Szczerość - Wyjaśnień słów kilka

przyciąganie miłości, przyjaciół

Szczerość - Wyjaśnień słów kilka

Postprzez Calcifer » 3 gru 2014, o 17:42

Tak sobie pomyślałem, że napisze Wam parę zdań na temat moich przemyśleń i może pociągnie się z tego jakaś spontaniczna dyskusja, która każdego w jakiś sposób ubogaci.

Słyszałem już od kilku osób na forum, że czasem jestem zbyt zdecydowany w tym co pisze, że łatwo się denerwuje i zbyt szybko pisze to co myślę. Przyjmuje to do wiadomości bo wiem, że tak to może wyglądać i wiem też że po części to prawda. Wiem znacznie więcej o sobie samym np. to że nie jestem idealny i że pewne moje zachowania wynikają z jakiś moich niedoskonałości, że są jeszcze takie obszary mojej duszy które nie zostały przeze mnie dokładnie zbadane a które jakoś rzutują na moje zachowanie.

Potrafię się przyjrzeć samemu sobie i wiem, że może czasem nie zachowuje się w porządku wobec wszystkich ale dlaczego miałbym być w porządku wobec wszystkich? Staram się być w porządku, ale widocznie na tym etapie mojej wędrówki nie jestem jeszcze w stanie sprawić, by każdy mnie uwielbiał ale chociaż jestem JAKIS i mówię to co czuje. Nazywam rzeczy po imieniu i naprawdę nie mam zamiaru tego zmieniać. Wiem, że na forum są takie osoby, które dobro utożsamiają tylko z pozytywnymi emocjami. A czy ojciec który nakrywa swoje dziecko na kradzieży i daje mu pasem w tyłek, robi to dlatego że jest sadystą czy dlatego, że tak naprawdę zależy mu na tym dziecku i wie, że jak popuści mu kradzież to dzieciak się niczego nie nauczy?

Brakuje zdrowych ludzkich postaw. W moim świecie o szacunku dla człowieka nie świadczy tylko to co miłe ale także umiejętność powiedzenia komuś naszej prawdy. Jeśli mówię np. magicmindowi, że dla mnie nazywanie ludzi w pewien sposób jest nieświadome, to nie robię tego dlatego że magicminda nie lubię a robię to dlatego, że chce mu coś przekazać co uważam za ważne. Jak słusznie powiedział Harv Eker :

"Naprawdę rozwijasz się tylko wtedy, gdy nie masz poczucia komfortu."

Bardziej szanuje to gdy ktoś powie mi nawet w wulgarnych słowach coś co ma na celu mi pomóc, otworzyć mi oczy niż kogoś kto będzie mnie klepał po ramieniu, widząc że robię coś źle. Nie jestem tu by wzmacniać swoje ego. Gdybym chciał wzmacniać swoje ego to mówiłbym każdemu z Was to co chcecie usłyszeć a wierzcie mi, że jestem na tyle bystry, że po takim długim czasie przebywania z Wami na forum, wiem mniej więcej co każdego z Was ziębi a co grzeje. Mam 22 lata i nie chce by zabrzmiało to jako próżność, ale byłem w życiu już w naprawdę strasznym gównie i byłem już naprawdę bardzo wysoko i coś tam może jednak również o życiu wiem, hmm? :) Nie wiem wszystkiego i nigdy nie będę wszystkiego wiedział. Nie mam się od nikogo za lepszego ani za gorszego, wiele się od Was wszystkich uczę i są tu osoby które pewnie nawet nie są świadome tego, że są dla mnie inspiracją np. Renata, Kinia, Serenity, Kokos, Portmonetka, Nova, Daria, Dream a nawet i magicmind z którym często się nie zgadzam, chociaż naprawdę go rozumiem i mam za dobrą duszę. W zasadzie to każdy z Was mnie czymś potrafi zainspirować i ufam w to, że to co piszecie robicie z dobrej intencji. Zaufajcie więc że i ja gdy coś pisze to robię to z dobrej intencji. Prowadzę to forum, prowadzę projekt uniwersalnej prawdy (http://www.uniwersalnaprawda.pl), prowadzę firmę, daje ludziom pracę, pomagam mojej matce i obecnie utrzymuje ojca, którego do siebie przyjąłem. Zanim więc zaczniecie mnie oceniać lub kogokolwiek innego, zastanówcie się czy to jak widzicie pewne sprawy jest prawdą czy tylko wynikiem Waszego postrzegania, wynikłego w skutek jakiś złych skojarzeń itp. Nie mam też zamiaru robić z siebie bohatera ale nikt z nas nigdy nie spojrzy na świat oczami drugiego człowieka. Każdy ma różne etapy w życiu, wiecie jaka to jest jazda gdy ma się 22 lata, gdy Twoi rówieśnicy dobrze się bawią za hajs rodziców a Ty budzisz się ze świadomością, że musisz (i chcesz!) pomóc choremu ojcu? Wziąć go do siebie, zaopiekować się nim, nakarmić go? To cholerna lekcja, tym bardziej że moi rodzice rozstali się gdy miałem 6 lat a ojca spotykałem potem tylko czasem na mieście, gdy chciał ode mnie parę złotych na wino. Całe życie wmawiali mi, że skończę jak mój ojciec, że nic ze mnie nie będzie, budowano we mnie niechęć do jego osoby jako tego który zniszczył naszą rodzinę. Zadajcie sobie pytanie sami, czy gdybyście mieli taką sytuacje w moim wieku to czy byście potrafili to udźwignąć, odpowiedzialność za siebie, ojca, matkę i całą rodzinę, gdy każdy Ci mówi "W Tobie jedyna nadzieja" :)

Dobro nie zawsze objawia się poprzez miłe słowa. Nie wcielam się w role nauczyciela, ale niech każdy z Was, absolutnie każdy się przyjrzy sam sobie, czy tak wewnętrznie to jest bez skazy. To, że ktoś w sobie dusi niechęć a jej nie wyraża, oznacza że jest lepszy od tego który mówi wprost o tym co myśli? :) Wole być szczery i mówić to co myślę, niż udawać kogoś na siłę i silić się na miłe słówka.

I put my heart in everything I do
I can face the God cause that's the only way I make it through
You never know what you gonna do until it's right in front of you
Could you keep it one hundred and still remain true
If you were in my shoes? If you were in my shoes?
What would you do, if you were in my shoes?
If you were in my shoes
What would you do, if you were in my shoes?

Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 433 razy

Re: Szczerość - Wyjaśnień słów kilka

Postprzez Kinia » 3 gru 2014, o 17:49

Od razu czuć, że idą święta. Tacy wszyscy poddenerwowani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kinia

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postprzez Renata » 3 gru 2014, o 17:53

Kinia napisał(a):Od razu czuć, że idą święta. Tacy wszyscy poddenerwowani :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No... Ja też nie wiem, co powiedzieć......
.
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 609 razy
Otrzymał podziękowań: 764 razy

Postprzez Calcifer » 3 gru 2014, o 18:01

Mordeczki ja nie jestem poddenerwowany, dajcie spokój :) Niech świadczy o tym fakt, że chyba zaraz zasnę na siedząco :D Nie było mnie parę dni i w końcu musiałem wrócić i trochę narobić zamieszania, co Wy mnie nie znacie? :D

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Renata » 3 gru 2014, o 18:06

Happy napisał(a):Mordeczki ja nie jestem poddenerwowany, dajcie spokój :) Niech świadczy o tym fakt, że chyba zaraz zasnę na siedząco :D

Bo w nocy to trzeba spać, a nie.........
.....siedzieć na kompie :D
Renata

Postprzez Renata » 3 gru 2014, o 18:37

Napisałam posta, ale mój nowy smartfon się nie sprawdził i wszystko poszło weg...
Renata

Postprzez Kokos » 3 gru 2014, o 18:43

Ale jakie jest pytanie ? Bo widzę, że coś się dzieje. Zaraz będę się wgryzać w tego wielkiego posta, ale nie wiem czy załapie sens, gdyż po obiedzie mi się akurat zachciało spać :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Calcifer » 3 gru 2014, o 18:48

Nie ma pytania bo już odgadłem hasło

Calcifer
Inicjator forum

Postprzez Kokos » 3 gru 2014, o 18:52

Happy napisał(a):Nie ma pytania bo już odgadłem hasło

:lol:
No to świetnie, bo już myślałam, że wszystko przeze mnie ;)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Renata » 3 gru 2014, o 19:06

Dobra, czas na szczerość :D
Wiesz, Emil, ze bardzo cie szanuje :) Historia twojego życia tez wygląda imponująco i myślę, ze nie każdy udźwignąłby jej ciężar. To tez świadczy o twoim charakterze.
Jak sam piszesz, wpadłeś na forum, zrobiłeś zawieruchę i zostawiłeś nas z głowami pełnymi myśli...
Skąd ja to znam? Chyba z jakiegoś innego forum? :D
Tak to potrafi tylko nasz Emil (hahaha) :)
Ale potrafi także czasem głośno powiedzieć to, o czym inni tylko myślą :) Plus za odwagę :)
Juz temat szczerości kiedyś przerabialiśmy i jestem jak najbardziej za. Uważam jednak, ze szczerość wymaga delikatności, no moze nie zawsze i nie wobec wszystkich, ale w zasadzie mowiac słowa prawdy powinniśmy posiadać przy tym umiejętność jej przekazywania. Z całym szacunkiem dla ciebie, Happy, ale jednak bez wulgaryzmów... Nie wiem jak ty, ale ja nie chciałabym, aby ktoś w zbyt "dobitny" sposób przekazywał mi to, co ma do powiedzenia :)
Renata

Następna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie