Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez Scarlett » 8 sty 2018, o 21:24

Tylko takie wytyczne jak "brak przyzwolenia" to jednak bardzo ważny element w przepisie. Bez tego choćbyś nie wiem ile technik zrobiła, to raczej wyjdzie zakalec. Albo i nic nie wyjdzie.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 424 razy
Otrzymał podziękowań: 1352 razy

Postprzez mrO » 8 sty 2018, o 21:29

marta_marta napisał(a):Wciąż pracuję nad przekonaniem siebie, że PP to nie ciasto drożdżowe i działa według mojego przepisu a nie ścisłych wytycznych

Co robisz aby siebie przekonać ?
:brawo
mrO

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 178 razy

Postprzez Scarlett » 8 sty 2018, o 21:30

Techniki :P

Dobra, głupi żart, już się zamykam.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez MagdaLooney » 8 sty 2018, o 22:25

Kochani, wkleję Wam tekst z bloga PepsiEliot, kobietki którą bardzo lubię czytać. Warto zapoznać się z większą ilością jej tekstów ale ten jest akurat adekwatny do tematu wątku.

http://www.pepsieliot.com/marzysz-o-tym ... ych-pytan/
" If you can dream it, you can do it! "

Za ten post autor MagdaLooney otrzymał podziękowanie od
Pozytywna
MagdaLooney

Podziękował : 283 razy
Otrzymał podziękowań: 448 razy

Postprzez marta_marta » 9 sty 2018, o 20:55

mrO napisał(a):
marta_marta napisał(a):Wciąż pracuję nad przekonaniem siebie, że PP to nie ciasto drożdżowe i działa według mojego przepisu a nie ścisłych wytycznych

Co robisz aby siebie przekonać ?

Uczę się odpuszczać
marta_marta

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez mrO » 9 sty 2018, o 21:06

marta_marta napisał(a):Uczę się odpuszczać

No dobrze, ale czy masz z tego jakieś efekty ? Uczyć się można czegoś całe życie nie mając z tego tak na prawdę nic. Możesz twierdzić, że się "uczysz", ale tak na prawdę poza samą bierną nauką nie robisz nic ku temu, aby czegoś na prawdę się nauczyć.
Jak się uczysz ?
Bardzo łatwo jest powiedzieć "uczę się", ale bardzo dużo osób nie wie tak na prawdę jak się uczyć.
Tak samo jest z koncentracją, każdy mówi nam "skoncentruj się na swoim celu", ale tak na prawdę jak to jest skoncentrować się? Bo przecież nikt nas tego nigdy nie nauczył.
Więc jak się uczysz :)?
:brawo
mrO

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 178 razy

Postprzez soma » 9 sty 2018, o 23:38

marta_marta napisał(a):Uczę się odpuszczać

Odpuszczania sie nie uczy. Odpuszczanie jest rezultatem. Rezultatem czego?
To co nie pozwala odpuscic jest identyfikacja ze zloscia, ktora mowi: nie mozesz (tego dostac), nie dostaniesz. A jak nie mozna dostac, to napor na chcenie sie nasila.
Zlosc zostala zakamuflowana pod zalem, dobrocia, rozpacza i innymi odczuciami. Wiec tu nie ma sie czego uczyc, tylko pracowac z emocjami.

Za ten post autor soma otrzymał podziękowanie od
Zorja
soma

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 54 razy

Postprzez romka » 13 sty 2018, o 18:06

Mam dylemat. Od zawsze uważałam, że każdy jest odpowiedzialny za siebie i nie mówiłam innym o swoich problemach, bo obarczanie ich nimi, uznawałam za egoizm.
Jednak zauważyłam, iż wszystkie osoby, które pojawiają się na mojej życiowej ścieżce są bardzo wrażliwe i niezwykle łatwo je zranić (bywają i takie, które mają za sobą epizody depresji i próby samobójcze). Czuję się obarczana przez nich odpowiedzialnością za ich samopoczucie. Chociaż od początku "znajomości" mówiłam im jakie mam zdanie na ten temat, że nie jestem psychologiem ani żadną czarodziejką, która naprawi ich życie, to zdawali się tego nie rozumieć.
Na początku byłam dla nich miła i empatyczna, nie oceniałam, starałam się zrozumieć, chociaż bardzo denerwowało mnie ich użalanie się nad sobą, to myślałam: "nie znam, nie oceniam". W przeszłości zdarzało mi się już ocenić z góry i wybuchnąć na taką osobę z tekstem typu: "sama się zajmij swoim życiem". Wtedy poznawałam jej historię o trudnym, pełnym przemocy dzieciństwie i postanowiłam tego nie robić. Może tu zrobiłam błąd a może to ma być dla mnie lekcja empatii. Zadawałam sobie to pytanie, ale nadal nie znam odpowiedzi. Gdy byłam empatyczna ludzie mnie wykorzystywali więc nie jestem przekonana co do tego. Chcę przerwać taki schemat. Może ktoś z was spotkał się z czymś takim?
romka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postprzez Scarlett » 13 sty 2018, o 19:06

Romka, mnie ludzie traktuja jak psychologa. Obarczaja mnie wszystkim, sa tacy ktorzy mnie nawet wykorzystali. Jak przestalam byc uzyteczna to przestali sie ze mna kontaktowac. Niedawno po raz kolejny zostalam potraktowana jak papier ktorym sie ktos podtarl. I wiesz co? Teraz olewam. Nie jestem psychoterapeuta. Obarczanie problemami sprawia, ze przeladowuja swoja energie na ciebie. Ty czujesz sie przytloczona, ty jestes padnieta. Wykrzycz to co masz do powiedzenia. Nie boj sie!!! Swiat nas uczyl, ze to egoizm. To jest zdrowe i dobre dla ciebie. Mozesz dac rade. Jedna, dwie. Ale bez przesady.
Zrob jak czujesz. Uwolnij emocje.
Trzymam kciuki <3

Sorry ze bez polskich znakow, ale jestem poza domem i pisze z tel
Carl Gustav Jung
Scarlett

Postprzez Zorja » 13 sty 2018, o 19:21

Mam podobnie. I też mam dość. I teraz jak czuję, że ktoś próbuje wciągnąć mnie w swoje problemy, najlepiej wstecz aż do swojego dzieciństwa to mówię: STOP, Jeśli NAPRAWDĘ chcesz sobie z tym poradzić to idź do specjalisty. Będę słuchać, ale tylko jeśli będziesz SAM coś z tym robić. Jeśli chcesz tylko odreagować to idź do lasu/pobiegaj/na siłownię.
Nie jesteś odpowiedzialna za cały świat, tak naprawdę nie jesteś odpowiedzialna za nikogo poza sobą.
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy
Zorja

Podziękował : 32 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie