Lubicie ludzi?

przyciąganie miłości, przyjaciół

Re: Lubicie ludzi?

Postprzez Renata » 21 cze 2016, o 21:34

wolves napisał(a):A jak poczuć w sobie dobrą energię, kiedy od kogoś dostajemy złą?

Też miewam z tym problem. Plus jest taki, że nie umiem zbyt długo chować urazy, więc i te złe emocje z czasem się rozpuszczają.
Myślę, że jeżeli ktoś świadomie nas rani ( w jakikolwiek sposób) , to właśnie w nim tkwi problem, nie w nas. Wiem, że to może wyglądać na zrzucanie winy na innych, ale każdy osobiście jest odpowiedzialny za to, jaką emanuje energią.
Oczywiście uogólniam, ale z mojego punktu widzenia tak to wygląda.

Edit. Istnieją przypadki ekstremalne, coś na kształt wampira energetycznego. Od takich należy się koniecznie odciąć. Nie wmawiać sobie, że to jakaś lekcja do przerobienia tylko uciekać gdzie pieprz rośnie :mrgreen:
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez zdecydowana » 21 cze 2016, o 22:50

.
Ostatnio edytowano 30 lip 2016, o 06:50 przez zdecydowana, łącznie edytowano 1 raz
zdecydowana

Postprzez Kokos » 21 cze 2016, o 23:21

wolves napisał(a):A jak poczuć w sobie dobrą energię, kiedy od kogoś dostajemy złą?

Cieżką energię można bardzo łatwo przetransformować na korzystną, mówiąc:
" Jak ta energia może pracować dla mnie ? " :)
❤ ❤ ❤
Uwielbiam gdy mnóstwo pieniędzy jest w moim doświadczeniu!
Doświadczam wspaniałości życia!
Jestem wspaniałą istotą!
Idealny przepływ energii pieniędzy przez moje doświadczenie, to uwielbiam!
Energia bogactwa pulsuje w moim ciele!
Kokos

Podziękował : 561 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy

Postprzez Born1975 » 22 cze 2016, o 06:57

zdecydowana napisał(a):Przyciągnięta, ja też do niedawna w mojej pracy obsługiwałam dużo obcych ludzi dziennie i inaczej jak Ty na to patrzę. Nie śmieję się z nikogo, a tym bardziej nie wywyższam się. Czuję się ze sobą dobrze i to wystarczy, nie muszę się dowartościować tym, że ktoś mi do pięt nie dorasta. Ja czTy też możemy komuś nie dorastać w jego życiu.

Tak się składa, że znam sytuacje Przyciągniętej i to ja jej doradziłem, że ma się nie przejmować tym co inni myślą i generalnie olać chamskie zachowanie niektórych ludzi. Ona się nie musi dowartościowywać. Niektóre osoby z jej otoczenia faktycznie uważają się za lepszych, a przynajmniej jedna, którą znam. Straszny buc i tyle.

Fajne jest to, że Przyciągnięta działa w kierunku zmian na lepsze i na 95% to co planuje wypali :D

Ja sam mam dość podobne podejście do ludzi. Generalnie lubię innych, a jak kogoś nie lubię, to poświęcam takiej osobie 3 minuty w roku. Po prostu szkoda mi czasu na wiecznych malkontentów, buców itp.
Follow your dreams. They know the way :D

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Przyciągnięta
Born1975

Podziękował : 811 razy
Otrzymał podziękowań: 512 razy

Postprzez Renata » 22 cze 2016, o 13:10

renata17031 napisał(a):
wolves napisał(a):Odpowiadając na pytanie z wątku - ludzi lubię... ale często mnie zawodzą. Być może problem tkwi w mojej podświadomości, tego się spodziewam i takich ludzi przyciągam, ale cały czas powtarza się pewien schemat - ktoś, czy to wieloletni przyjaciel czy ktoś poznany pół roku temu, w pewnym momencie mnie zawodzi, pokazuje, że nie mogę na niego liczyć i że moja pomoc i przyjaźń była w sumie jednostronna. I nigdy nie rozumie o co mam żal 8-) więc tak, ludzi lubię, ale chyba najbardziej w bezpiecznej odległości :D

Oj tak, też się o tym dzisiaj boleśnie przekonałam. Zawodzą, rozczarowują i mają to gdzieś.
Kurcze, nie mogę zrozumieć, że takie zachowania nie gnębią ich sumień.
Śmiem jeszcze twierdzić że dobro które wysyłasz niektórym ludziom, powraca do ciebie właśnie w takiej postaci: zawodu. Niektórzy nie potrafią tego docenić.

Sorry za te smęty, bo normalnie to ja nie doświadczam takich rzeczy, a dzisiaj jest mi trochę smutno, bo ludzie których znałam długi czas, okazali się być nie w porządku :(

Wię zastanawiam się, dlaczego tak się stało, czemu to miało służyć i... jak ta energia może dla mnie pracować?

Niesamowite, jak zmienia się perspektywa patrzenia. Jeszcze wczoraj byłam zła na tych ludzi, a dziś mi przeszło.
Myślimy, że jesteśmy pępkiem świata i jak ktoś coś zrobi, co nam się nie spodoba, to jest to wymierzone bezpośrednio w nas. Myślimy, że świat się kręci wokół nas, a to my kręcimy się w nim. Tak bardzo jesteśmy nieraz skupieni na sobie, że zachowania innych tłumaczymy jako uderzenie w nas.

Nie pierwszy raz wysuwam fałszywą interpretację rzeczywistości. Dzieje się tak dlatego, że - choć trudno mi się do tego przyznać - ale jestem egocentryczna. Chyba każdy z nas jest...

Osoba, o której wczoraj źle myślałam i która rzekomo mnie zawiodła, zachorowała :( To wszystko tłumaczy!
Los sprzyja każdej CZYSTEJ INTENCJI
Renata

Podziękował : 601 razy
Otrzymał podziękowań: 757 razy

Postprzez Calcifer » 22 cze 2016, o 13:19

Jak mówi Dale Carnegie, 99,9% ludzi bardziej przejęłoby się tym, że boli ich głowa niż informacją o naszej śmierci :) Dlaczego wydaje nam się, że świat kręci się wokół nas? Bo sami przejmujemy się bardziej sobą niż innymi. Zastanówcie się. Co Was bardziej przejmie. Ból głowy czy widok informacji, że ktoś w Waszym bloku przywitał się z świętym Piotrem? :) Dlatego trzeba robić swoje i nie przejmować się tym co powiedzą ludzie. Poklepują po plecach? Super. Wieszają psy? Idę dalej na przód :) Nikt za mnie nie umrze więc nie pozwolę nikomu decydować za mnie jak mam żyć :)
Sekretna technika starożytnych o nazwie "Kame Ha Me Ha"

https://www.youtube.com/watch?v=JnQIe_Xqs5k
Calcifer
Inicjator forum

Podziękował : 224 razy
Otrzymał podziękowań: 432 razy

Poprzednia strona

Powrót do Relacje międzyludzkie