Opinia innych

przyciąganie miłości, przyjaciół

Opinia innych

Postprzez James » 16 cze 2014, o 22:51

Hej! :) Jak to jest z Wami - przejmujecie się opinią innych, czy macie to gdzieś? :) To też jest na temat ego, bo jak wiadomo tylko ego sprawia, że przejmujemy się opinią innych. Jak to jest z Wami - możecie na przykład tańczyć przy innych, wygłupiać się, mówić co tylko chcecie i na co macie ochotę, czy jednak powstrzymujecie się i myślicie "Co inni pomyślą?"

To duża blokada na drodze do Sukcesu, warto sobie pomóc w tym. :)

Pozdrawiam! :)

I załączam jeszcze na temat... tematu video Bashar'a.

James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Opinia innych

Postprzez Calcifer » 16 cze 2014, o 22:57

Osobiście nie przejmuje się opinią innych ale doceniam ją :) Co więcej! Dziękuje wszystkim tym którzy mnie krytykują a nauczył mnie tego Dal Carnegie :) Opowiada on historię człowieka, który pracował dla firmy kosmetycznej, bodajże Palmolive który był akwizytorem i proponował swoje mydła w różnego rodzaju drogeriach, sklepach kosmetycznych. Miał fatalne wyniki a pracował w nowym mieście, do którego wyemigrował z małego miasteczka, pomogli mu w tym rodzice i najgorsze co mogło go spotkać to powrót na tarczy do domu :) Postanowił więc, że gdy nie uda mu się sprzedać swoich produktów, wróci do ludzi którzy mu odmówili i spyta dlaczego nie zechcieli kupić jego produktów, co sprawiło że akurat mu odmówili. Po uzyskiwaniu rad i przyjmowaniu krytyki, osiągnął wielki sukces w sprzedaży. To autentyczna historia, koleś przez to że korzystał z krytyki stał się prezesem wspomnianej firmy :)

Nie przejmuje się opinią innych w sensie, że jak ktoś mi powie, że jestem bałwanem to boli mnie to, że ktoś tak uważa :) Staram się jednak podchodzić z empatią i zadaje sobie ten trud by zastanowić się dlaczego ktoś nazywa mnie bałwanem.

Jeśli ktoś mnie tak nazywa to daje mi swój prezent a ja nie przyjmuje tego prezentu. Więc co się z nim staje? Zostaje u właściciela :) Jednak świadome podchodzenie do krytyki daje ogromne korzyści, warto tylko mieć otwarte oczy :)

:)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Postprzez Born1975 » 16 cze 2014, o 23:19

Wszystko w co wierzymy, może być tylko "błedną opinią innych." Ja się nie przejmuje. Jesli ktoś mówi mi, że jestem nienormalny, to dialog ma najczęściej taką postać:
-Nienormalny znaczy inny?
-Tak.
-Czyli róznie się od innych?
-Tak.
-Jesli się różnie od innych, to znaczy, że jestem wyjątkowy. Dziekuję za komplement.

I wiecie co się wtedy dzieje? Twojemu rozmówcy kopara opada :D
Follow your dreams. They know the way :D
Born1975

Podziękował : 811 razy
Otrzymał podziękowań: 512 razy

Postprzez dariaanna » 17 cze 2014, o 10:22

Uczę się tego i jest naprawdę coraz lepiej :). To nie jest wcale takie łatwe, wiele osób tak mówi, że mają gdzieś opinie innych, że spływa po nich jak woda po kaczce, ale czy na pewno?
Chociaż rzeczywiście jak na to patrzę, to jest chyba najlepsze czego się nauczyłam dzięki PP :). Docenić siebie i nie porównywać się do innych, każdy ma wady i zalety, różnorodność jest fajna :).
dariaanna

Podziękował : 113 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy

Postprzez Renata » 18 cze 2014, o 21:01

Jezeli ktos wyrazi opinie o mnie, ale w reakcji na moje zachowanie czy slowa, to wowczas ta opinia cos jednak dlamnie znaczy.
Bo to ja przyczynilam sie do tego, ze ten ktos tak wlasnie zareagowal. To mi daje do myslenia, i w ten sposob probuje przeanalizowac swoje zachowanie i wyciagnac z tego jakies wnioski.
Natomiast gdy gdzies czasem uslysze, co ktos o mnie mowi (czyt. plotkuje), to mam to naprawde gleboko w czterech literkach :mrgreen:
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez James » 16 lip 2014, o 15:43

Mam fajny sposób na wstyd! :)

Często jest tak, że ktoś zrobi w obecności kogoś innego coś, czego się wstydzi. Według mnie to w sumie także jest program w głowie - Nie emocja wstydu, ale reakcja wstydem na jakąś sytuację wobec której nie powinniśmy się wstydzić. To całe programowanie w dziecięcych latach typu "Wstydź się, Powinieneś się wstydzić, Jak Ci teraz nie wstyd?, Ale wstydu narobiłeś..." oraz wiele innych w późniejszym okresie dało o sobie znać. Nie mówię też, że usuniecie programu z głowy i wgranie nowego będzie błyskawiczne i bardzo łatwe, ale bardzo skuteczne...

Chodzi o to, żeby spojrzeć jakby z oczu tej osoby wobec której się wstydzimy czegoś. Jak ona patrzy na nas w tej sytuacji? Nie odczuwa przecież nic podobnego do naszych emocji, czyli wstydu. Powiedzmy, że śmieje się z Ciebie ta osoba, bo śmiesznie śpiewasz. Tobie robi nagle się wstyd, nie patrzysz nawet na tę osobę, nie wiesz co w tej sytuacji zrobić... Ale spójrz właśnie z oczu tej osoby na siebie. Ona nie odczuwa w swoim ciele Twoich emocji, ani nie wywołuje w Twoim ciele emocji - Ty to robisz! Program został włączony! Rozpoznanie sytuacji, przypasowanie jej do jakiejś emocji i wywołanie w sobie tejże emocji. Ale równie dobrze w tej sytuacji możesz zacząć się śmiać, tańczyć, wyciszyć... Wyłączyć program.

Pomyślcie o tym, że gdyby ktoś w dzieciństwie mówił nam to samo w tych sytuacjach, ale zastępował emocje wstydu np. pewnością, mówiąc nam: "Czuj się pewnie, Powinieneś teraz czuć się pewnie, Ale jesteś pewny..." to właśnie tak byśmy działali, gdyby ktoś powiedzmy się z nas śmiał, bo śmiesznie śpiewamy. Wytykałby nas palcem, a nawet śmiał się, a my byśmy się czuli PEWNIE w tej sytuacji - byłaby komfortowa. :)

Pamiętajmy o tym, że wszyscy jesteśmy na Ziemi w "kombinezonie" jakim jest Ciało, ale jesteśmy Duszą. To, że ktoś się śmieje z Twojego ciała, bądź głosu, wcale nie oznacza, że jesteś gorszy. Każdy jest równy, a przyszliśmy się na Ziemie bawić. Nie dajmy popsuć się przez jakiś śmieszny program w głowie... :) Przypomnijmy sobie SIEBIE. :)

Pozdrawiam Was gorąco! :)
James

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Renata » 16 lip 2014, o 16:35

Dzięki, James, to mądre, co napisałeś.
Tak właśnie się to odbywa. Człowiek się wstydzi, bo zrobił w swoim mniemaniu coś głupiego. I patrzy teraz na otoczenie, na reakcje. Już z góry ustala sobie, że to będa negatywne reakcje, nie widzi innej opcji. Jego wstyd jest jakby wyzwalaczem dla jeszcze większego wstydu, własnie poprzez przypisywanie innym ludziom swych własnych emocji.
Ale tak jak pisałeś, za bardzo nie umiemy tym kontrolować poprzez wczesne uwarunkowania. Jednak zrozumienie tego mechanizmu może następnym razem zaowocować czymś pozytywnym :)
Renata

Postprzez Kokos » 15 maja 2015, o 22:36

James napisał(a): Każdy jest równy, a przyszliśmy się na Ziemie bawić.

Pozdrawiam Was gorąco! :)

A Ty James gdzie się bawisz teraz ???????? :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Renata » 16 lip 2015, o 18:23

Miałam dziś ciekawa rozmowę z córką na temat zawarty w wątku. Nie sądziłam ze tak bardzo przywiązuje do tego wagę i nie wiem skąd się to u niej wzięło. Ma przecież dopiero 9 lat! Zwyczajnie wstydziła się wyjechać na wiejska uliczkę rowerem od dziadka, nieco już wychechłanym. Twierdzi, że ludzie którzy ją zobaczą na takim rowerze, będą się z niej śmiać lub o niej gadać. :shock: :o Osłupiałam!
Może to moja wina i w którymś momencie popełniłam jakiś błąd w wychowaniu, nie wiem. Rzeczy materialne nie powinny stanowić o naszej wartości jako czlowieka, a tym bardziej obniżać tę wartość poprzez ocenę innych ludzi. Teraz to wiem, chociaż jak sięgnę pamięcią wstecz, to chyba tez przechodziłam przez taki etap, zwłaszcza w czasach szkolnych. Ale to nie było aż tak skrajne!

W sumie opinia innych wiele psuje w naszej egzystencji, ale jeśli jest pochlebna i pozytywna, to znowu wnosi światło. Sama nie wiem.... najlepiej byłoby chyba jednak polegać na samym sobie :)
Renata

Postprzez Calcifer » 16 lip 2015, o 19:06

Tak, dzieci to chyba trochę inaczej przechodzą. Tym bardziej w obecnych czasach. Widzę to po moim siostrzeńcu, który jest w wieku Twojej córki i w ogóle ma hopla na tym punkcie. On wszystko musi mieć najnowsze, najlepsze itp. Zwłaszcza to się objawia jeśli chodzi o komputery. Ma 9 lat a ma już laptopa, konsole do gier, tablet, wypasioną komórkę :) Ostatnio do mnie dzwonił i mi mówi, że jakaś gra mu nie działa i co ma zrobić. A ja mówię do niego jak do małego chłopczyka, że musi otworzyć przeglądarkę internetową i się pytam czy potrafi i dalej mu tłumaczę jak dzieciakowi a on mi mówi "Wujek ja już to dawno ściągnąłem z torrentów ale nadal mi nie działa. Chyba moja karta graficzna nie obsługuje tego sterownika" WOW :D Ale jak mu powiedziałem, że gra mu jednak nie zadziała to się rozpłakał jak na dziecko więc jakieś tam dziecięce odruchy jeszcze ma :)

Za moich czasów to się chodziło w ubraniach po siostrze albo jak kolega z klatki obok wyrósł to dawał temu mniejszemu a ten mniejszy jeszcze komuś a jak ktoś miał np. rodzinę z zza granicy i dostał jakieś markowe ciuchy to już w ogóle kilka dzieciaków pod rząd w tym chodziło i to było zupełnie normalne, nikt się z nikogo nie śmiał, nie oceniał. A dzisiaj to jednak świat jest nastawiony na ocenianie. Dawanie łapek, rankingi, komentarze. Świat poszedł w kierunku oceny wszystkiego a więc także oceny ludzi.

Ciężko to powstrzymać i ciężko by dzieciaków to nie dotykało. Chyba jedyne co można robić to jakoś starać się im to na spokojnie tłumaczyć albo po prostu pozwolić im przejść tą lekcje.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Powrót do Relacje międzyludzkie