Strona 1 z 1

Jak się medytuje?

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:36
przez ithel
Jedna osoba powiedziała mi że trzeba zaszyć się w dziczy,Druga że wystarczy nie myśleć,Jeszce inna że trzeba osiągnąć spokój wewnętrzny.To jak w końcu się to robi bo pogubiłem się.Był tu film z prostą medytacją ale nie działa

Re: Jak się medytuje?

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:53
przez Renata
A jak Tobie pasuje najbardziej? Który ze sposobów przynosi Ci spokój ducha, wyciszenie, uspokojenie? Może to być medytacja zen, a może zwyczajnie obecność i uważność w działaniu? Jeśli potrzebujesz ciszy i odosobnienia, to może być Twój sposób. Jeśli nie potrafisz wytrwać w jednej pozycji choćby kilka minut, nie musisz z tego korzystać.
To sprawa naprawdę indywidualna. Dlaczego trzeba podporządkowywać się formułom, które albo nie działają, albo nie są "nasze"? Zawsze masz wybór.

Re: Jak się medytuje?

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:54
przez mrO
To jest prostsze niż ci się wydaje.
Siadasz wygodnie, zamykasz oczy i odliczasz od 100 do 0. Na początku zacznij od 100 do 50.
Za każdym razem jak odliczasz rób wdech i wydech, można powiedzieć że liczysz wdechy i wydechy, ale staraj się nie zwracać na to uwagi.
I to tyle, staraj się nie myśleć po prostu siedź i oddychaj. Jeśli wpadnie ci do głowy jakaś myśl, po prostu nie rozmyślaj o niej tylko "wdech i wydech"
I tyle w tym temacie. Poza tym praktyka czyni mistrza :)

Re: Jak się medytuje?

PostNapisane: 29 gru 2017, o 21:59
przez ithel
Renata napisał(a):A jak Tobie pasuje najbardziej? Dlaczego trzeba podporządkowywać się formułom,.
w sumie racja każdy jest inny i inaczej działa

Re: Jak się medytuje?

PostNapisane: 29 gru 2017, o 23:13
przez Born1975
Żarliwa modlitwa, to też forma medytacji.

Re: Jak się medytuje?

PostNapisane: 30 gru 2017, o 00:43
przez TheMe
Mnie bardzo na uspokojenie myśli i tzw. nie myślenie pomaga sposób dwupunktu na ''zatrzymanie myśli'' czyli siadasz wygodnie, i powoli ale głęboko oddychasz spokojnie, zaczynasz obserwować myśli i zadajesz pytania w myśli ''jaka będzie moja następna myśl?'' ''skąd pochodzi moja następna myśl?'' i obserwujesz, nie analizujesz skupiasz się na oddechu i co jakiś czas pytania, jak zaczynam coś rozkminiać to wracam do pytań itd nastaw sobie alarm na 15 minut i tak próbuj. Z czasem coraz łatwiej ;) Powodzenia ;)

Re: Jak się medytuje?

PostNapisane: 30 gru 2017, o 21:42
przez Zorja
Na mnie fantastycznie działało "schodzenie po schodach" lub jazda windą w dół ciała. Ale przyznaję - po kursie Silvy wchodzenie w odpowiedni stan wychodzi o niebo łatwiej, po prostu zostałam zaprogramowana i teraz już korzystam głównie z tego.