Jak odepchnąć samotność

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Jak odepchnąć samotność

Postprzez Wenus21 » 12 lut 2017, o 16:12

<3
Ostatnio edytowano 12 lut 2017, o 18:08 przez Wenus21, łącznie edytowano 1 raz
Wenus21

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez Leeloo » 12 lut 2017, o 16:24

Wenus, ja bardzo dobrze ciebie rozumie. Tez mialam taki okres i to nie raz, i teraz jestem tez "sama". Zycie. Ale nie mam zalu,bo tak wybralam. Wiem jak strasznie boli, gdy jest sie mlodym, inni szaleja, a ty siedzisz w czterech scianach i nic nie mozesz zrobic. Ale naprawde nie mozesz czy nie chcesz? Wszystko mozna zrobic, chocby wyjechac do Hondurasu. Otworz oczy. To nie znaczy , ze masz zaryzykowac na calego. Zaplanuj co chcesz. Skad swiat moze wiedziec co ma zrobic w twojej sprawie jak ty sama nie wiesz? Moze te przyjaznie/zwiazki sa zamale na twoje mozliwosci? Moze masz cos do zrobienia w zyciu, a nie bujanie sie miedzy ludzmi nic nie wnoszacymi do twojego zycia?
A te male kroczki: chcesz , zeby pierdzielnelo cie z taskoczenia jakies "szczescie"? Te kroczki sa twoja droga do szczescia, zebys je docenila. Jakbys chrupala sobie diamenty co dzien, to bys w koncu nie doceniala tego czego masz. Twoja samotnosc przygotowywuje cie do prawdziwych zwiazkow.
I jeszcze jedno z mojego doswiadczenia: wyjechalam do innego kraju, sama bez znajomosci, z dzieckiem. Co zrobilam? Wyslalam ogloszenie , ze szukam kolezanki. Zaznaczylam, ze przewiduje "brak chemii" , a warto czasem zaryzykowac spotkac podobna plotkare. Wyobraz sobie, ze odpowiedzialo na moje ogloszenie z dziesiec kobit. Z jedna przyjaznie sie do dzis, z inna nie wyszlo, bo prowadzi inny tryb zycia niz ja. Placzu nie bylo. Rozmawiasz z nami na tym forum, wiec dramatu konwersacyjnego nie ma. ;) Probuj. :)
Leeloo

Podziękował : 63 razy

Postprzez Wenus21 » 12 lut 2017, o 17:37

<3
Ostatnio edytowano 12 lut 2017, o 18:08 przez Wenus21, łącznie edytowano 1 raz
Wenus21

Podziękował : 81 razy

Postprzez Leeloo » 12 lut 2017, o 18:02

Wenus, bo Ty uwielbiasz plawic sie w swoim bagienku rozpaczy. Przyszlas tu pomarudzic, bo jestes kompletna nudziara, a jak by ktos postawil ci przed nosem kilku kandydatow na chlopaka i kilka kandydatek na przyjaciolki, to i tak bys nie zauwazyla. :twisted: Jestes miagwa placzliwa, bo CI SIE NIE CHCE! Co zrobilas od paru dni w kierunku nie bycia sama? No pochwal sie choc jednym uczynkiem. Ja ci powiem: NIC! Ludzie nie beda sie interesowac osoba, ktora nie lubi siebie. Nudza sie tylko imbecyle. Nie masz zadnych pasji? Nic ciebie nie interesuje?
Jak mocno trzeba ciebie wkurzyc bys zaczela cos ze soba robic? :devil
Na pocieszenie ci powiem, ze takich beznadziejniakow jak ty sa miliony, moze nawet w okol ciebie jest pelno, wiec masz szanse na zintegrowanie sie. :twisted:
Nie wybrzydzaj! :P

Za ten post autor Leeloo otrzymał podziękowanie od
Scarlett
Leeloo

Postprzez Leeloo » 12 lut 2017, o 18:03

Proponuje otworzyc nowy watek i raportowac co dzien co zrobilas w kierunku odbicia sie od dna. Chocby to bylo prztrzymanie drzwi najgorszemu wrogowi.
Leeloo

Postprzez Scarlett » 12 lut 2017, o 18:07

Wenus, znalazłam Cię na FB, ale nie kwapiłaś się do utrzymania kontaktu ;)
Znam wiele osób z tego forum, także osobiście. Żadna z tych osób nie mieszka w moim miejscu zamieszkania. Do Cecilii jechałam na drugi koniec Polski na weekend mimo że wcześniej znałyśmy się tylko z forum.
Ten, kto nie chce, znajdzie powód.
Ten, kto chce, znajdzie sposób.

Zgadzam się z Leeloo, która pisze, że po prostu Ci się nie chce, bo tak łatwiej.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Leeloo
Scarlett

Podziękował : 450 razy
Otrzymał podziękowań: 1597 razy

Postprzez Renata » 12 lut 2017, o 18:15

Wenus21 napisał(a):Życie bez przyjaciol i partnera jednoczesnie to wegetacja nie ma co się oszukiwac .
Leżę cala niedziele w lozku i sobie mysle jak nienawidze siebie za to ,że nie umiem utrzymwac relacji z innymi i ,że nie jestem wystarczajaco dobra ,żeby ktos sie mna szczerze zainteresowal i chcial zemna spedzac czas z przyjemnascia a nie z braku laku.

Nigdy nie powinnaś o sobie myśleć, ze jesteś beznadziejna! To jest ten kamień milowy, ktory Cie pogrąża. Mozesz miec zly dzien, zle sie czuc w swojej sytuacji, byc na siebie zla, ale nie powinnas traktowac siebie jak wroga. Ktos moze Ci powiedziec: "nie jestes wystarczajaco dobra", ale gdy Ty tak do siebie mowisz, to juz jestes na straconej pozycji. Inni beda odbierac Ciebie tak, jak Ty sama im sie na tacy podasz.
Wenus, Ty musisz uwierzyć w siebie, uwierzyć ze jestes wyjatkowa, nie wazne ilu masz przyjaciol lub co robisz. Tak naprawde liczy sie, jaki masz stosunek do siebie, a jesli jest on tylko dostateczny, to nie powinnas zajmowac sie samotnoscia, ale soba i poprawa swego wizerunku w Twoich oczach. Od tego zacznij, reszta przyjdzie w naturalny sposob :sun
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 2
Scarlett, Slonce
Renata

Podziękował : 632 razy
Otrzymał podziękowań: 804 razy

Postprzez Slonce » 12 lut 2017, o 18:34

Przede wszystkim zmień przekonania i popracuj nad poczuciem własnej wartości. Nie możesz pisać, że nie jesteś wartościowa, bo nie potrafisz utrzymać relacji.
Każdy z nas jest wartościowym człowiekiem i każdy z nas ma na tym świecie swoje miejsce.
Pisałam to już w innym wątku, ale napiszę jeszcze raz. Specjalnie dla Ciebie. Jeśli sama siebie nie lubisz to ludzie też będą od Ciebie stronić, wiesz? Może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale każdy z nas podświadomie wyczuwa energię innych ludzi. Dlatego innych od razu uwielbiamy, a do niektórych nie potrafimy się przekonać. Bo nasza intuicja jest jak radioodbiornik, widzi więcej niż nasz umysł.
Wiesz, że mając partnera, mnóstwo przyjaciół także możesz czuć się samotna? Bo tak naprawdę jeśli w środku jesteśmy samotni to nikt i nic tego nie zmieni. To Ty posiadasz klucz. I zobacz, znalazłaś się na tym forum i możesz ulepszyć swoje życie. Podejmij decyzję, że tego chcesz.
Samotni ludzie pragną otaczać się znajomymi, wchodzą w różne relacje, związki, karmią swoją pustkę przedmiotami, ale to pomaga tylko na chwilę. Jeśli dzbanek jest pusty to choćbyś nie wiadomo jak bardzo chciała – nie nalejesz z niego wody.
Piszesz, że życie bez bliskich ludzi to wegetacja. Czyli uzależniasz swoje życie, samopoczucie do innych ludzi. A wiesz, że to się nigdy nie sprawdza? Bo przeważnie będziesz miała sinusoidy, jak jest dobrze to jesteś szczęśliwa, a gdy np. uwaga partnera nie będzie skupiona na Tobie w całości to popadniesz w dołek. Posiadanie kochającego partnera, wspaniałych ludzi wokół siebie to wspaniała sprawa i warto być otwartym na takie relacje. Ale najpierw trzeba się otworzyć na siebie. A wtedy naprawdę wszystko się zmieni.
Ja nigdy nie byłam osobą, która miała tysiące znajomych, ale odkąd zmieniłam się wewnętrznie – relacje z najbliższymi bardziej się pogłębiły, pojawiają się w moim życiu nowe, dobre osoby. Te wszystkie osoby na każdym kroku okazują mi swoją sympatię, dbają o mnie, wiem, że im zależy na naszych relacjach. A wiesz dlaczego tak się stało? Bo zaczęłam się uczyć lubić siebie. Zaczęłam słuchać siebie, wybaczyłam innym, obdarzam się miłością. I jest to oczywiście dłuższy proces, bo gdy wcześniej pomijało się to swoje wewnętrzne Dziecko to ono nie zaufa od razu. Ale warto.
Wiem, że trudno jest cokolwiek zastosować, gdy w środku nas wszystko krzyczy, gdy w duszy i w sercu jest pustka. Ale da się to zmienić, jest tu dużo osób, którym się udało i dzisiaj są szczęśliwe. I Tobie też się uda tylko próbuj małymi krokami, a gdy po czasie spojrzysz wstecz – zobaczysz jak wiele się pozmieniało :sun

Masz wolną wolę, zrobisz co będziesz chciała. Tylko pamiętaj, że to Ty kreujesz i jakiekolwiek pretensje będziesz mogła mieć do samej siebie :D

Za ten post autor Slonce otrzymał podziękowania - 3
Leeloo, Renata, Scarlett
Slonce

Podziękował : 132 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Postprzez Leeloo » 12 lut 2017, o 21:19

I bardzo wazne! Nie pisz i nie mysl: "jak odepchnac samotnosc" tylko "jak przyciagnac milych ludzi". :przytul: Jesli czegos nie chcesz to ignoruj to! :sun
Leeloo

Postprzez Born1975 » 13 lut 2017, o 01:39

Wenus napisałem Ci priva, ale nie odpisałaś. Tak wiem o czym tam pisałem, ale może to jest sposób na pozbycie się samotności. Ale jeśli ktos do Ciebie zagaduje, a Ty nie odpowiadasz, nawet gdyby ta odpowiedź miała byc negatywna, to jak chcesz zbudować relacje z innymi osobami? A może akurat mieszkasz gdzieś niedaleko, bo nie wiem i mogłabyś poznać mnie i moją siostrę, a przez nas kolejne osoby. Nawet może by się jakiś facet znalazł, a znam sporo fajnych kolesi w wieku około 30 lat. No ale nie mój problem...
No Dejes De Soñar :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Leeloo
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie