Przyjaźń damsko - męska. Prawda czy mit?

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Przyjaźń damsko - męska. Prawda czy mit?

Postprzez Kmicic » 10 paź 2017, o 15:19

To i ja pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji :)
Otóż wczoraj w pewnym momencie naszła mnie spontaniczna aczkolwiek przerodzona później w głęboką, refleksja nt. relacji międzyludzkich sensu stricte aczkolwiek myśl moja oscylowała wokół właśnie relacji chłopak-dziewczyna (znajomość koleżeństwo przyjaźń zauroczenie i miłość dalej związek).

Więc pozwolę sobie odpowiedzieć własnymi słowami na pytanie zadane w temacie ;)

Śmiem twierdzić że jest to możliwe, ba taka relacja istnieje w moim życiu osobistym ;) (i oby istniała do końca moich dni :> ) Z tym że na zaznaczenie zasługuje fakt w którym w takowej relacji zaistnieć może [a ciekawi mnie czy nie tylko ''może'' ale czy być może ''zawsze'' się pojawia] element co najmniej zauroczenia (oczywiście zaistnieć on winien po upływie już jakiegoś tam stażu znajomości na etapie gdy jest już ona dojrzała domorosła ).
Myślę że takowa przyjaźń dzięki temu właśnie elementowi przy obopólnej zgodzie i chęci może przerodzić się w miłość, (co nie zmienia faktu iż przed zaistnieniem ''miłości'' istnieje bardzo bliska relacja między dwojgiem osób zwana dalej przyjaźnią ). :)
Przy czym tak powstała miłość czasami potrafi być destrukcyjna dla przeszłej przyjaźni i tu kryje się pewne zagrożenie bo gdy przysłowiowo ''nie wyjdzie'' potem niekiedy osoby takie stają się dla siebie obce tak jakby nigdy przed zaistnieniem związku nie miały ze sobą nic wspólnego.
Reasumując rzeczona przyjaźń jest możliwa i jestem tego żywym przykładem i daje mi ona dużo naprawdę dużo dobrego pod każdym względem :)

(PS. tak tak pisząc ostatni werset miałem na myśli Naszą :kwiatek przyjaźń :kwiatek :przytul: :sun )
Każdy powinien poznać Jego filozofię...

- http://www.jkrishnamurti.org <3

'''Czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...''
Kmicic

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Poprzednia strona

Powrót do Relacje międzyludzkie