Odkreowywanie relacji - efekty, przykłady

wszystko co związane z przyciąganiem miłości, związków i ludzi

Re: Odkreowywanie relacji - efekty, przykłady

Postprzez mrO » 16 mar 2019, o 19:28

Futrzak
Myślałem o tym co mógłbym od siebie tutaj napisać, ale tak na prawdę wszystko zostało w tej kwestii powiedziane.
Niezależnie od tego jak odbierzesz każdą z rady która została napisana zarówno przez Scarlett ,Słońce, Jaskier, każda z nich jest prawdziwa. Każda z nich jest jak najbardziej dobra, i nie jedno z nast chciało by uzyskać tak dobrych rad na początku swojej podróży "z tym wszystkim".
To jest to.
Taka jest prawda i takie są zasady tej gry jeśli chcesz w nią grać. To nie nasze zasady, my ich nie stworzyliśmy. Po prostu jesteśmy świadomi tych zasad, bo trochę czasu na tym spędziliśmy i staramy się jak tylko możemy przekazywać to dalej.
Możesz się z nami nie zgadzać, możesz się obrażać i nawet ktoś może ciebie w tym upewnić że tak jest bo "oni się nie znają". Ale rzeczywistość jest taka że nam to wychodzi, a im nie 8-).
Change your Personality to change your Reality. :brawo
mrO a nie mr0. O=One
mrO

Podziękował : 125 razy
Otrzymał podziękowań: 392 razy

Postprzez Futrzak » 16 mar 2019, o 19:35

Podsumowałabym to inaczej: odpowiedzi inne od oczekiwanych powodują, że tracę nadzieję, że mogę mieć to co chcę. Nie umiem inaczej ubrać tego w słowa. Tak jak pisałam wyżej, otwierając się na wszystko co dla mnie najlepsze mam poczucie straty. Tak jakbym bała się że spotka mnie coś innego, nie to czego pragnę.
A tak jak pisali Hicksowie każdy ma swoje powołanie, ja jestem przekonana o swoim. I nieświadomie, kiedyś po 2 latach przyciągnęłam to. Świadomie już gorzej bo minęło 7 lat...
"Zawsze celuj w księżyc. Nawet jeśli chybisz znajdziesz się wśród gwiazd"
Futrzak

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Futrzak » 16 mar 2019, o 19:45

mrO ja nie neguję Waszego doświadczenia i wiedzy :) Może się wkurzam odnośnie porównań ale przyjmuję te rady do wiadomości, forum czytane z pozycji gościa dużo mi dało. No i ciężko mi zrezygnować z tego co chcę, albo inaczej: ciężko mi przyjąć do wiadomości że dobro może wyglądać inaczej niż ja to sobie wyobraziłam.
Futrzak

Postprzez Scarlett » 16 mar 2019, o 19:57

Przede wszystkim zacznę od tego, że kompletnie inaczej wszystko zrozumiałaś. A wynika to z tego, że pytania o tym "chceniu" napisałaś nie w tym wątku w którym powinnaś. Tutaj piszemy o odkreowywaniu relacji i Twój pierwszy post tego właśnie dotyczył. I wszystkie odpowiedzi były dostosowane pod odkreowywanie konkretnej osoby i oczekiwania związane z tą osobą i odkreowywaniem.
Wygląda na to, że kolejne pytanie dotyczyło zupełnie czegoś innego i nie pasowało zupełnie do tego wątku. A na forum dbamy o porządek. Przez to zrobił się po prostu offtop.

Odpowiadając więc na Twoje pytanie nie z perspektywy konkretnej osoby i odkreowywania...
Owszem, jest coś takiego jak "powołanie duszy". Dusza wybiera Twoje ciało w konkretnym celu. Ale nie pamięta tego celu i dlaczego wybrała akurat to ciało i życie, kiedy już jest na Ziemi. Dlatego często padają potem pytania dlaczego ktoś urodził się kaleki albo w patologicznej rodzinie. Dusza jest silna i lubi wyzwania. Człowiek niestety rzadko...
Raz piszesz o facecie, za chwilę o pracy i powołaniu - zupełnie zboczyłaś z tematu i przez to inaczej interpretowałaś odpowiedzi. Forum jest szerokie i mamy mnóstwo tematów, dlatego nie wrzucamy wszystkiego do jednego wątku.
Masz więc swoje powołanie - może nim być praca, może nim być macierzyństwo. U mnie na przykład jest to macierzyństwo. Od dziecka wiem, że chcę być mamą i to jest większe niż praca czy pieniądze. Oczywiście powołań mam też mnóstwo innych. Niektóre są już spełnione. Pisałam na forum o moim powołaniu jakim była praca w szkole. Nadal pracuję w tej branży, ale uważam, że spełniłam już się w tej roli i zapewne niedługo odkryje coś innego, co chcę robić w życiu. Otworzę się na to i to w odpowiedniej chwili do mnie przyjdzie.
Także jeśli ludzie są otwarci (o czym już pisałam), to to co najlepsze (ich powołanie między innymi) przychodzi do nich. Odkrywają je i idą jego drogą.
Pragnąć a uprawiać chciejstwo to kolosalna różnica. Ty na razie mylisz pragnienie z chciejstwem oraz powołanie z chciejstwem). Dlatego tak ważne abyś teraz czytała forum albo słuchała tych nagrań. Zwróć również uwagę, że na całym forum i także w nagraniach których słuchasz, przewijają się nauki Hicksów. Ale Hicksowie to tylko element PP. Odnajdź na forum pozostałe elementy (Slonce dała Ci link do PP w pigułce), dopasuj i kreuj co tylko zapragniesz. Zgodnie z zasadą wolnej woli. Bo pamiętaj, że możesz mieć WSZYSTKO, ale nie możesz mieć KAŻDEGO (tutaj już przechodzimy do osób). To jest ta różnica. Kreujesz swoje życie, a inni swoje. Jeśli ludzie nie rezonują na tym samym poziomie (np. pragnąc się nawzajem) to nie połączą tych relacji, bo każde chce czegoś innego, a każdy ma wolną wolę i prawo do samodzielnego kreowania.

Pamiętaj - Twoje powołanie to nie chciejstwo. To zew duszy. A to różnica. A uprzedzając ewentualne phytania - kontakt z jakimś człowiekiem (exem, znajomym, mamą, czy kimkolwiek) nie może być powołaniem. Powołaniem może być to co dotyczy Ciebie. Przykładowo: praca, podróże, wolność, rozwój, zarabianie. W grze The Sims były tzw. "aspiracje". Każdy miał swoją, jedną. Jeden Sim miał pociąg do wiecznych romansów, inny marzył o rodzinie, inny o bogactwie, inny o ciągłej nauce i zdobywaniu wiedzy. A mimo to np. ktoś, kto chciał bogactwa, mógł mieć dzieci. Z ludźmi jest dokładnie to samo (w sumie Simsy to takie wirtualne ludki i robiły to co ludzkie :P ) Np. macierzyństwo dotyczy mnie, dlatego mogę je mieć, ale konkretne dziecko nie może nim być. Bo zgodnie z PP - nie wiemy jakie są możliwości. Czasem wydaje nam się, że konkretna osoba może dać tam drogę do tego czego pragniemy, ale wtedy ukazuje się blokada w PP, czyli brak szerokiego myślenia i wiary w możliwości.
Dlatego, jak słusznie napisali Ci inni, musisz dalej odkrywać PP żeby poznać wszystkie elementy a wtedy sama będziesz znała odpowiedzi na te pytania i kiedyś będziesz je dawała tutaj innym :)

Mam nadzieję, że teraz zrozumiałaś o co chodzi w tej różnicy.
I jeśli chodzi o inne pytania dotyczące PP, ale nie związane z ludźmi i odkreowywaniem, pisz proszę w odpowiednich działach, bo potem rodzą się właśnie takie niedomówienia.
Koniec offtop.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1921 razy

Postprzez Futrzak » 16 mar 2019, o 20:12

Wybacz, tak zrobił się offtop, przeszłam na temat pracy bo jedno i drugie jest ze sobą związane. Przeczytałam, trochę wysłuchałam ale na dziś koniec bo tak - oprócz pracy jestem matką i w pewnym momencie życia czułam że wszystko czego pragnę to syn, a owo pragnienie za chwil parę idzie spać.
Wiem o co chodzi. Naplątałam jedno z drugim. Miłego wieczoru wszystkim:)
Futrzak

Postprzez Scarlett » 16 mar 2019, o 20:24

Powołanie nie jest jedno. Może ich być kilka, a mogą pojawiać się nowe, kiedy zrealizuje się poprzednie. Jedno mam nadal, a inne się już spełniło. A kiedy kolejno się spełni (macierzyństwo), to nie znaczy, że koniec ze spełnianiem pragnień, marzeń i powołań i że nic innego mnie już nie spotka.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 492 razy
Otrzymał podziękowań: 1921 razy

Postprzez jaskier » 16 mar 2019, o 20:27

Futrzak napisał(a):Podsumowałabym to inaczej: odpowiedzi inne od oczekiwanych powodują, że tracę nadzieję, że mogę mieć to co chcę. Nie umiem inaczej ubrać tego w słowa. Tak jak pisałam wyżej, otwierając się na wszystko co dla mnie najlepsze mam poczucie straty. Tak jakbym bała się że spotka mnie coś innego, nie to czego pragnę....

A słuchałaś o oporach? Wyluzuj i zaufaj, a dostaniesz czegi dusza zapragnie! :banan
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postprzez Futrzak » 16 mar 2019, o 22:40

Słuchałam. Słuchałam i czytałam wcześniej, słuchałam dziś. Jeszcze raz muszę to przerobić i jakoś sobie poukładać. No i się uspokoić.
Dziękuję za pomoc :)
I wiecie co. Coś co zaczęłam (i nie dokończyłam, chwilowo zaniechałam) ale na pewien moment dało mi przyjemne uczucie spokoju, pewności, takiej umiarkowanej radości to... praca nad swoją codziennością, nad codzienną wdzięcznością za małe przyjemności. Więc chylę czoła i przyznaję, że to powinien być pierwszy krok. Tzn. ja.
Nie sądziłam, że po powiedzmy tygodniu takiej praktyki dziękowania będę mogła iść do obecnej pracy bez odruchu wymiotnego :mrgreen: A tu nawet poniedziałki stały się przyjemne!
A żeby to nie był offtop tak do końca to przejrzę wątki odkreowywania, może znajdę coś na swoje słabości...
Futrzak

Poprzednia strona

Powrót do Relacje międzyludzkie