Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez karolina03 » 10 lis 2017, o 17:41

Scarlett, nie zrozumiałaś mnie - nie chce wpływać na jego wolna wole i go poprzez to zmuszać, chce sobie utorować drogę ktora pozwoli mi to marzenie spełnić :)
karolina03

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez soma » 10 lis 2017, o 17:52

asiunia79 napisał(a):Mam pytanie potrzebuje przepracowac schematy partnerow niedostepnych emocjonalnie chlodnych maminsynkow majacych problemy z wyrazaniem uczuc i okazywaniem ciepla czesto tez w pracy stykam sie z ludzmi ktorzy ignoruja moje zdanie stanowisko etc usiluja mi narzucic co mam robic myslec wynika to z dziecinstwa ale powtarza sie od lat chetniebym poczytala o tym mozecie mi cos polecic?afirmacje nie pomogly

Dla mnie ratunkiem byly ksiazki Kattie Byron, ktore daja mozliwosc nauczenia sie pracy z przekonaniami. Jej metoda The Work (cztery pytania) pozwolila mi wyciagnac sie z metliku w glowie, innego spojrzenia na siebie i na swiat.

Kiedys pomoglam kolezance, ktora przyszla do mnie ze zlamanym sercem, zrezygnowana i wdepresji bo miala sie rozchodzic ze swoim partnerem. I dzieki tej metodzie po 1,5 h kolezanka zaswiecila sie jak lampa 100 voltowa. Odpuscila wszelkie oczekiwania wobec partnera, wymagania jakie stawiala sobie. Do tej pory sa razem w bardzo szczesliwym zwiazku.

Widzialam na chomiku ksiazki Kattie Byron, sa tez filmiki na YouTube.

Za ten post autor soma otrzymał podziękowanie od
Renata
soma

Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 38 razy

Postprzez soma » 10 lis 2017, o 17:57

karolina03 napisał(a):Scarlett, nie zrozumiałaś mnie - nie chce wpływać na jego wolna wole i go poprzez to zmuszać, chce sobie utorować drogę ktora pozwoli mi to marzenie spełnić :)

A skad ta pewnosc, ze on to juz to co najlepsze co Cie moze spotkac w zyciu?

Podobnie myslalam, gdy moje zwiazki sie rozpadaly, a po jakims czasie "dziekowalam bogu", ze tak sie stalo i moglam spotkac rzeczywiscie mezczyzne mojego zycia.

Za ten post autor soma otrzymał podziękowanie od
Scarlett
soma

Postprzez Renata » 10 lis 2017, o 19:39

soma napisał(a):Dla mnie ratunkiem byly ksiazki Kattie Byron, ktore daja mozliwosc nauczenia sie pracy z przekonaniami. Jej metoda The Work (cztery pytania) pozwolila mi wyciagnac sie z metliku w glowie, innego spojrzenia na siebie i na swiat.

Kiedys pomoglam kolezance, ktora przyszla do mnie ze zlamanym sercem, zrezygnowana i wdepresji bo miala sie rozchodzic ze swoim partnerem. I dzieki tej metodzie po 1,5 h kolezanka zaswiecila sie jak lampa 100 voltowa. Odpuscila wszelkie oczekiwania wobec partnera, wymagania jakie stawiala sobie. Do tej pory sa razem w bardzo szczesliwym zwiazku.

Widzialam na chomiku ksiazki Kattie Byron, sa tez filmiki na YouTube.

Uwielbiam Byron Katie i jej "Pracę" <3 <3 <3
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Scarlett » 10 lis 2017, o 19:54

karolina03 napisał(a):Scarlett, nie zrozumiałaś mnie - nie chce wpływać na jego wolna wole i go poprzez to zmuszać, chce sobie utorować drogę ktora pozwoli mi to marzenie spełnić :)

Dobrze zrozumiałam. W tym o czym piszesz nie ma żadnej różnicy między wplywem na wolną wolę a, jak to nazwałaś, "utorowaniem sobie drogi, która pozwoli spełnić marzenie" (czyli Sylwester z nim, jak mniemam).
To Ty musisz zrozumieć - spełnienie tego marzenia jest zależne tylko od jego wolnej woli (czyli ewentualnej chęci spędzenia z Tobą tego czasu). ŻADNA technika nie zbliży Cię do tego marzenia. Prawem Przyciągania możesz układać swoje życie. Jak chcesz. Ale nie wpłynie na drugiego człowieka. Szkoda więc czasu by tracić go na tego faceta. Spróbuj zbudować Waszą relację rozmową, kontaktem, a jeśli chodzi o PP to pracuj nad SOBĄ. Ty jesteś Źródłem tego, co Cię spotyka. Tworzysz SWOJE życie. A ludzie, którzy się w nim pojawiają są dopasowaniem wibracyjnym do tego co jest w Tobie. Być może i on się do Twojego życia i Ciebie dopasuje. Być może... dlatego, ze przede wszystkim musisz być najważniejsza dla siebie. W tym przypadku oznacza to, że Sylwestra z marzeń możesz spędzić nawet z misiem polarnym - szczęśliwy Sylwester niezależny jest od tamtego faceta. Nie facet wpływa na spełnianie Twoich marzeń. Tylko TY na to wpływasz. A jeśli pokochasz siebie na tyle, że żaden facet nie wpływa na Twoje szczęście, wówczas będzie ci obojętne czy spędzisz tę noc z nim czy z kimś innym (czy nawet sama, pijąc wino i oglądając serial za serialem).

Nie bez powodu linkuję Ci różne treści z forum - dlatego, że wszystko zaczyna się od CIEBIE. Nie techniki (technika nie przyciąga!!!! technika to nie PP!!!!!). każda droga do marzenia zaczyna się od CIEBIE.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Karla
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1290 razy

Postprzez soma » 10 lis 2017, o 19:55

Uwielbiam Byron Katie i jej "Pracę"

Wiesz Renata, ja kiedys nawet myslalam, ze to powinna byc lektura obowiazkowa w kazdym domu. Ile sprzeczek, ile klotni, ile zwiazkow mogla by ona uratowac (oczywiscie nie lezac jedynie na polce).
A jak pomaga w akceptacji siebie i sytuacji. Nieraz wystarczy 3 minuty aby podwazyc poglad, ze cos powinno byc inaczej niz jest.
soma

Postprzez effi » 10 lis 2017, o 20:01

mam jeszcze takie pytanie.

czy faktycznie dostajemy to, co Wszechświat uważa, że jest dla nas najlepsze?
jestem w takiej sytuacji, że bardzo się uparłam na konkretną osobę, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości i nawet czasem odczuwam lekki niepokój bo czuję się jakbym to wszystko wymusiła.

sprawa wygląda tak, że najpierw go przyciągnęłam, ale po jakimś czasie poczułam, że mi bardziej zależy, więc z nim zerwałam i ucięłam wszelki kontakt. (to nie było aż takie proste, ale za dużo pisania.)

pomyślałam, że jedyna opcja jaka wchodzi w grę to taka, że to on musi chcieć i to musi wyjść od niego i że to on ma za mną biegać.
po miesiącu odezwał się, umówiliśmy się na spotkanie, na którym powiedział, że chce związku, że chce nad wszystkim popracować i chce żebym była z nim szczęśliwa. byłam w szoku.

niestety teraz zaczynam mieć wątpliwości, bo czuję się jakbym nim sterowała, jakby to nie był jego wybór chociaż stosowałam tylko PP a nie jakąś czarną magię. przeraża mnie to czasami, że zaczyna mówić mi o rzeczach, o których akurat pomyślałam, jakbyśmy byli jakoś telepatycznie połączeni.

więc teraz nie wiem czy mam takie moce, że mogę go przyciągnąć kiedy chcę, mimo że sama do końca nie jestem przekonana, że to dla mnie dobre, czy Wszechświat potwierdza, że tak właśnie jest. nie chciałabym żeby potem mi się oberwało za te 'zabawy'.
what you resist persists
effi

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Postprzez Scarlett » 10 lis 2017, o 20:03

effi, przeczytaj pierwszy post tego wątku:
viewtopic.php?f=21&t=251#p7389
Twoje pytanie idealnie wyjaśnia fizyka kwantowa - zajęłam się tym tematem.
W wolnej chwili przygotuję coś na temat pól morficznych.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
effi
Scarlett

Podziękował : 417 razy
Otrzymał podziękowań: 1290 razy

Postprzez Renata » 10 lis 2017, o 20:21

soma napisał(a):
Uwielbiam Byron Katie i jej "Pracę"

Wiesz Renata, ja kiedys nawet myslalam, ze to powinna byc lektura obowiazkowa w kazdym domu. Ile sprzeczek, ile klotni, ile zwiazkow mogla by ona uratowac (oczywiscie nie lezac jedynie na polce).
A jak pomaga w akceptacji siebie i sytuacji. Nieraz wystarczy 3 minuty aby podwazyc poglad, ze cos powinno byc inaczej niz jest.

Oj tak.......
A żeby nie robić offtopu, to może warto przytoczyć jakieś typowe z tego wątku przekonanie i mocno je podważyć. Np. "nie mogę żyć bez X, Y, Z" :evil: Naprawdę? Czy rzeczywiście nie mogę żyć? Jak się czuję, kiedy wierzę tej myśli? A kim bym była bez tej myśli?
Zwłaszcza w związkach z innymi ludźmi the Work otwiera inne furtki, pozwala przyjrzeć się wciąż tym samym starym myślom. Jeśli człowiek będzie ze sobą naprawdę szczery, to stare myślokształty nabiorą nowego wyglądu :kwiatek
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez effi » 10 lis 2017, o 21:11

czytam to Scarlett, ale trochę się pogubiłam, tego jest strasznie dużo.

Wg Ciebie dlaczego znowu go przyciągnęłam?
To już nie było moje chciejstwo, ego ani nic. Wybierałam między normalną relacją z nim albo jej brakiem i nagle on dostał objawienia i sam z siebie wrócił- to mnie nurtuje i troszeczkę niepokoi (nie wiem czemu).
what you resist persists
effi

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie