Jak zupełnie się od kogoś odciąć?

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Jak zupełnie się od kogoś odciąć?

Postprzez rain » 11 maja 2017, o 22:26

Będę próbować, obiecuję! Nie wiem, może chodzi o to, że nie prowadzę jakiegoś szczególnie urozmaiconego życia i to sprzyja zaskorupianiu się właśnie w takich sytuacjach?

Za ten post autor rain otrzymał podziękowanie od
Dwukryształkowa
rain

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Scarlett » 11 maja 2017, o 23:09

Kiedy nie masz co ze sobą zrobić, nudzisz się, masz monotonne życie, wówczas naturalne jest, że więcej myślisz, poświęcasz temu czas. A im więcej będziesz poświęcała uwagi tej sytuacji, tym więcej będziesz przyciągać jej do swojego życia.
Sama doświadczyłam tego, że kiedy się wyprowadziłam i naprawdę żyłam całą sobą, nie miałam czasu na myślenie. Wtedy właśnie pojawił się związek.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Dwukryształkowa
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1290 razy

Postprzez Dwukryształkowa » 12 maja 2017, o 06:33

Super wnioski:) Jak chcesz bardzo szybko zapomnieć to zaangażuj się w jakąś sprawę DALEKO poza swoją strefę komfortu nawet tak hardcorze a obiecuję Ci, że bardo szybko zapomnisz. Najlepiej jak w takiej sytuacji jest trochę dobrego stresu;) to Ci się odechce myślenia.
Coś o mnie:) Do pozbywania się programów i ograniczeń podchodzę technicznie. Czuję zaufanie do siebie i Stwórcy co do realizacji moich celów i najwyższego dobra. Pozwalam na zaistnienie pozytywnym uczuciom we mnie, które sprzyjają moim materializacjom
Dwukryształkowa

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez mrO » 12 maja 2017, o 06:54

Uwielbiam kobiece rady na zasadzie "Dasz radę jesteś silną dziewczyną" :D

Pamiętaj, ze wybierając myśli o których nie chcesz myśleć marnujesz swój czas który masz w teraźniejszości i zwiększasz szanse zrealizowania się ich w przyszłości.
Musisz sobie uświadomić, że przeszłość nie istnieje, a przyszłość jest mglista. Jedyne co istnieje to teraźniejszość.
Czas który masz Teraz jest jedynym czasem, który kiedykolwiek doświadczysz, dlatego ciesz się tym czasem który Teraz masz.
Wyjrzyj sobie przez okno popatrz na ptaszki (fajnie są i ładne śpiewają) i pomyśl "kurde ale fajne ptaszki" i wtedy uświadom sobie, że to się dzieje Teraz, bo więcej nie zobaczysz tych ptaszków w tym momencie NIGDY. Ta chwila jest Unikalna. To jest te słynne cieszenie się chwilą, życie NOW.
Zycie jest fajniejsze jak dostrzegasz takie małe rzeczy, które dzieją się Teraz i masz tego świadomość, że to dzieje się teraz.
Bo jest to unikalność, której większość ludzi nie dostrzega. Oni wolą myśleć o czymś co było kiedyś, lub może nigdy się nie wydarzyć.
Życie Teraz jest najlepszym sposobem na wyrażenie wdzięczność i stawania się po prostu szczęśliwym człowiekiem
:brawo

Za ten post autor mrO otrzymał podziękowania - 6
Ada, Anka12, qetsiyah, rain, Renata, sol
mrO

Podziękował : 47 razy
Otrzymał podziękowań: 150 razy

Postprzez Renata » 12 maja 2017, o 07:13

mrO napisał(a):
Pamiętaj, ze wybierając myśli o których nie chcesz myśleć marnujesz swój czas który masz w teraźniejszości i zwiększasz szanse zrealizowania się ich w przyszłości.
Musisz sobie uświadomić, że przeszłość nie istnieje, a przyszłość jest mglista. Jedyne co istnieje to teraźniejszość.
Czas który masz Teraz jest jedynym czasem, który kiedykolwiek doświadczysz, dlatego ciesz się tym czasem który Teraz masz.
Wyjrzyj sobie przez okno popatrz na ptaszki (fajnie są i ładne śpiewają) i pomyśl "kurde ale fajne ptaszki" i wtedy uświadom sobie, że to się dzieje Teraz, bo więcej nie zobaczysz tych ptaszków w tym momencie NIGDY. Ta chwila jest Unikalna. To jest te słynne cieszenie się chwilą, życie NOW.
Zycie jest fajniejsze jak dostrzegasz takie małe rzeczy, które dzieją się Teraz i masz tego świadomość, że to dzieje się teraz.
Bo jest to unikalność, której większość ludzi nie dostrzega. Oni wolą myśleć o czymś co było kiedyś, lub może nigdy się nie wydarzyć.
Życie Teraz jest najlepszym sposobem na wyrażenie wdzięczność i stawania się po prostu szczęśliwym człowiekiem

Cudowne! W samo sedno! <3 <3 <3
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez rain » 12 maja 2017, o 10:05

mrO napisał(a):Pamiętaj, ze wybierając myśli o których nie chcesz myśleć marnujesz swój czas który masz w teraźniejszości i zwiększasz szanse zrealizowania się ich w przyszłości.

Wiesz, staram się doceniać życie, np. to że dziś jest ciepło i że wczoraj też było. Nawet gdy miałam w życiu dłuższy okres silnego przygnębienia, nie odcinałam się od dostrzegania tego, że na świecie rzeczywiście jest pięknie. I że życie samo w sobie po prostu ma wartość.

Nie wiem, czy powinnam może zacząć osobny wątek, ale napiszę to tu. Nurtuje mnie jeszcze inna kwestia dotycząca związków z ludźmi: nie wiem, czy ktoś z Was tak ma, lub miał, że i chce i nie chce kogoś mieć. No bo ja tak mam. Chciałabym znaleźć sobie jakiegoś mężczyznę i stereotypowo "żyć długo i szczęśliwie", a z drugiej strony, odczuwam opór i myślę sobie, że tego nie potrzebuję. I co z tym zrobić? No bo przecież nie będąc na nic zdecydowaną, to chyba nikogo nie przyciągnę, prawda?
rain

Podziękował : 15 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez mrO » 12 maja 2017, o 10:29

rain napisał(a):Chciałabym znaleźć sobie jakiegoś mężczyznę i stereotypowo "żyć długo i szczęśliwie", a z drugiej strony, odczuwam opór i myślę sobie, że tego nie potrzebuję. I co z tym zrobić? No bo przecież nie będąc na nic zdecydowaną, to chyba nikogo nie przyciągnę, prawda?

Jedyny związek na którym kiedykolwiek powinno ci zależeć, jaki kiedykolwiek powinnaś rozwijać i pielęgnować to związek z samym sobą. Wtedy inne przyjdą same.
Nie chcę ci nic wmawiać i nie mam takiego zamiaru, ale odczuwając jakikolwiek opór sama jesteś za niego odpowiedzialna. Tym bardziej, że wszelkie opory jakie możesz odczuwać pochodzą od nas samych i przeważnie jest to brak wiary, że my też możemy mieć coś fajnego w życiu.
mrO

Postprzez Dwukryształkowa » 12 maja 2017, o 16:45

Takie skupienie się na tu i teraz w niektórych przypadkach osób może być nieco za słabe. Potrzeba jest często zrobienie coś z grubej rury coś silnego żeby wyrzucić osobę z tego stanu. Bardzo często jest to co pisała Scarlett przeprowadzka w nowe miejsce, bardo zajmująca trudna czynność np.nowa praca powyżej strefy komfortu. To działa bardo szybko i nie mamy czasu i bardzo często już energii na rozmyślania. TO jest ten dobroczynny stres. A można naprawdę mówić ludziom tak tak żyj tu i teraz i ciesz się chwilą. Pięknie brzmi, ale może tylko na tym pięknym brzmieniu pozostać.Piszę to z doświadczenia. Po liceum miałam duży zawód miłosny i na szczęście idąc szybko na studia i mając ten dreszczyk stresu w nowym miejscu i z nowymi ludźmi zdziałać cuda:)
To ja właśnie nazywam działaniem a nie tylko siedzeniem i rozmyślania jaki to świat jest wspaniały.
Coś o mnie:) Do pozbywania się programów i ograniczeń podchodzę technicznie. Czuję zaufanie do siebie i Stwórcy co do realizacji moich celów i najwyższego dobra. Pozwalam na zaistnienie pozytywnym uczuciom we mnie, które sprzyjają moim materializacjom
Dwukryształkowa

Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Postprzez mrO » 12 maja 2017, o 17:12

Dwukryształkowa napisał(a):Takie skupienie się na tu i teraz w niektórych przypadkach osób może być nieco za słabe. Potrzeba jest często zrobienie coś z grubej rury coś silnego żeby wyrzucić osobę z tego stanu. Bardzo często jest to co pisała Scarlett przeprowadzka w nowe miejsce, bardo zajmująca trudna czynność np.nowa praca powyżej strefy komfortu.

Zrobienie "czegoś z grubej rury" jest idealnym przykładem na to, aby oderwać swoje myśli od problemu.
Nowa sytuacja/środowisko wymusza w nas nowe myśl, które idealnie zastępują te niechciane.

Dwukryształkowa napisał(a):A można naprawdę mówić ludziom tak tak żyj tu i teraz i ciesz się chwilą. Pięknie brzmi, ale może tylko na tym pięknym brzmieniu pozostać.

Wiem i tak w to nie uwierzą. Jak większość ludzi, którzy będą cokolwiek chcieli wyciągnąć z PP.
Ciężko jest uwierzyć w coś czego się nie ma tym bardziej, że wszystko dookoła podkreśla i uwypukla brak tego chcemy.
To są podstawy PP, które są przez większość omijane, bo są to najtrudniejsze rzeczy do osiągnięcia.
Tu nie chodzi o to aby to pięknie brzmiało, to chodzi o to aby to było prawdziwe i pełne wiary przekonanie, że cokolwiek by się działo zawsze będzie OK.
A tego większości brak.
mrO

Postprzez Fajnie » 12 maja 2017, o 18:39

Im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie. Nie rozumiem juz co znaczy to tu i teraz. Możecie to podać na jakimś konkretnym przykładzie ? Np chciałabym dostać wymarzoną prace wiec jak w tej sytuacji ma się tu i teraz do prawa przyciągania ?
Fajnie

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie