Częstotliwości solfeżowe (Solfeggio Frequencies)

medytacje, muzyka relaksacyjna itp.

Re: Częstotliwości solfeżowe (Solfeggio Frequencies)

Postprzez Scarlett » 25 kwi 2020, o 19:54

Chyba jakiś szur, bo to nieprawda :D
PS uważajcie na wszelkich "jasnowidzów" z YT itp. Branża duchowa jest tak "modna" że tak naprawdę na YT to mało komu ufam ;)
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung

Za ten post autor Scarlett otrzymał podziękowanie od
Dream Walker
Scarlett

Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 2285 razy

Postprzez nina19888 » 27 kwi 2020, o 14:25

Ah szkoda, że dopiero teraz trafiłam na ten wątek, bo medytuję od paru miesięcy przy tych dźwiękach, ale jak widać od dupy strony. Rano przy 528, a wieczorem 396. Zrobię sobie teraz każdy tydzień po kolei z każdym stopniem i zobaczymy efekty, bo szczególnie po 528 czułam się super :)
nina19888

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy

Postprzez munchedpsychics » 28 kwi 2020, o 13:53

Ja też w zeszła wakacje słuchałam tych dźwięków. Kiedyś w autobusie sobie przysnelam i, będąc w półśnie robiłam mantrę 4-zwrotową ,,przepraszam, proszę wybacz mi, dziękuję, kocham Cie" i po obudzeniu bardzo bolała mnie cała lewa strona ciała, A nie siedziałam w jakiejs dziwnej pozycji. Fajne są te dźwięki jako dodatek do medytacji lub jako odpoczynek od częstotliwości radiowych piosenek.
munchedpsychics

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Postprzez Nathalie » 28 kwi 2020, o 22:21

Dźwięki solfezowe mają swoje konkretne właściwości. Na przykład "budzenie intuicji, wewnętrznego „ja”" itp. Czy ktoś kiedyś słuchał tego tak jak np. programowan? To znaczy że np. przez 21 dni słuchał dzwieku o konkretnej czestotliwości i zauważył, że rzeczywiście dało jakis "efekt" w postaci zmiany wewnętrznej?
Zastanawiam się czy faktycznie jest to takie skuteczne jak np. programowania. I czy rzeczywiście jeśli ta muzyka leci z youtube to jest nastawiona na ta konkretną częstotliwość? wiadomo że jaki się slucha 3 dni to nie będzie to samo co prawie cały miesiąc. Co kiedy mózg przyswoi tę częstotliwość? Byli jacys smiałkowie ktorzy do konca to "przetestowali?
Może to jest tak jak z programowaniem, że powinno się pracować tylko na jednym dźwięku przez jakis czas?
Lubię solfeże, ale bardziej tak "wypoczynkowo, relaksacyjnie", bo lubię taką muzykę, ma na mnie uspokajający wpływ, ale nie sprawdzłam ich długotrwale dla "efektu".
czym się różnią od binaural beats?
BE STRONGER than YOUR STRONGEST excuse <3
Nathalie

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Postprzez Born1975 » 28 kwi 2020, o 23:18

Nathalie napisał(a):I czy rzeczywiście jeśli ta muzyka leci z youtube to jest nastawiona na ta konkretną częstotliwość?

Zrobiłem kiedyś test. Puściłem nagranie z YT 440 Hz i to samo ale 432 Hz. Czuć subtelną różnicę, ale trzeba się wsłuchać. Pozostałych częstotliwości nie ma za bardzo jak sprawdzić, bo nagrania solfeżowe to specjalna muzyka, której nie ma w 440Hz, a przynajmniej te, które ja słuchałem. Na pozostałe twoje pytania nie znam odpowiedzi, bo nie robiłem takich testów.

EDYCJA: Tak jeszcze mi przyszło do głowy, że można sprawdzić częstotliwość, mając odpowiednie urządzenie do tego (albo może jakieś oprogramowanie).
Ja tu tylko sprzątam :mrgreen:
Born1975

Podziękował : 871 razy
Otrzymał podziękowań: 638 razy

Postprzez jaskier » 29 kwi 2020, o 14:07

Nathalie napisał(a):Dźwięki solfezowe mają swoje konkretne właściwości. Na przykład "budzenie intuicji, wewnętrznego „ja”" itp. Czy ktoś kiedyś słuchał tego tak jak np. programowan? To znaczy że np. przez 21 dni słuchał dzwieku o konkretnej czestotliwości i zauważył, że rzeczywiście dało jakis "efekt" w postaci zmiany wewnętrznej?

Ja tak właśnie robię. Z założenia chciałam poświęcić 7 dni na każdą częstotliwość, ale wyszło jak zawsze, zmieniam grajka tak mniej więcej, jak mi się przypomni i jestem pewna, że minął przynajmniej tydzień. Jak dobrze rozumiem swoje bazgroły, to zaczęłam 19 stycznia, teraz słucham częstotliwości 963.
Co zauważyłam:
1. Kiedyś słuchałam tego od czasu do czasu w playliście wszystkich po kolei i był jeden, który mi strasznie działał na nerwy - teraz nie wiem, który, wszystkie są ok. :)
2. Na początku (musiałbym sprawdzić dokładnie daty, przy której częstotliwości) miałam sny, budziłam się nad ranem, zapisywałam i spałam dalej. Potem to ustało. A, na początku, wgrywając solfeż na mp3 wiedziałam "na co to jest" i słuchałam jakby z tą intencją, potem mi wyleciało z głowy i po prostu zasypiam przy tych dźwiękach, albo się programuję, że się obudzę, żeby włączyć. :)
Jak może być jeszcze lepiej? :kwiatek
jaskier

Podziękował : 57 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Postprzez Dream Walker » 29 kwi 2020, o 17:22

Ja sluchalam fal alfa i ktorej z czestotliwosci solfezowych jednorazowo. Ciekawa jestem, czego sluchacie, bo zauwazylam, ze jak sluchalam sobie dzwiekow alfa polaczonych z innych podkladem muzycznym, np. z szumem fal itd. to mnie strasznie wkurzaly. Wole to „buczenie”...
Dream Walker

Podziękował : 171 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postprzez Scarlett » 12 lip 2020, o 11:21

Od kilku tygodni obserwuję w wynikach wyszukiwania takie zagadnienie: "dźwięki sfolżerowe".
I tak szuka ten ktoś i szuka... I jeszcze nie znalazł, bo nie ma czegoś takiego jak "sfolżerowe" :D
Ale podziwiam determinację więc postanowiłam podbić ten wątek i użyć tego słowa aby ta osoba mogła w końcu znaleźć temat którego z taką determinacją szuka od tygodni :D
I żeby ta osoba mogła wiedzieć, że dźwięki nazywają się SOLFEŻOWE a nie sfolżerowe :bigsmile

PS Nie ma za co :mrgreen:
W CAŁYM CHAOSIE JEST KOSMOS. W CAŁYM NIEPORZĄDKU SEKRETNY PORZĄDEK.
Carl Gustav Jung
Scarlett

Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 2285 razy

Postprzez celestia » 12 lip 2020, o 22:34

Hahaha Scarlett padłam :haha: :haha:
Cały wszechświat mi sprzyja i się o mnie troszczy :sun
celestia

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 82 razy

Postprzez Ada » 17 lip 2020, o 11:28

Hej!hahahaha to ja :mrgreen:
Miałam wpisane w tel.z błędem :mrgreen:
Ale o dziwo znalazłam.
Ps.dzięki Scarlett <3
Ada

Podziękował : 154 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Medytacje