Jak odepchnąć samotność

przyciąganie miłości, przyjaciół

Jak odepchnąć samotność

Postprzez EkskluzywnyMenel » 12 sie 2016, o 00:08

Cześć,
jakiś czas temu pisałem na forum i skończyło się to marnie, ale próbuję raz jeszcze, bo nie mam innego wyjścia.
Nie będę jeszcze raz opisywał całej swojej historii i sytuacji, bo nie chce mi się tego robić któryś raz z rzędu. Napiszę tylko tyle, że szukam sposobów na pozbycie się samotności i przyciągnięcie bliskich osób.
W tej chwili straciłem kontakt ze wszystkimi nielicznymi osobami, z którymi go miałem. Głównie wirtualnie, ale zawsze coś. Nie doceniałem tego, bo kontakt wirtualny nigdy nie zastąpi realnego, ale zawsze to jak łyk wody na pustyni.
Teraz nie mam już nawet tego.
Próbowałem pisać do ludzi, umawiać się z nimi, ale zazwyczaj kończy się to tak samo, albo nie odpisują, albo odpisują, a do spotkania finalnie nie dochodzi, bo zawsze "coś".
Poza tym takie kontakty to i tak nie to czego szukam, bo jest w nich ten dystans i bariera, nie czuję, że tym ludziom na mnie zależy. Dlatego napisałem "bliskich osób" - czyli takich, które są przy Tobie cały czas, a nie grupka znajomych, z którymi wychodzi się raz w tygodniu na piwo. Niestety rodziny nie mam, więc od 13 roku życia nikt mi tego nie zapewnił, a bardzo mi tego brakuje. Człowiek potrzebuje bliskości, bo brak bliskości czyni pustym w środku i zabija chęć do życia.

Z góry dzięki za rady typu "czuj się dobrze", "pozbądź się tego pragnienia", "nie potrzebujesz ludzi", "odwróć od tego uwagę" etc. - wybaczcie, ale to tak samo jakby powiedzieć człowiekowi, który umiera na środku pustyni z głodu i pragnienia, że nie potrzebuje jedzenia i picia.
Teraz z pełnym przekonaniem mogę napisać, że samotność to najgorsza lub jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą spotkać człowieka. I ktoś kto nigdy nie zaznał skrajnej samotności nie jest w stanie tego zrozumieć. Uwierzcie mi, że po pewnym czasie nie da się o tym nie myśleć, ani pozbyć się pragnienia posiadania bliskich osób.
W tej chwili nie marzę już o niczym innym, tylko o spełnieniu tego o czym pisałem. Większość osób marzy o rzeczach wielkich, mało realnych, ja natomiast o tym co większość ludzi ma na co dzień i nawet się nad tym nie zastanawia, traktuje to jako oczywistość. Oczywiście są też inne rzeczy, ale to jest zdecydowanie na pierwszym miejscu.
I nie jest to przekonanie, lecz fakt, który zrozumieją jedynie ludzie, którzy sami tego doświadczyli.

Dość sceptycznie podchodzę do tych "magicznych" sposobów i porad w stylu "czuj się dobrze" albo "zmień wibracje", stąd też wynikły nieporozumienia i napięcia, kiedy ostatni raz pisałem na forum. Teraz liczę na to, że obejdzie się bez kłótni i ataków personalnych - serio, ja chcę tylko uzyskać poradę co zrobić w takiej sytuacji, może znajdzie się ktoś chętny do popisania. A jeśli kogoś drażni moja obecność może po prostu mnie ignorować. Sam fakt, że jeszcze po tym wszystkim znowu tu piszę jest dowodem na to, że naprawdę nie mam gdzie.

Scarlett - mała prośba, z ewentualnym banem dla mnie wstrzymaj się do jutra tak do wieczora, bo może odpisze mi na priv jedna osoba.

Czy ktoś jest w stanie poradzić jak przyciągnąć relacje, o której wyżej pisałem? W zasadzie kwestia "jak" mnie nie obchodzi, byle tylko działało. Mogą to być nawet metody nielegalne, ryzykowane lub niebezpieczne, jestem skłonny podjąć ryzyko.

Pozdrowienia od starego "przyjaciela". ;)
EkskluzywnyMenel

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jak odepchnąć samotność

Postprzez Born1975 » 12 sie 2016, o 00:38

Ok. Dostałeś na tym forum sporo rad. Skoro nic nie działa, to przyczyna po prostu musi być w Tobie. Inaczej mówiąc cały czas robisz coś nie tak. Nie wiem co to jest. Miałem podobną, choć nie identyczną sytuację i zmieniając swoje zachowanie względem innych osób, to sie samo z siebie wyprostowało. Na forum ciężko Ci będzie znaleźć odpowiedź. Poszukaj certyfikowanego trenera NLP, przedstaw swoją sytuację i zastosuj się do jego rad. Jak to Ci nie pomoże... to nie wiem.

A co do bana...nie dostaniesz za jeden post. Teraz mamy regulamin i się go trzymamy :D
Wild and free :D
Born1975

Podziękował : 812 razy
Otrzymał podziękowań: 513 razy

Postprzez Scarlett » 12 sie 2016, o 01:26

Na tym forum nie ma banowania lub usuwania kont, bo ktoś ma takie widzimisię. A na pewno nie będzie to miało miejsca za mojej "kadencji". Forum od niedawna posiada regulamin do którego wszyscy się stosujemy.
W razie pytań odsyłam do niego: viewtopic.php?f=34&t=475

Rozumiem, że czujesz się samotnie i jest to dla Ciebie problemem. Wiem bardzo dobrze co to znaczy samotność. Jeśli nie chcesz by pisać Ci o energii, wysokich wibracjach i zmianie myśli, to nie będę Ci o tym pisała.
Pamiętaj jednak, że to forum jest poświęcone Prawu Przyciągania (czyli o tym, że przyciągasz wszystko czemu poświęcasz swoją energię i uwagę) oraz rozwojowi osobistemu.
Być może znajdzie się tutaj ktoś, kto pomoże Ci w inny sposób. Zakładałeś już tutaj wątek na ten sam temat, w którym, jak wspomniał Dream, dostawałeś rady od użytkowników. Weź jednak pod uwagę i uszanuj to, czego to forum dotyczy. Jak możemy Ci inaczej pomóc? Czego od nas oczekujesz? Już sam wątek założyłeś nawet w dziale "Prawo przyciągania na co dzień" - a czym jest prawo przyciągania, wspomniałam wyżej. Ty jednak nie chcesz by odpowiadać Ci zgodnie z zasadami PP. Jeśli nie pomaga Ci tematyka, którą tutaj poruszamy i nie wierzysz, że możesz zmienić w ten sposób swoje życie, myślę, że pytanie tutaj o rady jest po prostu bezcelowe. Będziesz się tutaj tylko niepotrzebnie denerwował. Może powinieneś pomyśleć o bardziej psychologicznym forum?

W każdym razie zostawiam Twój wątek, zostawiam też Twoje konto (a oboje wiemy, że nie jest to Twoje jedyne ;) ) i zobaczymy jak potoczy się dalej dyskusja.

Życzę uśmiechu i pozytywnych zmian w Twoim życiu ;)

PS Przesuwam wątek do poddziału "Relacje międzyludzkie".
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1293 razy

Postprzez Renata » 12 sie 2016, o 08:46

EkskluzywnyMenel napisał(a):
Czy ktoś jest w stanie poradzić jak przyciągnąć relacje, o której wyżej pisałem? W zasadzie kwestia "jak" mnie nie obchodzi, byle tylko działało. Mogą to być nawet metody nielegalne, ryzykowane lub niebezpieczne, jestem skłonny podjąć ryzyko.

Nie wiem, co masz na myśli, ale nikogo do przyjaźni nie można zmusić. To jest jakby efekt uboczny gry zwanej życiem :)

W życiu każdego z nas jest taki okres, kiedy czujemy sie samotni, nawet jeśli obok są jakieś osoby. Dlaczego tak sie dzieje? Myślę, ze to dzieje sie wtedy, kiedy źle o sobie myślimy, w stylu "nikt mnie nie kocha", "nikogo nie obchodzę" itp. Oczekujemy od innych ludzi tego, by dali nam to, czego my sami sobie dać nie umiemy lub nie chcemy. To nie jest dobra droga, dlatego tyle sie mówi o pokochaniu siebie. To nie są puste słowa! Powinniśmy być dla siebie kimś najważniejszym, kimś na pierwszym miejscu, najlepszym przyjacielem. Zazwyczaj robimy z siebie wrogów i poszukujemy ludzi z zewnątrz, by zaprzeczyli tej naszej wewnętrznej "prawdzie".

Co do Twojego przypadku,to może spójrz na siebie z boku i zastanów sie, jak inni ludzie mogą Cie odbierać. Czy jesteś na ogol pozytywną czy negatywną osobą,w jaki sposób zwracasz sie do ludzi, czy często sie uśmiechasz? Komunikacja werbalna i niewerbalna jest ważna i ludzie to wyczuwają. Ja np. odbieram Cie jak człowieka pogubionego, zdesperowanego, pełnego pretensji do świata o swój los. I potrzebującego miłości...
Wiem, ze nie tego potrzebujesz, by Ci takie rzeczy pisać, bo pewnie są dla Ciebie oczywiste, ale wierz mi, ze nikt nie da Ci nielegalnej recepty na szczęście. Zresza dostałeś mnóstwo rad już wcześniej i nie pomogły...
Za bardzo chcesz, nie widzisz innego celu, ale twoje pragnienie nie jest podparte tym, czym być powinno. Ono wciąż wypływa z braku, skupiasz sie tylko na swej niedoli :(
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 603 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Leeloo » 12 sie 2016, o 08:55

Niestety nie zawsze pasuje "jestes sztywniak, wiec jestes sam". W pracy bylam bardzo lubiana, zadna impreza nie mogla sie odbyc beze mnie, choc nie pilam, choc odbiegalam wyksztalceniem od reszty. Jak ja nie szlam to inni tez nie przychodzili. I nie bylam usluznym blaznem. Jednak przychodzil weekend, swieta, urlop i bylam sama. Nikt nie zadzwonil, nikt sie nie zainteresowal czy zyje. To samo po utracie pracy. Znajome mowily mi, ze ja to moge jedynie tramwajarza poznac, bo tak wygladalo moje zycie: praca przez 10-12 godzin i dom sluzacy do spania. Gadanie do scian nie podnosi na duchu chocbys nie wiem jak byl pozytywny. Wyjscie jest jedno: uciekac w zupelnie inny wymiar rzeczywistosci. Inne miasto, kraj, praca. Nie ma czego zalowac. Spakowac to co sie ma i wio. Czy czlowiek samotny moze miec jeszcze mniej? Nie wydaje mi sie. :thinking
Leeloo

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postprzez Lubisia » 12 sie 2016, o 08:58

EkskluzywnyMenel napisał(a):Z góry dzięki za rady typu "czuj się dobrze", "pozbądź się tego pragnienia", "nie potrzebujesz ludzi", "odwróć od tego uwagę" etc. - wybaczcie, ale to tak samo jakby powiedzieć człowiekowi, który umiera na środku pustyni z głodu i pragnienia, że nie potrzebuje jedzenia i picia. (...)
Dość sceptycznie podchodzę do tych "magicznych" sposobów i porad w stylu "czuj się dobrze" albo "zmień wibracje", stąd też wynikły nieporozumienia i napięcia, kiedy ostatni raz pisałem na forum.

Chyba niepotrzebnie poświęciłeś czas na napisanie tej wiadomości, skoro z góry dziękujesz za rady odnoszące się do poprawy swojego samopoczucia i tym samym podniesienia wibracji. Chyba też nie czytasz ze zrozumieniem tego, co inni piszą, bo tutaj raczej nie ma rad: "pozbądź się tego pragnienia", tylko "puść je wolno", "przyzwól na nie".

Widzisz, nie ma innej drogi, obojętnie, czy wierzysz w Prawo Przyciągania, czy nie wierzysz, jak zacząć zmianę od swojego wnętrza. Z Twojej rzeczywistości zniknęli nawet wirtualni znajomi i dla mnie to nie jest zaskakujące. Napiszę to, co już kiedyś napisałam innej użytkowniczce tego forum - nie możesz wymagać, żeby inni ludzie czuli się z Tobą dobrze, jeśli Ty sam ze sobą nie czujesz się w porządku. Wszystko jest energią, wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni - to, czym aktualnie wibrujesz, najnormalniej w świecie odpycha innych ludzi. I w żadnym wypadku nie możesz mieć do tych ludzi pretensji, możesz je mieć wyłącznie do siebie - Ty ich usunąłeś ze swojej rzeczywistości - zatem masz dowód jak skutecznie działa PP. Zrozum, że to nie ludzie wokół Ciebie mają zmienić się, ta zmiana ma dokonać się w Twoim wnętrzu i Ty masz na to wpływ w 100%.
Nigdy nie akceptuj cudzych ograniczeń. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, nie ma żadnego powodu, dla którego to miałoby Ci się nie udać. - Amy Dodson

Za ten post autor Lubisia otrzymał podziękowania - 3
koniczynka, Lwiczka, Scarlett
Lubisia

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Postprzez koniczynka » 12 sie 2016, o 10:44

Jezeli nie zmienisz nastawienia na bardziej pozytywne, jezeli nie zaczniesz sie wiecej usmiechac, jezeli bedziesz ciagne narzekal i biadolil to bardzo mi przykro ale zaden cud sie nie wydarzy.
Ludzi automatycznie ciągnie do ludzi wesolych i pozytywnych i w tym caly sekret. Zmien siebie a zmienisz swoją rzeczywistość.

Codziennie idac i wracajac z pracy mijam pewnego czlowieka, ktory albo jest bezdomny, albo jest samotny (w sensie braku rodziny), albo ubogi. caalymi dniami siedzi w tym samym miejscu i zbiera datki grajac na harmonii. z wyglądu dosc zaniedbany ale za to zawsze usmiechniety i sympatyczny. często zażartuje, powie mile słowo czy drobny komplement. i nie jest to z jego strony natarczywe czy chamskie. wychodzi to bardzo naturalnie. juz teraz ja sama z siebie często jako pierwsza zamienię z nim słowo. kiedyś sie dziwiłam ze ten czlowiek bardzo czesto ma w okol siebie roznych ludzi (nie mam pojęcia czy to sa znajomi czy przypadkowi przychodnie), a dzisiaj mnie to absolutnie nie dziwi.
nie trzeba byc bogatym, pieknym i przebojowym by byc lubianym i otaczac sie ludzmi.
Zycze Ci z całego serca bys w koncu przestal czuc sie samotnie <3

aaaaa i jeszcze cos. jak masz mozliwosc to moze skorzystaj z paru sesji bars. polecam z calego serca. moze to cos pomoze na Twoje przekonania, sciany i inne rzeczy ktore Ciebie blokują.

Za ten post autor koniczynka otrzymał podziękowanie od
Lwiczka
koniczynka

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy

Postprzez Redaktor Bezczelna » 12 sie 2016, o 11:04

@EkskluzywnyMenel w Twoich słowach czuć desperację i wiesz to jest takie błędne koło. Za wszelką cenę chcesz kogoś poznać, czyli boisz się desperacji, pogłębiasz wzorzec samotności znowu to dostajesz. Jasne jest, że nie będziesz sobie wmawiał, że masz wokół siebie ludzi, skoro ich nie ma. Trudno jest afirmować "mam wielu znajomych:", kiedy nie masz nikogo. Podam Ci sposób, który ostatnio od kogoś dostałam. Zamiast różnych metod i szarpania się, spróbuj zwizualizować sobie i poczuć JAK BYŚ SIĘ CZUŁ, GDYBY BYŁO WOKÓŁ CIEBIE WIELU LUDZI, KTÓRZY ZABIEGAJĄ O TWOJE TOWARZYSTWO I Z KTÓRYMI CZUJESZ SIĘ DOBRZE. Poczuj jakby to było, zacznij przyzwyczajać umysł, marzyć. Tu nie będzie oporu, bo przecież zastanawiasz się, jakby to było.

A jak nie masz z kim pogadać, to napisz do mnie na PW. Może to nie to samo, co bezpośredni kontakt, ale zawsze coś, a metoda małych kroczków zawsze działa.
Redaktor Bezczelna

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postprzez Nicky » 12 sie 2016, o 11:56

EkskluzywnyMenel napisał(a):Z góry dzięki za rady typu "czuj się dobrze", "pozbądź się tego pragnienia", "nie potrzebujesz ludzi", "odwróć od tego uwagę" etc. (...)

(...) Dość sceptycznie podchodzę do tych "magicznych" sposobów i porad w stylu "czuj się dobrze" albo "zmień wibracje", stąd też wynikły nieporozumienia i napięcia, kiedy ostatni raz pisałem na forum.

Ale zobacz, gdzie jesteś. Na forum o Prawie Przyciągania. Jakich rad spodziewasz się od ludzi którzy tutaj są? Oczywiście że będziemy pisać o wibracjach, o czuciu się dobrze i o pozbyciu się pragnienia (uczucia BRAKU), bo tak właśnie działa Prawo Przyciągania! Albo zastosujesz się do naszych rad i wtedy masz jak w banku że Twoje życie odmieni się, albo będziesz nadal tkwić w braku i poczuciu beznadziei i nie zmieni się NIC. Wybór należy do Ciebie. Co tu jeszcze dodawać?... tyle słów zostało wypowiedzianych i tutaj, i na poprzednim forum, a ty nadal próbujesz walczyć ze wszechświatem swoimi sposobami (które nie działają, jak widać).
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 248 razy

Postprzez Anka12 » 12 sie 2016, o 12:10

@EkskluzywnyMenel, zobacz też, że na tym forum jest dział Swobodne dyskusje, gdzie możesz luźno podyskutować z innymi o wszystkim, o filmach, książkach, jedzeniu itp, jeśli lubisz - a coś lubisz na pewno. I to już będzie jakiś krok w normalne interakcje z innymi użytkownikami, może znajdzie się o wiele więcej tematów do dyskusji, a Ty pokażesz się z innej strony ( desperacja i narzekanie może odpychać ludzi) - o to chodzi, każdy ma coś do zaoferowania, Ty też. Może zacznij od czegoś takiego? Kto wie, co się może wydarzyć :) Ja Ci życzę jak najlepiej i wierzę, że każdy może zmienić siebie i swoje życie (a to jest możliwe tylko w pakiecie - nie zmienisz życia nie zmieniając siebie).
"W dzień i w nocy WSZYSTKO mi sprzyja!" :D

Za ten post autor Anka12 otrzymał podziękowanie od
Scarlett
Anka12

Podziękował : 256 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Następna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie