od facetów. Czasem warto odpuścić, poprosić faceta o pomoc. Nie pokazywać na każdym kroku jakie to my jesteśmy samowystarczalne ;)
Pozytywna

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez soma » 8 gru 2017, o 19:29

Jest jeszcze taki aspekt tego tematu, ze podswiadomie ciagnie nas do jakichs cech w partnerze. To moze byc niezadowolenie, zlosc czy jakies inne emocje. Te emocje daja nam poczucie bezpieczenstwa. To uzaleznienie powstaje w lonie matki. Plod inaczej odczuwa emocje i w tym emocje matki. Odczuwa je bez oporu a wiec wszystkie sa przyjemne. Podswiadomie bedzie sie szukalo partnera, ktrory ma wibracje odpowiadajacym wibracjom matki z lona.

I tu powstaje konflikt, bo swiadomie mezczyzna nie chce niezadowolonej kobiety, a podswiadomie bedzie go do takich kobiet ciagnelo. Wiec przyciagnie sobie taka niezadowolona i ona potem chce go zmieniac, bo jest z niego niezadowolona. A przeciez on podswiadomie takiej kobiety chcial.

Nieswiadomosc co sie w nas dzieje jest przeklenstwem. Bo czy sie stoi czy sie lezy, to bedzie sie ofiara.
Ogloszenie: zamienie dobre checi na ochote.
soma

Podziękował : 39 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie