Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

wszystko co związane z przyciąganiem miłości, związków i ludzi

Re: Przyciąganie miłości, związków i ludzi - WĄTEK ZBIORCZY

Postprzez magicmind » 14 lip 2016, o 12:13

Czyli generalnie wszystko sprowadza sie do tego: jak mogę być szczęśliwy tu i teraz.
You're braver than you believe, and stronger than you seem, and smarter than you think.
magicmind

Podziękował : 117 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy

Postprzez Nicky » 14 lip 2016, o 12:20

magicmind napisał(a):Czyli generalnie wszystko sprowadza sie do tego: jak mogę być szczęśliwy tu i teraz.

Tak! Ale uwaga... zawsze trzeba chcieć więcej, bo jeśli zatracimy się w cieszeniu się tym co mamy i nie będziemy chcieli więcej to po prostu staniemy w miejscu. Pisałam o tym tutaj: viewtopic.php?f=6&t=443#p17530

Czyli to jest tak: jesteś w niekorzystnej sytuacji, chcesz czegoś tam. Powiedzmy: jesteś sam, a chciałbyś być z kimś. No to wyszukuj sobie 10000 powodów dla których cudownie jest być samotnym i ciesz się, rozkoszuj się tą swoją sytuacją, tą swobodą i tak dalej - ale jednocześnie nie zapominaj o złożeniu zamówienia na to, czego chcesz czyli np. na fajny związek :) Wyobrażaj sobie siebie w tej nowej sytuacji i myśl o tym, jakby było fajnie gdybyś mógł w takim związku być. A jednocześnie na co dzień nadal ciesz się swoją wolnością. I wtedy realizacja przyjdzie szybciej niż sądzisz :)
Nicky

Podziękował : 189 razy
Otrzymał podziękowań: 267 razy

Postprzez Born1975 » 14 lip 2016, o 12:24

magicmind napisał(a):Czyli generalnie wszystko sprowadza sie do tego: jak mogę być szczęśliwy tu i teraz.

Magic Ty mnie rozbrajasz. Ktoś z Twoją wiedzą nie może nie wiedzieć takich rzeczy. Nowicjusz na forum to bym zrozumiał... Mam wrażenie, że brak Ci pewności i potrzebujesz ciągłego zapewniania o rzeczach oczywistych, ale czy to ma sens? Poukładaj ten bałagan w głowie... Ja jak tak zrobiłem, to wszystko stało się prostsze. Tego nikt za Ciebie nie zrobi, inni mogą Ci tylko dać narzędzia :)
Siempre juego con mis reglas.
Born1975

Podziękował : 862 razy
Otrzymał podziękowań: 615 razy

Postprzez Calcifer » 14 lip 2016, o 12:41

Taka mała dygresja, nie związana bezpośrednio tylko z magicmindem ale ogólnie z nami tu wszystkimi na forum. Prawda jest taka, że my mamy już potrzebną wiedze na temat przyciągania, na temat relacji, na temat budowania pewności siebie, przekonań itp. Zobaczcie ile jest tu wątków na tematy związane z rozwojem osobistym, ile wniosków, ile pytań i ile odpowiedzi. Nic tylko z tego korzystać... KORZYSTAĆ. Ciągłe poszukiwanie odpowiedzi na te same pytania zda się na nic jeśli nie będziemy praktykować. Nazywam to alibi samodoskonalenia się. Jeszcze jedna książka, jeszcze jeden post, jeszcze jeden filmik, jeszcze jeden blog, jeszcze jedna teoria, jeszcze jeden kurs by móc sobie powiedzieć, że się rozwijam. Tylko, że lata mijają a niebieskiego piórka nadal nie ma, relacji nie ma, dżin nie wychodzi z lampy by nam powiedzieć, że nasze życzenia są jego rozkazami a na plaży nikt nie zaprasza nas do wspólnej gry w siatkówkę bo nie często chodzimy na plaże...

Hmmm, trochę podcinam gałąź na której sam siedzę, bo powinno mi zależeć na tym by na forum ciągle toczyły się dyskusje, padały te same pytania, była masa wpisów. Tylko teraz zachodzi pytanie czy forum jest po to by zwiększała się liczba postów, dymiły kominy, kręciły się koła, pojawiali się użytkownicy czy po to aby ludzie tu przychodzący się rozwijali? Wybieram to drugie rozwiązanie, mimo że pierwsze jest dla mnie przypuszczalnie korzystniejsze jako dla administratora tej strony. Co ciekawe, tego typu poglądy nie są tu mile widziane. To wyrywa ze strefy komfortu, to niszczy alibi samodoskonalenia się. Dlatego bawmy się dalej i patrzmy co z tej zabawy wyjdzie.

P.S

Tak dla jasności to sam bardzo wiele czytam, dokształcam się z zakresu szeroko rozumianej filozofii sukcesu i według mnie nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie! To w porządku gdy potrafisz zrobić jajecznice a chcesz się rozwijać i umieć robić bardziej skomplikowane dania. Gorzej gdy przez pięć lat czytasz o robieniu jajecznicy, gotowaniu zup, robieniu sushi a wołasz mamę gdy jesteś głodny bo nie masz determinacji by spróbować sobie zrobić kanapkę. O tym mówię.
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k

Za ten post autor Calcifer otrzymał podziękowania - 7
Black, Born1975, Lwiczka, Nicky, PrettyOne, Renata, Scarlett
Calcifer

Podziękował : 223 razy
Otrzymał podziękowań: 442 razy

Postprzez Scarlett » 14 lip 2016, o 12:50

Ponieważ widzę, że jeszcze są jakieś wątpliwości co do SUGESTII nocnej, czyli programowania cudzej podświadomości dzięki naszej podświadomości, dodam trochę mojej po-silvowej wiedzy w tej kwestii ;)

Wolna wola a programowanie kogoś techniką sugestii nocnej - czasem ktoś, chce kogoś programować na siłę, bez dobrych intencji, myśląc tylko o sobie i swoich korzyściach. Technika sugestii nocnej służy przekonywaniu innej podświadomości, ale należy pamiętać, że to sugestia! Ktoś może ją przyjąć lub nie. SUGESTIA - nie rozkaz, nie programowanie. Osoba na której wykonujemy technikę musi chcieć zmiany. Informacja z techniki do niej dotrze, ale nie oczekujcie, że zrealizuje się to wbrew wolnej woli człowieka.
Stan najbardziej podatny na sugestię - faza REM.

O czym należy pamiętać wykonując sugestię nocną na czyjąś podświadomość?
- nie można kierować się egoizmem i chęcią korzyści tylko dla nas samych, to co sugerujemy, musi być dobre dla drugiej osoby
- nie można kłamać oraz składać obietnic, których nie jesteśmy w stanie zrealizować (podświadomości nie da się oszukać, także cudzej ;) ) - chcesz dostać pracę i przekonać przyszłego pracodawcę, że jesteś najlepszym wyborem? Nie kłam, że jesteś pracowity jeśli nie jesteś itp.
- powinniśmy kierować się miłością - nie, nie partnerską i nie musi być też rodzicielska. Chodzi o taką miłościo-rozumienio-wdzięczność :D Nie mam pojęcia jak ubrać to w słowa :D
- sugestia powinna być przekonująca - pomyśl sam/a, że nie jesteś już małym dzieckiem. Należy bardzo precyzyjnie i przekonująco ułożyć treść sugestii, dlatego najlepiej czytać z kartki na alfie, bo można wcześniej wszystko przygotować. ale tak jak wspomniałam wyżej - nie można obiecywać gruszek na wierzbie - szczerość to podstawa każdej relacji, także samemu ze sobą.

Królicki mówił odnośnie tej techniki, że największą skuteczność ma ona kiedy wykonywana jest przez rodziców na dzieci, ponieważ zdecydowana większość rodziców chce dla dzieci jak najlepiej, z korzyścią dla tych dzieci i robi to z bezwarunkową miłością. Najczęstszy problem jest przy programowaniu np. kogoś, kogo chcemy przyciągnąć, bo wtedy kieruje nami ego, własna korzyść, zaślepienie, silna potrzeba, presja itp. Tak nie można działać nawet samemu ze sobą a co dopiero podziałać na kogoś innego. Nie ma opcji ;)

