Medytacja czy Oobe - zapadanie ?

medytacje,muzyka relaksacyjna itp.

Medytacja czy Oobe - zapadanie ?

Postprzez Hebranc » 30 sie 2017, o 20:32

Pierwszy raz podczas medytacji nastąpił takowy dziwny efekt :
Po relaksacji i uczuciu zjednoczenia(ok.15min medytacji- po turecku z dłonmi na stole z zamknietymi powiekami), nagle umyśł staje, nie ma nic ,
serce zaczyna mocno bic jak przy bardzo mocnym strachu - lecz go nie odczuwam psychicznie, skupiam się
konkretnie na tcyh uderzenia, gałki oczne zaczynaja drgac wręcz bic jak serce
trwa to kilka sekund , i momentalnie uczucie takie jakby winda ruszyła .
dłonie które były na stole zaczęły sie zapadac w dół(w nie naturalny sposób,tak jakby w połowie łokcia) , przy próbie uswiadomienia tego sobie nagle jedna prawa dłon zaczyna sie cofac ,wiec porzucam tą próbe i cofanie ustepuje
, tu kropla potu z pod pachy padajaca na bok tułowia konczy doswiadczenie. Czy medytacja tak działa czy też usnąłem świadomie ?
Ostatnio edytowano 30 sie 2017, o 20:50 przez Hebranc, łącznie edytowano 1 raz
Hebranc

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Medytacja czy Obee - zapadanie ?

Postprzez Born1975 » 30 sie 2017, o 20:47

Przeniosłem Twój temat, bo mamy tu dział poświęcony medytacjom.

A wracając do pytania. Medytacja jest różnie definiowana. Czasem definiuje się ją jako wyciszenie umysłu, czyli coś co wystąpiło u Ciebie na początku. Do reszty nie potrafię się odnieść, bo za mało jest danych. Po za tym, nie obee, a oobe. Ten skrót oznacza doświadczenia poza ciałem, ale czy to było to, ciężko mi powiedzieć. Jak napiszesz coś więcej to być może ustalimy co to było.
Sé quien soy y no me importa lo que digan los demás. :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 813 razy
Otrzymał podziękowań: 533 razy

Re: Medytacja czy Oobe - zapadanie ?

Postprzez Hebranc » 30 sie 2017, o 20:59

Cóż mógłbym dodać, co jest istotne ?
Hebranc

Postprzez Born1975 » 30 sie 2017, o 21:10

Na końcu pytasz czy usnąłeś świadomie. Między OOBE a świadomym snem jest spora różnica. Sugeruję nie wnikanie w to co to było. Prawdopodobnie jakiś dziwny półsen, bo umysł czasem płata takie figle.

Jeśli interesuje Cię tego typu tematyka to szukaj informacji na temat OOBE i LD (świadomy sen). Możesz zacząć od tego wywiadu:

Książki tego pana są dostępne w języku polskim, ale polecam tez książki Roberta Monroe.

Zerknij też pod ten link: https://www.google.pl/search?q=oneirona ... vFfbS-_RwQ
Born1975

Postprzez Hebranc » 30 sie 2017, o 21:29

Widziałem to kilka dni temu akurat :D
Facet opowiada o "podróżach" ,dla mnie wręcz jak "Olbrzymich wyprawach" ,daje temu dystans. Świadome sny mam od lat, ale umysł nie daje mi żadnego pola manewru, coś w stylu "siedz ,patrz i nie ruszaj się", chodzby wczoraj gdzie to musiałem sie budzić by sprawdzić(drugi raz) czy faktycznie mi wypadł ząb. Wiele razy w snie sprzczam się sam ze sobą czy snie XD *MÓZG*, ale w tej medytacji nie miałem wizji tylko uczucie wyrazne zapadania kompletnie swiadomie.
Wyjaśni sie zapewne samo, tylko bede musiał czekać.
Hebranc

Postprzez Born1975 » 30 sie 2017, o 21:36

Hmmm, to polecam jeszcze wybranie się na kurs Silvy. Na forum mamy o tym długi wątek, więc sobie poczytaj. Najistotniejsze dla Ciebie jeśli chodzi o kurs Silvy będzie chyba poznanie swojego przewodnika duchowego, który wskaże Ci drogę-ale o to zapytaj już w temacie o Silvie. Ja byłem na nieautoryzowanym kursie ponad 20 lat temu, więc od tamtej pory mogło się trochę pozmieniać.

Za ten post autor Born1975 otrzymał podziękowanie od
Hebranc
Born1975

Postprzez Scarlett » 30 sie 2017, o 21:40

Przewodnik duchowy na kursie Silvy?!
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1313 razy

Postprzez Born1975 » 30 sie 2017, o 21:52

Scarlett napisał(a):Przewodnik duchowy na kursie Silvy?!

No nie pamiętam dokładnie, dlatego skierowałem kolegę do tematu o Silvie. Jak ja byłem na kursie to się chyba używało słowa opiekun. Stosuję czasem zmodyfikowaną przez siebie metodę tego co się nauczyłem, bo dla mnie się to sprawdza, ale nie uważam się za fachowca od Silvy.
Born1975

Postprzez Scarlett » 30 sie 2017, o 21:57

Dla mnie nieautoryzowany kurs to nie kurs. Tak jakbym ja teraz zebrała grupę i zrobiła "kurs" dla chętnych. Wykładowcą nie zostaje się od czapy.
Z przewodnikiem duchowym spotkałam się na Interaktywnych Platformach Transformacji i to było mega cudowne "napięcie" - świadomość, że za chwilę spotka się oko w oko ze swoim aniołem. Ale na Silvie czegoś takiego nie było (a byłam na podstawach i zaawansowanym).
Na Silvie są doradcy w Laboratorium, ale to są symbole nas samych, naszej wyższej inteligencji. A przybierają jakąś postać, jednak to nie są opiekunowie ani przewodnicy.

Silva opiera się na medytacji dynamicznej i relaksacji kontrolowanej, nie ma NIC wspólnego z OOBE. Wiem, bo nigdy ten temat mnie nie pociągał, za to np. bardzo interesował się tym Fractal - jakoś kurs Silvy nie wzbudził w nas wspólnych dyskusji w tym temacie.
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 420 razy
Otrzymał podziękowań: 1313 razy

Postprzez Born1975 » 30 sie 2017, o 22:11

No widzisz Scarlett, nieautoryzowany kurs to nie to samo co kurs autoryzowany. A w pierwszej połowie lat '90 takich autoryzowanych kursów zbyt wiele nie było z tego co pamietam, a jak juz były to raczej nie na Śląsku, a ja jako uczeń nie miałem kasy by sobie gdzieś poza Śląsk pojechać.

Nazewnictwo też mogło się zmienić od tamtego czasu, co raczej mnie nie dziwi. Ale wracając do sedna sprawy. Owszem Silva i OOBE to dwie rózne sprawy, ale jest pewne wspólne podłoże, a mianowicie balansowanie na granicy jawy i snu. Nie chodzi mi o sam stan alfa, ale własnie o wychwycenie tej krawędzi. W OOBE jest o to dość trudno. Łatwiej natomiast opanować LD, jak potrafi się wejść w stan alfa. Sam wiele let temu próbowałem opanować LD, co mi się niestety nigdy nie udało, ale OOBE parę razy tak. Połączyłem wtedy całą dostępną mi wiedzę, czyli metode Silvy z huną i typowymi praktykami mającymi wywołać stan OOBE i się udało. Na chwilę obecną nie wiem jednak czy faktycznie było to OOBE, czy majaki mojego umysłu. Dziś jestem do wszystkiego nastawiony bardzo sceptycznie, bo to sie dla mnie sprawdza, ale wtedy byłem rozentuzjazmowany możliwością OOBE i LD. Moje podejście zmieniło sie głównie przez dostęp do internetu, ale też przez to, że nie wszystko wygląda tak jak się to wyczyta w necie czy w książkach. Znam wiele młodych osób (20 do 30 lat), które mają takie samo podejście jak ja w tamtych czasach. Ale znam też osoby w wieku 40-50 lat, które zmieniły z czasem podejście.Jak to jest na prawdę z tym OOBE i LD to cięzko mi powiedzieć, bo przestałem praktykować, ale jak ktoś jest otwarty na poznanie tych rzeczy... fajnie by było gdyby ktoś kto faktycznie doświadcza OOBE i LD podzielił się z nami swoimi przeżyciami.
Born1975

Następna strona

Powrót do Medytacje