Wybaczenie

przyciąganie miłości, przyjaciół

Wybaczenie

Postprzez xlimonka » 9 cze 2014, o 23:29

Witajcie. Ciesze się w sumie, że już to forum powstało, bo mam problem wyczuwalny i to bardzo..A nie chciałam pisać na AB. Potrzebuje waszej pomocy, bo sama już nie potrafię sobie z tym poradzić.
Otóż próbuję oczyścić się/wybaczyć 2 osobom, od około pół roku. Wybaczanie te nigdy nie było takie 100%. Zawsze po jakimś czasie "problem" wraca. Jednej z nich wybaczenie chyba wychodzi mi łatwiej, ta 2-ga osoba nadal mam wrażenie mi ciąży na sercu. Są dni kiedy wracają myśli, uczucia, wspomienia. Nie powoduje to radykalnej zmiany mojego myślenia i nastroju, ale.. wyczuwam to. Długi czas już myślałam, że jest wporządku, super się układa.. A tu ktoś o nich wspomina.. i znowu do niczego. Dlaczego tak ciężko wybaczyć mi w 100%? Starałam się już niemalże na każdy sposób. Czuję, że to jest we mnie, że to nie chce odejść, doczepiło się i nie chce puścić. To straszne :(.

Stąd moja prośba - oczywiście sama nadal będę nad tym pracować, ale..
Czy moglibyście się za mną jakoś "wstawić"? :) Nie wiem jak działa to wszystko - tak naprawdę. Potrzebuję chyba takiego duchowego wsparcia, a może czegoś więcej. Ja chcę wybaczyć, jestem na to gotowa, a to po prostu nie chce odejść. Możecie może jakoś pomyśleć o mnie ciepło bez tego "bagażu"?

Potrzebuję chyba waszej pozytywnej energii, dajcie mi siłę, by to odeszło!
xlimonka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wybaczenie

Postprzez Born1975 » 9 cze 2014, o 23:38

Niech moc będzie z Tobą. Masz moje wsparcie, a jak masz moje to i całego wszechświata. Z doświadczenia powiem jeszcze, że o złych rzeczach bedziesz pamietać zawsze, lecz z czasem przestaną Cię boleć, a wtedy wybaczenie nie będzie już potrzebne. Nie zadręczaj się, bo szkoda na to energi. Zamiast tego myśl o tym czego pragniesz. Mnie takie postepowanie pozwoliło wyjść z depresji i to takiej gdzie zastanawiałem się, czy 2 paczki tabletek nasennych mi wystarczą, czy lepiej od razu kupić 3.

POWODZENIA :)
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Postprzez James » 9 cze 2014, o 23:44

Miałem kiedyś podobny problem z wybaczaniem, Xlimonka. Ale przebaczyłem wszystkim, bo zrozumiałem więcej. Chodzi o to, że wybaczając innym, tak naprawdę wybaczasz sobie. I odwrotnie. Jaki sens ma trzymanie tego napięcia? Tylko sobie tym szkodzisz, dając im siłę. Wybacz im, pokochaj, to tylko inne wersje Ciebie - z innymi przekonaniami. Pomyśl tak, Oni tak naprawdę nie chcieli tego, co zrobili. To tylko przekonania, które ktoś im wgrał do głowy jak byli mali wpłynęły na wybory jakie podjęli. Robił to ich mózg, a nie dusza. Są czyści w głębi, nie chcieli tego, każdy jest równy i czysty. Gdyby byli Świadomi, nie robiliby rzeczy, które źle wpływają na kogoś. Nie musisz tego odbierać, jeśli nie chcesz. Zwyczajnie to puść, pokochaj siebie! :)
James

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez xlimonka » 10 cze 2014, o 10:32

No staram się już długi czas i gdy myślę, że już jest super, fajnie.. to naraz BUM wraca. Dziękuje za wasze wsparcie na pewno doda mi siły! :) Będę starać się to puścić i pokochać siebie taką jaką jestem :). Właściwie..ciągle się staram. Teraz po protu mi się uda :D musi! :D
xlimonka

Postprzez Nova » 12 cze 2014, o 19:23

Wierzę w Ciebie :). Ja też przez długi czas nie chciałam/nie potrafiłam komuś wybaczyć ale pomyśl przede wszystkim o sobie i swoim samopoczuciu. Może wykrzycz złość, żal i powiedz sobie, że zamykasz ten rozdział. Znajdź pozytywne strony wydarzeń - bo na pewno czegoś Cię nauczyły i czemuś służyły. Podziękuj za to, że jesteś bogatsza o doświadczenie bo tak właśnie miało się stać. Mi to pomogło :) i nawet nie wiesz jaką ulgę poczułam. Poczułam się wolna :)
Wszystko będzie, jak być powinno, tak już jest urządzony świat. - M.Bułhakow
Nova

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Postprzez Czarodziejka » 16 cze 2014, o 19:23

xlimonka - nie przejmuj się powrotami. Myślę że te powroty to nic innego jak ból który powoli bardzo powoli czasami. I to jest jak fale na morzu - najpierw sztorm, fale są gwałtowne mocne, ale później ich nasilenie się zmniejsza. A kiedy przychodzi spokojny dzień, to te fale uderzają już coraz słabiej i rzadziej. Ale pewnego dnia fala już nie nadejdzie. Tak mi kiedyś mój Anioł Stróż odpowiedział kiedy pytałam go "czy ten ból kiedyś minie? kiedy to się skończy co czuję?!" Sprawa była inna, ale ból to ból.
I jeszcze (też to przeżyłam) - nie mogłam komuś czegoś wybaczyć (wciąż nie wiem czy mu wybaczyłam, a minęły lata, tyle że nie rozpamiętuję już tego). I kiedyś też zastanawiałam się, CZY JA MU KIEDYŚ NAPRAWDĘ WYBACZĘ? I stwierdziłam, że jednak chyba nie będę NIGDY UMIAŁA, nawet jak już stanę z nim po tamtej stronie życia, to pewnie nadal będzie w moim sercu zadra i będę patrzeć spod byka. I nadarzył się dzień, że byłam bardzo wesoła. Miałam taką radość w sobie, że nosiło mnie. I wsiadłam z tą radością do mego auta i naglę pojawi się obok na siedzeniu ten człowiek (w mojej wyobraźni oczywiście tylko). I ta radość która ze mnie szła ogarnęła jego siedzącego obok, bo było mi tak dobrze, że to co złe nie miało znaczenia w tamtej chwili! I poczułam, że nie ma wewnątrz mnie tej urazy którą żywiłam. W myślach żartowałam sobie nawet z nim. I wówczas zrozumiałam że jednak kiedyś mu wybaczę, bo uraza rozpływa się kiedy ustępują blokady - kiedy jest mi dobrze, kiedy czuję się szczęśliwa, kiedy jestem super radosna.

I wesprę Cię - ja wierzę w Boga, więc wstawię się za Tobą :D
Czarodziejka
Inicjator forum

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Postprzez xlimonka » 16 cze 2014, o 21:38

Dziekuje Czarodziejko! Jestes kochana, bardzo chce wybaczyć i nie chować w sercu urazy, jestem na to gotowa :).. A to tak wraca jakby oni mieli zal do mnie o cos i nie chcieli pozwolic mi wybaczyć xd. Glupoty gadam juz chyba! :P
xlimonka

Postprzez James » 16 cze 2014, o 21:43

xlimonka napisał(a):Dziekuje Czarodziejko! Jestes kochana, bardzo chce wybaczyć i nie chować w sercu urazy, jestem na to gotowa :).. A to tak wraca jakby oni mieli zal do mnie o cos i nie chcieli pozwolic mi wybaczyć xd. Glupoty gadam juz chyba! :P

Patrzysz na to z perspektywy ego. Tak pomyśl może: Jesteście tu oboje na Ziemi, tak jak każdy, a jesteście, by się bawić, przeżywać przygody, rozwijać i co jeszcze chcecie. Teraz - Wasze "Ega" się nie dogadały ze sobą będąc tutaj, ale Wasze Dusze dogadują się i kochają się perfekcyjnie. Jeśli przestaniesz patrzeć na to z perspektywy ego, zrozumiesz, że tam nie ma żadnego żalu do Ciebie, ani u Ciebie do nich. :)
James

Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez xlimonka » 17 cze 2014, o 19:52

James napisał(a):
xlimonka napisał(a):Dziekuje Czarodziejko! Jestes kochana, bardzo chce wybaczyć i nie chować w sercu urazy, jestem na to gotowa :).. A to tak wraca jakby oni mieli zal do mnie o cos i nie chcieli pozwolic mi wybaczyć xd. Glupoty gadam juz chyba! :P

Patrzysz na to z perspektywy ego. Tak pomyśl może: Jesteście tu oboje na Ziemi, tak jak każdy, a jesteście, by się bawić, przeżywać przygody, rozwijać i co jeszcze chcecie. Teraz - Wasze "Ega" się nie dogadały ze sobą będąc tutaj, ale Wasze Dusze dogadują się i kochają się perfekcyjnie. Jeśli przestaniesz patrzeć na to z perspektywy ego, zrozumiesz, że tam nie ma żadnego żalu do Ciebie, ani u Ciebie do nich. :)

Ciezko mi w to uwierzyc, ze nasze dusze sie dogaduja i sie kochają :D :).
xlimonka

Postprzez Born1975 » 17 cze 2014, o 23:40

Xlimonka czytałaś RzB? Jeśli nie to polecam, tam jest to wyjaśnione.
No Dejes De Soñar :D
Born1975

Podziękował : 829 razy
Otrzymał podziękowań: 573 razy

Następna strona

Powrót do Relacje międzyludzkie