Osoba, którą nienawidzę

przyciąganie miłości, przyjaciół

Osoba, którą nienawidzę

Postprzez xlavender » 28 gru 2016, o 00:01

Jak usunąć ze swojej rzeczywistości osobę, którą z serca nienawidzę? Pojawia się ciagle i na każdym kroku zaznacza swoją obecność w mojej rzeczywistości, pewnie to dlatego ze skupiając się na tym jak ją nienawidzę przyciągam więcej nienawiści i ta osoba coraz bardziej pojawia się w moim życiu.

Tylko jak to zmniejszyć? Niestety wszelkie próby wybaczenia jej nawet nie chcą przejść mi przez myśl.
xlavender

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Osoba, którą nienawidzę

Postprzez Renata » 28 gru 2016, o 10:24

Może uświadom sobie, jak niszczycielską siłę ma nienawiść? Jeśli zobaczysz, że robisz sobie krzywdę, to inaczej spojrzysz na te drugą osobę...
Jest hoponka, szafka miłości, radykalne wybaczanie, the Work i wiele wiele innych technik, które możesz wypróbować, by zniwelować to destrukcyjne uczucie.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez poziomka1 » 28 gru 2016, o 16:59

@renata17031 ja jestem pewna ze @xlavender doskonale wie o tym że robi krzywdę przede wszystkim sobie. Jestem tego pewna bo przeżywam to samo. Na poziomie rozumowym doskonale zdaję sobie sprawę że moja nienawiść do pewnej osoby dotyka mnie a nie ją. Doskonale wiem jakie techniki można w takim wypadku zastosować. I co z tego ze mój rozum wie dokładnie jak sobie z tym poradzić skoro serce i emocje nie chcą go słuchać?

@xlavender mi się jeszcze nie udało pokonac tej nienawiści choć na prawdę się staram. Po pierwsze zaakceptowałam fakt ze mam wobec tej osoby takie a nie inne odczucia. Ciągle się słyszy ze nienawiśc to złe uczucie (co oczywiście jest prawdą), że trzeba przebaczać itd i człowiek który taką nienawiść czuje dodatkowo obarcza się kolejnymi negatywnymi emocjami sam uznając się za złego człowieka, skoro tak okropne ma uczucia. Kiedy to zrozumiałam dałam sobie prawdo do takiej nienawiści bo ta osoba sobie na nią bardzo zasłużyła, skrzywdziła mnie dla własnej chorej przyjemności bardzo mocno. I to ona jest tym złym człowiekiem. Dzięki temu udało mi się pozbyć wileu złych emocji i otworzyło drogę do następnych kroków. Idzie mi to bardzo powoli, mam potężną blokadę. Np jakiś czas temu Beata Pawlikowska na swoim fb umieściła film o przebaczaniu. Chciałam go obejrzeć, ale jak tylko w mojej głowie pojawiło się słowo "przebaczenie" i obraz tej osoby to moje emocje dostawały furii. Z jakiej racji ja mam jej przebaczać? Po tym co zrobiła? Tak bez kary? I tak niestety dzieje się przy każdej próbie zastosowania jakiejkolwiek techniki majacej pomóc mi rozwiązać tą sprawę. Film w końcu obejrzałam po dwóch tygodniach podchodów i bardzo polecam, przede wystkim dlatego ze bardzo dobrze podkreśla ze wybaczenie nie zmazuje win drugiej osoby a daje ulgę nam. Mi jeszcze daleko do pozbycia się tego uczucia, ale wiem ze kiedyś mi się uda. Krok za krokiem, powolutku, ale kiedyś sie uwolnię.
poziomka1

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Renata » 28 gru 2016, o 17:24

Poziomka masz rację. W moim życiu była osoba, wobec której żywiłam awersję. To czasem wydaje się walka z wiatrakami, ale napiszę tak: warto próbować! Jeśli odpowiadasz nienawiścią na nienawiść, energia jest tak gęsta że aż dusi. I pozostawia ślady w ciele i psychice. Ileż było wyrzutów sumienia, żalu za zbyt wiele wypowiedzianych słów... Gryzące sumienie jest gorsze niż to nieprzyjemne uczucie, o którym mowa.
Też analizowałam siebie, to co we mnie siedzi i wiedziałam, że jest we mnie coś, z czego dumna nie jestem.
Po prostu niektórzy ludzie działają na nas jak czerwona płachta na byka i to jest coś, czego nie rozumiemy. Ja poprzez to doświadczenie wiem, że ta osoba była moim lustrem, jeszcze do tej pory odbijają się resztki moich nieprzepracowanych zachowań, ale jest to już końcowy etap tej dziwnej podróży w głąb siebie :D
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 608 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez emilia87 » 28 gru 2016, o 17:39

Ktos kiedys rzekl I'm bardziej probojemy sie czegos pozbyc I z tym walczymy Tym bardziej to do siebie do zycia przyciagamy....niestety
Sama mam ten problem I nie wiem jak ja wyeliminowac z moich mysli,z rzeczywistosci ale I'm bardziej nie chcesz myslec o rozowym sloniu tym bardizej o nim myslisz I o jest I jest ...
Tu chyba zmiana wariantu c dla mnie samej jest trudne bo ciagle rzeczywistosc muowi akuku to nie jets tak tyylkoo taak
Zalezy kim ataosoba jest dla ciebie moze stworz swoj swiat myslowy bez niej ...
emilia87

Podziękował : 66 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Postprzez xlavender » 28 gru 2016, o 21:05

poziomka1 napisał(a):@renata17031 ja jestem pewna ze @xlavender doskonale wie o tym że robi krzywdę przede wszystkim sobie. Jestem tego pewna bo przeżywam to samo. Na poziomie rozumowym doskonale zdaję sobie sprawę że moja nienawiść do pewnej osoby dotyka mnie a nie ją. Doskonale wiem jakie techniki można w takim wypadku zastosować. I co z tego ze mój rozum wie dokładnie jak sobie z tym poradzić skoro serce i emocje nie chcą go słuchać?

@xlavender mi się jeszcze nie udało pokonac tej nienawiści choć na prawdę się staram. Po pierwsze zaakceptowałam fakt ze mam wobec tej osoby takie a nie inne odczucia. Ciągle się słyszy ze nienawiśc to złe uczucie (co oczywiście jest prawdą), że trzeba przebaczać itd i człowiek który taką nienawiść czuje dodatkowo obarcza się kolejnymi negatywnymi emocjami sam uznając się za złego człowieka, skoro tak okropne ma uczucia. Kiedy to zrozumiałam dałam sobie prawdo do takiej nienawiści bo ta osoba sobie na nią bardzo zasłużyła, skrzywdziła mnie dla własnej chorej przyjemności bardzo mocno. I to ona jest tym złym człowiekiem. Dzięki temu udało mi się pozbyć wileu złych emocji i otworzyło drogę do następnych kroków. Idzie mi to bardzo powoli, mam potężną blokadę. Np jakiś czas temu Beata Pawlikowska na swoim fb umieściła film o przebaczaniu. Chciałam go obejrzeć, ale jak tylko w mojej głowie pojawiło się słowo "przebaczenie" i obraz tej osoby to moje emocje dostawały furii. Z jakiej racji ja mam jej przebaczać? Po tym co zrobiła? Tak bez kary? I tak niestety dzieje się przy każdej próbie zastosowania jakiejkolwiek techniki majacej pomóc mi rozwiązać tą sprawę. Film w końcu obejrzałam po dwóch tygodniach podchodów i bardzo polecam, przede wystkim dlatego ze bardzo dobrze podkreśla ze wybaczenie nie zmazuje win drugiej osoby a daje ulgę nam. Mi jeszcze daleko do pozbycia się tego uczucia, ale wiem ze kiedyś mi się uda. Krok za krokiem, powolutku, ale kiedyś sie uwolnię.

Dokładnie tak, mam dokładnie to samo. Ta osoba wyrządziła mi dużą krzywdę, jest teraz szczęśliwa i złośliwie się z tym obnosi. Na samą myśl o przebaczeniu dostaje szału, bo ona nawet nie ma potrzeby, żebym jej przebaczyła, więc jak o tym myślę to wywołuje to we mnie jeszcze większy gniew.
xlavender

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez elaewa » 7 sty 2017, o 23:25

Myślę, że nie ma sensu myśleć o usunięciu. Przede wszystkim trzeba pomyśleć o tym, aby tę osobę oswoić. Swoje myślenie również. To może pomóc, w szczególności dobra myśl. Wiem, że ciężko o tym myśleć, żeby właśnie mieć dobre myśli w stosunku do takiej osoby, ale w ten sposób rzeczywiście można taką osobę zepchnąć na inny tor.
elaewa

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Born1975 » 8 sty 2017, o 00:30

Osobom których nie lubię, poświęcam 3 minuty... w roku :D
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez vainilla » 9 sty 2017, o 07:36

Może trzeba to uczucie jakoś przetransformowac? Np. Żeby ten ktoś wydał Ci się po prostu żałosny, śmieszny i niegodny twoich mysli? Wyzyj się, pomaluj jego/jej zdjęcie w paincie, znajdź wady i pokaż sobie ze nie warto
Pomyśl ze karma wraca i dostanie za swoje (ale jasne ze tego nie życz) , może ile razy o nim myślisz spróbuj pomyśleć o kims kogo kochasz albo o czymś miłym odsuwajac to zle od siebie

Nie pielęgnuj w sobie złych uczuć bo one rosną niestety.
vainilla

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Monika22 » 9 sty 2017, o 10:32

xlavender, zastanów się czy żywienie nienawiści w stosunku do tej osoby coś Ci daje. Może odczuwasz przyjemność, czujesz się lepsza, masz poczucie, że awersja do osoby, która wyrządziła Ci krzywdę i nie zasługuje na szczęście, jest sprawiedliwa i stanowi jedyną właściwą reakcję, itp. Następnie, znajdź zdrowy substytut tej nienawiści, który da Ci tą samą / te same emocje.
Monika22

Podziękował : 54 razy
Otrzymał podziękowań: 90 razy

Powrót do Relacje międzyludzkie