W ogóle nie ma czegoś takiego, że możemy wysłać komuś sugestię w złym momencie :lol: To nie dzieje się na takiej zasadzie, że czarujemy kogoś, a ta osoba gdziekolwiek się znajduje, staje bezwolna a z otwartych ust cieknie jej ślina, a potem robi wszystko jak takie zombie :lol:
Sugestia to nie czary-mary. Osoba programowana odbierana naszą sugestię jak swoją własną myśl. Po prostu o tym pomyśli, a czy to zrobi? Jak będzie chciała to zrobi? Jak jest często nagabywana przez jakąś myśl to pewnie zrobi to w końcu na zasadzie "A niech mi tam...", ale przede wszystkim należy spełnić warunki programowania nocnego ;)
Nie raz na pewno mieliście w życiu sytuację kiedy odzywacie się do kogoś bo najdzie Was taka ochota, a ten ktoś Wam mówi "O, właśnie o Tobie myślałem" albo "Wczoraj o Tobie myślałem". To też pewnego rodzaju sugestia, mniej świadoma, ale jednak. Tak to działa.
Nie dajmy się zwariować ;)

Tyle razy było to wałkowane a wciąż tak trudno to zrozumieć :D
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowania - 3
Black, katuni, Lwiczka
Scarlett

Podziękował : 496 razy
Otrzymał podziękowań: 1972 razy

Postprzez Black » 14 lip 2016, o 13:35

Właśnie chodzi o to, że większość ludzi nie rozumie działania PP. Traktuje to jako czary, magiczne zaklęcia albo jakiś złoty środek na swoje problemy wbrew wszelkim zasadom świata.
Myślę, że bierze się to z nierozumienia tych mechanizmów. Przede wszystkim należy przyjąć do wiadomości, że to pewnego rodzaju prawo Wszechświata, ono zawsze działa tak samo, w ten sam sposób i na każdego, ma jakieś swoje zasady. Są pewnego rodzaju formy, których się nie da przeskoczyć bo na przykład należą one do innych zasad Wszechświata. Na przykład jak bardzo będziesz chciał spaść w górę to nie spadniesz, bo prawo grawitacji daje nam spadanie w dół. Jak bardzo będziesz chciał dostać się do Peru w ciągu minuty, to nie dostaniesz się bo forma czasu na to nie pozwoli. Jeśli zostanie wymyślony teleport to pewnie stanie się to możliwe, ale my żyjemy w tu i teraz ;)
Z prawa przyciągania można fajnie i świadomie korzystać, wykorzystać je do swoich celów. Opanować je, rozgryźć te mechanizmy i tak kierować by działało na naszą korzyść. Jak prowadzi się auto to też należy je dobrze prowadzić by nie skończyć na drzewie albo w rowie. Wówczas można dojechać gdzie się chce - bezpiecznie, sucho, we dnie i w nocy.
To my dostosowujemy się do tego Prawa, nie Prawo do nas.

Opiszę taką historię z życia wziętą, odnośnie techniki nocnej sugestii - opartą na własnym doświadczeniu :)
Metody Silvy zawsze były dla mnie fascynujące, a zwłaszcza technika nocnej sugestii. Chyba właśnie dlatego, że tutaj cała "zabawa" wychodzi poza naszą własną podświadomość.
Mój partner jest po kursach Silvy (wtedy jeszcze podstawowy nie był rozbity na dwie części) i kiedyś powiedziałam mu żeby coś mi zaprogramował bo chcę się przekonać jak to jest i przy okazji sprawdzić - i jego i siebie :)
Oczywiście on mi nie powiedział kiedy i co będzie programował, a ja i tak starałam się zwracać na wszystko uwagę :D
Po jakichś dwóch tygodniach od naszej rozmowy, mój partner wrócił z pracy, zaczął się śmiać i powiedział do mnie żartobliwie "Dobra kobieta"...
Co się stało?
Dokładnie dwa dni wcześniej, zaprogramował abym zrobiła na obiad konkretne danie i podała do niego konkretne, czerwone wino z konkretnej firmy i w konkretnych kieliszkach :D Daniem tym były naleśniki ze specjalnie przygotowanym szpinakiem i serem mozarella, zapiekane w sobie pomidorowym :) Mój partner bardzo lubi to danie, ale że wymaga czasu, to nieczęsto je robiłam :) Wracając z pracy, wolę zrobić coś na szybko, bez zajmowania mojego czasu.
Także stanęłam jak wryta kiedy okazało się, że zrobiłam dokładnie to, co mi zaprogramował.
Jak się czułam po programowaniu? Po prostu przyszła mi myśl, że fajnie byłoby zrobić to danie, bo bardzo je lubi, ja zresztą też, że i tak robię je rzadko a sama chętnie bym zjadła :D Przyszło mi też, że napiłabym się tego konkretnego wina. Podświadomie wybrałam konkretne kieliszki.
To wszystko było odczuwalne jako moje własne myśli. Właśnie tak to działa, że jeśli nie szkodzi nam to w żaden sposób to spokojnie to przyjmujemy ;) Nie jest to żadne pukanie w głowę, które sygnalizuje, że dobija się do nas obca myśl. Gdyby kazał rzucić mi się z okna wieżowca na 11 piętrze to nigdy bym tego nie zrobiła, bo kocham życie i nie byłoby to dla mnie korzystne.
"- To się dzieje naprawdę? Czy tylko dzieje się w mojej głowie?
- Oczywiście, że to się dzieje w Twojej głowie, Harry. Ale czy to znaczy, że nie naprawdę?"

Za ten post autor Black otrzymał podziękowania - 9
Born1975, California, Lwiczka, Maagdaa160, magicmind, Nicky, Nimfka, Renata, Scarlett
Black

Podziękował : 139 razy
Otrzymał podziękowań: 508 razy

Postprzez Nicky » 14 lip 2016, o 13:46

Dokładnie, Black to świetnie wytłumaczyła!!
Zobaczcie, ile razy "tak jakoś", "nagle" wpadają nam do głowy różne myśli, np.: "O! A ciekawe co słychać u Tomka??" Albo: "O rany, ale dawno nie widziałam się z Magdą!" albo "jejku...BIGOS, muszę koniecznie zrobić bigos w sobotę".
Wyobraźcie sobie, że caaałkiem spora część tych naszych myśli może nie należeć do nas. Mówi o tym także AC, swoją drogą ;) - bo dotyczy też to często naszego zamartwiania się (niepotrzebnego!), jakichś nagłych napadów smutku itd. Czasem bezwiednie przejmujemy czyjeś myśli, troski, obawy, a czasem po prostu odbieramy, jak antenka, czyjeś "zamówienia" i realizujemy je cały czas sądząc że to nasza idea i to myśmy na to wpadli. A tu pudło :P

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowania - 5
Black, Born1975, Lwiczka, Renata, Scarlett
Nicky

Postprzez Renata » 14 lip 2016, o 13:51

Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, więc nie tylko sami kreujemy ale też stajemy się odbiorcami. Właściwie to chyba nie ma za bardzo co analizować źródła tych myśli, tylko zdać się na własną intuicję i za nią podążać <33
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI

Za ten post autor Renata otrzymał podziękowania - 3
Lwiczka, Nicky, Scarlett
Renata

Podziękował : 643 razy
Otrzymał podziękowań: 833 razy

Postprzez Nicky » 14 lip 2016, o 14:11

renata17031 napisał(a):Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, więc nie tylko sami kreujemy ale też stajemy się odbiorcami. Właściwie to chyba nie ma za bardzo co analizować źródła tych myśli, tylko zdać się na własną intuicję i za nią podążać <33

Tak, źródła nie ma co analizować ale warto zdać sobie z tego sprawę, a nawet - gdy np. nagle dopadnie nas chandra i zaczniemy się martwić jakimiś głupotami, to wprost zapytać siebie: "DO KOGO TO NALEŻY??" Bo kurczę, to przecież nie jest moje... i już jest nam lżej. Nie musimy zgadywać do kogo to należy, te smuteczki, ale możemy je bezosobowo odesłać tam skąd przyszły :) :sun :sun :sun

Za ten post autor Nicky otrzymał podziękowanie od
Renata
Nicky

Postprzez lena312 » 14 lip 2016, o 16:36

Tak czy siak wszystko sprowadza się do po prostu bycia szczęśliwym. Momentalnie jak sama dla samych wysokich wibracji wprowadzam sie w taki stan przyciągam dużo drobnostek lub i większych drobnostek które w jeszcze większym stopniu poprawiają mój humor.
lena312

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie