Czy można nauczyć się mieć wy*****e?

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Czy można nauczyć się mieć wy*****e?

Postprzez Orion » 10 gru 2016, o 01:27

wolves napisał(a):Orion, dużo ludzi Ci to już pisało, ale napiszę jeszcze raz.
Strasznie negatywna energia bije z Twoich postów. Sam zobacz co piszesz: "wątpię, że byłbym dobrym kandydatem","niestety świat nie jest idealny", "wygląda to tak jakby wisiało nade mną jakieś fatum".

A jest?;)

Co do reszty, zgoda, rzeczywiście, może trochę przesadzałem, ale wynika to z tego, że uwierzyłem w stereotypy i przekonania, które powiela większość społeczeństwa. Jakiś czas temu sam doszedłem do wniosku, że nie ma sensu np. pakować na siłowni czy gonić za kasą, tylko po to, żeby zyskać w oczach kobiet - ogólnie zmieniać się dla kogoś. Bo nie chciałbym być z kobietą, dla której to są najważniejsze wartości, więc nie miałoby to sensu. Tylko, żeby trafić na ten "wyjątek", na to czego się szuka, trzeba mieć szczęście. To tak odnośnie tego, że sam siebie uważam za nieodpowiedniego "kandydata".

wolves napisał(a):Nie wiem skąd u Ciebie taka presja na poznanie nowych osób? Czy nie lepiej dojść do ładu z samym sobą, a potem patrzeć jak te osoby same pojawiają się w Twoim życiu przyciągnięte Twoją dobrą energią i zadowoleniem z siebie?

Może stąd, że po 9 latach samotności, mózg znudzony monotonią i odizolowaniem, usilnie próbuje znaleźć coś nowego?
Wiesz, ja próbowałem odpuszczać i robić to o czym piszesz, tylko, że przy takim stopniu zaawansowania tego pragnienia/zaburzeń czy nawet nie wiem jak to nazwać jest to ciężkie. Żeby to miało efekt trzeba pozostać w tym pozytywnym stanie, ja po krótkim czasie wracałem do tego poprzedniego.
Może lepiej by było najpierw dojść do ładu i czekać aż same się pojawią, problem w tym, że szybciej doszedłbym do ładu, gdyby najpierw się pojawiły - to jest najlepsza motywacja. Więc to takie błędne koło.

Ostatnio już praktycznie straciłem rozum, więc nie wiem czy teraz stosowanie jakichkolwiek praktyk pp byłoby u mnie możliwe i skuteczne. Ostatnio czuję, że już nie jestem sobą i jestem bliski szaleństwa, zapewne przez jeszcze bardziej rozregulowany i nieprawidłowy sen. Szkoda, że tak to się potoczyło.
Już kilka osób pisało mi kiedyś, że już i tak nic mi nie pomoże i i tak będę cały czas tkwił w tej sytuacji. Może mieli racje, tylko pytanie co wtedy? Bo jakoś sobie tego nie wyobrażam. Tamte przykre wydarzenia o których pisałem miały na mnie duży wpływ i wiem, że czyni mnie to słabym. Ale skoro w obecnym świecie słabe jednostki mają prawo do życia, to w takim razie to życie też powinno jakoś wyglądać, a nie być wegetacją. Chyba, że w teoretycznie cywilizowanym świecie właśnie tak działa selekcja naturalna - że słabe jednostki nie giną, tylko są wykluczane z normalnego życia, maja mniejsze przywileje.

Wolves, dopiero teraz odpisuję na Twój post, bo po pierwsze nie spodziewałem się, że ktoś jeszcze mi odpisał, a po drugie próbowałem uzyskać jakieś odpowiedzi - tak jak kilka osób stąd mi radziło - na forach psychologicznych. Bilans wygląda tak, że na pierwszym odpisały mi 2 osoby, na drugim nikt, a na trzecim mnie pojechali i napisali takie głupoty, że nawet nie wiem jak to skomentować. Więc wychodzi na to, że tutaj uzyskałem najwięcej odpowiedzi - dzięki za dobre intencje : *. Poza tym dzięki temu forum mogłem też na chwile poczuć jak to jest mieć z kimś kontakt, może dlatego znowu tu piszę.

Więc jak myślicie, co teraz zrobić?
Orion

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Ania1703 » 10 gru 2016, o 17:56

Orion, skąd jesteś?
Ania1703

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postprzez Born1975 » 10 gru 2016, o 20:29

Orion napisał(a):Więc jak myślicie, co teraz zrobić?

Dać innym dużą wartość. Jeśli potrafisz malować, to maluj. Jeśli robisz fajne fotki, to je rób. Jeśli umiesz ciekawie opowiadać, to opowiadaj, jeśli umiesz grać na jakimś instrumencie to graj. Możesz założyć własnego bloga, nawet bezpłatnego np. na blogger.com i dzielić się z innymi swoją pasją. Albo kanał na youtube. Generalnie ludzie muszą Cię poznać, jak Cie poznają będą mogli Cię polubić. Jak Cię polubią będą mogli Ci zaufać. A jak Ci zaufają, to zostaną Twoimi przyjaciółmi.

Jeśli chcesz poznać tajniki umysłu, to idź na kurs NLP, jak chcesz coś głębszego to dwupunkt. W każdym przypadku daj siebie innym. Nie ma innej drogi.

A jak jeszcze nie czytałeś, to przeczytaj koniecznie:

Obrazek
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 814 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Postprzez Orion » 12 gru 2016, o 01:32

Ania1703 napisał(a):Orion, skąd jesteś?

Ze Szczecina.

Dream, czytałem tą książkę. Tylko, że widza w niej zawarta przydaje się w przypadku gdy już masz kontakt z ludźmi. Można by to streścić do tego, żeby skupić się na rozmówcy i wykazać zainteresowanie jego osobą, a nie mówić o sobie. Problem w tym, że nie ma tam napisane jak przyciągnąć ludzi, co zrobić, żeby się pojawili - w zasadzie większość tego typu książek dotyczy sytuacji kiedy już masz ludzi w swojej rzeczywistości, a nie tego co zrobić, żeby się w niej pojawili.
Orion

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Mal » 13 gru 2016, o 09:47

Orion napisał(a):
Ze Szczecina.

O ! Wreszcie ktoś z moich okolic :brawo
Mal

Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Postprzez Catalina » 13 gru 2016, o 14:57

Mal napisał(a):
Orion napisał(a):
Ze Szczecina.

O ! Wreszcie ktoś z moich okolic :brawo

Ja tez z okolic Szczecina :)
Catalina

Podziękował : 20 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postprzez Mal » 14 gru 2016, o 07:53

Catalina napisał(a):
Ja tez z okolic Szczecina :)

Aaaaa ! <3 Cieszę się przeogromnie ! :D
Mal

Podziękował : 191 razy
Otrzymał podziękowań: 72 razy

Poprzednia strona

Powrót do Relacje międzyludzkie